1961 VW 1200 "bluebug II"

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Pětišroub »

Už od května brázdí naše silnice další brouk zvenku.

Jedná se o leden 1961, přechodový typ bez mávaček, ale s oválovými lampičkami vzadu, v mém oblíbeném odstínu L390 Golf Blau. Za poslední měsíce se mnou poslušně najezdil asi 1500km a dokonce mi vykoledoval první pokutu za posledních 13 let :-) Čeká ho přetěsnění motoru a protože motor není původní, je o něco modernější, tak i jeho přestrojení původními prvky tak, aby vypadal jako první 34 HP.

Karoserie je poměrně zdravá, sice ne tak, aby se z ní člověk mohl nažrat, ale zdravá natolik aby nebyly nutné okamžité záchranné práce. Takže proběhne konzervace a zavoskování současného stavu. V současné době počišťuju a promazávám a užívám si ho.

Za dobu co jezdím s VWčky se tedy jedná o šestý mnou dovezený vzducháč ze zahraničí a scéna se utěšeně rozrůstá.

Se zprovozněním tohoto kusu mi hodně pomohl Křemílek a Evinsen, kterým tímto děkuji za férově a řemeslně provedenou práci.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od máchal »

Tak to je hodně nechutný! :P
Pětišroube, vybočuješ z poslední dobou se rozrůstající módou, dovézt vrak a rozjebat ho po dvorku :lol:
Nádherná kárka, gratuluji a přeji mnoho šťastných km bez nehod a nesnází =D> :wink:

Kuba

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Pětišroub »

Je o mě známo že jsem líný a ruce jsou mi dozadu. Taky nejsem schopen si kvůlivá renovaci brouka zřídit dílnu zvíci středně velké fabriky takže musím pracovat přinejhorším s polotovary, které se hýbou :-)

Jedním z problémů, které jsem řešil bylo, že v pravé zadní lampičce byl odtokový otvor ucpán možná barvou a tím pádem se v ní držela vlhkost. Vinou toho byla spodní polovina lampičky kompletně shnilá, včetně parabolky a spol. Blatník to naštěstí neodnesl vůbec, takže jsem dohonil na Thesamba.com pravou zadní lampičku a zdálo se že v originál barvě. Když jsem napsal prodávajícímu že mám zájem, tak se ozval zpět, že je prodaná a zabalená k odeslání do Itálie ale že mi může nabídnout jiný kus. Když jsem kontroval, že mi jde právě jen o tu barvu, tak ochotně vykomunikoval s kupujícím z Itálie, že mu pošle jiný kus a tím pádem lampička v originál barvě přistála u mě.

I když je to originál lak je vidět, že jde o jiný odstín než golfblau, nebo barva jinak vyzrála.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Jozef »

Gratulace, =D> nemali by byť od 08/1960 vzadu už väčšie lampy?
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

kefír1300
Příspěvky: 45
Registrován: 24 úno 2013

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od kefír1300 »

A pak že nerostou. :lol:
Je moc pěknej.Gratuluji.Ta barva mu sluší.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Andy »

Tenhle kauf se fakt povedl, moc pekny auto. Na PUS mi ho 5sroub pujcil, udelal jsem v nem par kolecek a musim rict ze jede krasne a ciste.
Jozef píše:nemali by byť od 08/1960 vzadu už väčšie lampy?
Tyto lampy se montovali od 08/55 do 05/61. Od 08/60 meli 3 ucelovou funkci: pozice-brzda-blinkr, coz je prave tento pripad.

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od čáryfuk »

to počitadlo nemá chybu . Taky už jsem po něčem takovým dobovým koukal . A dědek je teda bombovej .

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Pětišroub »

čáryfuk píše:to počitadlo nemá chybu . Taky už jsem po něčem takovým dobovým koukal . A dědek je teda bombovej .
čau, počítadlo se dá koupit v DE na ebay pod názvem kilometerzahler. Já měl dvě krabičky NOS po dědovi, který to měl koupený do žigula v Tuzexu za pár fufníků. Nikdy je ale nepoužil. Je to užitečné v případě, že nemáš palivoměr- zadávám si tam stav tacho při tankování. V případě že palivoměr máš je to zbytečné.

