Das Auto ...... (auto změnilo majitele)

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jurgen
Příspěvky: 34
Registrován: 25 kvě 2012

Das Auto ...... (auto změnilo majitele)

Příspěvek od Jurgen »

Začátek
Přílohy
DSC09530.JPG

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Das Auto

Příspěvek od ovalisimus panornik »

...na začátek dobrý :-)

Uživatelský avatar
Jurgen
Příspěvky: 34
Registrován: 25 kvě 2012

Re: Das Auto

Příspěvek od Jurgen »

Hodně práce mě čeká než to dám dokupy

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Das Auto

Příspěvek od yahoďák »

vítej Jurgene, zahlédl jsem v inzerci, že sháníš zajímavé věci a byl jsem zvědav na co .... a dobrý! Ukaž a pověz víc, prosím.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jurgen
Příspěvky: 34
Registrován: 25 kvě 2012

Re: Das Auto

Příspěvek od Jurgen »

Zatím jen shaním ruzné věci které tam nejsou a nějaké foto jsem časem hodím

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Das Auto

Příspěvek od Pětišroub »

tak to auto známe..http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 963&start=" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jurgen
Příspěvky: 34
Registrován: 25 kvě 2012

Re: Das Auto

Příspěvek od Jurgen »

Auto je několik let zaparkovane v garaži prožilo jen par akci a šlus.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Das Auto

Příspěvek od Sam »

Jurgen píše:
Sam píše:Zajímavé. Budeš tedy dělat repliku civilního vozu 1945-1949 ? Na obrázku vidím jako základ poslední ovál(56 a mladší) / dědek. To bude velká cesta. Vše ja na prvních brezelech jinak než na tvém voze.
nepoznám ten rozdíl nejsem zas tak znalej v broukách můžeš na stínit co je třeby ajestly to má vůbec smysl
Dovolím si diskusi z inzerce přenést sem.
Popravdě moc nerozumím tvému snažení.
V inzerci sháníš kovovou i bakelitovou palubku a přitom z fotek je vidět, že tyto komponenty již máš ve svém voze. Dále tu je inzerát na válcovou nádrž a prsa, banánový nárazníky, atp.... a přitom píšeš, že chceš auto uvést do původního stavu, tedy civila.
Buď si nás tu vodíš za nos a např. sháníš kontakty nebo jen nevíš co přesně máš za auto a čeho vlastně chceš dosáhnout.

Předpokládám pro jistotu že ad2, tedy tvé auto je replika válečného brouka postavená na poválečném VW brouk, zde známý jako tzv. "dědek" (rok 1961). Pokud tedy chceš auto uvést do původního stavu, tak potřebuješ dědkovskou palubku, zadní velké okno, atp..
Asi netřeba říkat, že je tato cesta zcela nesmyslná a že auto v lepším stavu seženeš za zlomek ceny rekonstrukce.Napadá mne ještě druhá možnost a to, že chceš postavit repliku civilního VW brouka z let 1945-1948, pak je ale problém v tom, že dědkovská karoserie je tvarově odlišná od té brezelovské, kor pro model do roku 1948. Dědek má větší boční i přední okno, jiné dveře, jinou přední nápravu, kufr, nádrž, atp..
Ano, je možné utratit stovky tisíc za korektní plechy a doplňky( a mít auto které bude pro i méně znalého na první pohled odlišné od originálu a bez dobové původnosti). A to neberu v podtaz to, že i když zamáváš nad hlavou balíčkem bankovek, že budeš přesto dlouuuze shánět požadované zboži. Takže smysl to dle mého také nemá.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jurgen
Příspěvky: 34
Registrován: 25 kvě 2012

Re: Das Auto

Příspěvek od Jurgen »

Ja vam teda pane same dekuji za info. Palubka je dělaná robinem na koleně s plechu . Pokud jde o to auto bylo mi tvrzeno že je že dvou aut. Uz ted lituji že jsem něco takového koupíl

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Das Auto

Příspěvek od yahoďák »

Jurgen píše:Pokud jde o to auto bylo mi tvrzeno že je že dvou aut. Uz ted lituji že jsem něco takového koupíl
To tvrzení je vcelku pravdivé, základem je nejspíš jedno auto, a to cca 58-63 (nevidíme však, zda není podvozek z jiného modelu/ročníku). Na něj je naroubována pasáž zadního půleného okna (do 53) a nebo to taky může být novovodobá laminátová replika :wink: , ale zadní kapota vypadá na mladší-oválovou..ale jednotlivých vyměnitelných dílů z jiných let tam bude plno, to se nepočítá.. blbé je, že minimálně kvůli jinému-většímu přednímu oknu z toho "civilní" verzi brouka do roku 45 neuděláš a renovovat to do výchozí podoby 58-63 je fakt nesmysl.
Ale neztrácej hlavu, zda toho máš litovat, to záleží na očekáváních a ambicích, s jakýma jsi do toho šel...pokud jsi chtěl seriozně renovovat, tak smůla, ale to chtělo napřed něco nastudovat o déle vybírat...pokud to pojmeš jako Robi, tedy jako poměrně nenáročně provedenou repliku pro zábavu...tak není čeho litovat, protože si s tím autem zábavy užiješ plno :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Pegas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 341
Registrován: 22 zář 2008
Bydliště: Palackého 1114, Přeštice 334 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Das Auto

Příspěvek od Pegas »

nic nepředělávat jezdit jak je.... a jestli to teda není origo jak se tu píše, tak snížit pomazlit (jako kůča atd..) a pro mě moc pěkná kára...., ale je to jen na tobě :D
http://www.facebook.com/pages/Tander/136899403126703" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Das Auto

Příspěvek od Herbie »

a z Das Auto je tak trochu Das Průser

dle mého názoru nemá cenu do toho investovat moc peněz.
Pošulajdit, třeba malinko potůnit, drandit a nepouštět se do větších akcí
... a vůbec !

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Das Auto

Příspěvek od sSATYRr »

bych zas tolik nedemotivoval..užívat si a časem si klidně střihnout u nás dosud moc neviděný volksrod, což neznalým Uctívačům původnosti způsobí srdeční příhodu.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Jurgen
Příspěvky: 34
Registrován: 25 kvě 2012

Re: Das Auto

Příspěvek od Jurgen »

Asi to nechám tak jak to je jen zavařím díry prasklinky zatmelím nastříkam barvu a tím to hasne a bude sloužit jako autoturistika ž bude hoto přidám foto

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Das Auto

Příspěvek od Pětišroub »

to je asi ta nejlepší varianta a vůbec ne špatná. Sice to není a nikdy nebude originál ale je to auto s neotřelým vzhledem.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jurgen
Příspěvky: 34
Registrován: 25 kvě 2012

Re: Das Auto

Příspěvek od Jurgen »

Auto prodáno do Rakouska

Zamčeno