HASIČ VW 181

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od Pětišroub »

ejhle..a o několik hodin později...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Tak jsem si konečně vyšetřil trochu času a zvednul jsem auto na zkoušku , zda má samosvor, kola se mě otáčí opačným směrem, tzn. dle předchozích informací, to asi samosvor nemá, nebo je možné , že jej to má a je nefunkční?
Něco nafotím a prohledám zda najdu zespodu číslo převodovky.

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Převodovka je značená AK, takže to je bez samosvoru :(

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od Lugen »

samozřejmě samosvor, obvzláště lamelovej bude po létech v řiti, ale na protočení ve vzduchu na heveru by se i tak mohly točit jednim směrem, obvzláště po dostatečnym zahřátí.

http://www.kaeferclub-siegerland.de/tec ... ch-get.htm" onclick="window.open(this.href);return false; dle toho je AK s differentialsperre
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Dík za radu, takže to beru tak , že je to převodovka bez samosvoru, to AK je snad zřejmý, zahřátý jsem to měl jen trochu, ale s ohledem na to značení už asi není co řešit.

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Tak od původního majitele, který má několik aut jsem zase zjistil, že dle něj to auto má samosvor, hlavně podle chování v terénu,což je fakt, že při zkušební jízdě, jsem na mokrým poli s vytočeným plným rejdem v pohodě vyjel, když to zabralo, ale osobně nemám s čím srovnávat, nevím zda je možné aby značení AK mělo samosvor.....

Tohle jsem našel zde v diskuzích, kde se názory různí:.,,,,, tohle bych považoval za stěžejní část tvého příspěvku. Zkrátka samosvorných převodovek do 181 bylo tak málo, že pro ně nebyl extra kód. Jednalo se o výrobu na základě početně přesných objednávek ze státního sektoru, takže nebylo potřeba držet ...´´´´

No nic olej dám , jako kdyby tam samosvor byl, tím nic nezkazím.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od Pětišroub »

pokud se ti to točí jak píšeš, bude bez svoru. Princip lamelovýho svoru je takovej, že se kola netočí protisměrně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Tak přes zimu se udělaly provozní kapaliny svíčky a komplet brzdy výměna prasátek a paken, jedna špatná manžeta, čištění nádrže , takže už vesele začínám jezdit po okolí a vychytávám další ,,drobnosti´´ se kterýma se samo počítá :D .

Chtěl bych se zeptat zda někdo nemá k prodeji starší či nové nepoužité přední tlumiče na VW 181, třeba 5 ti šroub určitě dával nějaký spešl, tak třeba někde leží nějaký ve slušným stavu nevyužitý, v jednom okamžiku při přejetí nerovnosti , se mě rozkmitala náprava, takže jdu vyvažovat kola , udělat geometrii a počítám, že výměna těch tlumičů mě nemime, dle sdělení servisáka by jinak věci na nápravě měly být v dobrým stavu, ale když bude nejhůř tak s tím sfrknu někam na stk zjistit příčinu nebo změřit tlumiče, ale můj odhad je že to bude v tom, že asi jsou už tak starý, že prostě netlumí....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od Pětišroub »

jasně, speciální, levný olejový Cofapy na brouka od roku 66 nahoru, kup je u Michala Strnadela nebo u Jaška v Kuří. :)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Dík za typ se Strnadelem mám supr zkušenosti , dobře a ochotně poradí i člověkovi, kterej není moc zběhlej. :D

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od yahoďák »

krtekbrno píše:v jednom okamžiku při přejetí nerovnosti , se mě rozkmitala náprava, takže jdu vyvažovat kola , udělat geometrii a počítám, že výměna těch tlumičů mě nemime....
ještě nezapomeň na tlumič řízení, jeho špatná funkce s kmitáním také může souviset...
Obrázek

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Dík za radu, udělám to vše naráz před geometrií, třeba může být tento?:

http://shop-vwbrouk.cz/tlumic-rizeni-86 ... 21163.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od VW181 »

Jo, je stejný s broučím.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od Herbie »

krtekbrno píše: v jednom okamžiku při přejetí nerovnosti , se mě rozkmitala náprava
a jak je na tom stabilizator predni napravy ?
respektive jeho uchycení
ten totiz umi zpusobovat tyhle problemy vic nez ten tlumic rizeni.
... a vůbec !

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Mrknu na něj, vůle nápravy se v servise jevila v pohodě, ale to jsem ještě nevěděl o tomto problému, za ty peníze co všechny ty tlumiče stojí nový to vyměním vše, byl jsem mile překvaen , počítal jsem, že to bude tísíce za kus , proto jsem prve poptával starší a ono to je na stokoruny za kus, při mým dosavadním nájezdu to budu mít na tom autě do smrti :-)

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

pro  VW 181
pro VW 181

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

pro VW 181
pro VW 181

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Tak přeměřením v serise jsou tři disky 4,5 /možná 4,75 dle měřáku/ a jsou to 15 ky, dle informací co mám to jsou origo, bohužel jeden z těch čtyř má jen 4 palce, takže časem posháním jeden disk at je to stejný.
Naposledy upravil(a) krtekbrno dne 06 dub 2012, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od Pětišroub »

tak to jsou asi broučí disky...181 měla disky 5.5*14, 15" pouze v předvýrobní sérii v roce 68... což ale nehraje roli, místa je na ně dost
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
krtekbrno
Příspěvky: 147
Registrován: 21 zář 2011
Bydliště: Brno

Re: HASIČ VW 181

Příspěvek od krtekbrno »

Jsem spíš odhadoval, že ten jeden, co má 4 palce je z brouka, a ty širší teda nevím, jaký měl brouk 15 ky?

Odpovědět