Srdcovej brouk

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Srdcovej brouk

Příspěvek od Petarda »

Možná, že vypadám trošku jako blázen, ale brouka se srdcem jsem si přála už jako malá, sice měl být bílý s červeným jako v tom večerníčku o autíčku, ale ten nebyl k sehnání a pak se objevil právě on, červenej brouk, v dubnu to budou tři roky, tenkrát ještě bez srdce, byla to láska na první pohled, zářil na ulici jako sluníčko, úplně mi poskočilo srdce a já věděla, že to je on, Kuba Koutský mi to může potvrdit, přivolala jsem si ho na obhlídku jako zkušeného broukaře. Pak už jsem jezdili na výlety a dovolené a já sbírala odvahu na to bílé srdce, všichni mě odrazovali, že jsem blázen, že to bude hrozný, ale já to nakonec loni v květnu udělala a nelituju. Určitě sami víte, jak se na brouky lidi dívají, jak se usmívají a mají radost, když vás potkají a když vám začne na ulici křičet a smát se malé děti, je to prostě nádherný. Tak a teď k broučanovi, není to sice žádný veterán, ale představa, že bych sama měla stále něco opravovat a utahovat, mě tak děsila, že jsem si pořídila trochu novějšího mexiko rok 1995, 16i. Dva roky jsem nepotřebovala nic opravovat, žádné větší problémy nebyly, taky jsem poctivě brouka zimovala a vyjížděli jsem až na jaře, jenže letos jezdím i v zimě, což je dost utrpení nejen pro mě, ale i pro brouka a ten mi to dává dost najevo. Pořád protestuje, nejhorší je, že ty závady jsou takové utajené, prostě zlobí a zkouší jak dlouho to vydržim. Tak třeba na začátku zimy 1 z 10ti případů nenastartoval a museli jsme tlačit, to se dělo v intervalu měsíce stále a v servisu na nic nepřišli, všechno rozebrali a pak si mysleli, že si z nich dělam legraci a od té doby nic. Pak začala zlobit spojka, baterie a naposledy olej. Myslim, že brouk svou bitvu vyhrál a příští zimu bude spát. Petra

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

No tak ještě nějakej obrázek, toho fešáka. :wink: Docela rád bych si někdy tu 1,6i prohlíd. Ještě jsem to pořádně neviděl.

Návštěvník

původ brouka

Příspěvek od Návštěvník »

nevim jak se sem brouk dostal, první majitel podle TP byl z Rokycan a musel si ho nějak dopravit, protože to bylo hned v roce 95 a já už jsem tuším třetí nebo čtvrtá v pořadí, katalyzátor mám, ale výfuk a všechno tam dole je v hrozném stavu, dokonce mi v servisu řekli, že nový výfuk se musí objednávat v Německu a bude mě stát 20 tisíc, což mě dost děsí,
fotku co jsem posílala je jediná co mám se srdcem, čekám na jaro a rozkvetlý louky, těším se na setkání v dubnu, brouk je nadšený výletník P.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Obrázek

Tak tady je Petardy vozidlo.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

Ptali jste se kolik papá, nevim, jak jste na tom vy, ale my máme spotřebu 10-11l po Praze a na výlety 7l, teď v zimě jsem to ještě nepočítala. Jinak bych se chtěla poradit, hrozně mi reznou nárazníky a potřebuju radu, co s nima. Chrom by byl sice nejlepší, ale peníze budu potřebovat na jiné broučí neplechy, takže mě napadlo natřít je stříbrnou barvou, protože si zas neumim představit třeba černou, ale bojim se jak to bude vypadat, tak co broukaři? P.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

reznou tak moc ze uz nepomaha Silichrom ?

Obrázek
Klasický přípravek obsahující abrazivní složku k čištění a leštění kovových, zejména chromových součástí se dodává v hliníkových tubách o obsahu 100g v papírových krabičkách.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Jestli to nejde rozlestit, a nechce se ti to sundavat a nechavat nove nachromovat, tak mam celkem dobry zkusenosti s takovejma tema imitacema chromu ve spreji (normalni barva) co se daj koupit treba v OBI

Poradne obrousit do hladka, striknout zakladovkou a na to tuhle "lesklou stribrenku" nebo jak bych to nazval a je to problemu

Svyho casu sem takhle šmrdolil koncovky na vejfuk nez sem koupil nerez

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

na silichrom uz je pozde, ten uz nepomohl :(

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

No já se do toho taky přimotám jestli můžu. On někdy ten silichrom nezabere hned, někdy se mi vyplatilo vzít to strojově a to potom pomohlo. Byla to sice fuška, ale zaleštilo se to hodně pěkně. Filcovej kotouček třeba do vrtačky a pak spousta silichromu. :D . Mám totiž zkušenost co se týčw těch imitací bídnou, pořád to pouští a maže to a když to chceš přeleštit, tak to umeješ. No když bych do toho opravdu nechtěl nějak zvláš? vrážet prachy, tak odmontovat, odstrojit, nechat otpískovat a klidně to hodit do barvy vozu, nebo do černý. Je mi jasný že chrom je chrom, ale za chrom se platí. Nakonec to v té barvě docela jde.

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

Děkuji všem, kteří se mi snažíte poradit, tak jsem o tom přemýšlela a rozhodla se, nejdřív vzít tu vrtačku a zkusit to rozleštit a když to nepomůže tak zkusím tu stříbrnou barvu, jenže to nebude asi na moc dlouho, protože jsem si nechala udělat zahrádku a ta mi začíná v záhybech taky reznout. Snad se mi to podaří :lol:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

...nárazníky

Příspěvek od yahoďák »

Ahoj Petardo,
ještě k tomu rozleš?ování, zkus to na kousku a kdyby se to tvářilo, že to jde, tak můj kámoš dělá chromování (resp. tu přípravu a někam to vozí do galvanovny), tan by to rozleštil na velké brusce, vrtačkou v ruce to tak nikdy neuděláš - už mi takhle rozleštil staré obroučky na světla a vypadají jako funglovky. Nebo mě taky napadá, že Tomáš Malec od Kladna prodával pěkný chromovaný zadní hranatý nárazník, ale ty asi budeš mít už to vyšší provedení??
A když selže všechno tak je nech nastříkat akrylátem nebo komaxitem do barvy auta, vypadá to taky dobře.

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

No jestli jsou opravdu v tak hrozném stavu, čím myslím hloubkovou korozi a puchýře pod chromem, pak je nejlevnější řešení opravdu otryskat, je to řádově pár stovek a když seženeš slušnýho lakýrníka, tak ta příprava a nastříkání taky nevyjde na moc, vždy? to není žádná velká plocha a pří té příležitosti nech stejným způsobem láknout i tu zahrádku a máš dvy problémy vyřešené najednou. Nárazníky pak vydržej dlouho a když ho náhodou odřeš, není zas až tak těžké to zaretušovat.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak co dělá hustokára?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Djorkae »

no srdce je tam, kde má být viz ..how to fix S2
Kenner fahren käfer čili Meloun, Micky nebo Hnusík či Easton...

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

Pětišroub píše:tak co dělá hustokára?
spinká v pelíšku [smilie=sleeping10.gif] v garáži a čeká na jaro a jednoho zevláka co mu slíbil spoustu oprav, nové nárazníky, rádio a tak :axe:

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

Djorkae píše:no srdce je tam, kde má být viz ..how to fix S2
Djorkýno a co aktuální foto z Podmitrova se srdcem by nebylo [-o<

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

půlenejheart
Obrázek

in progress
Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

A dnes ho jedeme probudit a připravit na sezónu :wink:
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak hlavně oprav to pravý zadní světlo..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Tak to Petarda už nevydržela a když je venku tak teplo...brouk jde ven...
Nutno dodat, že se těšil a na poprvé blafnul...
Obrázek

trošku zakouřil...

Obrázek

pak ale už chtěl vidět světlo denní...

Obrázek

spokojená majitelka...

Obrázek

pohladit po prdelce a ať jezdí nejen v roce 2008...drž se!!!
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět