Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od tarmara »

Jak říkává staré přísloví "Kdo si počká ten se dočká". Po busu jsme pokukovali už dlouho. Dva spolužáci z vejšky už jsou obusovaní, ve 2012 jsem s jedním byl na Glockáči a ve 2013 se nádherně umístil na bedně na Mlokovi. Takže asi tyhle dvě akce rozhodly, že bus bude. My už teda koukali před tím, ale já jsem spíš IT typ a chtěl jsem něco, co bude "není třeba šudlat, ale rovnou drandit". A v září 2013 na Kosu večer u piva Czernoch jen tak mezi řečí prohlásil, že Milošák má teď na prodej luxusní leštěnku v perfektním stavu. I napsali jsme hned Milošákovi, ať auto podrží, než se vrátíme z dovčy. Hned další neděli jsme auto jeli omrknout a já hned po příjezdu prohlásil, že "toho auta je pro mě škoda". Skutečnost vypadala ještě líp než fotky. Projížďka, spokojenost a tak jsme si hned plácli.
Auto je v perfektním stavu, kastle skoro jako nová, 2.0 CJ motor (jezdí na normální naturál, žádný dolejvání aditiv) a jede jak divý. Letošní zimu přečkal v jedné stodole, ale aktuálně se u babičky adaptuje garáž (děda ji stavěl na trabanta, takže vrata jsou jen 180 na výšku).
Co je potřeba udělat:
  • - vestavět postel. Vzadu je jen lavice, jiný nábytek není zase tak důležitý, ale postel je teď priorita numero uno.
  • - vzhledem ke stavu kastle bych chtěl nechat opískovat a nastříkat podvozek a dutiny. Bylo by škoda to nechat schnít
  • - 12V zásuvka na palubce - HOTOVO
  • - vyměnit plovák v nádrží za busový (teď je tam broučí)
  • - nějak pořešit synchro 3. rychl. stupně. Zlobí, ze dvojku už jsem to vychytal, chce to cit, ale při podřazování jsou slyšet zuby.
  • - motor někde přisává vzduch, volnoběh zhasíná a trojka a čtyřka netahnou - dle Muira/Milošáka/Haynese budou asi povolené hadice ke karburátorům
  • - a Evička trvá na tom, že bez záclonek auto nemůže na silnici....
A aby se předešlo dotazům na fotky (zatím jen z mobilu, až budou nějaké lepší propagační tak je dodám, případně pište co byste chtěli vidět):
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od BUTCH bus »

Gratulace k pěknému kousku a vítej mezi pacienty! :wink:
OndraS

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od maxmax »

=D> peknej Barkasek
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od biker666 »

jednomu nerozumím jede jak divy a volnoběh chcípá a tři čtyři netahne :lol:

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od TomB »

Pěknej kousek...vítej.
Helec než se pustíš do převodovky.. Tak hodně pomáhá hlavně při podřazování tzv "spojkování" jak na LIAZce..Aneb ze dupneš na spojku ze 4ky dáš neutrál..pustíš spojku...zas zmáčkneš spojku zařadíš za tři a zas pustíš spojku...Když je velký rozdíl mezi otáčkama ještě si na neutrálu pomoz trochou plynu. Když tenhle systém vychytáš, budeš jezdit v autě bez synchronů jak Fitipaldy :)
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od Kosťa »

Pekny kousek..:) gratulace ke koupi a.....Evicka ma pravdu :-D
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od tarmara »

biker666 píše:jednomu nerozumím jede jak divy a volnoběh chcípá a tři čtyři netahne :lol:
tomu nerozumis spravne....to je tak kdyz nekdo publikuje prispevek ktery psal pred trema mesicema a ted do nej jen dopsal jednu aktualni zavadu ktera se projevila rano pred Vitkovem. Jeste pred 14 dny bus dojel z Lysy do Turnova a zpet bez problemu ale ted v sobotu zacal ten motor zlobit.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od martin_100 »

jo jo meziplyn je mocný čaroděj když se ho naužíč správně aplikovat
busík krásnej =D> uvidíme ho na Mlokovi ?

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od tarmara »

martin_100 píše: uvidíme ho na Mlokovi ?
Ve ctvrtek se budu snazit vymenit palivovy filtr a zkusim najit jestli opravdu (ne)tesni nekde hadice ke karbecum. Pokud se mi pri tehle operaci nepodari Zorana znepojizdnit (coz se klidne muze stat), tak na Mloka dorazime v sobotu pred startem....pokud tam dojede :) Jinak je to ten se kterym byl loni Milosak na PUSu.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
lobovsky
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 22 čer 2010
Bydliště: Malinovo

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od lobovsky »

=D> gratulácia, ... tak si ho poriadne užívaj. Nech slúži a poslúcha.
na svete je veľa ťažkých havárii, no najťažšia je zrážka s blbcom

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od martin_100 »

loni když s nim byl Milošák na PUS tam my sjme byli v Milošákovo rodné jugoslávii #-o

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od Jan »

Viděno loni na PUS a je to moc pěknej busík. Ať dělá samou radost :D
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od bord »

Mně se nejvíc líbí ta první fotka "Mimo bus" :D Jinak busík super! Pošli pak nějaké fotky z interiéru.

kefír1300
Příspěvky: 45
Registrován: 24 úno 2013

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od kefír1300 »

moc hezký bus ,přeji mnoho štástných a pohodových kilometrů
............jinak řazení z meziplynem je hlavně pohodové při řazení kvaltů směrem dolů,je šetrné k ústrojí ,lahodné uchu a pohodové k posádce.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od sSATYRr »

Nebylo by foto celyho motorovyho prostoru? A ze vseho nejdriv bych si prosel komplet brzdy, tohle hodne dlouho nekde stalo.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od biker666 »

mně dvoulitr dělal hovadiny když byl vytraceny červík co zajištuje difuzor a ještě byl napojeny špatně podtlak k rozdělovači

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od tarmara »

- nejdříve foto motoru:
Obrázek
- Motor už drží volnoběh, byla povolená objímka,která drží hadici podtlaku na levém karbeci. Dotaženo, ale stále se ještě hýbe ta trubička na kterou je hadice pripojená. Ale na funkci to asi nemá vliv.
Obrázek
- Vyrazli jsme tedy na Mloka, natěšení z loňska....z Lysý jsme dojeli do Nehvizd,kde nám auto bez zjevné příčiny chcíplo. Zkoušeli jsme ho nechat vychladnout. Motor po pár minutách naskočil ale ujel asi 300m a zdechnul (nereagoval na přidání plynu,podřazení, nic..). Po pár minutách zase naskočil a zase ujel pár metrů. Mloka jsme v tu chvíli odpískali a otočili to směrem ke garáži. Po asi desti "skocích" mezi kruhákama u dálnice u Brandejsa jsem se jen ze zvědavosti kouknul pod auto a odněkud chcal benzín. Vzhledem k tomu, že jsem den před tím měnil palivový filtr, tak jsem si myslel, že je jen povolená objímka. Šroubovák a hop pod auto. Filtr tesnil, ale situace byla mnohem horší. Z nějakého důvodu se hnula nádrž a o nekrytý plech díry se řízla hadička z nádrže do filtru.
Obrázek
Benzín tekl nejen dolů,ale i na ten plech pod nádrží. Takže jsem celý 4km jeli na pěkným soudku s prachem. Objímka nešla povolit, což se pod plnou nádrží ukázalo jako částečná výhra (nevím kam bych těch 50litrů nechal odtéct). Ale podařilo se mi hadičku otočit tak,že přestala téct. Vylezl jsem ven z pod auta a zavolal odtah. Dál už se mi stylem "doteče benzín do filtrua pumpy, popojedeme,počkáme než doteče benzín do filtu.." jet nechtělo. A výlet na Mloka tak skončil pěkně "uplakaně".
Obrázek
Takže mě až se zlepší počasí čeká prohlídka uchycení nádrže, výměna hadičky a nějaké nouzové otupění té hrany plechu o kterou se to rozedřelo. Holt člověk se furt něčemu učí. Připomíná mi to začátky v IT, kdy pár serverů v jisté nejmenované retailové firmě odneslo moje "učení" - softwarově i hardwarově (zapomenutý šroubek za základní deskou).
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od sSATYRr »

Nech si celý to projít někým, kdo do toho už nějakej ten pátek dělá. Ať víš, na čem opravdu seš. Tohle nebude jen o hadičkách.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od biker666 »

přijde mi že máš podtlak pro rozdělovač taženy z karburatoru ale měl by byt napojeny pod filtrboxem na te propojovací trubce co je vlastně volnoběžny system

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Amálka alias Zoran (T2b 1978)

Příspěvek od tarmara »

Tak nádrž je opravdu pootočená (okolo své nejdelší osy),mám maličko podezření na příliš dlouhé šrouby od zadních pásů,které ji mohly posunout. A nějak se mi ji ve čtvrtek samotnému nedařilo pootočit zpět. Dneska tam bude víc rukou, tak se snad zadaří. A dneska snad už bude i bus konečně pod střechou v garáži. Flexa, zbiječka, bourání starého překladu a test, zda se bus vejde pod stávající strop.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Odpovědět