Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Uplynulého víkendu jsem se nemohl dočkat. Hned v sobotu s ranním rozbřeskem jsem vyrazil do stodoly s rádijem pod pažou a úplně se těšil, jak budu vyhrávat... Jenže když jsem vytáhl krytku otvoru pro rádio a zkoušel je tam napasírovat, nic... Prostě to tam nejde. Mám halt moc starou ponorku. Nebo moc mladý rádio. Do roku 1967 se dělaly díry menší, pak už byly díry větší :D
Takže mám neskutečnou smůlu a na "Johnyho diskotéku" můžu zapomenout. Budu asi jen Venca napořád...
Info o ponorčích dírách jsem dal tudle: http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=37&t=15211" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) venca101 dne 04 bře 2015, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od martin_100 »

A ty jako nemáš flexu nebo co jako voe? :twisted:

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Ales-X »

Johny a co zbastlit toho Endena pilkou na železo? Když by se dali soklíky v rozích pryč tak ho snad ponorčí díra přijme. Nebo neda se ta celá část se soklíky dát pryč?
http://www.radiomuseum.org/r/blaupunkt_ ... guage_id=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Johny nenech se zviklat návrhy na pilník prasung a prostě si rejdio hoď na poličku po palubku nebo udělej plíšky na uchycení pod ní ..
už se těším na novej seriál jak z Vency vznikla legenda ponorčí diskotékové vw scény MC Johny :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
samec3
Příspěvky: 136
Registrován: 02 led 2008
Bydliště: Sever

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od samec3 »

Něco takového by se tam nevlezlo? :wink:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/4491265 ... 50s60s.php

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Sam »

Ba že vlezlo. To je to správný rádio do ovála nebo moderních ponorek. Jen vyměnit rámeček který se montuje z vnitřní strany palubky
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Blýská se na lepší časy :D Situaci jsem probral s nejmenovaným VW guru a prý nebude ostuda rádio švihnout do prostoru mezi palubku a poličku. Takže půjdu touto cestou. Martinovu poznámku o řezání palubky flexou beru jako vždy za žert, protože tohle řešení by bylo hodné středně cvičeného Gibona.
Mastit rádio pilkou na železo?? To taky nejde a ani bych to neudělal...
Rádio z odkazu od Samca je pěkný a vhodný do ponorky, jenže já po něm netoužím. Já rádio nesháněl ani jsem neplánoval je někdy do ponorky dávat. Jenže osud tomu chtěl jinak a rádio si mně našlo samo. Bylo mně předáno bratrem mého otce jako rodinné dědictví, jako odkaz našich otců. Tudíž se věštba naplnila a ukázalo se, že jsem byl pro DJství předurčený :D

Tak a nyní k věci: Potřebuju rádio odzkoušet a jelikož jsem vynechal pár čísel časopisu Mladý radioamatér, tak je neumím zapojit. Ale zamyslel jsem se a vydedukoval následující dle obrázku, tak pokud někdo ví, prosím o radu:
1. anténa - to je jasný
2. myslím, že to bude + na baterku
3. asi kostra, né? když je ten caplík přinýtovanej hned na plechovým obalu...
4. tohle číslo neuznávám, takže pod číslem 4 není označena žádná položka
5. Pod šroubkem a sirkama jsou 2 díry. Tam budou asi repráci? na banány jako na obrázku číslo 2 a 3?
6. pod krytkou je 5ti kolík, ale nevim teda vůbec k čemu...

Jsou mé domněnky správné?? Můžu dnes zahájit zkoušku mikrofónu??

Obrázek 1 - zapojení dle Diskotéky...
Obrázek

Obrázek 2 - zapojení 2 repráků - pro DJ povinnost...
Obrázek

Obrázek 3 - detail rozdvojky na repráci
Obrázek

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od čáryfuk »

myslím že tvé doměnky jsou zcela správné . Malinko mě udivuje ten šroubek ve zdířce na repro #-o . Pokud rádio nenapadl nějaký kutil a bude fungovat , tak přes ten pětikolík můžeš pouštět do rádio signál z nějakého zdroje ( mp3 , iPhon atd. ) . Kabel mohu dodat , když by byl zájem .

!!!! AŽ BUDEŠ POUŠTĚT DO RADIA PROUD POUŽIJ RADĚJI MEZI BATERKU A AUTORADIO POJISTKU !!!!!

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Ponorka chytá horečku sobotní noci

Příspěvek od venca101 »

Tak měsíc se s měsícem sešel a konečně dorazilo rádio z renovace. Musím přiznat, že pán je machr, rádio vypadá božsky :D
Inu nyní nic nebrání ve vývoji mojí DJ kariéry, plechovej chlívek jsem sfouknul teď o víkendu, ještě to nalakuju, zapojím a diskotéka může začít! Aparatura je to velmi kvalitní a silná, má výkon celé 3 Watty! Ano přátelé, 3Watty! Když to vosolím, tak zvuk úplně mačká hrudník a krvácím z uší.
Níže uvádím pár ilustrací z výroby plechového chlívku pod palubovku na tu divočinu...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

jseš muž činu , k tomuto se dokopávám již asi 4 roky :lol:
jdeme frflat na flat ...

Vladik23
Příspěvky: 195
Registrován: 14 říj 2010
Bydliště: Borek
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Vladik23 »

a máš pěknej kovářskej svěrák !

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Show must go on!

Příspěvek od venca101 »

Hlásím, že magič jest implementován. Hraje jako Ďábel a je postrachem všech tanečních nohou! Zatím teda jede jen přes mp3, ale jakmile splaším bič boží, bude solit i Leoš Mareš na Evropě 2...

DJ aparatura tedy přichystaná k sezóně a k dovršení tuningu valníka scháním ještě výše zmiňovanou anténu a zapalovač tady: http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=18908" onclick="window.open(this.href);return false;
Protože dneska je už snad úplně všechno nabíjecí a zásuvky na stromech halt zatím ještě nerostou...
O anténě jsem dlouze přemýšlel. Nechtěl jsem vrtat do kastle, ale tentokrát se nápad jak to udělat nezrodil ani na mé židli plné nápadů. Budu muset sklopit uši a jít dobovou cestou... Avšak kdyby někdo nějakého dobrého nápada měl jak toto pořešit, budu za to vděčný a první píseň na Evropě kolega Leoš zahraje pro něj! :D

PS: Miloši, u nás na Moravě máme jiné pracovní tempo než je v Metropoli, proto já už hraju a ty po 4 letech o tom zatím uvažuješ :D

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kůča »

Anténa se dá koupit nalepovaci zevnitř auta na sklo.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od maxmax »

Přesně, mám jí ve Westy a je i se zesilovačem signálu.... [-X
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

aby sis nemusel prznit zadní sklo budky ..skus popřemejšlet o smotaným drátu kolem okna uvnitř na nějakým bazmeku aby sis nemusel hyzdit auto zvěnčí
anténa na ponorce vypadá skoro vždy hodně blbě
na FMko by mělo stačit do kabiny nějak nabastil třeba tuto ..
http://www.vpcentrum.eu/antena-dipol-fm" onclick="window.open(this.href);return false;

to víš já furt řeším kraviny ,.nemám auto v 12 voltu atd ..a hlavně jsem do teď nejak hrál -ale chtěl bych to posunout do vyššího levelu alespoň na úrověň tvého PA systému ..
ale s 6 voltem to moc na vyskakování není pokud nechci vycucnout baterku během jednoho 20 minutovýho songu od Floydů :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Ales-X »

Johny moc ti fandim, jses demon!
A antenu ti z vlastni zkusenosti doporucuji dat zvonkovy drat mezi celni sklo a tesnici gumu, neni to videt a na Fiatu 127 me to hralo super, tez na VW T4 nez jsem provedl upgread na celni sklo s jiz zabudovanou antenou. Dalsi moznost je spise pro zahradkare a to privari na bok zahradky oko pro prut ala offroad.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od martin_100 »

bych nějakou normál anténu zaklel na valník pod plachtu a vymalováno ;-)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Tak na základě příspěvků jsem se znovu zamyslel. Prohlídl jsem si galerii ponorčích fotek, co mám v komplu jak to maj jiní řešený a usoudil, že když si všecko na valníka vyrábím, tak anténu přece nebudu kupovat, že?? Navíc jak říkal Majloš, fakt to na ponorčích čumácích vypadá blbě a představa, že se mně ve větru před okny hnusná anténa kývá jak oslí penis, není vůbec lákavá.
Zalíbil se mně nápad Aleše s off road anténou a vzpoměl si, že jsem na valníku podobnou na pružině měl, když jsem ho koupil... Zakoupím tedy nějakou univerzální teleskopickou a pokusím se ji skřížit s tou původní. Ve finále by mohla meškat někde na zahrádce.
No uvidíme, co mě napadne... :D

Takováto tam původně byla...
Obrázek

Na Alešův popud jsem v galerii našel tuten obrázek a kombinace antény na pružině na zahrádce se mně zamlouvá :D
Přílohy
antena.jpg
antena.jpg (48.29 KiB) Zobrazeno 7429 x

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Potřeboval by jsem s něčím poradit... v mládí se mě radioamatérství vyhlo obloukem, chtěl jsem totiž být kombojem, dnes zjišťuji, že to byla chyba neboť nerozumím anténám a musím se vyptávat na internetě :D
Po velmi dlouhé době se mně podařilo najít původní anténu s laminátovou hůlkou (na obrázku ta horní). Samozřejmě byla tam, kam jsem jí vůbec nedával a pak jsem koupil novou, univerzální anténu za pár šupů. Rozdíl mezi nimi je takový, že na starou anténu chytnu 1, ano přátelé, 1 stanici a na novou anténu asi 15 stanic. Opravdu nehodlám strávit zbytek své VW kariéry s rádiem ČAS, tudíž chci skloubit novou a starou... Inu i ptám se a jelikož jsem lajk a neznám odborné výrazy, tak se ptám jak vůl:
Jak má anténa fungovat?? Ten bič antény je spojený koaxiálním kabelem s rádiem a je od držáčku biče antény (a tudíž i od kastle) odizolovaný?? Musí být držáček biče ukostřený?? Veškeré mnou proskoumané části nové antény tomu nasvědčují...

Porovnání nové a staré
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
LoLeG
Příspěvky: 122
Registrován: 07 srp 2012

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od LoLeG »

Co zkusit anténní zesilovač před tím než bys antény křížil? Já ho používal ve svém autě a výsledek byl výborný. Moderní automobily mají tuto vymoženost integrovanou v anténě a díky tomu mají tak dobrý příjem více než jedné stanice.

Tady nějaký příklad:

http://www.ahifi.cz/antenni-zesilovac-correct-1-1.html
http://www.ahifi.cz/antenni-zesilovac-din-din.html

Odpovědět