Nový přírůstek "Růžena" Buggy

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Nový přírůstek "Růžena" Buggy

Příspěvek od Herbie »

No takže 31 pict 3 mam v autě taky
Osazení trysek na motor 1300 dvoukanál je uvedeno na obrázku
Základní nastavení šroubů
- bohatost 2.5
- vzduch 3.5
a pokud je správně nastavený zapalování tak to prostě chytit musí
ja fakt nevim ... co jetště ventily ? Nestřílí to ?

Obrázek
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Nový přírůstek "Růžena" Buggy

Příspěvek od Herbie »

Ruzena píše:Jelikož už si nevím rady, asi bych se stavil, ale trochu záleží taky na počasí :D
ja myslel bez auta , jen půjčit ty krámy a pro pár rad
případně přivez ty svoje ať to zkouknu

bude pršet a navíc mám už objednanýho jinýho neštastníka :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Ruzena
Příspěvky: 25
Registrován: 28 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Nový přírůstek "Růžena" Buggy

Příspěvek od Ruzena »

Herbie píše:
Ruzena píše:Jelikož už si nevím rady, asi bych se stavil, ale trochu záleží taky na počasí :D
ja myslel bez auta , jen půjčit ty krámy a pro pár rad
případně přivez ty svoje ať to zkouknu

bude pršet a navíc mám už objednanýho jinýho neštastníka :)

OK, tak se stavím bez auta a půjčil bych si od tebe ten karburátor a rozdělovač.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový přírůstek "Růžena" Buggy

Příspěvek od Milosak_1 »

Jen na okraj.
Minulý týden jsem dával namísto rozdělovače 009, klasický podtlakový rozdělovač. A ejhle, víko z 009 bylo vysoké, a ani jsem si neškrt. Po výměně za klasiku, to běželo při standardním nastavení karbece (2,5 + 3,5 otáček na karbecu + 7,5° předstih jak uvádí Herbie)

A pak tam může být i další věc, kterou jsem zažil na vlastní kůži - předchozí náctiletý majitel tam narval ostrou vačku, a při normálním nastavení jsem měl předstih kolem 20°
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Ruzena
Příspěvky: 25
Registrován: 28 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Nový přírůstek "Růžena" Buggy

Příspěvek od Ruzena »

Tak po zapůjčení karburátoru 30 pict3 a rozdělovače s jednoduchým podtlakem od Herbího, jsem jel rovnou pro buggy a tradá k Wallymu. Cesta nebyla zrovna jednoduchá, jelikož jsem startoval skoro na každé křižovatce na které jsem chytl červenou :roll: . Pokud jsem tedy nedobrzdil ručkou a nohou si trochu nepodržel plyn.

Po tom co jsem dorazil a občerstvil se kávou, první co jsem vyzkoušel vyměnit byly trysky iddle a power, změna nic moc (možná by to chtělo zkontrolovat hlavní trysku). Každopádně ty co tam mám rozhodně neodpovídají popisu na obrázky výše.
No nic, vrátil jsem trysky a rovnou vyměnil celý karburátor. Změna k lepšímu byla výraznější, při sešlápnutí plynu nevznikala díra v otáčkách a volnoběh se dal docela dobře naladit. Stále měl ale motor tak trochu nepravidelný chod, tak se šlo na výměnu rozdělovače.
Po jeho výměně se chod motoru změnil výrazně k lepšímu a dokonce se dal nastavit předstih na cca 10° na kterých motor při volnoběhu jen tak krásně pobublával.
Když vynechám story kdy se s tím nedalo rozjed ani na jedničku (přišlo mi že motor šel dobře a po sešlápnutí plynu i do otáček). Po delším zkoumání jsem zjistil, že jsem špatně přichytil kabel ke svíčce na třetí válec a ten se propálil o výfuk :-(.

Každopádně výsledek je takový, že se pokusím s Herbím zrepasovat jak karburátor (asi bude hlavně nutná výměna trysek), tak i rozdělovač (tam určitě půjde jednoduchý podtlak a stále přemýšlím o výměně kladívka za elektronické). A objednal jsem také nové uretanové manžety sání, zjistilo se totiž že na pravých válcích přisává :-(.

Závěrem děkuji Herbímu za zapůjčení karburátoru a rozdělovače a Wallymu za pomoc.

Odpovědět