Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
doka 4wd
Příspěvky: 233
Registrován: 21 říj 2012

Re: Zrcátka vnější T2b sháním..

Příspěvek od doka 4wd »

Tak se hezky posaďte milé děti,pohádka o pruzích začíná. Bylo,nebylo,v jednom malém rakouském městečku založil pán malou špeditérskou firmičku (dnes má cca 45 véééélikých náklaďáků a pár dodávek). A protože se pánovi podnikání docela slušně rozjelo,vydělal spoustu peněz a ty se rozhodl výhodně utratit. Zakoupil sobě tedy vozidlo téměř nejlepší,tedy VW T2. A protože si chtěl občas udělat malý výlet,navštívil svého kamaráda stolaře (bohužel,je již mrtev - a měl taky T2,ale Ačko) a ten mu udělal během dvou dnů po celé jedné straně skříňky i s velmi vtipně řešeným stolíkem (taky ti bouchá v zatáčkách?). Poté do něj naimplantovali ještě postel. A protože pán časem nakoupil nové Scanie a chtěl se lišit od ostatních,nechal na ně namalovat barevné pruhy. A protože jeho zaměstnanci byli ihned poznat na silnici (nebo spíše mimo ni),tak mu k narozeninám nechali ty pruhy na busíka nastříkat taky (asi proto,aby ho taky hned poznali). A tak se ocitly pruhy na busíkovi.
A jestli je nikdo neodstranil,jsou tam dodnes.

Tak až pojedeš do rakouska,vem to přes Hollabrun a pokud potkáš Scanii se stejnýma pruhama,bude na tebe 100% blikat. Zaměstnanci se mu nemění a busíka si pamatují.

Napiš mi na SZ a dořešíme ty zrcátka. Jinak přeju mnoho šťastných km.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Zrcátka vnější T2b sháním..

Příspěvek od TomB »

Hezkypěkně! já měl do teď za to že pruhy a nábytek co tam byl(už je pryč dal jsem novej) je nějaká česká specialita....Tak jen snad kvůli tomu založim topic o tomhle busu...(jen tak mimochodem,jezdí k plné spokojenosti,pruhy má jen nábytek je nový...) Díky za vyčerpávající info....kdybys toho měl víc tak mi klidně napiš.... Tom
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

doka 4wd
Příspěvky: 233
Registrován: 21 říj 2012

Re: Zrcátka vnější T2b sháním..

Příspěvek od doka 4wd »

A máme tu ještě pokračování pohádky.
Paní,manželka rakouského majitele,si usmyslela,že se chce sem,tam otočit i se sedadlem směrem vzad. A tak pán,mažel a štastný majitel busíka vyrobil sám (na koleně) točnu. Je prostě úžasná a doufám,že je stále na svém místě. Všechno super funkční :lol: jen když ji chceš otočit,tak pokud se dobře pamatuji,musíš otevřít dveře.

A příště přidám třeba nějakou z cest po evropě již s mojí maličkostí. Třeba tu,jak jsem cestou do řecka na trajektu vyndaval motor (a pomáhal mi přitom strojník z lodi a pak mě vzal na své pracoviště),nebo tu jak jsem měnil uprostřed Atén spojkový lanko,nebo tu,jak se mi v dolomitech vysypala převodovka a já jel 23km pouze na 1čku (byl jsem vítěz,nikomu z té kolony za mnou se mě nepodařilo předjed),nebo tu,jak jsem v řecku zapadl a tahal mě bagr a nebo tu,jak mě v chorvacku pronásledovala policie s radarem a nebo ...........

doka 4wd
Příspěvky: 233
Registrován: 21 říj 2012

Re: Zrcátka vnější T2b sháním..

Příspěvek od doka 4wd »

Tak se zase pěkně posaďte milé děti,další pohádka začíná.

Bylo,nebylo,nedávno tomu,asi půl roku po koupi busíka,jsem jen tak (už přesně nevím proč) vyrazil do Brna. Zaparkoval jsem u nádraží u Tesca a někam jsem odešel. Po návratu obcházel okolo busíka starší pán a nakukoval do něj. Jakmile zjistil,že patřím k busovi,přikráčel se slovy: Hele,mladej,kolik by stál ten Barkas? To není Barkas,pane. To je VW Transporter. A pán na to (a to mě dostalo) začal hodně nahlas,že jako jsem pako a ani nevím,co vlastním za auto a takový auto měl už za totáče,jen to byl valník atd,atd,.... No prostě pako tam někdo byl,ale já určitě nee. Ale za těch pár let,co jsem vlastnil busíka,se mi to v českých zemích stalo ještě mnohokrát,že si někteří jedinci spletli T2 s Barkasem. Ale proč o tom vlastně píšu? No tak to už teď ani sám nevím.
Nevadí,přidám tedy jednu z rakouska. Na začátek musím říct,že patřím ke generaci,která měla ve škole jen ruštinu a díky blízkosti státní hranice s rakouskem jsem se trošku naučil šprechtit. Takže ze zásady všude v zahraničí mluvím pouze česky,což se mi zatím vždy osvědčilo. Jel jsem s broukem do rakous a při výjezdu z dědiny jsem přidal plyn dřív,než byla značka konec dědiny. A co myslíte,byl tam. Na motocyklu BMW mě chytl a zastavil po pár metrech,slezl,zvedl půl helmy(na to jsem v tý době čučel jak tele na nový vrata) a přistoupil ke mě se slovy: šprechen zí dojč (píšu foneticky,pro ty co mají obdobné znalosti jiných řečí jako já). Já mu bravurně odpověděl JA a podal jsem mu pas,řidičák a techničák. A on začal že jsem jel rychle na konci dědiny a že to mají na radaru a jestli mám dost šilingů na pokutu. A já (nevím,jak mě to v ten okamžik napadlo) opět se slovem JA,otevřel kufr a začal jsem mu ukazovat lékárničku,trojůhelník,hever a začal jsem zvedat papír nad rezervou,abych mu ukázal i tu (a vše jsem komentoval v češtině). Okamžitě pochopil,že se mnou už další komunikace v jeho mateřtině je bezpředmětná. Nasypal mi vše do kufru,neřek ani Ň,sedl na bawca a odjel.
No a pár let po této příhodě jsem v řecku,již s busíkem kroužil v Athénách pod Akropolí a chtěl jsem vyjed co nejvíš. Všude byl ale zákaz vjezdu,jen na jedný uličce byla značka že jako zákaz vjezdu,ale pod ní ONLY BUS. A to bylo něco pro mě,blinkr vpravo,šup do ní a už jsem fičel do kopce. A na konci té ulice velký autobusový nádraží a z něj vchod do areálu zdejší památky. Lupl jsem se na jedno místo vyhrazené asi pro autokary menších rozměrů a než jsem vypl motor,už tam stál řecký orgán a strašně se rozčiloval a furt něco řecky. Když zjisti,že mu nerozumím,zkusil takový to důjů spík inglíš a já furt jako že nic. Vzal mě normálně za ruku a odvedl ke značce,na níž byl namalovanej autobus a pod ním zase to ONLY BUS. Já se usmál a vytasil jsem malej techničák,kde bylo napsáno VW Transporter 1.6 bus. Ten jeho výraz vživotě nezapomenu. Chvilku kroutil hlavou,pak se zasmál,poplácal mě po rameni a ukázal na uličku,kde parkovaly řecký auta a taky tam byl vstup do hotelu. Já pochopil a popojel jsem před vstup do toho hotelu. Ve vteřině tam byl pikolík v livreji a zase do mě řecky,anglicky a dokonce i francouzky,že tam jako nemůžu stát,že je to jen pro hosty,atd. Já mu v klidu jen řekl: tak hele Karle,támhle ten policajt mě sem poslal,tak tady budu stát (zarazil se,protože češtinu slyšel 100% poprvé). Začal tedy řvát na toho policajta,ten na něj řval chvílu zpátky,pak to vzdali oba a šli si každej po svým a já,jako hrdina dne parkující v Athénách před hotelem U Akropole odkráčel na tu jejich památku.
A jaké z toho plyne ponaučení?????
Můžeš znát řečí kolik chceš,ale s češtinou se nikde neztratíš.

Tak zase příště.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 4761
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Zrcátka vnější T2b sháním..

Příspěvek od Samba »

Jo zrcátko..
bylo a už nebude..
onehdá, něco málo let nazpět, já a moje tenkráte ještě ne ženule bledule a my uběgáli na zapád..jih francie, náš ciel..z pátka věčír vlivem mikrospánku se slavnostní odjezd posunul na sobotu poo, ale hezky, a lákavý vwee treffen in Château-d'Oex byl náš už v něděli před večeří (za chcance bez konce a bahnitý sračkostrády ani nemluvě).. jakožto prví a poslední čehuni teho jahru a možná i paka od nejdál, tady máš za odměnu tašku kokotin a stolní vodu evián..
áá blablablablablááá .. La Couronne, slaný bidet, olalááá..
Osudový kryndypindy kempování bylo až v Saint-Tropez, v malé čtvrti..
tedy vlastně jen, za všechno může píniový kmen..
a co provedl?? při couvání neuhl..
a tak krásné zrcátko, k zemi spadlo zakrátko..
dopadlo to nemile, no na sračky jemine..
slzy zase tečou zpátky, PVCčkou dělám zprávky..
zkončilo to všechno krásně, krab v ešusu culil dásně..
možná malá smůlička,že ve vyšáku..
už z něj byla kašička..
však vítali sme čechy rodné..
olomocke su tež dobré..
a ttack preju dobrnoc..
zrkadel neny nikdy mooc..