Vzadu je feritový magnet který je asi léty zesláblý, tak ho vydloubnu a vlepím neodymový knoflík, ten ho udrží všude.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od čáryfuk »

tak to se schválně kouknu . Spíš jsem to chtěl pro kontrolu spotřeby paliva . Díky za tip

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od beetle66 »

Pětišroube, ten má kouzlo, krásnej dědula!
1966

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Pětišroub »

zajímavostí je, že brouk nikdy nebyl po dobu své aktivní služby vybaven vnějším zpětným zrcátkem. Pant na řidičových dveřích sice má závit, ale tento je zakryt krytkou ve tvaru projektilu, tento má dokonce vlastní part number 111 831 433A a je v barvě vozu. Moje vysvětlení je takové, že v zemích, kam byly přepravní podmínky z Wolfsburgu stísněné a vozy se přepravovaly v kontejnerech nebo klecích, se zpětná zrcátka montovala až u dealerů. Typicky třeba US s jejich kulatými zrcátky. Ve Švédsku to zřejmě pravidla nevyžadovala, tak vůz nebyl zrcátkem dovybaven vůbec.

Chtěl jsem tento drobný detail zachovat takže jsem na vůz traději nainstaloval zrcátko Albert chycené do dveřního rámu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od OB »

Viděl jsem to auto naživo na posledním PUS. Moc pěkný stav a ročník také velmi dobrý.
Gratulace a ať slouží bez problémů!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od lišák »

Krásný kousek. A tu pokutu jsi vyfasoval za rychlou jízdu nebo špatný parkování :D ?
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Jan »

Pěkné. Fešácký auto. Na to poleťej ženský jak slepice na flus. :D
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Pětišroub »

a brouk se bude mít!

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Sam »

Pětišroub píše: I když je to originál lak je vidět, že jde o jiný odstín než golfblau, nebo barva jinak vyzrála.

Obrázek
Připomeň mi, abych ti někdy za dlouhých zimních večerů vyprávěl o složení laků ranných 50tých let a jejich degradaci vlivem slunečního záření s následnou rapidní změnou odstínu. Vím, že tě to nebude bavit, ale stejně ti to řeknu. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od loufes »

Moc pěkný auto a ta barva k tomu taky sedí,to auto má charakter,to by mě zajímalo,kde vy všichni tyhle nádherný dědky sháníte....
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od udeeska »

loufes píše:Moc pěkný auto a ta barva k tomu taky sedí,to auto má charakter,to by mě zajímalo,kde vy všichni tyhle nádherný dědky sháníte....
Autobazar...Klenoty :P .Stisnujici,male,neprakticke.....no nevim co na tom vsichni videj,ale jednou dozrajes a pochopis,ze bus je cesta,bus je cil :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od wally »

Toto auto jsem měl tu čest řídit... a musím uznat, že bylo pro mě velkým zklamáním o to víc když nám po cestě došel benzín, páč pantáta neví jak je na kohoutu poloha rezerva :lol:

Teď předpokládám, že už 5š ví ....páč jsme tuhle mikro přepravní krabičku museli tlačit do kopce a to docela prudkého... no byla to fuška,ale co naplat :lol:

Jinak je to auto prostě kýč. Nic nikde neklepe, nevrže, všechno tuhý apod. prostě nic co zná běžnej broukař...
Asi mi bude muset taky půjčit ten svůj proutek na hledání takovýhle specialitek [-X

Ad Roman--- Roman už ví, bus je bus.. a takovej polobus :wink:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: 1961 VW 1200 "bluebug II"

Příspěvek od Pětišroub »

tak to byl pro mě tak hroznej zážitek že od tý doby mám vepředu v rezervě plnej kanystr a ta páčka má skutečně i mezipolohu o které jste mi tvrdili že ne - o 45°doprava je oficiálně AUF, tedy zavřeno:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět