Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
doka 4wd

Re: Zrcátka vnější T2b sháním..

Příspěvek od doka 4wd »

Tak se hezky posaďte milé děti,pohádka o pruzích začíná. Bylo,nebylo,v jednom malém rakouském městečku založil pán malou špeditérskou firmičku (dnes má cca 45 véééélikých náklaďáků a pár dodávek). A protože se pánovi podnikání docela slušně rozjelo,vydělal spoustu peněz a ty se rozhodl výhodně utratit. Zakoupil sobě tedy vozidlo téměř nejlepší,tedy VW T2. A protože si chtěl občas udělat malý výlet,navštívil svého kamaráda stolaře (bohužel,je již mrtev - a měl taky T2,ale Ačko) a ten mu udělal během dvou dnů po celé jedné straně skříňky i s velmi vtipně řešeným stolíkem (taky ti bouchá v zatáčkách?). Poté do něj naimplantovali ještě postel. A protože pán časem nakoupil nové Scanie a chtěl se lišit od ostatních,nechal na ně namalovat barevné pruhy. A protože jeho zaměstnanci byli ihned poznat na silnici (nebo spíše mimo ni),tak mu k narozeninám nechali ty pruhy na busíka nastříkat taky (asi proto,aby ho taky hned poznali). A tak se ocitly pruhy na busíkovi.
A jestli je nikdo neodstranil,jsou tam dodnes.

Tak až pojedeš do rakouska,vem to přes Hollabrun a pokud potkáš Scanii se stejnýma pruhama,bude na tebe 100% blikat. Zaměstnanci se mu nemění a busíka si pamatují.

Napiš mi na SZ a dořešíme ty zrcátka. Jinak přeju mnoho šťastných km.

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Hezkypěkně! já měl do teď za to že pruhy a nábytek co tam byl(už je pryč dal jsem novej) je nějaká česká specialita....Tak jen snad kvůli tomu založim topic o tomhle busu...(jen tak mimochodem,jezdí k plné spokojenosti,pruhy má jen nábytek je nový...) Díky za vyčerpávající info....kdybys toho měl víc tak mi klidně napiš.... Tom
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

doka 4wd

Příspěvek od doka 4wd »

A máme tu ještě pokračování pohádky.
Paní,manželka rakouského majitele,si usmyslela,že se chce sem,tam otočit i se sedadlem směrem vzad. A tak pán,mažel a štastný majitel busíka vyrobil sám (na koleně) točnu. Je prostě úžasná a doufám,že je stále na svém místě. Všechno super funkční :lol: jen když ji chceš otočit,tak pokud se dobře pamatuji,musíš otevřít dveře.

A příště přidám třeba nějakou z cest po evropě již s mojí maličkostí. Třeba tu,jak jsem cestou do řecka na trajektu vyndaval motor (a pomáhal mi přitom strojník z lodi a pak mě vzal na své pracoviště),nebo tu jak jsem měnil uprostřed Atén spojkový lanko,nebo tu,jak se mi v dolomitech vysypala převodovka a já jel 23km pouze na 1čku (byl jsem vítěz,nikomu z té kolony za mnou se mě nepodařilo předjed),nebo tu,jak jsem v řecku zapadl a tahal mě bagr a nebo tu,jak mě v chorvacku pronásledovala policie s radarem a nebo ...........

doka 4wd

Příspěvek od doka 4wd »

Tak se zase pěkně posaďte milé děti,další pohádka začíná.

