VW T2b Arnošt od Tachova

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Šíša »

Klidne se s tim vydaj kam jen budes chtit. Kdyz to bude brzdit a alespon nejak tocit motor, tak to dojede vsude. Kdyz odejde spinacka, nastartuje se to sroubovakem (a pod busa se lihne clovek bez problemu aby tam vyzkratoval plus a kontakt civky). Tak jsem odjel nekolik tisic kilometru s motorem, ktery defacto mel utrhane dosedaci plochy na hlavach pro svorniky, utrhane stefty sani, ventily a sedla kazde s jinym uhlem, loziska kliky a vacky byly jak povrch Mesice, vule u setrvacniku byly v obou osach a viditelne ocima i po party na Attacku, vile na pistnich cepech tak pro prostrceni sroubovaku stredni velikosti ... Jedine co na tom motoru bylo OK byly pisty a valce (aneb kluci slovensky to opravili po zemedelsku), hlavne ze za nej davali ruce do ohne :-D A ve standardu je to pohodli maximalni, nicmene je to jak Vasek Havlu a jeho kalhoty, to je fakt :-D

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Petarda »

vy mi bavíte :D tak já si s tím autem budu teda dělat co chci :lol:

snižovat se bude, kola budou nový, ale to všechno tak za tři roky, až na to budu mít, takže se taky může stát, že se nic dělat nebude :D
teď je na řadě legalizace a zabydlování :wink:
a pak rozhodně holčičí T2 výlet, na to se těším úplně nejvíc :twisted:

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od čáryfuk »

bude Vám to spolu slušet ... gratuluji k pěknému kousku =D>

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od tarmara »

Gratuluju k poradnymu autaku. Jak tak na to koukam, tak budu muset udelat Evicce skoleni jak se busidlo ridi, aby na ty vase holcici vejlety mohla jezdit s vama a ja moch v klidu pred garazi pozorovat ubihajici mraky....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Holandan
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 731
Registrován: 10 říj 2007

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Holandan »

Řídit Busíka tak to se cítíš jako ředitel zeměkoule...přidáš plyn..auto se vepředu přizdvihnme a pak jako surf na vlně vyrazí kupředu..prostě paráda...to chce zažít....už je to cosik dávno.

Holandan. [smilie=sunny.gif]
Vaše jistota je ve zgarbech.

Uživatelský avatar
Mišu...
Xena-princezna bojovnice
Příspěvky: 1792
Registrován: 09 bře 2004
Bydliště: Praha

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Mišu... »

Hehe, já teda když přidám v busu plyn..většinou se moc nestane..natož, aby se zvednul...asi špatnej motor :lol:

Petordo, ale mám tu pro tebe speciální písničku: http://www.youtube.com/watch?v=8qacVvm-8ao" onclick="window.open(this.href);return false;
...a na to se napijem...
:drinkers:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Sam »

tarmara píše:Gratuluju k poradnymu autaku. Jak tak na to koukam, tak budu muset udelat Evicce skoleni jak se busidlo ridi, aby na ty vase holcici vejlety mohla jezdit s vama a ja moch v klidu pred garazi pozorovat ubihajici mraky....
Časem zjistíš, že sedět před garáží a pozorovat mraky je ta nejlepší dovolená. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od eLzyx »

krásný kousek, to je ten busík, co tu byl cirka měsíc zpátky v inzerci?
Něco takového by se mi také líbilo, zobytnit, sehnat babu a hurá na výlety [smilie=driving.gif]
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

wokie
Příspěvky: 10
Registrován: 30 říj 2012

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od wokie »

Tak co je nového s Arnoštem, nějaký progress :) ?

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Petarda »

wokie píše:Tak co je nového s Arnoštem, nějaký progress :) ?
Arnošt má krásný zelený značky. Wally právě ladí motor a řazení. Sehnala jsem lednici a protože má zimní pneu bude se do jara pracovat na zabydlování a taky ho čeká Dejvid a lakovna na nutné drobnosti, aby mu nic nebránilo zahájit na Vítkově sezónu 2015 :mrgreen:

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od wally »

Tak vyměněno:

Spojka řazení (ypsilon u převodovky)
Pouzdro řadící týče u šalcky
Zkráceno řazení

Seřízení:
Vůle ventilů
Doladění vůle řemenu
Předstih/odtrh
Karburace (vyčištěné, seřízení)

Výměna těsnění čelního skla

Atd....
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Petarda »

Jede krásně :prayer: děkuju :heart:

a pokračujeme, do prvního listopadového víkendu už moc času není :?

dnes dorazila mikra, tak jí šupnu nejen na střechu ale i na boky a pak tapec a podlaha a snad i ty záclonky :)

