T2a 1968

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Snížek
Příspěvky: 56
Registrován: 22 črc 2004

Re: T2a 1968

Příspěvek od Snížek »

To je zásadní nedorozumění. Myslel jsem to tak, že pravý busíkářský zálesák by to uvítal, protože když si večer nad ohněm připálí sojovýho buřta, kterého zakousne chlebem z velkovýrobny, a následně to zaleje více, či méně lahodným zlatavým mokem, tak by se mu tím okýnkem líp odvětrávaly prdy, neboť bus po otevření na štěrbinku chytne luxusní luft. Já do kempů nejezdím, raději pro nocování a odpočinek volím klasickou postel, busa vnímám jako opravdovou nouzovku, když není zbytí.

Bus je směsice stylů, snažil jsem se z různých modelů vzít to, co se mi líbilo, nebo na druhou stranu zdálo praktické, takže sice "mikrobusový" interiér s hezkými panely (dodal Michal Strnadel), do kterého jsem naprznil stoleček z áčkové Westky (super věc vrtat do nového krásného panelu), ale Westfálková stropnice (kde vlastně ještě chybí kryt zadního pantu), a základní interiér s holými sloupky+ gumová, zcela základní podlaha z kombi. Žaluzky jsou sice uplně pitomý, ale je to tak krásnej steampunk, že jsem je prostě musel mít. Postel nakonec kovová, technicistní, Navenek se potom bus přibližuje evropskému modelu Clipper v nejvyšší výbavě kromě šíbru, jen se mi nezdála bílá střecha, tak je modrá. Prostě jako když pejsek s kočičkou vařili dort, ale jakoby náhodou se z toho nepoblili na koberec.

trocha těch detailů:

Obrázek Obrázek Obrázek

Nejlepší věc hned po brambůrkách je nová elektrika, včetně kabelového sazku komplet, NOS T2a předních lamp atd, kde nejsou přechodové odpory, špatné kontakty, zmaštěné kabely a dodělávky, a kde prostě všechno maká jak má.
Pětišroub pod závojem

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2a 1968

Příspěvek od gandy »

Hale zdá se mi to, nebo je ta řadicí tyč nějaká vyšší? Obrázek mi nejde zvětšit, tak na to jen brejlim. Jestli jo tak poprosím podrobnosti. Mám malou packu a přemýšlím o tom, že si na ten závit taky něco nastavim :).
Je to je to krásná práce ... slint..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Snížek
Příspěvky: 56
Registrován: 22 črc 2004

Re: T2a 1968

Příspěvek od Snížek »

řadička je od..ehm ehm...CSP. a je vyšší a víc zahnutá, takže jí človék nemusí hledat vpravo dole u ruční brzdy ale mám jí pěkně ergonomicky u kolene. Podstatné je, že je nahrazen i spodní mechanismus se zajištěním zpátečky pružinou za pevnou základnu, takže i v této délce je řazení přesné a řadička už nepřipomíná kvedlačku.
Pětišroub pod závojem

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2a 1968

Příspěvek od udeeska »

=D> .... vsechno krasny,akorat jsi jeste nedozral uzivat jako kempingwagen.....
Vwase nocni sichta...

Snížek
Příspěvky: 56
Registrován: 22 črc 2004

Re: T2a 1968

Příspěvek od Snížek »

Romane, my v Čechách chalupaříme :) Ve 2018 je v planu tahnout motorku do Francie na sraz, to by mohlo být tak 3000 km, snad to bude pro kvalifikaci stačit:)
Pětišroub pod závojem

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: T2a 1968

Příspěvek od Rychnak »

Moc se mi to líbí!

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2a 1968

Příspěvek od Skid »

Radši ho vyvez vysmradit na Grossglockner. ;-)
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2a 1968

Příspěvek od gandy »

Snížek píše:řadička je od..ehm ehm...CSP. a je vyšší a víc zahnutá, takže jí človék nemusí hledat vpravo dole u ruční brzdy ale mám jí pěkně ergonomicky u kolene. Podstatné je, že je nahrazen i spodní mechanismus se zajištěním zpátečky pružinou za pevnou základnu, takže i v této délce je řazení přesné a řadička už nepřipomíná kvedlačku.
Byl by prosím nějaký odkaz na tento bazmek [-o< . Dík
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Snížek
Příspěvky: 56
Registrován: 22 črc 2004

Re: T2a 1968

Příspěvek od Snížek »

abychom chytli historickej šmak a atmosféru, tak tento mikrobus byl někde na cestě z Hannoverské továrny do Československa a na podiu pražské Lucerny mezitím Pete Kaplan s Mefistem rozjížděli tyhle pecky v rámci 2. československého beatového festivalu.