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Už od mala jsem se krapet lišil..... Kamarádi snad už od mateřské prahli po pořádnym sporťáku z Itálie či emeriky,a já mezitím obdivoval různý 12cettrojky,barkasy,espace,obytný aviatiky a šíleně obrovský Tatry co v nich starej Loprais dával do čenichu zbytku světa....Prostě z těhlech dodávek/náklaďáků by byl v mých očích úžasnej obytňák co se s ním dá vyrazit na cesty či posloužit jako řádný šmajchlkabinet....Tak co s nějakým sporťákem když se v tom nedá ani spát....
Když jsem si vydělal první řádný peníze, zakoupil jsem kdys sobě Espace III konečně splnění snu! :shock: ....ten mi ale po letech štíply zloději před barákem....Pak jsem se svezl ve VW T4 Multivan, a bylo jasno co si musím pořídit na zbytek svého života :D ...Jelikož je to vůz jezdivý a nadmíru (oproti rencku) spolehlivý...Zatoužil jsem po nějakém jeho předchůdci ve kterým se budu moc pohrabat,poštelovat a vůbec si sním hrát jako kdysi co jsem měl škodnou105 a cvičně jsem si na ní vyměnil snad uplně všechno co šlo a při tom mě to neskutečně bavilo,těch nocí!! co jsem ani nešel spát jelikož jsem řešil nějakou zapeklitost......T1 byla nesehnatelná....T3 přespříliš moderní...takže T2jka byla jasná volba,a čím víc jsem si o ní načetl tím více jsem se do kulaťáka zbláznil.... Po tak cca ročním okoukování netu na mne jednoho dne vykoukl tenhlec pruhovanej bus.....Neváhám ani vteřinu, pujčuji plaťák a závozníka, a frčíme kousek za Brno do Šlapanic za Robintaxilondónem....Necháme buse naložit na plato,rozloučíme se,zamáváme a zas frčíme dom..... Dle papírů je toT2b 1600ccm z roku 1971.....
Od té doby jsem s pruhatym projezdil spoustů koutů naší republiky a ještě spousta jich na mne čeká.....
Zde nějaké ty fotky z převozu funglovky:
Obrázek
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Původní interiér,dovolím si upozornit na vrcholně umělecky zpracovanou nohu od stolku..... Ta po předělání interiéru přežila a zdobí zákoutí mého sklepa než pro ni najdu další využití..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Letos na jaře implementován nový nábytek...nechal jsem se dost inspirovat původním uspořádáním a "konstrukcí" stolku.....
Obrázek
Obrázek
a zde již zabydleno/zaprdíno.. :D
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 692
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od Suky »

Ale že to dalo přemlouvání si založit svuj topic,co? :-)
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Letos nové pneu.... vpředu Barum Vanis...vzadu Kormoran.....Oproti Fuldám užnevímjakdál jsou šíleně hlučný....
V popředí úžasné,plně automatické sekačky trávy... :)
Obrázek
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
Gynekolog
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 250
Registrován: 14 dub 2012
Bydliště: Lužnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od Gynekolog »

No pěkný je to :D Až pojedeš zase do Lužnice a budeš mít chuť na pivčáka a prohlídku místního "vrakoviště" (dědek, capri, erko, rapid, oktávka, všechno rozdělaný ale krásný) dej vědět.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Suky píše:Ale že to dalo přemlouvání si založit svuj topic,co? :-)
Bez fotek by to bylo k ničemu a dost jsem jich ztratil....Našel jsem jen ty uplně první a uplně poslední co jsou ve foťáku jelikož jsem naštěstí línej je mazat :D Holt zálohovat PC není uplně marná věta.... Kdybych to tady udělal dřív.......mohl jsem to tu mít pěkně schovaný #-o oj!
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Gynekolog píše:No pěkný je to :D .....
Bezva nápad! Zrovna dneska jsem tam byl.... ozvu se a zajdem na jedno.(náleven tam máte dost) :) ..skvělej výběr aut!!
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Jedna(jediná) výletová před pár lety..
Obrázek
když někde něco vyhrabu tak to sem s dovolením frcnu...
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Poprosím režii o příspěvky z inzerce...děkuji
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 193
Registrován: 05 dub 2004
Bydliště: Žilina - SK

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od Peter »

jeeje, z tohto busika som tesne predtym ako siel zo Slovenska do Ciech stihol v poslednej chvili "vykseftovat" lamelove okno a vymenit ho za to, ktore tam stale je s tymi dvoma samolepkami (zelena, zlta), ak si dobre pamatam, su z oravskeho zrazu... Ale to som ta asi moc nepotesil....., co :? ?
A home is not a house

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 629
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Ahoj,helec ty samolepky jsou z Podmitrova 2009.....ani nevím jestli tenhlec bus byl někdy na přihlášený slovensku....jinak lamelové okno bych bez diskuze z fleku bral... :) Ale na takovouhle parádu není zatim financ
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1093
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od venca101 »

Tome, mně se to tvoje auto líbí, takovej správnej trip wagen... Až mu dáš zrcátka nový, bude to bez chyby :D

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4660
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Dobře se v něm jezděj orienťáky :D
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět