T2b "DUDE"

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od prak »

dej ho do stodoly a počkej pár let, nebo ho někomu naděl jak je
řezat z něj kusy je nesmysl, bude schnilý totéž
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Prak pravdu má...
Když jsem s tebou mluvil, tak majitel říkal, že karoserie je luxusní, jen přeházet mechaniku...
Kecal...tohle dělalo prase...
Podle fotek je jasné, že bude potřeba udělat komplet...

Uschovat a za pár let ti vydělá...
Koukni na ponorky, před 5 lety po nich nikdo ani neštěknul a dnes?
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Pětišroub »

haf
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od bussman »

Mr.Vaahaa píše:Prak pravdu má...
Když jsem s tebou mluvil, tak majitel říkal, že karoserie je luxusní, jen přeházet mechaniku...
Kecal...tohle dělalo prase...
Podle fotek je jasné, že bude potřeba udělat komplet...

Uschovat a za pár let ti vydělá...
Koukni na ponorky, před 5 lety po nich nikdo ani neštěknul a dnes?

Pravda, 3/4 roku jsem shanel busika a musim rici ze to slo skoro raketove nahoru. Mozna najdu jeste nekde grafy s vyvojem cen :).
Hakuna Matata

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

Díky za rady,
vaše argumenty chápu, nicméně si nejsem jistej, že mluvíme o tom samém.

Já nehodlám nic rozřezávat a „ničit“. Mám jednoho komplet busa, sežranýho až do morku kostí (fotky opravdu klamou, např. nevidíte, že lemy pod předníma dveřma jsem dotvořil před STK a mojí válečkovou lakýrnickou kreací celé víceméně z montážní pěny, že přední čelo je celé již prakticky odrezlé od zbytku vozu, nemluvě o nahulváta přivařenym pruhu plechu přes celej prostot pod světlama, tunu kytu kolem světel…atd atd…

No a pak mám druhou, pouze karoserii (bez motoru a přední nápravy) furgona, která má kolem dokola spodek boudy volezlej, ale jinak působí nesrovnatelně zdravěji (myslim rám, vršek boudy, dveře. čelo atd)…

Takže pokud chci dělat celkovou důkladnou renovaci, zahrnující vyvaření, celolak atd, což já chci, u OBOU musim kolem dokola klasicky vše vyměnit. Připadá mi tedy logické, vyměnit to u jinak zdravější boudy, přehodit motor a mechaniku a zbytek, tak jak navrhujete, poskládat dohromady a buď uložit, nebo prodat…čili tak jako tak mi jedna karoserie zbude...

Upřímně nevím jak moc velkej problém je vyřezat do furgona okna (stejně chci měnit za kempová) a střechu (pokukuju i po jinejch než stávající hřib, např. GB zvedačky..) atd… Nemám prostě zatím srovnání nákladů na obě výše popsané renovace..
Mimo jiné i o tom se chci poradit s klempířem, kterej renovaci bude dělat, a to při současnym pohledu na oba busy vedle sebe…

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Rychnak »

Roman píše:Díky za rady,
vaše argumenty chápu, nicméně si nejsem jistej, že mluvíme o tom samém.

Já nehodlám nic rozřezávat a „ničit“. Mám jednoho komplet busa, sežranýho až do morku kostí (fotky opravdu klamou, např. nevidíte, že lemy pod předníma dveřma jsem dotvořil před STK a mojí válečkovou lakýrnickou kreací celé víceméně z montážní pěny, že přední čelo je celé již prakticky odrezlé od zbytku vozu, nemluvě o nahulváta přivařenym pruhu plechu přes celej prostot pod světlama, tunu kytu kolem světel…atd atd…

No a pak mám druhou, pouze karoserii (bez motoru a přední nápravy) furgona, která má kolem dokola spodek boudy volezlej, ale jinak působí nesrovnatelně zdravěji (myslim rám, vršek boudy, dveře. čelo atd)…

Takže pokud chci dělat celkovou důkladnou renovaci, zahrnující vyvaření, celolak atd, což já chci, u OBOU musim kolem dokola klasicky vše vyměnit. Připadá mi tedy logické, vyměnit to u jinak zdravější boudy, přehodit motor a mechaniku a zbytek, tak jak navrhujete, poskládat dohromady a buď uložit, nebo prodat…čili tak jako tak mi jedna karoserie zbude...

Upřímně nevím jak moc velkej problém je vyřezat do furgona okna (stejně chci měnit za kempová) a střechu (pokukuju i po jinejch než stávající hřib, např. GB zvedačky..) atd… Nemám prostě zatím srovnání nákladů na obě výše popsané renovace..
Mimo jiné i o tom se chci poradit s klempířem, kterej renovaci bude dělat, a to při současnym pohledu na oba busy vedle sebe…
Možná bych zvážil kup uplně jiného busa? A prodal oba busy s výměnou za zdravější kus?