Bylo,nebylo,nedávno tomu,asi půl roku po koupi busíka,jsem jen tak (už přesně nevím proč) vyrazil do Brna. Zaparkoval jsem u nádraží u Tesca a někam jsem odešel. Po návratu obcházel okolo busíka starší pán a nakukoval do něj. Jakmile zjistil,že patřím k busovi,přikráčel se slovy: Hele,mladej,kolik by stál ten Barkas? To není Barkas,pane. To je VW Transporter. A pán na to (a to mě dostalo) začal hodně nahlas,že jako jsem pako a ani nevím,co vlastním za auto a takový auto měl už za totáče,jen to byl valník atd,atd,.... No prostě pako tam někdo byl,ale já určitě nee. Ale za těch pár let,co jsem vlastnil busíka,se mi to v českých zemích stalo ještě mnohokrát,že si někteří jedinci spletli T2 s Barkasem. Ale proč o tom vlastně píšu? No tak to už teď ani sám nevím.
Nevadí,přidám tedy jednu z rakouska. Na začátek musím říct,že patřím ke generaci,která měla ve škole jen ruštinu a díky blízkosti státní hranice s rakouskem jsem se trošku naučil šprechtit. Takže ze zásady všude v zahraničí mluvím pouze česky,což se mi zatím vždy osvědčilo. Jel jsem s broukem do rakous a při výjezdu z dědiny jsem přidal plyn dřív,než byla značka konec dědiny. A co myslíte,byl tam. Na motocyklu BMW mě chytl a zastavil po pár metrech,slezl,zvedl půl helmy(na to jsem v tý době čučel jak tele na nový vrata) a přistoupil ke mě se slovy: šprechen zí dojč (píšu foneticky,pro ty co mají obdobné znalosti jiných řečí jako já). Já mu bravurně odpověděl JA a podal jsem mu pas,řidičák a techničák. A on začal že jsem jel rychle na konci dědiny a že to mají na radaru a jestli mám dost šilingů na pokutu. A já (nevím,jak mě to v ten okamžik napadlo) opět se slovem JA,otevřel kufr a začal jsem mu ukazovat lékárničku,trojůhelník,hever a začal jsem zvedat papír nad rezervou,abych mu ukázal i tu (a vše jsem komentoval v češtině). Okamžitě pochopil,že se mnou už další komunikace v jeho mateřtině je bezpředmětná. Nasypal mi vše do kufru,neřek ani Ň,sedl na bawca a odjel.
No a pár let po této příhodě jsem v řecku,již s busíkem kroužil v Athénách pod Akropolí a chtěl jsem vyjed co nejvíš. Všude byl ale zákaz vjezdu,jen na jedný uličce byla značka že jako zákaz vjezdu,ale pod ní ONLY BUS. A to bylo něco pro mě,blinkr vpravo,šup do ní a už jsem fičel do kopce. A na konci té ulice velký autobusový nádraží a z něj vchod do areálu zdejší památky. Lupl jsem se na jedno místo vyhrazené asi pro autokary menších rozměrů a než jsem vypl motor,už tam stál řecký orgán a strašně se rozčiloval a furt něco řecky. Když zjisti,že mu nerozumím,zkusil takový to důjů spík inglíš a já furt jako že nic. Vzal mě normálně za ruku a odvedl ke značce,na níž byl namalovanej autobus a pod ním zase to ONLY BUS. Já se usmál a vytasil jsem malej techničák,kde bylo napsáno VW Transporter 1.6 bus. Ten jeho výraz vživotě nezapomenu. Chvilku kroutil hlavou,pak se zasmál,poplácal mě po rameni a ukázal na uličku,kde parkovaly řecký auta a taky tam byl vstup do hotelu. Já pochopil a popojel jsem před vstup do toho hotelu. Ve vteřině tam byl pikolík v livreji a zase do mě řecky,anglicky a dokonce i francouzky,že tam jako nemůžu stát,že je to jen pro hosty,atd. Já mu v klidu jen řekl: tak hele Karle,támhle ten policajt mě sem poslal,tak tady budu stát (zarazil se,protože češtinu slyšel 100% poprvé). Začal tedy řvát na toho policajta,ten na něj řval chvílu zpátky,pak to vzdali oba a šli si každej po svým a já,jako hrdina dne parkující v Athénách před hotelem U Akropole odkráčel na tu jejich památku.
A jaké z toho plyne ponaučení?????
Můžeš znát řečí kolik chceš,ale s češtinou se nikde neztratíš.

Tak zase příště.

Samba
inzertní poeta

Příspěvek od Samba »

Jo zrcátko..
bylo a už nebude..
onehdá, něco málo let nazpět, já a moje tenkráte ještě ne ženule bledule a my uběgáli na zapád..jih francie, náš ciel..z pátka věčír vlivem mikrospánku se slavnostní odjezd posunul na sobotu poo, ale hezky, a lákavý vwee treffen in Château-d'Oex byl náš už v něděli před večeří (za chcance bez konce a bahnitý sračkostrády ani nemluvě).. jakožto prví a poslední čehuni teho jahru a možná i paka od nejdál, tady máš za odměnu tašku kokotin a stolní vodu evián..
áá blablablablablááá .. La Couronne, slaný bidet, olalááá..
Osudový kryndypindy kempování bylo až v Saint-Tropez, v malé čtvrti..
tedy vlastně jen, za všechno může píniový kmen..
a co provedl?? při couvání neuhl..
a tak krásné zrcátko, k zemi spadlo zakrátko..
dopadlo to nemile, no na sračky jemine..
slzy zase tečou zpátky, PVCčkou dělám zprávky..
zkončilo to všechno krásně, krab v ešusu culil dásně..
možná malá smůlička,že ve vyšáku..
už z něj byla kašička..
však vítali sme čechy rodné..
olomocke su tež dobré..
a ttack preju dobrnoc..
zrkadel neny nikdy mooc..

