Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Kormidelnik
Příspěvky: 25
Registrován: 24 srp 2012
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Kormidelnik »

Přátelé, kamarádi...
Rozhodl jsem se zda založit vlastní téma mého busíku. Ve svých 22 letech jsem si splnil první sen a koupil si T4, nacestoval jsem s ním 60 000km převážně na dovolených.. Tou dobou jsem jen mlsně koukal na obraz v obýváku, který znázorňuje Sambu T1 v plné své kráse. Na Transportersrazu jsem zas pokukoval a chlubil se přátelům a známým s fotkama. V tom se ale jedna kolegyně zastavila nad fotkou T2b "čoveče takovéhle auto vlastní jeden děda u nás na vesnici a třeba by ho prodal já se zeptám" ... zajásal jsem ... a vyčkával. A skutečně auto bylo na prodej. Děda sice slíbil nějakou cenu, pak se chvíli cukal a cenu navýšil. Při osobní konzultaci se ale podařilo auto ukecat a koupit. Zkušební jízda byl velký zážitek. Auto nejdříve vůbec nešlo nastartovat, později jakmile nastartovalo hned chcípalo. Já ho nedokázal ani rozjet tak k volantu sednul děda. Skutečně již jeho řidičská kariéra byla u konce. Respektive skončila tak před 10 lety a já se hodně bál. O auto, o přítelkyni i o samotného dědu. Všechny zatáčky jsme braly protiosměrem, protože nestíhal točit volantem. Nezvládal k tomu řadit a tak se skutečně divím že motor cestou nevystoupil z auta a neutekl do Německa. V jedné zatáčce zpodtapeců tekly proudy vody. Děda si stále stál za svým, že do auta neteče, že jej pouze dcera myla hadicí a že to nesmí dělat.. :-D Teď již vím že do auta teče hodně a pořád. Ale je moje! K 26. narozeninkám jsem si koupil hezký dárešek...

Nicméně k autu. V dokladech je trochu zmatek je tam r.v. 1965. Nicméně dle vin karoserie, motoru a všeho ostatního se jedná o rok 1975, předpokládám že se jedná o přepis nějakého úředníka. Teď již motor startuje na jedno otočení - skoro až neuvěřitelné. Na autě je mnoho a mnoho estetických závad, které je nutno co nejdříve vyřešit, aby koroze nepokračovala. Jedná se o vestavbu CAMP - rozkládací sedačky na postel, skříně + jednoduchá zasovací střecha (nefunkční). Umyvadlo s vařičem bohužel chybí. Děda jej používal jako dělníka na nějaké trubky a jiný ocelový materiál tak interiér podle toho taky vypadá. Dnes večer přidám nějaké fotky ať víte jakou past jsem si pořídil :-) motor je již měněn a je tam 1,7 CA 66 koníků a troufám si říct že jeda báječně. Spotřeba prý kolem 10l (mě přijde výrazně větší) a oleje prý štaprdle za rok. Slovo "prý" je skutečně důležité, protože takové štamrdle je třeba dolít s tím když člověk rok nejezdí tak jako to praktikoval děda.  když člověk někam vyjede štamprdle vyteče z motoru po každém zaparkování  a to už vůbec netuším co vyteče cestou.. ještě se bude muset dořešit kde teče a proč..

Po odstrojení veškerého interiéru jsem zjistil několik děr v podlaze. Má představa jednoho odpoledne na dílně byla skutečně hodně uhozená. Vyrezlé nejsou jen dírky, ale celé nosníky lemy, prahy, prostě všechno. Na autě jsou stovky hodin práce. Můj problém je ten, že mám k dispozici garáž bez elektřiny a vody a ještě navíc přesně 190cm vysokou (sám zatím ještě nevím zda se tam vejdu :-D ), takže pokud se vyvařuje tak jedině v práci, nebo nějaký servis což není úplně ideální.

Doufám že mne nebudete kamenovat za moje laické opravy, ale nejdříve to chci zakonzervovat, potom musím našetřit nějaké větší penízky a pak se do toho pustím z gruntu..
T2b 1,7 CA + camp vestavba + T4 2,5l 81kw LPG

Uživatelský avatar
Kormidelnik
Příspěvky: 25
Registrován: 24 srp 2012
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Kormidelnik »

Tak pokusím se přidat pár fotek jak auto vypadalo když jsem si pro něj jel...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
T2b 1,7 CA + camp vestavba + T4 2,5l 81kw LPG

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Pětišroub »

a jak se k tomu dědek dostal a původ vozu znáš?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od hydraulik »

Ukaž foto těch chycených nosníku.. jak vypadají..
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Kormidelnik
Příspěvky: 25
Registrován: 24 srp 2012
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Kormidelnik »

chce se mi plakat.. :( :( :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
T2b 1,7 CA + camp vestavba + T4 2,5l 81kw LPG

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Laco »

Nezoufej ! I když tam bude ledasco schnilé, máš ho alespoň s větší části kompletní, originál a funkční. Jak to vypadá, když si koupíš vrak se můžeš juknout u mě :lol:

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od hydraulik »

Kormidelnik píše:chce se mi plakat.. :( :( :(
Někdo by řekl.. spíše zvracet.. ale vyměniš kus za kus..
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Kormidelnik
Příspěvky: 25
Registrován: 24 srp 2012
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Kormidelnik »

no a k původu toho zas tak moc neznám. Děda ho vlastnil asi 15 let a používal jej jako dělníka pro práci. První majitel byl v chorvatsku, nějaký technik jménem Jurásek Igor :-) odkaď je auto dovezeno. V Čechách 3 majitelé.. já jsem čtvrtý. Auto bylo několikrát vyvařovaný a poslední zásah zalepení děr tmelem a přelití asfaltem byl ten nejpovedenější.. :-/ Takže prostě bůh ví co všechno už má za sebou.. :-D
T2b 1,7 CA + camp vestavba + T4 2,5l 81kw LPG

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Laco »

Nevím jak na buse, ale obecně na brouky a na karmanny je spousta náhradních dílů dostupných ! Relativně kvalitní repaplechy, a když je nejůř, buď sežeň šikovnýho zámečníka a nebo sám, uřízni starej díl flexou a podle toho vyrob novej ;-)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Šíša »

Ze mas obalene to Ypsilonko nad zadni napravou je vesmes skoro normalni, neb to nejde jednoduse vymenit.

Nicmene ty nosniky je "slusnej material", takto to nebylo ani na zelene pocmarane Westce. Budes-li to varit sam, dost se naucis, bych tak rekl... :wink:

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od BUTCH bus »

Tomu říkáš shnilé auto!? :wink:
To je úplně v pohodě. Před třemi lety vypadalo to moje ze spodu úplně stejně, tak nezoufej.
Když jsem ho před 16-cti rokama kupoval, tak jsem ho vyvařil a nějak jsem ho zapomněl něčím ochránit a takhle to dopadlo.
Pokud bys to nechtěl dělat sám, mám velmi šikovného klempíru.
OndraS

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Vendelin »

Takto skutečně shnilé auto nevypadá. To je skoro funglovka, jak my říkáme. Buď rád a kromě nosníků (ty jsou celkem praktická věc) bych do ničeho nerýpal, pokud, jak píšeš, nemáš moc peněz. Jinak se zastavíš tak na 250.000 Kč. Do garáže 190 cm se auto vejde, ale bez zahrádky či vysoké střechy. Je to krásnej kousek, dojeď ho ukázat do Podmitrova.
Jirka Vendelín

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od bord »

Gratuluji, a myslím, že jsi měl docela štěstí. Pokud byla cena dobrá, tak je to jeden z těch lepších základů k renovaci, co ještě zbyly :wink: Pokud nemáš moc peněz, tak ošetři nejnutnější a jezdi. Jak se do toho zahrabeš a začneš vytahovat kostlivce, tak není návratu.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od prak »

to je v pohodě
příčné nosníky jsou jednoduché a jdou vyrobit doma, prahy taky. Koupit to jde samo taky. Vcelku levná oprava.
Pokud nepojedeš zítra na technickou, klidně s tím jezdi. Pro jistotu bych ale vozil jinej hever.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Pětišroub »

No je to shnilý na sráč, ale jak píše prak ta konstrukce je tak robustní že to určitě nějaký čas vydrží. Důležitý je že v tom můžeš jezdit a zároveň se v tom babrat za pochodu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od venca101 »

Nejlevnější varianta je se na to vybodnout a jezdit... Pokud to ale chceš řešit za pár korun, nech nosníky naohýbat nějakýho známýho zámečníka, za pravoúhlý ohýbaný věci nemá cenu vyhazovat peníze, zaoblený plechy bych koupil, tolik jich nebude...
Jinak auto vypadá slušně, to že je zespodu rezavý nic není, to jsou všecky :D

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od TomB »

Teď o víkendu je Podzimní uzavírání silnic 2012.... Nechceš přijet? určitě ti to pár lidí rádo okoukne (třeba já:) ) . A ty chytřejší i poradí co a jak...prostě nasát info..
Busům zdar Tom
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od maxmax »

Moc naděláš, je to v podstatě zdravý auto, opravitelný za pár ňafů [-X
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Radek »

Vnitřek je asi z knírače...
Rezatý je to hodně, buď zdravý realista. Hned se to nerozpadne, ale budeš pak muset vzít spodek z gruntu.
(Každej píše něco jinýho, ale to je normální, každej má jinou úroveň vlastní zručnosti/financí k dispozici/nároků jak to má po opravě vypadat. Že na tom je kopa práce je jasný a píšeš to sám).

Uživatelský avatar
Kormidelnik
Příspěvky: 25
Registrován: 24 srp 2012
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kormidelníka Busík T2B, Evžen - lovec žen

Příspěvek od Kormidelnik »

diky vsem za podporu... Ted o vikendu v sobotu jedu padlovat a na nedeli se snazim vyhandlovat dilnu. pokud se nepodari klidne nekam prijedu... Nebo to muzu nejak zkombinovat, ale ted na aute skutecne neni zadna parada.. :-D nicmene veskery interier je uz vyndanej a sedacky v calounicky firme...sikovna maminka.. :-D
T2b 1,7 CA + camp vestavba + T4 2,5l 81kw LPG

Odpovědět