Náš dědouš pro radost

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

Petr914 píše:...brzdový obložení je spotřební věc...lak je na autě jen kvůli určitýmu efektu a pravda taky jako ochrana proti korozi karoserie...

...nemůžeš srovnávat výměnu spotřebních věcí s lakováním...spotřebák se mění po nájezdu určitejch kilometrů nebo dosažení určitýho věku dílu...což ti doporučuje výrobce v servisním manuálu...ale o "výměně" laku žádná automobilka nemluví...

...viděl sem hodně málo Brouků těhle ročníků,který by se daly takhle šikovně dolakovat jako tendle původní kus...

...stálo by tě to zhruba třetinu toho,co ten celolak a fungovalo by to uplně stejně...jen by to bylo původní...což je i z veteránistickýho hlediska velkej hodnotovej skok...

...každopádně je to ale auto pěkný a pokud si spokojenej...tak je to v klidu...

...P.S....auto dělá k obrazu svýmu automobilka a každá individuální nevratná úprava ho znehodnocuje...zároveň pedanty,který dodržujou originalitu až do extrémních detailů...nemá smysl řešit...protože sou to lidi,který sou z pohledu auto-veterán suverénně nejdál...hrajou první ligu...

Ono to vypada. Premysleli jsme na tom to dolakovat. Ale to bylo tady opucovat, tady malinko srovnat linii, tady klepnout a nakonec to vypadalo, ze zbyde tak cca. 10% puvodniho laku. Odstin uz byl taky po letech jinde.
Tak prislo to rozhodnuti.
Ano, bylo by to levnejsi a min prace. Vysledek by me ale asi netesil. Takhle si rikam, ze to prezije dalsich 50 let bez velikych zasahu.

No jsem ale rad ze se i tak nekomu libi:-)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

párek
Příspěvky: 37
Registrován: 07 úno 2012

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od párek »

Puvodne jsem ti nechtel zasirat tema. Jasvym zpusobem s Petrem souhlasim, nic mene proste ziju v tom, ze uto ti ma delat radost. Dalsi ves je zasah a zasah. Tohle me prislo jako renovace celkem "profi" kdy se nic nebastli. Tak v zasade to auto na cene az tak nespadne, nebo jo? pokud by to udelal stylem tuzing benzinova pumpa, tak pak je to o nicem.

A co se tyce dodelani si auta k obrazu svemu, polovina busiku tady by byla znehodnocenenjch a zbastlenejch...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od OB »

Ježíšmarjá Petře díky, že jsi to napsal za mne. Líp bych to ani nedokázal říci.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Petr914 »

...to se dá všechno všelijak proleštit a pak nechat zestárnout a podobně...ale uznávam...že takovýho lakýrníka/klempíře bys nesehnal a pokud sehnal...tak bys ho nezaplatil...

...musel bys navazovat plniče ve shodnejch odstínech...prostě skutečná ruční práce,na kterou dneska žádnej řemeslník neni zvědavej...

...čili by to bylo levný jen v cenách materiálu,protože bys ho potřeboval minimum...

...jediná podstatná věc je...jestli to je možný dolakovat nebo to možný neni...a tvoje původní auto bylo pro dolakování ideální...

...jinak OB,kterej vyjádřil nesouhlas s postupem jako první...tu má ideální příklad toho...jak to myslí...mrkni se na to...

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 79#p277779
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od elvis »

Máš to moc pěkný a hotovo.
... do killa !

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

párek píše:Puvodne jsem ti nechtel zasirat tema. Jasvym zpusobem s Petrem souhlasim, nic mene proste ziju v tom, ze uto ti ma delat radost. Dalsi ves je zasah a zasah. Tohle me prislo jako renovace celkem "profi" kdy se nic nebastli. Tak v zasade to auto na cene az tak nespadne, nebo jo? pokud by to udelal stylem tuzing benzinova pumpa, tak pak je to o nicem.

A co se tyce dodelani si auta k obrazu svemu, polovina busiku tady by byla znehodnocenenjch a zbastlenejch...

Vis, videl jsem hodne aut, co se tvarily jako "original". Po prohlednuti jsem se i ja jako laik divil.
Tady jsem si jist, ze neni nic co by tam v r. 62 nebylo. A barva to opravdu dle meho nazoru neshodila ani cenove a ani z hlediska originality nikterak zasadne. Dokonce jsem puvodne chtel kombinaci dvou barev, jak se to hodne dela. Ale prave kvuli originalu to zustalo takhle. No uvidim co reknou jini broukari az ted ve stredu pojeden do Rakouska a uvidi to na vlastni oko :)

A tuning? Z meho pohledu neprijatelne. Ale chapu lidi co se jim to libi a nevadi mi.
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

To Elvis : Diky, skoro uz abych litoval renovace :)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od OB »

A já na to stejně. Máš to pěkný a hotovo. To auto je na pohled velmi pěkné, s citem udělané, tedy pokud se to dá hodnotit podle fotek z exteriéru.
Ale poslední povzdech a pak už dám pokoj.
Představte si, že se mi povede koupit nicotný obrázek od nějakého italského podivína. Na obrázku je taková ženská nebo chlap, to se na první pohled nedá poznat. Dovezu ho domů a prohlížím. Někdo přede mnou se o ten obrázek staral ale už je starý a popraskaný, místy malba chybí. Mojí starý se to popraskání nelíbí. No co se dá dělat, skočím do obchodu, koupím nějaké barvy, dotřu vypadaná místa, praskliny vyplním kitem a zaretušuji. Celý obrázek nastříkám bezbarvým lakem, to proto aby povrch byl kompaktní.
Za čtrnáct dní slavím narozeniny a přijde i můj letitý kamarád kunsthistorik a podívá se na obrázek. V tu chvíli ho raní mrtvice, protože se jednalo o nicotné renesanční dílko Mona Lisa od italského podivína Leonarda da Vinci, které jsem vylepšil aby se líbilo mojí manželce, mě a ostatním lidem, kteří nic neví o malířském umění.
Vím příklad je to příliš nadnesený ale i tvůj Brouk byl taková malá Mona Lisa.
Naposledy upravil(a) OB dne 29 dub 2013, celkem upraveno 1 x.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Petr914 »

...podivej netřeba se omlouvat za svoje rozhodnutí...jak sem u psal...je to pěknej Brouk...to je bezdebaty...

...OB i já pouze vyjadřujeme svuj názor...nic víc...je to daný věkem a taky tim...jak dlouho a jak hluboko se v tom hovně člověk vrtá...nebo tu máme variantu...kdy je člověk sice mladej,ale je obklopenej veteránistama respektive se v rodině veteránistů narodí... :wink:

...jeden s tim chce jezdit a druhej se v tom chce hrabat...je nás kvantum a každej z nás jde svojí cestou...

...no a tuning?...von je TUNING a tuning...ten první TUNING můžeme nazvat smysluplnějším slovem Performance a to je taky věc,která dává životu smysl...ten druhej tuning můžeme naopak pochcat a zapálit...je to kombinace cirkusu a pouťovejch atrakcí...

...P.S....OuBího povzdech se dá rozšířit o architekturu a další věci...představ si natřenou a vyladěnou Románskou baziliku...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

To Petr: No takovy lakyra tu na jihu asi opravdu neni. V teoreticke rovine tomu rozumim. Praxe je bohuzel jina.
Kazdopadne si jsem jisty, ze tohle bylo nejlepsi reseni v dane situaci. Delal mi to lakyra co dela stare Porsche a verim mu, kdyz mi to potvrdil.
Me se libi a mym holkam doma taky. A to je hlavni. A patina? Za par let bude zase :) :)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Petr914 »

...samozřejmě...ale u celolaku je jedno co lakýrník dělá...stačí mu umět lakovat...správně navázat materiály a pak to prostě polejt...zatimco dolakování tak...aby laky prolnuly neviditelnym stylem...to už je krom běžnýho lakování i o tom...jak to navlíknout...v tom je ten markantní rozdíl...
You can't win 'em all...

párek
Příspěvky: 37
Registrován: 07 úno 2012

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od párek »

ja myslim, ze nejdulezitejsi je, ze se najdou lidi, kteri stara auta (obecne) zachranuji. Pokud to neni bastl, pak proc ne:-)

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Janek »

Petr OB: Ukoncime to, ze si o tom povime az to uvidite na zivo. Takhle z fotek je to povrchni.
Verim, ze to uvidite tak trochu i myma ocima.

A k tomu srovnani. Myslim, ze jsem ten obrazek dal jen pod kryci sklo aby uz dal nechatralo. Jak rikam, je to vec pohledu :)
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Skid »

Z fotek to je velice pekne auto. Ve stredu to probereme na zivo. :twisted:
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Sam »

Janek píše:.... představu, že to auto by mělo být staré. Ale nikoli nefunkční. A to by asi bylo. Beru lak jako cokoli jiného. POkud ojedu brzdové obložení, vyměním ho a věřím, že i Ty. Sice to původní má své kouzlo a je "původní", al emusí být i funkční
No a to si představte, že jsou tací, co to obložení roznýtují a osadí na původní pakny dobové obložení signované VW, shánějí dobové brzdové hadičky, gufera, silentbloky. Někteří jsou ve svém uralt ještě dál a tak osazují grafitové ložisko vypínání spojky s odůvodněním, že původní se také rychle sjíždělo a poté se špatně vypínala spojka a tedy jde o autentický jev. Nedávají trubku topení do prahů a schválně ošidí lak s tím, že původní práh také špatně těsnil a velká část teplého vzduchu se ztrácela a práh rezl, šlo tedy o autentický jev. Šroubky daného výrobce jsou samozřejmostí. Někteří koketují s myšlenkou, že nechají tvrdochromem opravit čepy přední nápravy, protože ty původní zkrátka k danému vozu patří a cílem každého veteránského pomatence je zachovat maximum dílů, které byly na voze při výrobě.

Jankovo auto vypadá dle fotky pěkně, to ale neznamená, že se nedá jít dál, dál až za samou hranu chápání okolí. To že to majitelé prestižnějších značek nebo starších vozů mnohdy neřeší, neznamená, že to je tak správně. :wink:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Herbie »

jste uchyláci :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od pulenejksicht »

moc pěkný auto .. udělal sis to pro sebe a podle sebe tak ber upuštěnou uzdu divokých snů zdejších maxipsů fíků s rezervou :wink:

řešit originalitu do mrtě u bugatky prosím ..ale tyhle naše prskolety se skutečnými veterány nikdy nestanou a měly by to bejt hlavně auta pro radost majitele ..

tím netvrdím že cesta originálu co to dá je mi cizí a nesouhlasím s ní ..naopak ..má to velký kouzlo ..

ale kde končí originální stav a začíná originál patina v podobě koroze která mrška jede dál je na každým z nás ..
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od Petr914 »

...půlenej čoveče ty si nějakej krotkej ne?...stárneš nebo co je s tebou?... :mrgreen:

...Janku takhle sme to s OB mysleli...stačí ti první a poslední stránka příběhu...

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=7&t=7921
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od pulenejksicht »

stárnem všici .. a samo se tím z nás stávají větší magoři ..ale někteří se taky snaží jima nebejt :wink:

jsme národ radilů .. cokoli na autě uděláš ..hned se najde 10 zaručených odborníků kteří ti vysvětlí že jsi to měl udělat úplně jinak .. ale na jejich autě se to neřeší protože to na to nejezdí atd atd ..

taky se tu dost rozšířila nemoc dvojího metru .. kdy někteří káží víno a pijí vodu .. zaručení vintage odborníci se silikonem na stupačkách atd :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Náš dědouš pro radost

Příspěvek od maxmax »

Nadpis je náš dědouš pro radost, máš z něj radost? A na všechno ostatní se....hoď bobek !
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Odpovědět