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od tarmara »

Petarda píše:dnes dorazila mikra, tak jí šupnu nejen na střechu ale i na boky a pak tapec a podlaha a snad i ty záclonky :)
co přesně si mám jako začátečník představit pod pojmem "mikra" - zajímá mě to hlavně z důvodu toho, že dále zmiňuješ záclonky, což je pro moji ženu na busu naprosto nejdůležitější součástka.....tak abych náhodou něco neopoměl....
EDIT: aha.... http://www.mikra.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Petarda »

co přesně si mám jako začátečník představit pod pojmem "mikra" - zajímá mě to hlavně z důvodu toho, že dále zmiňuješ záclonky, což je pro moji ženu na busu naprosto nejdůležitější součástka.....tak abych náhodou něco neopoměl....
EDIT: aha.... http://www.mikra.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ...[/quote]

prostě samolepící izolace, což zvládnu sama, nejdřív byl plán dát jí jen na střechu, ale nakonec jsem se rozhodla i pro boky a nejspíš nechám polepit okna tmavou folií, mám to na broukovi a je tam krásnej chládek i ve velkých vedrech a vzhledem k tomu, že nemám větrací okna, tak se mi to zdá, jako dobrá varianta, navíc vratitelná a záclonky samej puntík :mrgreen:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od maxmax »

Jen jestli budou přes ty tmavý okna puntíky vidět :roll: :lol:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Petarda »

maxmax píše:Jen jestli budou přes ty tmavý okna puntíky vidět :roll: :lol:
aspoň nebude vidět, jak blbě jsem je ušila :lol:
nemáš lišty nebo lanka na záclonky? nemám to na co pověsit :?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Herbie »

Když zminujete ty lanka na záclonky,
tak to by mě taky zajímalo, potřeboval bych ten materiál ze kterého si tu Maxi před časem inzeroval hotový "šnůry" do busů

potřeboval bych toho asi 10 metrů, kde se to dá koupit, případně jak se to jmenuje
... a vůbec !

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Šíša »

Netazan, ale par subjektivnich zkusenosi:

- izolaci mam mineralni vatou 50mm, bylo to tak i origo v te Westfalce. Boky, soupacky, predni celo pred nohama. Dole maji podstatne dele tepelnou pohodu, nez ja na strese ve stanu. At v zime, nebo v lete.
- na zaclonky/zavesy jsem nesehnal tu origo listu (co v rezu vypada jak "cinka" ... ), vsemozne vymysly z OBI a spol nefungovaly, zaveseni nahore na draty take ne. Kluk spi dole, prevaluje se, "nebyl problem" aby se v noci nakutalel bud na bok nebo zadni dvere a tahal zavesy dolu ... spani pobliz lamp bylo "zajimave" :?
Tenhle rok jsem vyzkousel koupit obycejnou hlinikovou trubicku, myslim 10x1, konce jsem zplostil, lehce vyhnul (aby konce byly pod osou trubicky, respektive az pod trubickou samotnou ... moznost natazeni zavesu az "za" okno). Skoro neposkoditelne, kluk se po tom muze v noci valet, nestahne dolu. Na zavesy jeste cvoky jak pro spojeni obou pulek uprostred okna, tak po jednom na stranach pro zacvaknuti na koncich okna, pod oknem obycejny provazek (pruzne lanko v plastu zrovna nemeli v krame), nalisovane do obycejneho ocka, pod sroub, zavesy vyborne sedi na oknech.
A jelikoz mame latku neprusvitnou, i pod lampou na odpocivadle je ve Westce tma ze si clovek musi svitit treba i mobilem (paklize nezvednu strechu, kurna...).
Jeste teda mame zaves na predni okno, je na ctyri cvoky (jeden za dverma, ruhy na A sloupku, uprostred to drzi sklopena stinitka). Tma jak v riti :)

Z dodane latky usila Helca Effikova (stejne jako Westy strechu a slunecni strechu), bez sebemensiho problemu a perfektni prace.

Tak jen tak pro info.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od maxmax »

Herbie píše:Když zminujete ty lanka na záclonky,
tak to by mě taky zajímalo, potřeboval bych ten materiál ze kterého si tu Maxi před časem inzeroval hotový "šnůry" do busů

potřeboval bych toho asi 10 metrů, kde se to dá koupit, případně jak se to jmenuje
Budu objednávat materiál, takže jestli potřebuješ 10 metrů v celku, není problém :D
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: VW T2b Arnošt od Tachova

Příspěvek od Herbie »

OK Maxi, takže tímto objednávám 10 metrů v celku
Cena za metr ? název materiálu ?

P.S. nemám to ani do busa ani do karavanu :)
... a vůbec !

Odpovědět