Můj brók

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

No to jeste nevim. Dneska se na to byl podivat. Napsal si nejake veci do notebooku. Nafotil si to a rekl mi ze pokud se mu zadari dneska jeste pozhanet ceny dilu tam mi udela kalkulaci na rozpocet. Tak uvidim no. Pak napisu.

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj brók

Příspěvek od wally »

LoLeG píše:No to jeste nevim. Dneska se na to byl podivat. Napsal si nejake veci do notebooku. Nafotil si to a rekl mi ze pokud se mu zadari dneska jeste pozhanet ceny dilu tam mi udela kalkulaci na rozpocet. Tak uvidim no. Pak napisu.
Těš se na mega cenu... aci to jistí tipuju tak.. 8000,- [-o<

Můj poslední likvidátor ani po 3 focení neviděl, že na autě jsou 16" kola a ne 15".. Jsou to tragédi, tak to ber sportovně :D
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj brók

Příspěvek od VW181 »

No tahle věc se dá pěkně pořešit přes nějakou firmu řešící nehody.
Tam se pojištováci tolik nehádají.
Např. teď tatíka trefil bočně maník s ochcávkou do GIII na LP kolo a ohodnoceno na totálku 20Tkč.
Tak se nenech oškubat a jestli máš veteránskou testaci, tak s ní zamávej. :wink:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

No uvidím co mi napíšou za rozpočet. S paní která tu částku vypočítává se dá mluvit a atestaci jsem jim posílal. Jinak brouček je už v servise a už se na něm pracuje. :-) Během příštího týdne by měl být z5 :-)

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

Muhaha :) tak nám předevčírem v Brně zapršelo, včera sluníčko usušilo děravé silnice, tak jsem neodolal a vytáhl Bolka na první vyjížďku v roce 2013. :P :P

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Můj brók

Příspěvek od liba »

Jak dopadla likvidace?

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

čau, no jak dopadla likvidace? :)
po zhruba 20-ti mailech směrem na pojišťovnu, kdy mi odpověď nedošla vůbec nebo jen, že podle jejich tabulek je 8450,- Kč adekvátní :lol: , jsem se rozhodl, že jim určitě nechci nechat ani korunu. Proto jsem zkontaktoval přítele právníká, který mi nachystal dopis, ve kterém bylo psáno na co vše mám nárok a také co je jejich povinnost. :twisted: Po odeslání e-mailem mi okamžitě došla odpověď že škodní událost přebírá jiná osoba a do dvou dnů mi pojišťovna proplatila 100% všech náhradních dílů i opravy. Od té doby zastávám názor, že čím víc člověk řve, tím víc dostane. :twisted:

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Můj brók

Příspěvek od Kosťa »

Dobře ty :D tak nakonec na tu smůlu eště že tak :wink:
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Můj brók

Příspěvek od t1olimp »

Ahoj Trochu mé zkušenosti,Audi 80 gt cupé,rok 85.borec mi couvnul do dveří a promáčknul je na třech místech pod plastovou lištou.Našel se a policie chtěla vědět škodu,zhruba.Jakmile sem plk že znám lakýru tak odhad musel na papír,zajel jsem do škodovky proto.Dveře nové-nic,narovnat a na lakovat,policii se 10 tis zdálo moc a nechala vypracovat svůj posudek -10 tis,Dveře se dají opravit do 3 tis kvalitně,.Je to trochu jiná situace ale vše šlo ofiko.Vyrovnání,odstrojení,sundání,lakování,atd.Výsledek peníze mám a dveře sou pořát promáčklé,čekaj na větší ránu :wink:Ano řvát na ně.
VW MERLIN ten co plete písmenka

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Můj brók

Příspěvek od liba »

LoLeG píše:čau, no jak dopadla likvidace? :)
po zhruba 20-ti mailech směrem na pojišťovnu, kdy mi odpověď nedošla vůbec nebo jen, že podle jejich tabulek je 8450,- Kč adekvátní :lol: , jsem se rozhodl, že jim určitě nechci nechat ani korunu. Proto jsem zkontaktoval přítele právníká, který mi nachystal dopis, ve kterém bylo psáno na co vše mám nárok a také co je jejich povinnost. :twisted: Po odeslání e-mailem mi okamžitě došla odpověď že škodní událost přebírá jiná osoba a do dvou dnů mi pojišťovna proplatila 100% všech náhradních dílů i opravy. Od té doby zastávám názor, že čím víc člověk řve, tím víc dostane. :twisted:
=D> =D> =D>

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

Poraďte bezmocnému,
Bolek mi minulý týden začal hrozně zlobit. Na volnoběh začal chcípat a pak se k tomu přidalo vynechávání zapalování :( povytahoval jsem svíce a zjistil že dvě nezapalují :( dal jsem tedy všechny nové ;-) po nastartování volnoběh super i prvních pár km jízdy. poté zase nastoupilo vynechávání při nižších otáčkách hlavně v kopci. Volnoběh nedržel a když jsem přidal tak mi přišlo že i střílel do karbecu...celkově začal vydávat hrozně divný zvuky....poraďte začátečníkovi :)

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj brók

Příspěvek od VW181 »

LoLeG píše:Poraďte bezmocnému,
Bolek mi minulý týden začal hrozně zlobit. Na volnoběh začal chcípat a pak se k tomu přidalo vynechávání zapalování :( povytahoval jsem svíce a zjistil že dvě nezapalují :( dal jsem tedy všechny nové ;-) po nastartování volnoběh super i prvních pár km jízdy. poté zase nastoupilo vynechávání při nižších otáčkách hlavně v kopci. Volnoběh nedržel a když jsem přidal tak mi přišlo že i střílel do karbecu...celkově začal vydávat hrozně divný zvuky....poraďte začátečníkovi :)
To by mohlo dělat víčko rozdělovače, případně kabely.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

VW181 píše:
LoLeG píše:Poraďte bezmocnému,
Bolek mi minulý týden začal hrozně zlobit. Na volnoběh začal chcípat a pak se k tomu přidalo vynechávání zapalování :( povytahoval jsem svíce a zjistil že dvě nezapalují :( dal jsem tedy všechny nové ;-) po nastartování volnoběh super i prvních pár km jízdy. poté zase nastoupilo vynechávání při nižších otáčkách hlavně v kopci. Volnoběh nedržel a když jsem přidal tak mi přišlo že i střílel do karbecu...celkově začal vydávat hrozně divný zvuky....poraďte začátečníkovi :)
To by mohlo dělat víčko rozdělovače, případně kabely.
Zkusim vymenit. Snad to bude jen takova prkotina :)

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

Nuže kabely a víčko rozdělovače objednané..jsem z toho strašně špatnej, protože zachvilku začne sezona a brouk dostal chřipku. Každopádně další objev je, že předchozí majitel nasadil špatně náhon rozdělovače takže první válec nemám u rysky na rozdělovači. Je to velkej problém nebo to tak může zůstat?

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

Tákže :)
prvních 10 tis. km za námi. Až na další drobný ťukanec, kdy mi couvající auto rozmlátilo mlhovku se nic zásadního nestalo :)

Stav tachometru: 72300
-motorový olej
-převodový olej + manžety poloos (malinko se počůrával)
-seřízené brzdy
-utažená vůle řízení
-seřízen motor (Jiřím Vichtou protože z Blanska to stálo za prd!! :evil: )

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

A máme problém. Začalo mi pajdat pravé zadní kolo. Nejdřív jsem si myslel, že to bude naražený disk, ale v pneuservisu na vyvažovačce se tato možnost vyloučila. Potřeboval bych radu co by toto šmatlání mohlo dělat. Dále čeho jsem si všiml je to, že to občas pajdá víc a občas míň (je to cítit). Tak mě tak napadá jestli to nemůže být ložiskem protože to je v plánu v zimě měnit, neboť od léta hučí. Díky za rady.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Můj brók

Příspěvek od OB »

LoLeG píše:A máme problém. Začalo mi pajdat pravé zadní kolo. Nejdřív jsem si myslel, že to bude naražený disk, ale v pneuservisu na vyvažovačce se tato možnost vyloučila. Potřeboval bych radu co by toto šmatlání mohlo dělat. Dále čeho jsem si všiml je to, že to občas pajdá víc a občas míň (je to cítit). Tak mě tak napadá jestli to nemůže být ložiskem protože to je v plánu v zimě měnit, neboť od léta hučí. Díky za rady.
Tak to je asi jasné, ložisko odešlo a ani se nerozloučilo. Nechápu! Hučí ti ložisko a ty s tím jezdíš a nevyměníš ho?? Možná by pomohl selský rozum, že když ho nevyměním, tak odejdou další věci a z 300 korun za obě ložiska bude černá můra, která bude stát daleko více.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Můj brók

Příspěvek od LoLeG »

Jakým připravkem se dá stáhnout ložisko poloosy. Stahovák ložisek je nepoužitelný. Díkec
Obrázek

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Můj brók

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Trochu ho povystrčit, říznout do něho flexou dva nebo tři zářezy, podle typu stahováku, aby se měl kam zakousnout a je to.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj brók

Příspěvek od lišák »

Včera jsem Ti psal SZ jak ten stahovák asi přibližně vypadá a ať trochu pohledáš, protože fotku nemám. Dnes jsem na Goolu zadal dotaz do vyhledávače "extractor rear bearings vw bug" a hned druhý odkaz je ten správný http://www.shoptalkforums.com/viewtopic.php?t=123877 a máš tam víc variant.
Každý celek se skládá z detailů.

Odpovědět