Obytný přechoďák z Kokořína

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Jana
Příspěvky: 4
Registrován: 20 čer 2014
Bydliště: Střední Čechy, Kokořín

Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Jana »

Představuju přírůstek do rodiny: T2 obytný přechoďák (rok 1972). Oranžový busík (samozřejmě ten nejhezčí ze všech) se na Kokořín přistěhoval letos v červnu. Z bazaru si ho přivezla Mazdička, protože busíkovi odešel startér. Nabarvení nárazníku a mřížky a pořádné vydrhnutí střechy udělalo z busíka ještě většího fešáka.
Bude na něm ještě dost práce, ale pár kilometrů už jsme najeli. Westfálka je to originál (Lucemburk) a až na jedno sedátko kompletní. Látková střecha je potrhaná, závěsné lehátko bohužel chybí. Přední sedačky taky nejsou původní. Motor je nejspíš 2,0 CU z hranaťáka, zespodu... by mohl být míň shnilý. Ale furt to nemění nic na tom, že je nejhezčí ze všech :). Teď bohužel nejezdíme, odešel rozdělovač. Ale už se moc těším na první delší výlet s noclehem!

A dojmy z první jízdy: připadala jsem si jak na prvních hodinách v autoškole :). Nejezdím málo, ale tohle je prostě něco jinýho. A nejde jet a neusmívat se, lidi mávají a smějí se taky. Je to prostě auto, co dělá radost. Už aby zase jezdil.

A protože topic bez fotek je bezcenný, tak:
Obrázek
Tak tenhle busík bude můj :)

Obrázek
Cesta z bazaru

Obrázek
První údržba

A z prvních výletů:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Kosťa »

Jízda v busu...k nezaplacení...cháápu..:D a gratuluju ke koupi. Tak doufám, že vychytáte mouchy a příští sezona bude samej výlet a sraz..;)
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od udeeska »

Hezky pekne si ho uzivej,v pripade nesnazi Ti tu lidi urcite pomuzou =D>
Jeste fotecky interieru,ze by se vwedelo co pak je to za edici.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Je super, že se busík posunul k někomu, kdo na něj má čas a evidentně ho má rád :-)
Tak ať jezdí a dělá radost...
Přece jen, je to vyšší level :wink:
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od maxmax »

Blahopřeji!!! Jezdil jsem kolem něj tak půl roku, a říkal si jak asi dopadne...vidím, že dobře. :D
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od martin_100 »

Vypadá krásně až se mi nechce věřit že by byl zespoda nějak výrazně sežranej [-X Užívej ho do sytosti v radosti =D>

Uživatelský avatar
lobovsky
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 22 čer 2010
Bydliště: Malinovo

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od lobovsky »

=D> Gratulácia aj zo Slovenska. Dúfam, že Ťa uvidíme aj na nejakom Slovenskom zraze.
na svete je veľa ťažkých havárii, no najťažšia je zrážka s blbcom

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Vendelin »

Je to mazlík a panička bude taky ozdobou silnic a srazů :D
Vendelín

Uživatelský avatar
Jana
Příspěvky: 4
Registrován: 20 čer 2014
Bydliště: Střední Čechy, Kokořín

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Jana »

Díky! Fotky interiéru budou, až busík vyjede z dílny, vevnitř je na focení dost tma. Ale podle prospektů, co jsem našla na netu, se interiér jmenuje Lucemburk. Srazy zatím neplánujeme. Nejdřív se musím naučit pořádně řídit, plánuju výlety po Kokořínsku, Středních Čechách... abych si já zvykla na busíka a on na to, že po takový době zase jezdí. Takže třeba Slovensko spíš až příští rok :).

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Kůča »

Také gratuluji,pěkně si to užívejte. :wink:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Mirek »

No Slovensko bude určitě nejdřív příští rok :D

Aktuálně to furt nevrčí. Jak již psala Janina výš, rozdělovač nepremává. Chtěl jsem ho nahradit broučím, ale ten se tam prostě nevejde. Tak jsem teďka vyhrabal z Felicie, mechanicky pasuje. Jiskrou se tedy snad taky nějak skamarádí... V topiku o rozdělovačích se hodně řeší rozdělovače 123, je možné, že u toho skončí, nicméně teď to chci zprovoznit za relativně málo peněz, nevím totiž ještě, jak se k motoru postavit z dlouhodobějšího hlediska. Nějak se totiž kloním k návratu k typu 1, který do auta patří. Na to je čas do příští sezony.

Z aktuálních věcí je třeba samozřejmě hlavně to zase nadráždit. Potom si o zásah dost výrazně říká elektrika, na té se podepsala spousta tvůrců. Rád bych také sehnal originál přední sedačky. Je to origo westfálka, takže konfigurace 1+1 no a ideálně béžový, ty tam totiž podle M-plate a podle dveřních tapeců mají být. Teď tam jsou totiž asi broučí sedačky ještě navíc přidělaný natvrdou....což není uplně optimální, vzhledem k tomu, že Jana má 160cm a já jakožto druhý řidič 190+ ...

Co se týče shnilosti spodku....je to sežraný nemálo. Ale nerozpadá se to, dá se s tím jezdit a je na čem stavět. Takže asi tak.

Nakonec ještě musím přiznat, že mě to auto dost mile překvapilo. Je to vcelku použitelný v normálním provozu, dokonce i příjemný na řízení. Fakt supr

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od gitan »

tak to máš kombinaci jako my...30 cm rozdíl #-o
pořád štolovat sedačku a zrcátka [-o<
gratuluju ku busovi =D>
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od maxmax »

Nějaký fotky toho motoru by byly? Jsi si jistý, že tam patří typ1? Teda ne že bych to nějak vymluval,jen mně to zuajímá, sám mám CUčku, a jsem s ním hodně spokojenej, proti 16tce co tam byla. Taky hodně záleží na tom, jakou tam máš převodovku :roll: 2litrovou, nebo 16ku?
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Mirek »

Jj, jsem si jistej. Techničák a M-plate. A připojil bych dotaz - dávaly se v roce 72 větší motory než 1,6 ?

Převodovku popravdě nevím, když jsem se pod tím válel, nevěděl jsem ještě jak je od sebe odlišit. Ten dvoulitr tam šel ještě u předchozího majitele, takže o tom vím prd...

Mě je ten typ1 motor takovej sympatičtější, je to asi vcelku iracionální....ale když se s tim motorem to auto narodilo... Musím ale přiznat, že bych nerespektoval průměr válců ani originální přípravu směsi... A další věc je, že tenhle motor co tam je taky nebude ve kdovíjaké kondici Ikdyž tedy brzdit nejakou dobu motorem a pak přidat plyn má své zvrácené kouzlo....připadám si jak vodník Kebule když vařil mlhu

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od maxmax »

Převodovka na typ 4 má 5 žeber, na typ 1 jen 3, takže to poznáš snadno. Pozor při výměně motorů, protože mrkev převodovky má jiné délky :roll: Typ 1, bys tam nenasadil, ale mrkve jsou záměnné, a 16kový převodovky jsou všude k mání (sám mám 3 #-o ) Jo a typ 4 se montoval do busů od roku 1974 a myl o obsahu 1,7 l
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Mirek »

Jj, to už jsem z hlubin flatu všechno vyšťoural :) Nicméně díkes za info.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od maxmax »

není zač :D
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Mirek »

Ten rozdělovač mě už poněkud zneklidňuje...

Neměl byste někdo ideálně kladívkovej rozdělovač z bloku typ 4 ? Výše jsem psal, že z Feldy tam pásne, ale je zase moc dlouhej a je to naprd... Zduplikuju toto ještě do poptávky dílů.
Nejspíš teď budu psát obecně známé věci, ale rozdělovač, který jsem vyndal nefunkční byl vyšší než ten, kterej jsem si vypůjčil z 16ky brouka. Válcová plocha, kterou sedí rozdělovač v bloku je stejných rozměrů ale u busího rozdělovače je nad tímhle uložením ještě cca 20 mm jen o málo většího průměru a až pak je vlastní rozdělovač. U toho broučího je to jen cca 12 mm, tím pádem nemůžu zamontovaným rozdělovačem otoči, nemůžu ho vlastně ani zaaretovat a nevejde se podtlaková regulace...

Upřímně se mi jak už jsem psal nechce dávat 10+ za rozdělovač, teď bych to rád jen zprovoznil na pár km kolem komína, než se v zimě dostane na větší opravu - byť rozhodně ne celkovou GO vozu

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od maxmax »

No, na typ 4 jsou jiny rozdelovace, na CU patri bezkontakt. Streva jsou shodny s Golfem, zkus je naimplantovat do busiho tela, Golf ma jiny nahon.
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Jana
Příspěvky: 4
Registrován: 20 čer 2014
Bydliště: Střední Čechy, Kokořín

Re: Obytný přechoďák z Kokořína

Příspěvek od Jana »

Busík jezdííí!!!
Brzi díky za rozdělovač. Posílám dvě fotky interiéru a jednu exteriéru. Máme barevnou sadu kol. Dočasně, než zařídíme celou bílou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět