Blůz

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Než skončí rok, pokusím se zaznamenat alespoň částečně události minulé. V září roku 2015 jsem radikálně změnil životní rytmus v mnoha směrech. Pořídil si dvě nové přítelkyně a Ty zaberou mnoho času, zvlášť když jsou dřevěné šesti strunami, vždy po ruce a ještě neokoukané :D
S Blůzem jsem letos absolvoval dvě broukařské akce : Sprinty a Potkali se + Kefír na Kačině + svatba v rodině.
Třetí rok společného drandění jsme oslavili na Broumovsku a bylo tam krásně. Nejdále jsme byli v Brně a celkově za rok ujeli pěkných 6316km. s jednou výměnou oleje, lehkou údržbou elektroinstalace a drobnými opravami laku. Po přezutí na zimáky zazimováno.Sluníčko se už vrací a těšíme se na jaro.
Pěkný příští rok VWám VWšem...

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

IMG_20160624_150007-1024x768.jpg

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

První březnový víkend a ještě prodloužený jsem se pohyboval s dvěma přáteli na jihu. Ve čtvrtek Brno a pěkný koncert Nechte zpívat Mišíka a od pátku toulání po Pálavě. Počasí jak vymalované, Blůz vesele drandil, najeto téměř 600 km. Po návratu zpět do garáže. Byla to letošní první jízda a dost jsme si to všichni užili. Těším se na další...
IMG_20170304_100119-1984x1488.jpg

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Asi tak týden po návratu z jihu se pod pravým předním kolem ukázala benzínová skvrna. Nádrž ven a výměna hadiček včetně filtru. Omarodil jsem, až jsem skončil v nemocnici. Sice jen nakrátko, ale dost mě to oslabilo, tak jsem jarní údržbu posunul a tím pádem se nezůčastním ani Jarních sprintů. Budu s Vámi alespoň telepaticky. Né že bych to nedal, ale na večer máme dlouhodobě nasmlouvané brnkání a na dvě akce se v danou chvíli ještě fakt necítím. Ať vyhrají Ti nejlepší...
Přílohy
IMG_20170419_123251-1984x1488.jpg

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Blůz

Příspěvek od udeeska »

..tak hlavne at zdravi slouzi,bez toho neni zadna radost a zabava :wink:
Jinak vidim na poslednim obrazku,ze Ti to zacina kolem blinkru pekne kvest... #-o
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

No vždyť již bude KVĚTEN... :D

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

V dubnu Blůz vyfasoval novou baterii a stěrače. Obojí již nefunkční. Že je spad ze stromů v tuto dobu značný dokumentuje fotka z výletu do Soběšína. Dnes se chystám na Potkali se v Kolíně, tak snad to nebude už tak dramatické...
IMG_20170506_190509-1984x1488.jpg

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Tak se hlásím s nejdůležitějším tématem loňského roku. Jaroslavw a Vwlastina postoupili do další životní etapy a stali se v krásném podzimním čase babičkou a dědou... :D
Přílohy
IMG_20170917_085819-1984x1488.jpg

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blůz

Příspěvek od martin_100 »

Tuž gratulace dědečku =D>

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Blůz

Příspěvek od OB »

Já už jsem sice gratuloval ale klidně pogratuluji ještě jednou.
Gratuluji k nové etapě a pěkně si ji užij.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Kluci díky za přání. Vracím se ještě k minulému roku. V červnu jsem oslavil čtvrté narozeniny s Blůzem a vyměnil motorový olej. Stihnu jsem Poděbrady a Stvořidla, sice jen na otočku a Uhrovic mlýn s nocí. To místo je moc pěkné, dá se říci i magické a v mlýnici supr zvuk. Dobře jsme si tam zahráli. Před zazimováním jsem přezul na zimní kola a přetěsnil olejový chladič. Trochu vopruz, ale podařilo se a objevila se zajímavá skutečnost se saharou. Kdosi ji rozřezával a zavařoval. Proč asi? Jedno řešení mám, ale zeptám se, jestli se s tím někdo také setkal. Měl jsem jednu boudu ještě z minulých let a je tam...
Přílohy
IMG_20171201_123043-1488x1984.jpg

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Ještě jeden příspěvek z loňského roku. Pár drobností pod stromečkem... :D
Přílohy
IMG_20180202_102723.jpg

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Blůz

Příspěvek od Pětišroub »

jaroslavw píše:Kluci díky za přání. Vracím se ještě k minulému roku. V červnu jsem oslavil čtvrté narozeniny s Blůzem a vyměnil motorový olej. Stihnu jsem Poděbrady a Stvořidla, sice jen na otočku a Uhrovic mlýn s nocí. To místo je moc pěkné, dá se říci i magické a v mlýnici supr zvuk. Dobře jsme si tam zahráli. Před zazimováním jsem přezul na zimní kola a přetěsnil olejový chladič. Trochu vopruz, ale podařilo se a objevila se zajímavá skutečnost se saharou. Kdosi ji rozřezával a zavařoval. Proč asi? Jedno řešení mám, ale zeptám se, jestli se s tím někdo také setkal. Měl jsem jednu boudu ještě z minulých let a je tam...
je možné, že se nikomu uklepal deflektor a aby to mohli upevnit zpátky, tak jí šmikli. Ale podle toho jak je zbouchaná se taky může jednat o pořádnou bouračku..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Včerejší krásný den, jsem po více jak třech měsících nastartoval a trošičku se projel. Je to zvláštní pocit sedět po takové době za volantem. Řídil jsem vlastně jen třikrát, a to Fábku od dcery, ale to je jiný level. Jedna fotečka ze včerejšího dne, a jedna z dob minulých. Nemaje negativ posílám fotku přefocenou...
Přílohy
IMG_20180214_125501.jpg
IMG_20180311_081349.jpg

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Nebyl jsem dlouho připojen, tak budu postupně dodávat, co se dělo, nebo děje, včetně pár blinkrů, co jsem uloupil. :D Zatím jedna z podzimu před ustájením, bez nárazníků. Zítra jedu do JMK, tak kdyby někdo z okolí Koulína něco postrádal, cinkněte...
Přílohy
IMG_20181127_124712.jpg
IMG_20181127_124712.jpg

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Blůz dostal pod stromeček...
IMG_20191218_115301-1488x1984.jpg
IMG_20191218_115301-1488x1984.jpg (360.99 KiB) Zobrazeno 4949 x

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Tak se po čase hlásím a posílám text písně...

Jedu dál


Šinu po po dálnici tma je jako v márnici
drobně prší je lehce nad ránem
kdo by v tomhle někam jel to jen ďábel by mu pěl
mlha sílí hory přede mnou

Jedu dál jedu dál
jedu dál a hory přede mnou

Motor v Brouku klepe se pes vedle mě třese se
temný blues z rádia vyřvává
slunku těžko poručí nikomu nezaručí
že bude svítit na něj celej den

Jedu dál jedu dál
jedu dál a slunce nesvítí

Tenkrát vážně nevyšlo tejden ani nebliklo
tuny sněhu z nebe padaly
pes i já jsem zmrzlej byl Brouk ten skoro netopil
přesto hory za náma zůstaly

Jedu dál jedu dál
jedu dál a hory jsou za mnou

Text vznikl na podzim 2019 při jedné z posledních jízd. Brzo ráno, mlha jako dnes. O proti textu jsem nedojel a kamarád za kterým jsem jel mě potupně na laně kousek od Koulína odtáhl. Procvaklé víčko jsem v mlze a bez brýlí
fakt neviděl. No stává se, že. Píseň nevím ,jak se jmenuje v originále jsem zaznamenal od B. Springsteena, ale předpokládám, že se jedná o tradicionál. Možná se pletu. Název alba taktéž neznám, ale byly na něm právě jen lidové písně typu Jessi Jamese atd. Bezva nahrávka ze srubu s kámošema ,dechy, pohoda. Nejsem přes Bosse odborník, ale možná by někdo dohledal. Pěkná molovka, snad někdy někde...

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

Letos jsem vyjel až 24.3. Jenom kousek, skoro po čtyřech měsících. Jak zpívají bratři Ryvolové - kam bych taky jel, stejně bych nenašel, místo kde se nechá zapomenout. Blůzovi je letos padesát let. Tím také odpovídám na jiné vlákno. V rodině jedno auto, průměr 50. Na podzim před zazimováním,jsem se zbavil původních kobereců nalepených chemoprénem a podlahu ošetřil a natřel. Lepidlo dostat dolů, docela vopruz, ale je to určitě lepší než bylo. Vyndal jsem sedačky a pustil se do opravy. V pátek dorazily reflektory a koberečky. To k těm kulatým narozeninám...

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Blůz

Příspěvek od jaroslavw »

004.jpg

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Blůz

Příspěvek od Samba »

čuprsupr ta hura da vylet do kraju, kde vyvera pramen zdravi z ....................

Odpovědět