OB zelená 1302

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

Pekař z Boščehrada píše:Ony ty diagonálky nejedou špatně, peklo jsou vyjetý koleje, kdy to má nesrovnatelnou snahu táhnout do stran podle toho, kde v té koleji jedem. Jsem se na nich něco najezdil.. A není to zas tak dávno :)
Souhlasím s tebou.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od Pětišroub »

uplně v klidu. My v duchu zachování původnosti máme jeden moto z 20. let na falcových gumách a taky jsme si na tom ještě nenatloukli, zatím:-)

Je to taková ta tvorba image v potu tváře, známe to všichni:-)

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od martin_100 »

OB píše: Chová se to téměř stejně jako na radiálkách.
a nemáš je moc nafoukaný? pak sice jedou skoro jak radiálky ale hůř brzdí a sjíždí se prostředek běhounu.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

martin_100 píše:
OB píše: Chová se to téměř stejně jako na radiálkách.
a nemáš je moc nafoukaný? pak sice jedou skoro jak radiálky ale hůř brzdí a sjíždí se prostředek běhounu.
Martine, co si o mne myslíš, že takovou věc opominu? To snad ne!
Samozřejmě, že jsou správně nafoukané. Ale podle mne to je rozdílem v konstrukci pneumatiky jako takové.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od martin_100 »

samozřejmě že tě mám za mistra v oboru ale přecijen s věkem se pamět krátí :mrgreen: :^o

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od evinsen »

ty směsy jsou už opravdu jiné a ty boky nebudou tak tvrdé jako dříve.starý diagonálky ustřelovaly že v zatáčkách jely vlastně po hraně.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

martin_100 píše:samozřejmě že tě mám za mistra v oboru ale přecijen s věkem se pamět krátí :mrgreen: :^o
Naprostý souhlas.
Spíš bych se měl Martinovi omluvit, protože já jsem vůl. Martin možná nepostřehl, že ještě není udělaná geometrie náprav. Proto to plavalo, i když jen mírně a mne nenapadlo to zdůraznit.
Dnes jsem s Guasem byl u bráchy v servisu. Udělali jsme geometrii. Všechny hodnoty jsou v zeleném poli - v tolerancích, za což jsem rád.
Jízda po seřízení je skvělá, auto již ani trochu neplave a jízda na diagonálkách mi připadá stejná jako na radiálkách.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od Sam »

OB píše:
martin_100 píše:samozřejmě že tě mám za mistra v oboru ale přecijen s věkem se pamět krátí :mrgreen: :^o
Naprostý souhlas.
Spíš bych se měl Martinovi omluvit, protože já jsem vůl. Martin možná nepostřehl, že ještě není udělaná geometrie náprav. Proto to plavalo, i když jen mírně a mne nenapadlo to zdůraznit.
Dnes jsem s Guasem byl u bráchy v servisu. Udělali jsme geometrii. Všechny hodnoty jsou v zeleném poli - v tolerancích, za což jsem rád.
Jízda po seřízení je skvělá, auto již ani trochu neplave a jízda na diagonálkách mi připadá stejná jako na radiálkách.
Tak to je dobrá zpráva pro nás, co se chystáme osadit diagonálky také. Pěkně to odlaď a prošlapej nám cestičku i slepé uličky. :lol:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

No, Same, mám takovej pocit, že všechny ty starý VW jsou vlastně slepá ulička! :lol:
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od Sam »

OB píše:No, Same, mám takovej pocit, že všechny ty starý VW jsou vlastně slepá ulička! :lol:
To je ještě dobrý. Slepá ulička je furt lepší než slepá vývojová větev :roll:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

Tak aby to zde neuslo, přidám další nadělení, které se objevilo při provozu auta.
Při jízdě na geometrii jsem musel několikrát zastavit, vypnout motor. Když jsem chtěl znovu nastartovat, tak jsem strčil klíč do spínací skříňky ale nešlo s ním otočit. Po nějaké době se podařilo klíčkem otočit aniž bych přišel na fígl, jak na to.
Večer jsem ještě jel do Tesca na nákup a když jsem chtěl nastartovat, problém se opakoval. Seděl jsem v autě asi 15 minut a snažil se s klíčkem otočit. Kdyby mne někdo pozoroval, tak by asi zavolal policajty, že to auto kradu. Nestalo se tak a mě se podařilo nakonec klíčkem otočit.
Dnes jsem díky tomuto problému musel sundat celej ten bazmek s páčkama. Když jsem demontoval plastovou spínací skříňku, tak jsem zajásal, že je to v ní. Samozřejmě, že byla prasklá. Vyměnil jsem ji za novou a zkusil, zda jde otočit klíčem. Samozřejmě, že nešlo.
Více času jsem už neměl, takže rozebírání zámku bude pokračovat večer. Předpokládám, že budou v háji pružinky a možná i některá stavítka.
Dám report, jak to dopadlo a doplním to i fotografiemi.
Co přijde dál???

krakonosh
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2011
Bydliště: Trutnov

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od krakonosh »

Musím říct, že i na silnici vypadá ten tvůj goásek moc hezky :D a taky mě přišlo že je zatraceně rychlej [smilie=chase.gif]

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

Tak to jsi byl ty, dnes v tom kabriu?
Mě zase naopak, že proti tobě jedu jako s hnojem. Možná to bylo tím, že jsem zrovna vyjel a motor byl studenej! :D
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

Sam píše:
OB píše:
martin_100 píše:samozřejmě že tě mám za mistra v oboru ale přecijen s věkem se pamět krátí :mrgreen: :^o
Naprostý souhlas.
Spíš bych se měl Martinovi omluvit, protože já jsem vůl. Martin možná nepostřehl, že ještě není udělaná geometrie náprav. Proto to plavalo, i když jen mírně a mne nenapadlo to zdůraznit.
Dnes jsem s Guasem byl u bráchy v servisu. Udělali jsme geometrii. Všechny hodnoty jsou v zeleném poli - v tolerancích, za což jsem rád.
Jízda po seřízení je skvělá, auto již ani trochu neplave a jízda na diagonálkách mi připadá stejná jako na radiálkách.
Tak to je dobrá zpráva pro nás, co se chystáme osadit diagonálky také. Pěkně to odlaď a prošlapej nám cestičku i slepé uličky. :lol:
Cestička je již projetá.
Zkušenost s jízdou na diagonálkách je velmi dobrá. Ustřelování v zatáčkách, hvízdání v zatáčkách - nic z toho se nekoná. Naopak, po najetí několika set kilometrů si pneumatiky sedly a jízda je velmi příjemná. Mám s autem najeto již 900 km a vše v pohodě. Tedy mimo to, že najednou nejde ladit rádio. Ách jó, zase se v tom budu muset povrtat! :D
Co přijde dál???

krakonosh
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2011
Bydliště: Trutnov

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od krakonosh »

OB píše:Tak to jsi byl ty, dnes v tom kabriu?
Mě zase naopak, že proti tobě jedu jako s hnojem. Možná to bylo tím, že jsem zrovna vyjel a motor byl studenej! :D
jojo to jsem byl já, v podstatě šlo o mou první delší jízdu. a než jsem se stačil vzpamatovat byl jsi fuč :D ty brouci jsou prostě hrozně rychý auta :twisted:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

Včera odpoledne bylo krásné počasí a mě to nedalo a z auta jsem vykuchal rádio, protože nebylo možné ladit stanice. Očekával jsem, že tam bude provázek na ladění stanic. Po odkrytování rádia jsem však zjistil, že tam žádný provázek není. Proč? Protože je to rádio Sharp. Všechno je mechanika a po letech vazelínka vyschla a taková západka se nevracela. Jemně jsem ho promazal teflonovým sprejem, rozuměj promazat na sucho a rozchodil. Rádio jsem vrátil na své místo a vyhrávám o stošest.
Dalším drobnou muškou bylo rezonování táhla řazení. To mi hrozně při jízdě vadilo v jinak docela tichém autě. Jak jistě víte, v tunelu je výztuha ve které je plastový/gumový kroužek. Po vyndání táhla řazení jsem zjistil, že je skutečně na maděru. Před léty jsem si koupil nový NOS. Ten jsem tam vrazil a vše nastrojil. Kdo jste to někdy dělal, tak asi víte jaká je to pakárna a ještě to dělat sám.
Dnes jsem Goase opět provětral cestou do práce. Jsem nadšen. Motor krásně táhne, bez děr v plynu, nic nerachtá - no prostě až dnes jsem na 100% spokojen.
Na fotografii je vidět zbytek kroužku na táhle řazení a vedle připravený nový kroužek NOS.
P1010129.JPG
P1010129.JPG (11.86 KiB) Zobrazeno 7138 x
Co přijde dál???

rišmen
Příspěvky: 165
Registrován: 13 čer 2012

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od rišmen »

jo jo, výměna toho futra je pěkná pakárna. s tím by se mělo chodit na gyndu

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od Herbie »

obdivuju žes to dal v jednom člověku :)

vždy jsem to dělal ve dvou a stejně to byla pakárna :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

Herbie píše:obdivuju žes to dal v jednom člověku :)

vždy jsem to dělal ve dvou a stejně to byla pakárna :)
Jasně, že to byla pakárna. Ale to poježděníčko je přímo pošušňáníčko. Teď teprve je to auto podle mýho gusta.
Vždycky, když jsem mluvil s Andym tak jsem stav Goase hodnotil procentuelně. Začal jsem tak na 90% a postupně jsem zvyšoval, podle toho jak jsem co udělal. Když jsem byl na Broukání Prahou tak jsem byl někde okolo 98%.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: OB zelená 1302

Příspěvek od OB »

Goase jsem dodělal v letošním roce na jaře. Od té doby jsem s ním ujel více jak 20 tisíc kilometrů. A protože mu po této prověrce věřím, rozhodl jsem se odvézt Goase ukázat původní majitelce paní Ingrid do Švédska.
Odjížděli jsme s rodinou v pátek 27. 9. a vrátili jsme se v úterý. Dohromady jsme ujeli 1700 km a naprosto bez problémů.
V Rostocku jsme byli dříve o 3 hodiny, než jsme měli být na trajektu, vyšel i čas na večerní prohlídku města.
švédsko 2013 015.jpg
švédsko 2013 015.jpg (17.98 KiB) Zobrazeno 6631 x
švédsko 2013 016.jpg
švédsko 2013 016.jpg (25.56 KiB) Zobrazeno 6631 x
Zaparkované auto v lodi, vypadá to jako v podzemních garážích nákupního centra.
Když jsme vystupovali z auta přimotal se ke mne chlápek a něco na mě mluví. Já na to, že mu nerozumím ani ň. Německy neuměl až moje ženuška se s ním dala do řeči anglicky a dozvěděla se, že máme pěkné auto, které patří do rodiny jeho auta. Měl Porsche Boxter a zmátlo ho, že nemluvíme švédsky, když máme na zadním okně samolepku S.
švédsko 2013 023.jpg
švédsko 2013 023.jpg (22.2 KiB) Zobrazeno 6631 x
V 6 hodin ráno Goas před trajektem.
švédsko 2013 025.jpg
švédsko 2013 025.jpg (25.17 KiB) Zobrazeno 6631 x
Vzhledem k tomu, že bylo 6 hodin ráno, tak není společenské přijet v tuto hodinu na návštěvu. Proto jsme se prošli v Trelleborgu.
švédsko 2013 027.jpg
švédsko 2013 027.jpg (19.43 KiB) Zobrazeno 6631 x
švédsko 2013 028.jpg
švédsko 2013 028.jpg (19.6 KiB) Zobrazeno 6631 x
V sobotu odpoledne, jsme vyrazili v plné sestavě na návštěvu Kodaně v Dánsku. Dceři jsme naslibovali návštěvu nejstaršího lunaparku. Absolvovali jsem jízdu po mostě z Malmö do Kodaně. Tento most donedávna držel rekord největšího mostu na světě. Jaké však bylo zklamání, že lunapark byl zavřen. Nicméně jsme se městem prošli a dali si typický dánský Hotdog. Trochu mne zarazilo, když paní do párku v rohlíku ještě dceři píchla lízátko.
švédsko 2013 036.jpg
švédsko 2013 036.jpg (28.11 KiB) Zobrazeno 6631 x
V Kodani se staví podzemní dráha, u nás by se řeklo Metro. Takže všude uzavírky a fronty aut. Připadal jsem si příjemně jako doma v Praze. :D
Dánové v Kodani jezdí v obrovském množství na kole. Město má půjčovny kol na každém rohu. Ovšem dánové jezdí na kolech jako prasata. Nikde si před nimi nejste jistí.
švédsko 2013 034.jpg
švédsko 2013 034.jpg (42.94 KiB) Zobrazeno 6631 x
Co přijde dál???

Odpovědět