Vencovo ponorka

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od ovalisimus panornik »

...kondíček, to jsme ale říkali Venco, mátl ten druhý nový co teda nejspíš nekondil... hajzl :-)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Máš pravdu, VláĎo, ten nový kundíček nekundil... :D
Ale to je teď už hlas minulosti, musíme se dívat dopředu! :D Takže v sobotu proběhne das motorschtellung a teď pozor!!
Jestli se vyhecuju, tak namontuju i interiérovou lanpyčku, co jsem si v dubnu dovezl ze srazu, abych mohl na ponorkách po večerech machrovat, jak mně to v kabině svítí!

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

není na tu lampyčku brzo ? .. disko kouli máš ? dali by jsme tě doprostřed 4 vozů :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

...Jak na lanpyčku

Příspěvek od venca101 »

pulenejksicht píše:není na tu lampyčku brzo ? .. disko kouli máš ?
Miloši, myslím, že na lanpyčku je ten nejvyšší čas, už bývá brzy tma! Pravda, mohl jsem zapojení ještě uvážit, ale není čas ztrácet čas, řekl jsem si, pustil se do toho a už mám hotovo...
Disko kouli nemám - není třeba. Světelný efekt vytvoříš za tmy rychlým přepínáním spínače lanpyčky mezi polohami "zapnuto" a "vypnuto" do rytmu hudby. Akorát je zapotřebí manuální obsluhy po celou dobu produkce :D
pulenejksicht píše:...dali by jsme tě doprostřed 4 vozů
Ty čekáš tak hojnou účast?? To už ten sraz ztratí tu pohodovou komorní atmosféru :D

Kdyby náhodou někdo nevěděl, jak se taková lanpyčka zapojuje, přikládám stručný fotonávod, aby si to každý doma mohl udělat sám :D
Mně se to povedlo, takže na Sázavě budu machrovat a svítit už za světla, Miloš určitě pukne závistí!

1. Nachystáme si vercajk, lanpyčku a kabel
Obrázek

2. Natáhneme kabel od lanpyčky k pojistkovce. Spodek lanpyčky našroubujem ke kastli, zapojíme kabel a nasadíme žárofky
Obrázek

3. Nasadíme sklíčko a zkusíme, jestli byla montáž úspěšná :D
Obrázek

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

V receptáři nejen na neděli Přemet říkal, že je čas připravit zahrádku na zimu... Musím uznat, že ten kluk má pod čepicí a ví o čem je řeč... Inu dal jsem na jeho rady a na zimu chystám projekt zahrádka nad kabinu na valňase, abych úplně nezlenivěl a taky abych v Tibetu nedělal Majlošovi ostudu, až se bedujíni slezou kolem ponorek, tak aby nezaznělo: " Kluci, ten valník nemá zahrádku, to je nuda..."
No a proto ptám se zdejších zahrádkářů, jakej průměr trubky se používá na ponorčí zahrádky?? A jakej průřez prkýnka??
Mohl by mně to někdo šuflerou oměřit??
Půjdu ve stylu zahrádky jako níže na obrázku, takže možná by šlo použít i dimenze profilů z broučí zahrádky...
Předem díky, pardi leopardi :D

Obrázek

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

záslužná činnost .. čínští buzeranti budou mít co prohledávat na čínsko polských hranicích až vyrazíme podívat se do galerie v Peterburgu na výstavu Tibet v obrazech aneb co bylo a nebude

něco málo pro inspiraci pro budoucího zahrádkáře .. PS ..udělej to alespoň na výšku českýho lahváče :wink:

http://www.thesamba.com/vw/forum/viewto ... +roof+rack" onclick="window.open(this.href);return false;
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Wencalia Werke I. - epizoda 1.

Příspěvek od venca101 »

Přišlo podzimní období, čas, kdy mají zahrádkáři plné ruce práce… Ani já nejsem vyjímkou, nakoupil jsem truPku a zahájil projekt „zahrádka přes zimu“.
Prvně jsem sem chtěl dát jen foto výsledku, ale protože se valníkáři v Čechách nekontrolovaně rozrůstají geometrickou řadou a jednoho dne každý z nich zatouží po vlastní zahrádce, popíšu zde návod, jak si může každý kutil udělat takovou zahrádku doma sám :)
Navíc nemám fejsbuk, toužím po virtuálním sociálním kontaktu, tak doufám, že ho tímto projektem na chvíli trochu uspokojím :D
Ano, možná si řeknete, proč si nekoupím nějakou repliku z nějakého vweshopu a proč se s tím otravuju. Odpověď je jednoduchá, protože repliky jsou hnusný, teploušský a neosobní. Já chtěl něco drsnýho, originálního, ve stylu kluků, co se motaj kolem ponorkářskýho Shasta snow tripu, prostě drsňáckou zahrádku pro pořádný chlapy, takže vlastní výroba byla jasná volba :D

Nikdo mně zahrádku neoměřil i řekl jsem si, že trubka 14x2 bude dobrá, nakoupil jí 12m, po cestě zpět v Tescu kastl piv a ještě dvoje dveře od skříně. Ty jsem nekupoval ale otočil zpoza plotu sběrného dvora. Postup budu popisovat jako Láďa Hruška, pěkně krok za krokem…

1) Úplně nejzákladnější věc je udělat si mustr pro oblouk, na který poslouží třeba i takové dveře od skříně…

Obrázek

Obrázek

Obrázek

2) Když máme mustr, nachystáme truPky… Uřízneme trubku tak dlouhou, aby nebyla krátká a pro ohýbání ji vysypeme jemným křemičitým pískem. Trubku na jednom konci ucpeme (trochu sklepneme konec a pak do něj kladivem nahulákáme desítku šrófek) a pomocí trychtýřku vyplníme pískem. Trubku plníme nakolmo, takže z výšky, třeba ze střechy sklepa jako já nebo ze štaflí, pak ucpeme i druhý konec…

Obrázek

Obrázek

3) Udělali jsme už dost práce, tak si sedneme na židlu před auto, otevřeme pivo, pozorujeme automobil a představujeme si, jak bude se zahrádkou vypadat…

(během této části projektu nebyla pořízena fotodokumentace)

4) Když máme představu o zahrádce pevně zakotvenou v paměti, zahájíme ohýbání trubek. Trubka je hafo dlouhá, tak je lepčí mustr přichytit třeba ke starýmu žebříku a operaci provádět pěkně ve stoje, než někde na zemi to šudlit... Trubku rozměříme napůl, stejně tak i oblouk mustru. Přiložíme půlku na půlku a plechovým páskem přitáhnem k sobě. Ohýbáme postupně každou stranu na střídačku. Vždycky si kus ohybu chytnem páskem, ať se nám to nerozjede…

Obrázek

5) Ohlou trubku máme přitaženou na mustru, tak to zkusíme lípnout na střechu a pochválíme se, jak nám to de… Když už to máme na střeše, rovnou si vyrobíme mustr na oblouk zadních nožiček zahrádky. Když máme mustr, ohneme zadní nožky stejným způsobem jako hlavní oblouk…

Obrázek

Obrázek

Zde končí první etapa výroby zahrádky, víkend v řiti a navíc došel materiál (ten kastl). Práce je to velice zodpovědná a náročná, proto postupujeme pomalu a každý krok si řádně rozmyslíme na židli…

Konec první části, pokračování příště (… to be continued)

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od jozo »

Kua, mat tak volny vikend, kus trubky a dvere zo skrine, hned viem co by som robil :-)

Velmi inspirativny navod. Diky Venco!

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

na konečnou podobu jsem zvědavej ..jak vypadá PUNK na jižní moravě

ale defuckto už mě uspokojila ta vypravěčská omáčka kolem :lol:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od wally »

Tak vono to s tím pískem funguje :) nám vždycky akorát o tom ve škole vyprávěli a já to chtěl vždycky vyzkoušet =D>
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Wencalia Werke I. - epizoda 1.

Příspěvek od hydraulik »

venca101 píše:

Zde končí první etapa výroby zahrádky, víkend v řiti a navíc došel materiál (ten kastl)....

Konec první části, pokračování příště (… to be continued)
Pivo asi pochopitelně taky došlo.. :lol:

Ohybání trubek jak ze staré školy.. =D>

10 bodu.. za report.... :lol:
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od martin_100 »

Žádám fotografii inkriminované židle bo jaxe zdá bez ní by byl projekt v kélu.
A bez fotky je topic bezcenný :wink:

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Kůča »

No supééér :-)
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Wencalia Werke I. - epizoda 2.

Příspěvek od venca101 »

Redakce Receptáře nejen na neděli děkuje všem divákům za dopisy, těší nás váš zájem, posílejte i nadále rady tipy a triky... A my se nyní podívejme na další reportáž:

Jednou v životě každý zahrádkář zjistí, že život je jedna velká přímá úměra. Čím je venku větší zima, tím víc se mně nechce nic dělat. Takže se poslední dobou podstatně více věnuji ženám a alkoholu než práci na zahrádce. Nicméně přes veškerá tato úskalí, co mi život háže do cesty jsem na zahradě pokročil…
V minulém díle jsme se naučili udělat si mustr, ohýbat trubky a hlavně u práce s rozvahou přemýšlet. Další kroky ve výrobě hustokrutý drsňácký zahrádky jsou následující:

6) Máme ohlou tu úplně nejhlavnější trubku. Stejným způsobem ohneme i druhou, akorát už bez nožek, prostě jen 1 oblouk a rychtyk. Tento druhej oblouk necháme na mustru, vysypeme z něj písek, upneme to do svěráku a vyrobíme distanční špalíčky. Ty připevníme k mustru a napasujeme tam hlavní oblouk. Potom to kreativně všecko stáhnem k sobě, aŤ se to nerozjede a svaříme to…

