Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od OB »

Tak to je skutečně smůla.
Já bych neházel flintu do žita. Zkus vyndat svíčky a bez zapnutého zapalování zatočit klíčem za šestihranný šroub v řemenici. Musíš otáčet ve směru hodinových ručiček. Při tomto otáčení sleduj jestli jde všechno při protáčení lehce. Zda to v některém místě nejde s odporem a nebo jestli to nejde s odporem stále.
V přípdě, že se ti to nebude zdát, tak bych vyndal motor a znovu to zkusil. Pokud by se ti zdálo, že s vyndaným motorem to v některém místě jde s odporem, tak nezbývá než motor rozpůlit. Ale to jsi asi nechtěl slyšet!
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

Herbie píše:rány z motoru asi startérem nebudou
Myšlenka opraváře byla ta, že pastorek na to Tvém startéru by třeba mohl mít maličko jiné ozubení, než původní (??? to my prosím kdyžtak potvrď či vyvrať ty) a že třeba nezapadá zpátky a "potkává" se s ozubením převodovky ... Nevím, nejsem automechanik :roll:
OB píše:bez zapnutého zapalování zatočit klíčem za šestihranný šroub v řemenici
Tak toto jsme zkoušeli, řemenicí jsme otočili třeba 10x-20x, ale vždy nakonec jsme narazili na tvrdý stop, který nepustil .. Povolilo to vždycky až cvrnknutí do startéru (jasně, báli jsme se [-o< ), kdy to pak najednou zase bylo úplně volný a dalo se s tím nějakou dobu zase točit úplně volně :?:

Nevím, no, já sám motor nevyndám, budu muset asi pána ukecávat :?
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od lišák »

Tak vyndej startér, zkus protáčet motorem bez něj a hned uvidíš zda to má nějakou souvislost.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

lišák píše:Tak vyndej startér, zkus protáčet motorem bez něj a hned uvidíš zda to má nějakou souvislost.
Takže startérem to nebylo, motor půjde ven.. Pánbu s náma a zlej pryč. Koneckonců je to lepší takhle, než kdyby se mi to vysypalo za chvilku v provozu, takhle to aspoň bude podchycený. Gréta zkrátka řekla: " Hoši a ještě tohle jako není moc v pohodě, ještě se mrkněte sem!" #-o :wink:
Blahopřeju si, že jsem mechanika dotlačil do vyndavacího zadního čela - teď je za to rád i on =D>
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

Jedna ze svíček je bouchnutá, tak teď mechanik vymýšlí nějakou mikrokameru do motoru, že se tam koukne, ale stejně bude muset motor ven. Tvrdí, že nejspíš prasknul jeden z pístů. A co se mi moc nelíbí, už teď mi doporučuje koupit radši novej motor.. Nevím, co myslíte, fakt se to finančně vyplatí víc, než to opravit, kdyby to byl ten píst? Protože novej motor stojí majlant...
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od loufes »

dolin píše:Jedna ze svíček je bouchnutá, tak teď mechanik vymýšlí nějakou mikrokameru do motoru, že se tam koukne, ale stejně bude muset motor ven. Tvrdí, že nejspíš prasknul jeden z pístů. A co se mi moc nelíbí, už teď mi doporučuje koupit radši novej motor.. Nevím, co myslíte, fakt se to finančně vyplatí víc, než to opravit, kdyby to byl ten píst? Protože novej motor stojí majlant...
Hele ještě než bych sháněl jinej motor,tak tenhle stejně musíš vyndat z auta a nejlepší bude ho nejdříve rozpůlit a od toho se pak odpíchnout,zjistit rozsah poškození a stav vnitřku a potom můžeš třeba eventuelně shánět jinej.Nejdříve ale rozpůlit ten stávající....
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od maxmax »

dolin píše:Jedna ze svíček je bouchnutá, tak teď mechanik vymýšlí nějakou mikrokameru do motoru, že se tam koukne, ale stejně bude muset motor ven. Tvrdí, že nejspíš prasknul jeden z pístů. A co se mi moc nelíbí, už teď mi doporučuje koupit radši novej motor.. Nevím, co myslíte, fakt se to finančně vyplatí víc, než to opravit, kdyby to byl ten píst? Protože novej motor stojí majlant...
No vždyť je to jen LEGO, jestli je ostatní v pořádku, vyměň píst, maximálně válec, kdyby byl poškozenej, a jezdíš dál.....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

No jde o to, že mechanik říká, že jakmile v tom začne vrtat, tak zjistí, že bude potřeba kromě samotný opravy ještě spousta věcí přetěsnit, něco přebrousit nebo vyměnit - prostě udělat víc věcí, které (když už to bude rozebraný) nepůjde opomenout...
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od lišák »

dolin píše:.... prostě udělat víc věcí, které (když už to bude rozebraný) nepůjde opomenout...
Tak to každopádně, ale to je potřeba nejdřív rozebrat a zjistit skutečný stav věci a až potom se rozhodnout zda má nebo nemá cenu to opravovat. Ale možná má ten mechanik křišťálové koule :wink: a ví na čem je aniž to rozebere :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od Sam »

lišák píše:
dolin píše:.... prostě udělat víc věcí, které (když už to bude rozebraný) nepůjde opomenout...
Tak to každopádně, ale to je potřeba nejdřív rozebrat a zjistit skutečný stav věci a až potom se rozhodnout zda má nebo nemá cenu to opravovat. Ale možná má ten mechanik křišťálové koule :wink: a ví na čem je aniž to rozebere :D .
Nemusí mít ani křišťálovou kouli aby věděl, že se to na něj vysype a zabředne do toho na několik měsíců. Proto se snaží taktně naznačit, že by bylo levnější koupit jetej funkční motor a vyměnit to kus za kus.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

Povedlo se to opravit endoskopicky za použití kamery - byl tam jen nějakej bordel, už to zas fachá a mám Grétu konečně zpět doma !!! Je trošku po krabicích a vzhledem k tomu, že jsem to nerozmontovával já, tak nevím moc jak a co... Co třeba tahle pružina od zadní kapoty, nejni tam nějak blbě? Je to jen pootevřený a nemá to žádnou sílu ...
Přílohy
image.jpg
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od lišák »

dolin píše: Co třeba tahle pružina od zadní kapoty, nejni tam nějak blbě?
Je blbě. Má být obráceně.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

Hm díky, já to tušil #-o No a takovejhle věcí bude na autě mraky, už jsem začal s úpravami, možná budu čas od času potřebovat zase s něčím poradit... [-o<
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

Prosím znalé příslušníky broučího gangu o radu a pomoc. Některé díly z krabice jsem nedokázal identifikovat, kam patří a zda-li Grétě jejich absence vadí nebo je jí to fuk.. Prosím poraďte, kam následující věci patří!! [-o<
Díky, Dolin
Přílohy
5. Nějaký kus plechu odkudsi, lehce líznutý barvou karoserie
5. Nějaký kus plechu odkudsi, lehce líznutý barvou karoserie
4.relé znovu odspodu
4.relé znovu odspodu
4. Relé neznámo odkud, neznámé funkce, důsledky absence nejasné ;-)
4. Relé neznámo odkud, neznámé funkce, důsledky absence nejasné ;-)
3. plastový půlkulatý deklík bůhví odkud..
3. plastový půlkulatý deklík bůhví odkud..
2. Malý aluminiový háček/zarážka z aluminia, 2kusy, neznámo odkud
2. Malý aluminiový háček/zarážka z aluminia, 2kusy, neznámo odkud
1. Dvě pružinky bůhví odkud..
1. Dvě pružinky bůhví odkud..
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od Andy »

:lol: kdyby ji to bylo fuk tak by tam puvodne ani nebyli. Pruzinky jdou mezi tapecem dveri a dverma, pod kliku dveri a kliku okna, sirsi cast v tapecu, uzsi ke dverim. Potrebujes 2 pary per auto. Ty aluminiovy "hacky" jsou operky/zarazky na operadlo zadni sedacky. Je ten deklik na treti fotce opravdu plastovy? Rele italskej General Motors ani nechci vedet co je :D

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od lišák »

Plastový deklík je z předního tlumiče.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

Díky díky, začnu to vracet, kam to patří ;-) A ten dolní plech??
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od dolin »

Mám další kvízovou otázku - kampak mám zapojit ten hnědého drát od plováku paliva? Černej je připojenej matkou k horní části tachometru, ale kam připojit ten hnědej? Mi něco říká, že to jinak fachat nebude ;-)
Přílohy
image.jpg
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od evinsen »

hnědej je vždycky kostra....takže ukostřit.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Dolinova autoGréta (1302, r.v.1971)

Příspěvek od evinsen »

a ten plech je držák klaksonu,relé od GM mělo nahradit přepínání světel

Odpovědět