TomB
mořský stařec flat4.org

Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Už od mala jsem se krapet lišil..... Kamarádi snad už od mateřské prahli po pořádnym sporťáku z Itálie či emeriky,a já mezitím obdivoval různý 12cettrojky,barkasy,espace,obytný aviatiky a šíleně obrovský Tatry co v nich starej Loprais dával do čenichu zbytku světa....Prostě z těhlech dodávek/náklaďáků by byl v mých očích úžasnej obytňák co se s ním dá vyrazit na cesty či posloužit jako řádný šmajchlkabinet....Tak co s nějakým sporťákem když se v tom nedá ani spát....
Když jsem si vydělal první řádný peníze, zakoupil jsem kdys sobě Espace III konečně splnění snu! :shock: ....ten mi ale po letech štíply zloději před barákem....Pak jsem se svezl ve VW T4 Multivan, a bylo jasno co si musím pořídit na zbytek svého života :D ...Jelikož je to vůz jezdivý a nadmíru (oproti rencku) spolehlivý...Zatoužil jsem po nějakém jeho předchůdci ve kterým se budu moc pohrabat,poštelovat a vůbec si sním hrát jako kdysi co jsem měl škodnou105 a cvičně jsem si na ní vyměnil snad uplně všechno co šlo a při tom mě to neskutečně bavilo,těch nocí!! co jsem ani nešel spát jelikož jsem řešil nějakou zapeklitost......T1 byla nesehnatelná....T3 přespříliš moderní...takže T2jka byla jasná volba,a čím víc jsem si o ní načetl tím více jsem se do kulaťáka zbláznil.... Po tak cca ročním okoukování netu na mne jednoho dne vykoukl tenhlec pruhovanej bus.....Neváhám ani vteřinu, pujčuji plaťák a závozníka, a frčíme kousek za Brno do Šlapanic za Robintaxilondónem....Necháme buse naložit na plato,rozloučíme se,zamáváme a zas frčíme dom..... Dle papírů je toT2b 1600ccm z roku 1971.....
Od té doby jsem s pruhatym projezdil spoustů koutů naší republiky a ještě spousta jich na mne čeká.....
Zde nějaké ty fotky z převozu funglovky:
Obrázek
Obrázek

TomB
mořský stařec flat4.org

Re: Tomův "Pruhatej" Bus T2b

Příspěvek od TomB »

Původní interiér,dovolím si upozornit na vrcholně umělecky zpracovanou nohu od stolku..... Ta po předělání interiéru přežila a zdobí zákoutí mého sklepa než pro ni najdu další využití..
Obrázek
Obrázek
Obrázek

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Obrázek

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Letos na jaře implementován nový nábytek...nechal jsem se dost inspirovat původním uspořádáním a "konstrukcí" stolku.....
Obrázek
Obrázek
a zde již zabydleno/zaprdíno.. :D
Obrázek

Suky
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od Suky »

Ale že to dalo přemlouvání si založit svuj topic,co? :-)
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Letos nové pneu.... vpředu Barum Vanis...vzadu Kormoran.....Oproti Fuldám užnevímjakdál jsou šíleně hlučný....
V popředí úžasné,plně automatické sekačky trávy... :)
Obrázek

Gynekolog
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gynekolog »

No pěkný je to :D Až pojedeš zase do Lužnice a budeš mít chuť na pivčáka a prohlídku místního "vrakoviště" (dědek, capri, erko, rapid, oktávka, všechno rozdělaný ale krásný) dej vědět.

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Suky píše:Ale že to dalo přemlouvání si založit svuj topic,co? :-)
Bez fotek by to bylo k ničemu a dost jsem jich ztratil....Našel jsem jen ty uplně první a uplně poslední co jsou ve foťáku jelikož jsem naštěstí línej je mazat :D Holt zálohovat PC není uplně marná věta.... Kdybych to tady udělal dřív.......mohl jsem to tu mít pěkně schovaný #-o oj!

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Gynekolog píše:No pěkný je to :D .....
Bezva nápad! Zrovna dneska jsem tam byl.... ozvu se a zajdem na jedno.(náleven tam máte dost) :) ..skvělej výběr aut!!

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Jedna(jediná) výletová před pár lety..
Obrázek
když někde něco vyhrabu tak to sem s dovolením frcnu...

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Poprosím režii o příspěvky z inzerce...děkuji

Peter

Příspěvek od Peter »

jeeje, z tohto busika som tesne predtym ako siel zo Slovenska do Ciech stihol v poslednej chvili "vykseftovat" lamelove okno a vymenit ho za to, ktore tam stale je s tymi dvoma samolepkami (zelena, zlta), ak si dobre pamatam, su z oravskeho zrazu... Ale to som ta asi moc nepotesil....., co :? ?
A home is not a house

TomB
mořský stařec flat4.org

Příspěvek od TomB »

Ahoj,helec ty samolepky jsou z Podmitrova 2009.....ani nevím jestli tenhlec bus byl někdy na přihlášený slovensku....jinak lamelové okno bych bez diskuze z fleku bral... :) Ale na takovouhle parádu není zatim financ

venca101
stálý inventář fóra flat4

Příspěvek od venca101 »

Tome, mně se to tvoje auto líbí, takovej správnej trip wagen... Až mu dáš zrcátka nový, bude to bez chyby :D

Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Dobře se v něm jezděj orienťáky :D
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět