Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Hergot tady jsem dlouho nic nenapsal!
Tak to vemu rovnou šmahem.
Buse stále žije a sem tam ho pořád bereme na výlet. :)
Jen je to teď komplikovanější jelikož jsem se během pár let stačil oženit a rovnou stát otcem :) . Dodělávám patro na baráku (oblíbená hláška nejen zde :D ). Takže času moc nazbyt není a volné víkendy na courání už vůbec ne.
Beztak jsme se minulí rok aspoň podívali na Malou Skálu.
Obrázek
Obrázek

Já jsem se na jeden víkend utrhl o rodiny a (samozřejmě se zármutkem) zajel si na fesťák ve Vroutku.
Obrázek

Proběhla i návštěva u mistra evinsena, jež mi bezvadně připošteloval řazení,tak, že nebylo již nutno hledat rychlost někde pod palubkou. Chtělo by to oprav-úprav nejen na řazení o mnoho víc. Měl jsem to už i v plánu, ale mé rodinné Lolvo (které je také zachyceno na fotce), mne o pár dní později vypeklo explozí chladiče a nějakým únikem oleje. Takže bus musel počkat a servis si užíval tenhle jinak opravdu spolehlivej švéd.
Obrázek
Počítám že tenhle rok se možná s busem ještě vyjede. Ale koroze lemů a prahů (prostě celej spodek) je hooodně na hraně morálního provozu auta :D . Pomalu si střádám bokem na opravu...... pomalu :roll: (vždycky když něco našetřím tak se někde něco vypeče,jednoho dne se naštvu a asi prodám cabrio, ale potřebuju se opravdu hodně naštvat, přirostlo mi k srdci a asi bych neuměl vysvětlit jednoho dne svému klukovi co že jsme to měli a proč to táta prodal za pár peněz).

To mi připomnělo, s cabriem jsem stihnul aspoň jednu akci a to jarního Mloka. :)
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od eLzyx »

TomB píše:Chtělo by to oprav-úprav nejen na řazení o mnoho víc. Měl jsem to už i v plánu, ale mé rodinné Lolvo (které je také zachyceno na fotce), mne o pár dní později vypeklo explozí chladiče a nějakým únikem oleje. Takže bus musel počkat a servis si užíval tenhle jinak opravdu spolehlivej švéd.
to známe, spolehlivé Lolvo v garáži, nikdy nic nepotřebovalo, tak jsem si jako hračku pořídil T2. A začalo se sypat i to Lolvo (výfuk, ramena, brzdy, uložení tlumičů ...) :lol: Ta mrcha švédská prostě začala závidět VW, že "pod tím" furt ležím a tak vyžaduje podobnou péči :-s
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

eLzyx píše:to známe...
Jop, beztak ho mám moc rád a nedám na něj dopustit. A kdyby náhodou nedejbože se s ním něco stalo. Další bude opět švéd.(ehhh krapet číňan :D )
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Letos první výjezd. Jarní sprinty v Modřanech..
Foto čmajznuto :)
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od gandy »

Máš to moc pěkný, interiér mám v plánu udělat hodně podobně (otočná sedačka bez příček). Jak seš s tím spokojen? Z čeho je točna? Origo? Tenhle víkend budu řezat :D
Přeju letos spoustu najetých kilometrů
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

gandy píše:Máš to moc pěkný, interiér mám v plánu udělat hodně podobně (otočná sedačka bez příček). Jak seš s tím spokojen? Z čeho je točna? Origo? Tenhle víkend budu řezat :D
Přeju letos spoustu najetých kilometrů
Děkuji!!. Fotka jests hodně lichotiva :D jinak je spodek okolodokola zralej na novou plecharinu. Nastesti technika tam šlape na vybornou...
Mame ted kacirske myslenky zkusit busika vymenit za t3 wesfalku. Rodina se rozrostla a postel vevnitr je pro tri mala.... ale T2 je proste T2... je to těžký... a na T2 westi nejsou prachy...( a najit nekoho kdo by chtel vymenit t3 westi za t2 asi taky nebude jednoduchy)
Jinak tocna u spolujezdce je umeleckym dilem neznameho kutila. Vůbec tocnu nepoužívám, spíš ji jednoho dne vyndam a dam tam klasicke uchyceni s pojezdy. Pokud by byl zájem, mohu tento skvost :) podrobne vyfotit...
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od eLzyx »

Než prodávat T2 kvůli místu, to raději vozit na střeše stan s dalšími místy na spaní
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

eLzyx píše:Než prodávat T2 kvůli místu, to raději vozit na střeše stan s dalšími místy na spaní
Letos se to rozsekne. Podniknem pár rodinkovejch výletů. A tam se uvidí jak se seskladame.
Rozhodně se na ty výlety po českých luzích a hájích strašně těším :)
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od gandy »

TomB píše:
eLzyx píše:Než prodávat T2 kvůli místu, to raději vozit na střeše stan s dalšími místy na spaní
Letos se to rozsekne. Podniknem pár rodinkovejch výletů. A tam se uvidí jak se seskladame.
Rozhodně se na ty výlety po českých luzích a hájích strašně těším :)
Nevím jak je na tom ten spodek kastle u tebe. Jestli stejně jak u mě tak potěš.. ale i tak se dá modelovat znovu. Busíka neprodávej!
Jestli je málo místa na spaní, kup v německu zvedačku a řízni střechu.. já to asi taky za pár let udělám. Teď jsme tři a vzadu na velký lavici se vyspíme, až nás bude víc , asi vyženu busa vo patro :D. Prostor je vlastně proč jsem se na točnu ptal. Mám v plánu udělat interiér tak, aby se kromě velký lavice tj 2x dospělý, vyspal i 2x malej človíček ve předu.. Detaily mám zatím jen v hlavě :D . Zvedačka však časem bude třeba.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Tak po dlouhé úvaze aneb rodinné poradě. Bude busík v brzké době oficiálně naprodej.
Sesumíruji nějaký celiství podrobný inzerát, nejdřív ho hodím sem na flat a pak pustím do hlubin internetu.
Je to opravdu po dlouhé rozvaze až se mi z hlavy kouřilo a u srdce bolelo. Ale jsem pevně rohodnut.
Prodáme T2 a zakoupíme pro sebe za ty peníze T3 Westku se zvedačkou. Jelikož nemáme moc peněz zkusím prodat T2 za co nejvíc ať dosáhnu na T3 v pěkném stavu a můžem rovnou výletit.
Doufám že se zadaří koupě něčeho vzduchem chlazeného abych nezůstal zde mimo mísu, jelikož zdejší komunitu mám opravdu rád a přirostla mi k srdci i když zde znám lidi spíše z monitoru pc ale ty co jsem potkal a poznal naživo byly bez vyjímky opravdu fajn lidi....

p.s. jelikož je bus jezdivej, s normálníma platnýma papírama, technickou, plně zaplaceným eko výpalným a dám k němu pop-up hříbek co mám nasyslen a chtěl jsem ho tam v budoucnu dát. :roll:
Naposledy upravil(a) TomB dne 14 kvě 2017, celkem upraveno 1 x.
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od tarmara »

Prodavat T2ku protoze jste se rozrostli povazuju za nesmysl obhajitelny jen a pouze hrozicimi vicenaklady na klempirinu jak je vidno z fotek. Mam stejnou karu newestkovou....zenu a dve deti (aktualne 6 a 3 roky). Oni spi vevnitr, ja pod sirakem. A jde to krasne. Uz se tesim az se mnou zacne starsi taky spat pod hvezdama....A kdyz prsi, tak se zmacknu, nebo casem koupim markyzu. V zime nejezdim. Ja jen abys pak nelitoval... jak pravil klasik: "Rozmysli si, Jíro, rozmysli ! Na své štěstí dobře pomysli ! Ty v domečku máš svatý klid, můžeš chodit do hospody, karty mastit, pivo pít ! Rozmysli si, Jíro, rozmysli ! Na své štěstí dobře pomysli !"
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

tarmara píše:Prodavat T2ku protoze jste se rozrostli povazuju za nesmysl obhajitelny jen a pouze hrozicimi vicenaklady na klempirinu jak je vidno z fotek.
Přesně tak, odhadl jsi to dobře. v budoucnu budou určitě potřeba vyměnit lemy a zadní rohy. Pak spodní lemy pod oknama.. Já na to bohužel nemám. Tím pádem za pár let by se to zbytečně rozlezlo po celém autě. Raději to pustím dál dokud to jezdí, podvozek vypadá slušně a technika je spolehlivá, někomu kdo tomu dá péči buď že si to zalevno udělá sám a nebo to strčí za peníze někam udělat. Bohužel ani do budoucna nevidím nějaký větší příval peněz. A spíš vidím kolem sebe jak si lidi držej starý auta na trávníku kde jim hnijou a oni nemají na opravu ale nechtěj prodat čímž to auto tam uplně zahnije a je z něj kus šrotu...Takže naopak dokud má nějakou cenu a slušnej stav tak má jedinej smysl ho poslat dál. I když je mi jasné že příští rok zas budou ceny T2 někde jinde a já si ji už nikdy v životě nekoupím jelikož to bude stát v budoucnu strašnou raketu.....
Teď co vydělám nastrkám do baráku a auta mi u něj jen stojí. Pravděpodobně prodám i cabrio Golfa1. Poslední roky jsem beztak s obouma autama najezdil přes léto ani ne pár tisíc.
Druhá věc je ta že T3 Westy se mi opravdu moc líbí, takže mne nepřemlouvejte. Mám naprosto jasno :D
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Miroslav Machacek
Příspěvky: 198
Registrován: 20 čer 2016

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od Miroslav Machacek »

TomB píše:
tarmara píše:Prodavat T2ku protoze jste se rozrostli povazuju za nesmysl obhajitelny jen a pouze hrozicimi vicenaklady na klempirinu jak je vidno z fotek.
Přesně tak, odhadl jsi to dobře. v budoucnu budou určitě potřeba vyměnit lemy a zadní rohy. Pak spodní lemy pod oknama.. Já na to bohužel nemám. Tím pádem za pár let by se to zbytečně rozlezlo po celém autě. Raději to pustím dál dokud to jezdí, podvozek vypadá slušně a technika je spolehlivá, někomu kdo tomu dá péči buď že si to zalevno udělá sám a nebo to strčí za peníze někam udělat. Bohužel ani do budoucna nevidím nějaký větší příval peněz. A spíš vidím kolem sebe jak si lidi držej starý auta na trávníku kde jim hnijou a oni nemají na opravu ale nechtěj prodat čímž to auto tam uplně zahnije a je z něj kus šrotu...Takže naopak dokud má nějakou cenu a slušnej stav tak má jedinej smysl ho poslat dál. I když je mi jasné že příští rok zas budou ceny T2 někde jinde a já si ji už nikdy v životě nekoupím jelikož to bude stát v budoucnu strašnou raketu.....
Teď co vydělám nastrkám do baráku a auta mi u něj jen stojí. Pravděpodobně prodám i cabrio Golfa1. Poslední roky jsem beztak s obouma autama najezdil přes léto ani ne pár tisíc.
Druhá věc je ta že T3 Westy se mi opravdu moc líbí, takže mne nepřemlouvejte. Mám naprosto jasno :D
Já bych nutně potřeboval ten hubdach....prodal bys ho solo? Už ho nějakej čas scháním....

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od Skid »

Na malé škvrně bych viděl postýlku nad přední sedačky, prodává se kolem 3000 Kč. A až bude větší, tak spíš stan na střechu, lepší než kurvit auto zvedačkou.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od BUTCH bus »

Deti mam o level mladsi (3,75 @ 10m), ale busa nedam. I kdyz jsem ted v ..... quli baraku. Dokonce jsem prodal i prives kopii Westfalky.
Az povyrostou, postavim teardropa a vystarano.
Ale chapu, T3 W nevypada spatne... :wink:
OndraS

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Od dnešního dne má Pruhatej bus nového majitele. Odcestoval do jižních čech a novy majitel je pravej sympaťák. Mam pocit že skončil v tech nejlepších rukách...
Doufám že bude sloužit stejně věrně novému majiteli, tak jako mně.
Bylo to s tebou boží! Díky busíku. Bude se mi stýskat....

Teď započal lov na T3 Westfalia Joker/California :)
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od lális »

Kam šel na jih??
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Kousek od Jindřichova Hradce :wink:
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od Samba »

tak to se kruh skoro uzavřel..

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od Giovanni »

Není to náhodou někdo z Budíškovic u Vesce? :-)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Odpovědět