Obrázek

Obrázek

Obrázek

7) Když to máme svařený, vyrobíme si zatím jen 2 trubičky co budou dělat zahrádku zahrádkou, rozměříme to podle toho kolik jich tam chceme a rovnou je vevaříme mezi ty dva oblouci, ať to drží u sebe a zbavíme se těch distančníků…

Obrázek

8) Nyní to jakž takž drží u sebe, tak naměříme trubku, co bude tvořit záda zahrádky a taky ju tam navaříme, ať se zbavíme zadní rozpěry a toho mustru, kterej je těžkej jako kráva…

Obrázek

9) Protože máme dlouhý nožky, zkrátíme je tak, aby nebyly krátký, vysypeme z teho písek a konečně to deme zkusit jak to bude vypadat na autě…

Obrázek

Obrázek

10) Nožky jsou pořád moc dlouhý, ale to teď neřešíme, v tuto chvíli jsme toho udělali tolik, že to až hezký není, tak o tom budeme přemýšlet na židli a rovnou si promyslíme, jak udělat přední nožky...

Obrázek

11) Když to tak 2x až 3x promyslíme, pustíme se do předních nožek. Uděláme si mustr třeba z pásku od zamykání skříně jak já nebo z čeho chcete a ohneme si trubičky podle tohoto mustru. Nožky udělejte z rovnýho kusu trubky… (Já použil už ohnutý kusy, protože jsem první hlavní oblouk pohnojil a udělal ho moc dlouhej, ale nechtěl jsem se k tomu přiznat, tak jsem uřízl nožky a udělal z něj oblouk druhej a škoda ty nožky vyhodit že, tak jsem z nich udělal nožky přední)

Obrázek

Obrázek

12) Přední nožky máme ohnutý, tak to napasujeme, případně ještě doladíme a už to tam navaříme. No a dem to zase zkusit, ne?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

13) Protože máme nožičky pořád trochu dlouhý a už se blíží tma, tak na to normálně kašleme, příště je taky čas. Vytáhnem židlu, nainstalujeme ji před auto a přemýšlíme, jak ty nožičky udělat dlouhý až do tmy. Až padne tma, sklidíme židlu, nezapomeneme se pochválit a dem dom. Večer je ještě zapotřebí jít se pochlubit kamarádům do hospody…

Obrázek

Zde končí druhá etapa výroby zahrádky, několik víkendů v řiti a moc se to nepohnulo, ale máme čas, ne? Připomínám, že práce je to velice zodpovědná a náročná, proto je nutné postupovat pomalu a každý krok řádně promyslet…

Konec druhé části, pokračování příště (… to be continued zase příště)

Uživatelský avatar
brzi.2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 pro 2005
Bydliště: Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od brzi.2 »

Jseš borec čéče =D>
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od lišák »

Ty seš tak šikovnej =D> . Ty musíš bejt starýho Venci syn :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od pulenejksicht »

Venca je hlavně rodilej "vypraveč" .. ten produkt je podružnej :lol:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od prak »

Až se ty dlouhý nožky zkrátí, budou mířit místo do okápku rovnou do střechy. To pak bude ta pravá chvíle začít znovu :wink:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od Andy »

Zahradka mi je u dvou pulek ale ten navod je libovej :lol:

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vencovo ponorka

Příspěvek od venca101 »

Žil jsem v domnění, že tu píšu zahrádkářskou osvětu. Že po letech nakupování trapných replik nebo úpravách zahrádek ze Š1000MB odkryju tabu ohledně home-made VW zahrádkářství a myslel jsem, že podle mého návodu už vyrábí zahrádku minimálně dva ze tří členů fóra... A houby leda, jsem tu za kašpara, všem jen pro smích... To budu muset pokračování zvážit...
Ale neházejme zatím flintu do žita, jak jde vidět z reakcí, tak pan Prak ze Zlaté Vsi zahrádku vyrábí a je v koncích, protože ve výrobě předbíhá nebo se stydí zeptat, tak mu společně poradíme... :D
Tak pane Praku, není třeba začínat znovu, pokud vám nožky zahrádky po zkrácení směřují do střechy, podívejte se na druhou ilustraci v bodě 11. Zde je znázorněno ohýbání nožky zahrádky ve svěráku. Je zde vidět i nástroj - trubka "léčitelka" a tou to po zkrácení nožek poléčíme. V našem případě bude zkrácení už jen o nějakých 15mm a vzhledem k úhlu odklonu nožek to nebude žádná tragédie...

Poznámka, kterou jsem měl uvést již na samém začátku návodu:
Redakce Receptáře nejen na neděli upozorňuje, že návod není vhodný pro: puntičkáře, ortodoxní CNC frézaře, měřily, leštiče, honiče trik apod.
Naopak návod je vhodný zejména pro: VW pankáče a somráky, patinkáře a kotlíkáře všeho druhu. Nejedná se o dominantu VW automobilu, ale o funkční prvek, kterej si vyrobíte sami doma na koleně a budete z něj mít radost... :)

(Takže nejspíš povrchovou úpravu zahrádky pořeším lišejníkem a návod přeložím do Švédštiny, tam ho kluci užijou...)

Odpovědět