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

:) to určitě ne. Cílem je mít auto podle mých představ a vkusu s tím, že s určitym stupněm bláznovství počítám, neberu to jako kalkul ala "jak nejlíb záskat bus".

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Prostě si chceš projít řádným busařskofinančnímklistérkem...a to tě chválí :wink:
Jdi do toho :-)
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Radek »

Tak pridam jeste osobni vzpominku. Stejne se ale rozhodnes sam a asi iracionalne jako skoro kazdej (vcetne mne :-) )
Ze dvou shnilych aut jedno dobre neudelas, jen popravis dve auta. Sezen misto nekompletni nahrazky co mozna nejzdravejsi a nejkompletnejsi auto co mozna nejvic podobne tomu co chces, abys nemusel rezat okna do furgona a podobne harakiri.
Rozumna auta porad jeste obcas jsou. Bude to jednorazove za vic penez, ale do renovace bys nasypal to same a budes mit misto hodnotneho auta slepenec (stokrat omilana pravda, ktere se nikdo - ani ja - nedrzi). Furgona prodej tomu, kdo furgona shani a zaplati za nej.

Pokud si chces z citovych duvodu nechat svoje auto, zahod rozum, rozbij prasatko, prodej ledvinu, prodej varle, smir se s tim ze tri roky nebudes jezdit a dej to nekomu kdo to nezkazi a nebude to lepit z nahnilych dilu jine trosky.
U plevelne T2b to ale smysl moc nema.

(Mel jsem to velmi podobne, nakonec jsem svoje stare shnile auto poslal s tezkym srdcem pryc (pres vsechny nostalgicke vzpominky) a koupil relativne zdravou kastli, nechal opravit a prehazel pouzitelne vymenitelne dily. Jsem spokojeny, ze jsem to udelal, jsem nespokojeny, ze jsem porad zbytecne setril - pri nakupu auta, pri oprave...)
Naposledy upravil(a) Radek dne 04 čer 2013, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od prak »

okna nejdou jen tak "vyřezat", je tam spousta prolisů, vnitřních výztuh, ...
nakonec bys měnil celé boční panely z druhého proskleného auta, čímž bys ho poslal do hutí
aby to vůbec bylo možné, potřebuješ hodně času drahého klempíře (pokud jím sám nejseš)
Dokážu si představit výměnu prostředního panelu a dveří s oknem. Kdysi jsem to taky dělal, čímž vzniklo šestimístné auto. Kolik míst máš v papírech?
Měnit furgona na komplet proskleného je masakr s prapodivným výsledkem.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

prak píše:okna nejdou jen tak "vyřezat", je tam spousta prolisů, vnitřních výztuh, ...
nakonec bys měnil celé boční panely z druhého proskleného auta, čímž bys ho poslal do hutí
aby to vůbec bylo možné, potřebuješ hodně času drahého klempíře (pokud jím sám nejseš)
Dokážu si představit výměnu prostředního panelu a dveří s oknem. Kdysi jsem to taky dělal, čímž vzniklo šestimístné auto. Kolik míst máš v papírech?
Měnit furgona na komplet proskleného je masakr s prapodivným výsledkem.
No, tak přesně tohle jsem potřeboval, i když nechtěl, slyšet...díky díky...
Je pravda že jsem si to asi představoval dost naivně a jednoduše a jedním z motivů je i to, že jsem chtěl v klidu užívat bus, zatímco by se druhá kastle "připravovala" a tím zkrátit čas bez auta, jak o tom píše Radek, navíc i investice by se tím jaksi rozložila.....
V papírech mám myslím 8 míst, nebo devět, teď nevim...
Vzhledem k tomu, že v zadní části jenom spíme a tudíž okno spíš nechceme než jo, zvažovatl jsem i ponechání zadní části plné, ale byl by to dost bastl a tak je to jen krajní řešení o kterém jsem uvažoval jen okrajově...

Nu což, stávající auto jezdí, takže na drbání vousů a mudrlantování ještě nějaký čas je... pojezdím sezonu a uvidím...další busy kupuvat nebudu, to je nekonečnej hon po inzerátech, shánění, nervy a jako vždy až na prvním místě prachy, už takhle jsem doma v permanentní podmínce a poloklatbě :)

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Pokud si necháš poradit, budeš asi první...

Moje zkušenost je stajná jako Radkova (a asi i všech ostatních)
Ideální je vzít hromadu peněz a koupit to co doopravdy chceš, i když se ze začátku bude zdát hromada jako nesmyslná, záhy při renovaci zjistíš, že bys za tu prvotní hromadu byl rád...
Nepočítám k tomu nervy se sháněním klempíře, lakýrníka a mechanika co to dá dohromady...
...ceny transportů...benzínu...času na netu a poště...
...kam dát všechny ty věci z busa po dobu renovace???
...čím to převážet? do hezkýho auta zadělanou nápravu nedáš atd atd...
...minimálně dva roky nejezdíš...
...je milion argumentů proč to neudělat...
...ale třeba najdeš ten jeden proč to udělat...
...a pokud ho najdeš, tak to udělej rychle, nebo tě to dodělá...

...život se má žít každý den...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

Souhlas.
Je ale třeba rozlišovat, jestli něco nejde, protože je to těžký, drahý a nesmyslný anebo jestli to prostě technicky nejde...
pokud prakticky nejde předělat furgona na proskleňáka, nebudu vymejšlet p.čoviny a vyrábět nějakáho kočkopsa....na druhou stranu ale můj vysněnej scénář má z mýho pohledu tolik výhod, že smi to nechce jen tak vzdát :) ...
No a teorie "koupit něco hotovýho" je mi známá už dlouho, ale upřímně, ukaž mi něco takovýho...neni nic! Jo, můžu brázdit servry měsíc, můžu si udělat tři vejlety do Německa, dva do Rakouska a pak dotáhnout "cosi"...ale pochybuju že to cosi bude bezproblémová kára ready k ježdění...vždyť se tu bavíme o veteránech...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od maxmax »

Z Furgóna snadno uděláš poloproslenýho, víc na obytku nepotřebuješ, právě naopak, je to výhoda [-X
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Co třeba toto:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw ... res=EXPORT" onclick="window.open(this.href);return false;

věř, že 400t. je sice dost, ale v renovaci budeš za víc...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od prak »

kdysi jsem to řešil takhle
Obrázek
Obrázek
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od bussman »

Roman píše:Souhlas.
Je ale třeba rozlišovat, jestli něco nejde, protože je to těžký, drahý a nesmyslný anebo jestli to prostě technicky nejde...
pokud prakticky nejde předělat furgona na proskleňáka, nebudu vymejšlet p.čoviny a vyrábět nějakáho kočkopsa....na druhou stranu ale můj vysněnej scénář má z mýho pohledu tolik výhod, že smi to nechce jen tak vzdát :) ...
No a teorie "koupit něco hotovýho" je mi známá už dlouho, ale upřímně, ukaž mi něco takovýho...neni nic! Jo, můžu brázdit servry měsíc, můžu si udělat tři vejlety do Německa, dva do Rakouska a pak dotáhnout "cosi"...ale pochybuju že to cosi bude bezproblémová kára ready k ježdění...vždyť se tu bavíme o veteránech...

Romane nehazej flintu do zita. Ja shanel busika od dubna minuleho roku a koupil ho az na zacatku tohoto roku. Nejdriv nebyly penize ale bylo spousta aut. Pak se to otocilo. Trpelivost ruze prinasi. Zalezi co chces a v jake vybave.

Auto se da najit. Ted jsem videl u Vaska na webu http://www.t2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false; nejake auta. Jestli chces muzu te nasmerovat kde hledat a tak.

Drzim palce...
Hakuna Matata

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 57
Registrován: 27 pro 2006

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od Roman »

maxmax píše:Z Furgóna snadno uděláš poloproslenýho, víc na obytku nepotřebuješ, právě naopak, je to výhoda [-X
Timhle směrem jsem právě taky uvažoval, otázka ale je,

Co na to STK :?: :?:

No a taky trochu, jak se s tim jezdí, tj., je z toho dobře vidět atd?

Jina díky za podněty, ale koupě dalších kusů opravdu nejspíš ne...nemam prachy na to, abych se 700 km jezdil juknout na káry co "brauchen bischen Arbeit" :) Nehledě na to, že nechci westy, ta nástavba, byť je super praktická, bere busu ten cool kulatej look :) kterej se mi na něm líbí...a když vidim ty místní inzeráty za 150, pochybuju že jsou o tolik lepší než ten muj schnilouš :)
Nějak to dopadne... :)

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od BUTCH bus »

Hele i cesta může být cíl. :wink:
Já mam busa za 5 dní přesně 17 let a myslíš si, že je hotovej?
Prakticky pořád je co dělat. Tak můžeš postupně.
Jo a toho furgona schovej a nebo prodej. Ale rozhodně ho nerozřezávej. Škoda každýho kusu.
OndraS

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: T2b "DUDE"

Příspěvek od john »

Tak to si zasluzis Guinness book of records...ale su ludia, ktori nikdy nedokoncia... :D

Odpovědět