Hrošík

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
Brousek
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2012

Hrošík

Příspěvek od Brousek »

To bylo tak...Jednoho krásného zimního rána jsme zjistili, že potřebujeme brouka. A tak jsme hledali a hledali, až jsme našli Hrošíka. Okouzlil nás na první pohled a jeho majitel nám o něm moc hezky vyprávěl, všechno nám ukázal a vysvětlil nám, jak se o něj dobře starat. Nejdřív se Hrošíkovi ale od původního majitele moc nechtělo..trochu zlobil a protestoval, ale nakonec se s náma zkamarádil. :D

Pro toho, kdo Hrošíka nezná, přidáváme několik fotek:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Historie Hrošíka na http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... it=nebrouk

Hrošík je v dobrém stavu, přesto plánujeme několik potřebných úprav. O všem budeme průběžně informovat.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Hrošík

Příspěvek od Pětišroub »

Ahoj, věnuj se tomu autu minimálně se stejnou láskou jako jeho předchozí majitel a určitě budeš spokojen:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Capario
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 632
Registrován: 02 črc 2006
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrošík

Příspěvek od Capario »

Obrázek
Přisthnut, 21/4 kolem 15 té hodiny na trase MB-Praha. Užívej výletů (aj s telefonem).
Better smoke and fly then drink and drive

Uživatelský avatar
Brousek
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2012

Re: Hrošík

Příspěvek od Brousek »

:D Teda koukám, že s Hrošíkem se nikam neschováme. Rukou vybírám vešky, za jízdy netelefonuju. :lol:

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrošík

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Dobře sis vybral :D
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrošík

Příspěvek od Jan »

Dobrej výběr, jedna z nejhezčích Superek u nás. :D
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Hrošík

Příspěvek od Andy »

Jo s Hrosikem se denne setkavam v Nuslich, nebudu rikat presne kde. Pokazde se koukam jestli ma zadni leve svetlo odemne v poradku. I dnes jsem ho videl, parkoval jsem primo za nim, je krasne cisty, je videt ze se o nej stavajici majitel hezky stara :)

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Hrošík

Příspěvek od firestorm69 »

Andy píše:Jo s Hrosikem se denne setkavam v Nuslich, nebudu rikat presne kde. Pokazde se koukam jestli ma zadni leve svetlo odemne v poradku. I dnes jsem ho videl, parkoval jsem primo za nim, je krasne cisty, je videt ze se o nej stavajici majitel hezky stara :)
Veru veru, táto diagnóza je nákazlivá... :wink:
carpe diem

Uživatelský avatar
Brousek
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2012

Re: Hrošík

Příspěvek od Brousek »

Andy píše:Jo s Hrosikem se denne setkavam v Nuslich, nebudu rikat presne kde. Pokazde se koukam jestli ma zadni leve svetlo odemne v poradku. I dnes jsem ho videl, parkoval jsem primo za nim, je krasne cisty, je videt ze se o nej stavajici majitel hezky stara :)
:D Tak to padám, přátelé! Nejde mi do hlavy, že Hrošíka všichni všude vidí a my ještě nepotkali jediného brouka. Vyjímkou je ten, který nám po náročné honičce na dálnici Boleslav - Praha sjel na Brandýs. ..a my mu chtěli zamávat.

Uživatelský avatar
Brousek
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2012

První malé úpravy - 3.3.2012

Příspěvek od Brousek »

Přebroušení a natření rezavějících míst na podlaze. Rádi bychom položili koupené koberce a nechci, aby nám pod nimi Hrošík rezatěl..
Obrázek
..položení koberců se nekoná. Zjistili jsme, že zakoupené koberce nesedí stoprocentně, a že bude nutné použití nůžek. Zatím budeme jezdit jen s koberečky pod nohy. Koberec na celou podlahu doladíme v létě.

Řádně vypnuté čalounění sedaček je grunt. A tak motáme a šmodrcháme, ať se u nás stopařům líbí..
Obrázek
..kvůli správnému dosednutí zámku při zavření opěrky a vymezení vůlí v zavřeném stavu jsme přidělali silonovou vložku k šroubu držícího tuto opěrku. Vše funguje perfektně :D

A teď už jen pohled do interiéru. Krásně strávený den to byl.. :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Hrošík

Příspěvek od Lugen »

Gratulace ke koupi...
Jen bych doporučil nalepení tlumící izolace na podlahu pod koberec , má tam být i originál a určitě to zmírní vibrace, hluk a zpříjemní cestování....
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Brousek
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2012

Re: Hrošík

Příspěvek od Brousek »

Lugen píše:Gratulace ke koupi...
Jen bych doporučil nalepení tlumící izolace na podlahu pod koberec , má tam být i originál a určitě to zmírní vibrace, hluk a zpříjemní cestování....
Díky za doporučení. Vlepení tlumící izolace určitě plánuju. Nejprve ale musím odstranit malou závadičku - do Hrošíka totiž při jízdě v dešti zatéká. Myslím, že je to špatným dopasováním podvozku ke kasli. Resp., je potřeba lépe porovnat těsnění mezi plechama. Potom příjde na řadu odhlučnění interiéru :)

Uživatelský avatar
Brousek
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2012

Další malé úpravy aneb jak to s námi vypadá po třech měsícíc

Příspěvek od Brousek »

5.-8. května

- ošetření podvozku a podběhů - mytí, broušení, vystříkání Plastizolem
Obrázek

Obrázek

Obrázek

- natření, povaření a dopasování výfukového ústrojí - tlumiče a výměníků
Obrázek

Obrázek

- přetření spodních plechů - krytů motoru
- natažení nových drátů k vyměníkům

...no a výsledek?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak snad nám teď chvilku vydržíš :)


16. června

Obrovský plus minulé úpravy je odstranění smradu přicházejícího do kabiny při topení. Bohužel, lehký zápach výfukových plynů tu stále je (teď už nepřichází z topení) - hlavně pokud se mění rychlost..

Tak tedy:
- přepasování (dotěsnění) výfuku - smrad v kabině se po minulé úpravě nezlepšil.
- dotření neošetřených míst podvozku Plastizolem
- při jízdě v dešti teče do kufru. Bylo by potřeba přepasovat víko kufru nebo alespoň vylepšit jeho těsnění. Zatím jsem alespoň dotěsnil krytku pohonu stěračů - voda už necáká mřížkou shora.


14.-15. června

Už od Hrošíkovi koupě jsme si říkali, že nebrzdí nic moc. Myslel jsem ale, že je to díky bubnovým brzdám. Tedy, že tento systém prostě líp brzdit nemůže. Protože brzdový pedál zabíral skoro až u podlahy, rozhodl jsem se do nich podívat.

Po demontáži brzd jsme zjistili, že zadní brzdy brzdily zhruba ze 3/4 a přední skoro vůbec. Navíc na předních bubnech byly vyjeté zhruba 0,5mm hluboké drážky.

- demontáž brzd - příprava na repas paken a bubnů
Obrázek


23. června

- montáž repasovaných paken, nastavení brzd
Obrázek

Skutečně! Hrošík brzdí výtečně s pedálem pěkně vysoko! :D

No a teď něco s tím smradem v kabině. Po důkladné několikahodinové analýze odkud jako že to vlastně jde, nacházíme kanály vedoucí od motoru do kabiny - jsou to otvory dané tvarem auta a slouží předpokládám k odtoku kondenzátu ze střechy. Nevím, jestli byly originálně něčím přicpány, já v nich našel kus starého hadru a hroudu navlhlé montážní pěny. Že by některý z minulých majitelů řešil stejný problém? :D Z té pěny vůbec radost nemám - není možnost ji odtud dostat. Tak jen doufám, že v těchto místech nezačne auto vyhnívat.

Obrázek

Úpravu tohoto místa jsem se rozhodl řešit po svém - vystřižením jakési plastové krytky, kterou jsem do otvoru vlepil silikonem. Samozřejmě jsem vespod nechal malý otvor pro odtok kondenzátu.

Obrázek Obrázek

Výsledek není zrovna výstavní, ale účel celkem splňuje.
___________________________________________________________________________________________________


...abyste si nemysleli, že s Hrošíkem vůbec nejezdíme, že ho pouze šlechtíme, přikládám pár fotek z výletů :)

- výlet na Ameriku
Obrázek

- svatba
Obrázek

Obrázek

- cesta na koncert
Obrázek

- výlet na Ještěd
Obrázek

Obrázek

- závody - Lužická Nisa
Obrázek


Tak to je zatím vše. Těším se na vaše připomínky, podněty a postřehy. Budou-li nějaké :D

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Hrošík

Příspěvek od Herbie »

- ta montazni pěna je tam z výroby, ale tudy to urcitě nesmrdí

- pokud jde pedal dolu k podlaze, staci vetsinou seřídit excentry, ale udělals dobře žes to rozházel celý, alespoň víš jak a co kde je :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrošík

Příspěvek od wally »

Herbie píše:- ta montazni pěna je tam z výroby, ale tudy to urcitě nesmrdí

- pokud jde pedal dolu k podlaze, staci vetsinou seřídit excentry, ale udělals dobře žes to rozházel celý, alespoň víš jak a co kde je :)
Napadá mě, nemáš spíš prorezlej výměník a nežene ti to vejfuk do topnejch kanálů? Koukal jsi na ně, případně do nich fouknout...
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Brousek
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2012

Re: Hrošík

Příspěvek od Brousek »

to Herbie: Joj, ve výrobě to vystříkávali pěnou? Proboha proč!
Každopádně, když jsem tímto otvorem foukl kompresorem, prohnalo se to pěkně po celém autě. Z toho mi vyplynulo, že pokud vznikne za autem vír a zároveň jsou otevřená okénka, jde to tudy dovnitř. (Po ucpání otvorů se to o hodně zlepšilo.) V autě chybí čalounění střechy. Myslím, že až ho tam nechám udělat, proudění v kabině se změní a smrad tím ještě zmírní.

to Wally: Do výměníků jsem foukal - je stoprocentní, že tudy smrad nejde.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Hrošík

Příspěvek od Herbie »

Brousek píše:to Herbie: Joj, ve výrobě to vystříkávali pěnou? Proboha proč!
snaha o protihlukovou izolaci
je to jen v tech spičkách nad motorem
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Brousek
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2012

27.8.2012

Příspěvek od Brousek »

Hrošík nám začal chcípat na volnoběh.
- vyčištění karburátoru (Zdá se, že to pomohlo.)

Když už jsme v tom, mrkli jsme, jestli je motor správně vyštelován..
- seřízení odtrhu kladívka rozdělovače, seřízení předstihu (jsem zvědav na zítřejší projížďku :D )

- no a abych nezapomněl - výměna motorového oleje (stav tachometru - 20820,3 km)

Odpovědět