Jsem rád, že jsem si Mefisto v zajímavém složení (Jahn, Kaplan, Chrastina, Růžek, Vítek) mohl několikrát poslechnout na začátku milénia ve střeleckém klubu na Smíchově. :
Pětišroub pod závojem

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: T2a 1968

Příspěvek od Pětišroub »

Stolečku prostři se
Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: T2a 1968

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Pětišroube, nutně potřebuju taky takovej prostřisestoleček! Kdes ho našel?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: T2a 1968

Příspěvek od Pětišroub »

Musíš ho vykuchat z áčkové westfálky a zbytek auta zapálit. Ale vážně, myslim že jsem ho koupil z anglie pres Ebay.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2a 1968

Příspěvek od udeeska »

Stolecek jsem prodaval snad ctyri roky :roll: . Lisovana deska naboptnala z duvodu vlhkosti a nikdo nechtel koupit,ze je to hnusny a tak. Nakonec si to vzal jeden clen klubu za dve piva :D .
Mam I tu predni detskou postel nekolik roku,ktera ma trhlinu asi 10 cm nemam k tomu ty drzaky (nekde mam pro Petisrouba,ale se ztratily :roll: )
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: T2a 1968

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

udeeska píše:Stolecek jsem prodaval snad ctyri roky :roll: .
Hm... Kdyby se třeba někdy někde nějakej objevil, přecejenom tam těch bydlíků máte víc, klidně dám i tři piva, ať neźeru :D

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 769
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: T2a 1968

Příspěvek od Radek »

Sociální fake verze...o moc víc než ty tři piva mne to nestálo (deska, lemovka a klavírní pant).
stolek.jpg
stolek.jpg (147.17 KiB) Zobrazeno 4610 x

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: T2a 1968

Příspěvek od Pětišroub »

Romane a nemas k tom u ten umelej profil,
Ktery kryje pant shora? Popravde ani nevim, jakto ma vypadat. Drzaky nehledej, nastesti nestaly moc, zjevne jsem koupil jeste jednu sadu.:)
udeeska píše:Stolecek jsem prodaval snad ctyri roky :roll: . Lisovana deska naboptnala z duvodu vlhkosti a nikdo nechtel koupit,ze je to hnusny a tak. Nakonec si to vzal jeden clen klubu za dve piva :D .
Mam I tu predni detskou postel nekolik roku,ktera ma trhlinu asi 10 cm nemam k tomu ty drzaky (nekde mam pro Petisrouba,ale se ztratily :roll: )
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2a 1968

Příspěvek od udeeska »

Nemam Honzo,sam jsem to nikdy nevidel, jeden clen klubu taky shani...
Jo je tu vice Westfalek a Rivier a EZ Campers a kdovi co jeste, ale ceny se splhaj raketove nahoru a navic tu skupujou lovci z Evropy,prevazne z UK. Normalni vweci se porad daj na burzach koupit za rozumno,ale NOSovky a ovalismus a nize uz raketa taky.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: T2a 1968

Příspěvek od Samba »

Pekař z Boščehrada píše:
udeeska píše:Stolecek jsem prodaval snad ctyri roky :roll: .
Hm... Kdyby se třeba někdy někde nějakej objevil, přecejenom tam těch bydlíků máte víc, klidně dám i tři piva, ať neźeru :D
malý děcko, bude rádo za fšecko..
viewtopic.php?f=10&t=20776&p=348254#p348254

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: T2a 1968

Příspěvek od Pětišroub »

Neco zpodpokličky. Nerad bastlim a vrtam tam,
Kde to neni nezbytne nutne, tak jsem vyrobil za pomoci Martinovy ohybacky jednoduchy, lehky a pritom pevny drzak olejoveho filtru s uchycenim do puvodniho otvoru v drzaku pro pricku. Zadani bylo: co nejkratsi a nejprimejsi a nejprirozenejsi trasa pro hadice, co nejvic krytej filtr se snadnym pristupem kvuliva vymene, nevrtani der tam kam nepatrej. Drzak filtru je od CSP, frezovanej na CNC,pekna, funkci a pasujici vecicka, jako vzdy... Obrázek Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: T2a 1968

Příspěvek od wally »

Dělal jsem to na wallym pod šrouby držáku nárazníku, kdybys to udělal dlouhé a podstrčil pod šrouby držáku, nemusel jsi dělat ani ty 2 dirky M6 :wink:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Odpovědět