Naprosto původní 1303

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Odpovědět
Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3162
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Naprosto původní 1303

Příspěvek od OB »

Vážení přátelé musím se s Vámi podělit o radost, kterou jsem si včera 8. 9. 2010 udělal.
Včera jsem do republiky přivezl po vlastní ose VW Brouka 1303, rok výroby duben 1974, s poloautomatickou převodovkou a motorem 1300ccm 44PS.
Před týdnem jsem na internetu našel inzerát na toto vozidlo. Podle fotografií se mi vůz velmi líbil, tak jsem zavolal na uveřejněné telefonní číslo a domluvil si rezervaci vozu.
Podle fotek vždy vozidlo vypadá lépe než ve skutečnosti. A na fotografiích vypadal vůz velmi dobře. Co ještě svědčilo pro dobrý stav bylo, že vozidlo prošlo úspěšně na konci srpna technickou kontrolou.
Z úterý na středu v noci jsme se vydali s M.K. tedy Mílou Kvasničkou a mým dobrým kamarádem do Německa. Místo prodeje bylo až na německo-francouzských hranicích, tedy dobrých 600Km. Přesto jsem oba kluky varoval, že pokud Brouk nebude stejně tak hezký zespoda jako je zezhora, tak to rozhodně nekoupím a pojedeme 1200Km zbytečně.
Po 6 hodinách jízdy jsme dorazili na místo určení. Přivítal nás příjemný manželský pár, tak okolo 60-65 let. A že jako Brouk je po manželčině mamince, která to koupila již z druhé ruky. Pak jsem se dozvěděl, že byla druhý majitel vozu.
Vyrazili jsme se podívat na Brouka, protože stál v babiččině garáži nějakých 10Km od místa setkání.
Pán otevřel garáž a tam stál skutečně ON. Pán nastartoval a vyjel pomalu z garáže. Jediného čeho jsem si při nastartování všiml, bylo, že z výfuku nevyletěl žádný bílý oblak. Říkal jsem si, že je to náhoda.
Jakmile bylo auto venku vrhli jsme se do obhlídky vozu. Stav byl naprosto úchvatný, jak zezhora tak i ze spoda. No prostě naprosto původní vůz se vším všudy (například originální nářadí, hever, návod k obsluze a podobně). Co ale bohužel nebylo původní, tak byly 3 kulové čepy na spojovačkách. Ty nechal tento manželský pár vyměnit. Ale k tomu byl doložen Arbeitslist, katalogový list těchto kuláků a fotografie výměny. No opět pro mě neuvěřitelné.
Krátká projížďka s vozem jen potvrdila stav. S manželi jsem si plácl, že Brouka beru všemi deseti. Pak klasika, podepsat smlouvu, zkontrolovat čísla, zaplatit a potom všem vyrazit na úřad vyřídit převozní značky. Paní s námi jela, aby nám ukázala, kde se úřad nachází a aby pomohla při prvotním jednání.
Co se dále seběhlo a jak rychle je pro mne naprosto něco zdrcujícího. Tedy ve smyslu, kde žiji a jak se tyto věci řeší u nás. Většina z Vás asi ví o čem mluvím, šílené fronty, hodiny a hodiny promarněného času.
V německu je tomu jinak. Přišli jsme společně na recepci, otázka co potřebujeme. A my potřebujeme převozní čísla do České republiky. Á tak to Vás poprosím dojděte si o patro níž, tam si zaplaťte povinné ručení. Až to budete mít tak se stavte u mne a já Vám poradím kam dál. OK už teď jsem naštvanej, že musím o patro níž odkud jsem přišel. Dojdu o patro níž, a tam taková velmi příjemná paní, asi tak v důchodovém věku a co jako, že si přeji. Já na to, posílá mě chlápek zezhora, že si musím zaplatit povinné ručení na převozní značky. Paní na to dejte mi prosím kupní smlouvu, techničáky od vozidla a Váš doklad, pas nebo občanku. Občanka byla lepší, je na ní moje adresa, tu paní potřebuje. Paní povídá, než to udělám, nedáte si kávu nebo minerálku a posaďte se. Moje dolní čelist padá téměř až na zem a jako správný čecháček si nedávám ani jedno, protože to jasně musí být otrávené nebo je v tom uspávací prostředek. To přeci z domova neznám. Během chvilky měla paní vše hotovo a já svištěl o patro výš. Zde pán na recepci vyjel pořadové číslo, tak jak to známe zde u nás. Usadili jsme se do příjemných lenošek, prolistovali nějaké ty automagazíny. Během chviličky svítilo moje číslo. Jako drak jsem vyrazil, ale proboha co to je, tady nemají přepážky??? Ty přepážky, aby žadatel a daňový poplatník náhodou nenapadl úředníka za jeho zabedněnost? Ne nemají, mají milé protstředí jako v bance, kde právě přišel velmi vážený klient. Slečna si od nás vzala všechny dokumenty, které potřebovala (moji občanku, zaplacené povinné ručení, kupní smlouvu, velký a malý technický průkaz německý a doklad od platné technické prohlídky) a začala něco dělat. Tu něco napsala, tu něco strčila do tiskárny, tu něco orazítkovala. Během chvilinky jsem byl venku a mazal jsem zase dolů o patro níž.
Ta milá paní nám opět nabídla kávu nebo minerálku, a myslím si, že kdyby to stihla tak i čerstvou bábovku. V lise už měla připravené raznice, jenom doplnila poslední dvě číslice a vylisovala dvě značky. Načernila písmena a nanýtovala takovou mističku. OK, tak to bychom měli a zase nahoru o patro výš. Zde již bez čekání, taková docela pěkná slečna si od nás značky vzala do mističky lupla takové modré kolečko, že jako vozidlo prošlo technickou prohlídkou a nějaké potvrzení o tom, že ty značky nejsou kradené či co a to bylo všechno.

Největší sranda na tom ovšem je, že celá mnou popsaná procedura trvala 25 minut, ano čtete dobře trvala necelou půlhodinu. U nás naprosto nemožné!!!!!!!!

Potom již jen zpátky k autu, namastit značky na auto, dolít benzín a vyrazit. Cesta byla celkem nudná protože auto jelo skvěle a s 1300 motorem jsme po dálnici mazali 130km/h bez problémů.
Jediný problém nastal, když se začala vařit baterka. Nevěda co máme dělat, jsme zavolali někomu chytřejšímu a ten doporučil dát novou baterku. Ok na prvním sjezdu z dálnice sjet zajet do malé vesničky, tam najít VW servis, koupit novou baterku, namontovat do Brouka a během 15 minut opět najet na dálnici a pokračovat domů. Domů jsme dorazili někdy okolo 21 hodiny, bez dalších větších problémů.
Pocity z jízdy? Jak to popsat. Zatím jsem neměl možnost řídit Brouka, který by se choval na silnici lépe než tento. A mám oprávněný pocit, že se takto Brouci chovali, když jste odjížděli s právě zakoupeným Broukem ze servisu.
Na závěr pár informací, které jsem dal dohromady s původními majiteli.
Brouk byl vyroben v dubnu 1974. Vůz byl prodán někomu, a ten s ním jezdil do roku 1985. Tedy celých 11 let. Za tu dobu najel něco okolo 65.000Km. To znamená tedy ročně nějakých 6.000Km. Poté to koupila Babička Hildegarda naší prodávající. Ta s Broukem jezdila do roku 1990 a každoročně najela nějakých 10.000Km. Potom byl Brouk postaven do čisté teplé garáže a vyjel až teprve před tím, než byl prodán. Suma sumárum Brouk má najeto nějakých poctivých 130.000Km a ve skutečné provozu byl tedy zřejmě jen 16 let z 36 let, které má za sebou.

Náklady na pořízení převozních značek, které Vám udělají za půl hodiny:
1) Povinné ručení na 5 dní 83 Euro
2) Vystavení dokumentů 10,20 Euro
2) Výroba krátkodobé registrační značky 29 Euro
Tedy dohromady 122,20 Euro

Pokud se něco nepřihodí, můžete se na vůz podívat na Milošovém Uzavírání silnic tento víkend.
Moje maličkost a Milda Kvasnička
Moje maličkost a Milda Kvasnička
P1010195up.JPG (34.2 KiB) Zobrazeno 10181 x
A opět někde v Německu Milda a Jirka
A opět někde v Německu Milda a Jirka
P1010196up.JPG (37.96 KiB) Zobrazeno 10178 x
Brouk i s originální příručkou k užívání
Brouk i s originální příručkou k užívání
P1010198up.JPG (38.77 KiB) Zobrazeno 10180 x
Štítek odstínu barvy
Štítek odstínu barvy
P1010203up.JPG (34.42 KiB) Zobrazeno 10179 x
Prostor kufru i s původními papíry
Prostor kufru i s původními papíry
P1010204up.JPG (37.55 KiB) Zobrazeno 10182 x
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3162
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od OB »

A ještě další fotografie:
A originální manšestrové čalounění sedaček
A originální manšestrové čalounění sedaček
P1010201up.JPG (27.98 KiB) Zobrazeno 10169 x
Naprosto dokonale zachovalé nárazníky.
Naprosto dokonale zachovalé nárazníky.
P1010205up.JPG (32.93 KiB) Zobrazeno 10166 x
Motor 1300ccm, 44PS
Motor 1300ccm, 44PS
P1010206up.JPG (41.1 KiB) Zobrazeno 10168 x
P1010207up.JPG
P1010207up.JPG (36.16 KiB) Zobrazeno 10167 x
Drobné detaily na celém voze, zde plastová krytka na dveřích.
Drobné detaily na celém voze, zde plastová krytka na dveřích.
P1010208up.JPG (39.39 KiB) Zobrazeno 10168 x
Naposledy upravil(a) OB dne 09 zář 2010, celkem upraveno 1 x.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3162
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od OB »

A poslední fotky:
Veškeré čalounění boků vypadá jako toto.
Veškeré čalounění boků vypadá jako toto.
P1010209up.JPG (30.13 KiB) Zobrazeno 10146 x
A nyní pozor, toto je největší mazec. Podívejte se prosím pečlivě na tyto dvě fotografie. Nejen, že vidíte nádherný původní stav, ale všimněte si prosím i papírového štítku, který je přilepený na tunelu vedle baterie. To je původní průvodní štítek, který se lepil při výrobě podvozku a nesl veškeré informace o budoucím vozidle. Tak i toto se na tomto voze dochovalo.
P1010210up.JPG
P1010210up.JPG (37.09 KiB) Zobrazeno 10154 x
P1010211up.JPG
P1010211up.JPG (38.48 KiB) Zobrazeno 10143 x
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od yahoďák »

gratuluju Ondro!
...fíha, to je teda přepychově zachovalý kousek, není divu při té uživatelské historii, měl se jako v bavlnce a dostával veškerou péči.
Přístrojovka vypadá, že je bez jediné prasklinky, stejně jako zadní opěradlo není nahoře poničené od slunce, asi byl opravdu poctivě garážován.
Co poloautomat, jak funguje po zařazení rychlosti a puštění řadicí páky? Začne se plynule pomalounku rozjíždět, nebo v tom "hrkne"?

Ale jedna věc mě mate..vidím na štítku barvy správně "marinablau L54D" ?? Auto oranžové..lakované asi není ..ale modré taky ne :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19867
Registrován: 02 led 2003

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Pětišroub »

Nádherný Ondro, takové vozy mají smysl.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Šíša »

Tak Ondro a teď nás ještě dodělej cenou, za koli byl tenhle mazlík :shock:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19867
Registrován: 02 led 2003

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Pětišroub »

Šíšo, hele upřímně, není to každého věc?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Šíša »

Jistě a taky je každého věc zda-li a jak na to odpoví. A v případě OB nemám obavu že by se neuměl ozvat (popřípadě mne spražit) a potřeboval mluvčího :wink: . Třeba i hláškou že "Cena přiměřená a že mi do toho není".

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19867
Registrován: 02 led 2003

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Pětišroub »

Ja nemluvím za Ondru ale za sebe..pokaždý mě to totiž fascinuje.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od yahoďák »

Šíšo určitě jsi to nemyslel zle, ale už kdysi dávno jsem byl poučen, že není slušné se ptát "kolik jsi za to dal" ..protože u mnoha lidí to múže vzbudit dojem že se ptáte "kde jsi na to vzal". Pokud to někoho fakt moc zajímalo, může se zeptat Ondry osobně, nebo po SZ...protože kdyby měl kdokoliv potřebu celému světu vytrubovat kolik za co dal, tak to tam asi napíše rovnou ne? :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
m.k.
Příspěvky: 188
Registrován: 20 kvě 2009

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od m.k. »

yahoďák píše: Co poloautomat, jak funguje po zařazení rychlosti a puštění řadicí páky? Začne se plynule pomalounku rozjíždět, nebo v tom "hrkne"?
No, jelikož jezdím s automatem, tak můžu říct, že řadí luxusně.
Standardní "kopanec" není téměř cítit.
Skoro mu ho závidím ... =P~

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Šíša »

Boha jeho... smažte tedy ty moje žvásty...

Jest-li to v někom vzbuzuje dojem, že bych snad OB záviděl či kde na to vzal, tak to je kurva nesmysl! Vím o koho se jedná, vím čím se živí a pod tak je mi asi jasné... Nemám sebemenší důvod závidět či si ukazovat prstem.

Já si narozdíl od drtívé většiny úspěšných lidí vážím a ať si třeba doutníky připalují tisicovkama (klidně i v Eurech). Za všim se jistě skrývá spousta práce a času a je-li člověk úspěšný v téhle době, tak to tuplem poklona... Ať si to koupí třeba za "mega", je mi to buřt a že bych kvůli tomu říkal, že je to zazobanec ... to bych byl hovado a idiot!!Kor u OB!!

Takže je-li to tak k nasrání, prosím smazat. Bylo to míněno spíše tím stylem, zda-li to nebyl dobrý kup i po stránce finanční v tom smyslu, že jiní za podobnou cenu třeba kupujou mexika, nebo sprasené káry...

PS: sám vím z druhé ruky (od automechanika (cca 70+ let stár) co dělá naše auta firemní, leč jeho garáž vypovídá o něčem jiném - v různých stavech renovace dvě P911 a pár dalších veteránů co ani nevím jak se jmenujou ale starý jsou dostatečně) o jednom cabriu 56 (sice rozebraném na díly, ale po klempířské stránce v OK stavu (pán renovoval, umřel a nedoskládal) a jednom dědkovi (stav sednout a jezdit) v dojčlandu, leč kontakty si nechává pro sebe (prý ještě uvidí, koupil by hned leč nemá místo) a ceny jsou více než nasrávací - když uvážím kolik stálo komplet jen můj škopek a třeba i ostatních...

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od thomek »

... Nezbývá mi nic jiného, než taky gratulovat ... Jak za skvěle napsaný text, tak za krásné dochovalé autíčko ...
... Klobouk dolu ... zvednul jsi skvěle úroveň flat4 vozovýho parku a čitelnosti tohohle fóra ...
... Hola ... těšim se na shledání ... :yawinkle:
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2225
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Jan »

=D> =D> Moc pěkná superka, sem rád žes jí koupil zrovna ty. Na Uzavírání se těším až se pokoukám.
... zase o jednu Suprku víc :D
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Petasimi
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 453
Registrován: 12 dub 2006
Bydliště: Prace

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Petasimi »

Neuvěřitelně zachovalej kousek, tak držím palce, ať dlouho takovej vydrží a ať s ním máš jen super zážitky

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3162
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od OB »

Vážení přátelé zanechte zbytečných řečí o ceně vozu protože vlastně všichni máte pravdu. Dovolím si říci, že cena byl vyšší střed. Pokud někdo skutečně bude chtít znát cenu nechť mi napíše SZ nebo se osobně setká. Mám své osobní důvody proč to nechci zveřejnit, které Vám také můžu sdělit osobně nebo i po SZ.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1028
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od liba »

Moc gratuluji =D> A myslí že u takle zachovalého jedince ta cena je až na min. 10 tém v pořadí a asi bych se taky neptal ¨¨TEDA MŮJ NÁZOR!

Uživatelský avatar
peha919
Příspěvky: 75
Registrován: 19 čer 2007
Bydliště: Nemecko, Bayern

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od peha919 »

gratulujem. Velmi pekna farba, moja oblubena.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od Herbie »

aha, tak byl to on :)

Krasnej kousek, gratuluju a trosku zavidim, i kdyz je to superka :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3162
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Naprosto původní 1303

Příspěvek od OB »

Hele Herbie, nejel jsi za mnou dneska v nějaké nové škodovce ve Vysočanech. Nebyl jsem si jistý ve zpětném zrcátku jestli jsi to ty.
Co přijde dál???

Odpovědět