Jézův brouk Bublina

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
mydlin
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2008
Bydliště: Opava

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od mydlin »

.. už chápu, že se při koupi auta nemá moc prodejci věřit :roll: ..

takže zadní kolo mělo trošičku zadřený váleček. což nebyl problém. očištění a promazání pomohlo.
po kompletaci jsme to chtěli odvzdušnit, ale vono to nešlo. pedál "padal" až na podlahu a nebyl žadný tlak. na řadu se dostal brzdový válec,
který jsem demontoval, komplet rozebral, ale na žádnou vadu jsem nenarazil. v zásobě náhr. dílu našel ještě jeden nahrádní.
po výměně beze změny. po různých telefonátech, brouzdání na flatu apod. jsem byl rozhodnut koupit nový brz. válec a komplet hadičky....

druhý den byl úspěšnější :D. po demontáži předních bubnů bylo jasno. přední brzdy mi nikdy brzdit nemohly a ani to nemohlo projít technickou.
prasátka byla nastavena tak, že i při sešlápnutí pedálu se obložení vůbec nedotklo bubnu. byla tam mezera asi 2-3mm. dokonce na obložení byl prach :shock:.
všechno se nastavilo, seřídilo, odvzdušnilo a Bublina brzdí jako nikdy před tím.

a první jízda byla opravdu testovací, jelikož jsem poprvé málem boural. jel jsem po hlavní a nějakej hňup mi nedal přednost a vjel mi asi metr do cesty.
naštěstí Bublina dobrzdila, dali jsme si malou myšku a všechno dobře dopadlo [-o<.
.. Bagge (zkratka pro skalbagge, brouk) nebo bubbla (bublina) ve Švédsku .. :)

Uživatelský avatar
mydlin
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2008
Bydliště: Opava

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od mydlin »

Bublinka odmítá startovat a nějak nemůžu přijít na to, jak demontovat spínací skříňku. Zkoušel jsem kouzelné tlačítko hledat, ale nic jsem nenašel :oops: .
V manuálu jsem našel část, která demontáž popisuje, ale rád bych se vyhnul vrtání do odlitku, co to tak nějak drží všechno pohromadě (nevím jak jinak to popsat). Večer, až bude trocha času, to nafotím.

Každopádně závada se projevuje tak, že při otočení klíčkem do druhé polohy se rozsvítí palubní deska a při pokusu o start se buď neděje nic a nebo palubka zhasne. Pokud chci opravdu někam vyrazit :D, tak musím chytnout přívodní (4 tlusté) kabely a popotáhnout dolů, pak Bublina chytne.

Nemá někdo nějakou fintu jak na to ? :roll:
.. Bagge (zkratka pro skalbagge, brouk) nebo bubbla (bublina) ve Švédsku .. :)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od lišák »

mydlin píše: Pokud chci opravdu někam vyrazit :D, tak musím chytnout přívodní (4 tlusté) kabely a popotáhnout dolů, pak Bublina chytne.

Nemá někdo nějakou fintu jak na to ? :roll:
Pověs tam kilový závaží a nemusíš za to tahat :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od prak »

žádný vrtání, to platí na vložku zámku řízení

"spínací skříňka" je toto
Obrázek
a drží jí zezadu v zámku řízení jeden šroubek

na tomto obrázku je to místo vlevo dole
Obrázek

prostě v ose klíče z opačné strany, tam kde jsou kabely
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od Šíša »

Jen vyndat spinaci skrinku jde jen kdyz se stahne zamek rizeni z trubky ... myslim ...

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od VW181 »

mydlin píše:Bublinka odmítá startovat a nějak nemůžu přijít na to, jak demontovat spínací skříňku. Zkoušel jsem kouzelné tlačítko hledat, ale nic jsem nenašel :oops: .
V manuálu jsem našel část, která demontáž popisuje, ale rád bych se vyhnul vrtání do odlitku, co to tak nějak drží všechno pohromadě (nevím jak jinak to popsat). Večer, až bude trocha času, to nafotím.

Každopádně závada se projevuje tak, že při otočení klíčkem do druhé polohy se rozsvítí palubní deska a při pokusu o start se buď neděje nic a nebo palubka zhasne. Pokud chci opravdu někam vyrazit :D, tak musím chytnout přívodní (4 tlusté) kabely a popotáhnout dolů, pak Bublina chytne.

Nemá někdo nějakou fintu jak na to ? :roll:
Měl jsem nedávno stejný problém a vyřešil jsem jej relátkem.
Spínačka spínala, ale byl velký přechodový odpor, jelikož cívka startéru má velký odběr.
Tak jsem rozpojil drát, který vede pod adní sedačkou ke startéru a zapojil relé 12V/60A.
Od té doby startuje spolehlivě. :wink:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
mydlin
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2008
Bydliště: Opava

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od mydlin »

.. tak mám další problém s povolením těchto šroubů.

Obrázek

Bylo mi řečeno, že pokud chci sundat plastový kryt, co je navlečen na kulise volantu, tak musím povolit 3 šrouby, které jej drží zespod palubky.
1 šroub byl na inbus a další dva mají krásné kulaté hlavičky, které se nedají nikterak povolit :?

mikrobruskou jsem si do jednoho vyřezal drážku, jenže ani po nastříkání WDčkem a pár poklepáních kladivem se s tím nedá hnout.
je to tak zatuhlé nebo to pánové v mexiku ještě zajistili svárem z druhé strany ?

prosím o pomoc, nerad bych trávil další večery v garáži, když je tak pěkně. raději se jel někam projet [smilie=andere047.gif]
.. Bagge (zkratka pro skalbagge, brouk) nebo bubbla (bublina) ve Švédsku .. :)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od Šíša »

Clovece, ty kulate jsou bezpecnostni srouby proti povoleni, proto nemaji hlavicku (ta se vetsinou utrhne pri utahovani) :D A drzej trubku rizeni, ne plast ci zamek.

Povolit tri srouby, pamatuji-li si dobre, v plastovem protikusu... aneb plastovej kryt je minimalne ze dvou kusu a jeden je prosroubovanej do zamku rizeni :wink:

Stahni si nekde servisni manual na brouka a procti/prohlidni si ho.

Uživatelský avatar
mydlin
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2008
Bydliště: Opava

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od mydlin »

Šíša píše:Clovece, ty kulate jsou bezpecnostni srouby proti povoleni, proto nemaji hlavicku (ta se vetsinou utrhne pri utahovani) :D A drzej trubku rizeni, ne plast ci zamek.

Povolit tri srouby, pamatuji-li si dobre, v plastovem protikusu... aneb plastovej kryt je minimalne ze dvou kusu a jeden je prosroubovanej do zamku rizeni :wink:

Stahni si nekde servisni manual na brouka a procti/prohlidni si ho.
servisní knihu mám tuhletu
Obrázek

ale žádné šrouby toho plastového krytu jsem tam nenašel, ani když jsem strávil pod volantem s baterkou cca hodinu, tak jsem na nic nenarazil [smilie=tantrum.gif]
.. Bagge (zkratka pro skalbagge, brouk) nebo bubbla (bublina) ve Švédsku .. :)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od Šíša »

Nepletu-li se tak ty tri sroubky jsou "uvnitr" toho plast-krytu, tj sroubovak soubezne s trubkou rizeni. On se ten plast-kryt stejne musi rozpulit... kdyz si ho prohlednes normalne zvenci, tak uvidis sparu.

Uživatelský avatar
mydlin
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2008
Bydliště: Opava

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od mydlin »

Šíša píše:Nepletu-li se tak ty tri sroubky jsou "uvnitr" toho plast-krytu, tj sroubovak soubezne s trubkou rizeni. On se ten plast-kryt stejne musi rozpulit... kdyz si ho prohlednes normalne zvenci, tak uvidis sparu.
Tak už jsem to rozlousknul :D . Žádné tři šrouby tam nebyly, ale na tyči řízení byla nasazena ještě taková plastová trubka cca 40mm dlouhá,
která to tam celé držela. Po demontáži to šlo celé sundat jednou rukou :oops: .
Každopádně spínací skříň pak držela na jednom šroubku.

Fotky dodám později, jelikož ji musím objednat a až dorazí, zkusím to nafotit podrobněji, třeba se to někdy bude někomu hodit.
.. Bagge (zkratka pro skalbagge, brouk) nebo bubbla (bublina) ve Švédsku .. :)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od Šíša »

Jo ta bila plastova spinacka tam je jednim sroubkem. Jinak ten kryt ja jsem tam male na trech sroubech, tak holt co kus to original :D

Uživatelský avatar
mydlin
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2008
Bydliště: Opava

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od mydlin »

.. tak po delší odmlce bych potřeboval radu zdejších zkušenějších borců :D

Při delší jízdě s Bublinou jde cítit u levého zadního kola spáleninu.
Brzdový buben je studený, takže zadřená brzda by to neměla být.
Co myslíte? Bude to čep nebo něco se spojkou popř. převodovkou? #-o
.. Bagge (zkratka pro skalbagge, brouk) nebo bubbla (bublina) ve Švédsku .. :)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od Pětišroub »

a nekape ti olejopvé víko (nebo jinde) olej na výměník? Kromě toho mě nic jiného než brzda nenapadá...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
mydlin
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2008
Bydliště: Opava

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od mydlin »

Pětišroub píše:a nekape ti olejopvé víko (nebo jinde) olej na výměník? Kromě toho mě nic jiného než brzda nenapadá...
je pravda, že z toho trochu olej kape :roll: myslíš, že při delší jízdě to dostříkne až tak daleko? navíc výměník tepla je plus mínus ve stejné výšce jako víko oleje, ne?
.. Bagge (zkratka pro skalbagge, brouk) nebo bubbla (bublina) ve Švédsku .. :)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od Pětišroub »

jde o to jestli poznáš smrad spáleniny obložení (brzda nebo spojka) od smradu spáleného oleje. Taky jestli ti někde nějaký kabel nebo hadička neleží na výfuku nebo se netře o pneumatiku, to by byl smard třetí - spálená guma:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od lišák »

mydlin píše:
Pětišroub píše:a nekape ti olejopvé víko (nebo jinde) olej na výměník? Kromě toho mě nic jiného než brzda nenapadá...
je pravda, že z toho trochu olej kape :roll: myslíš, že při delší jízdě to dostříkne až tak daleko? navíc výměník tepla je plus mínus ve stejné výšce jako víko oleje, ne?
Tak to přetěsni a uvidíš jestli je to ono.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od VW181 »

Když teče z víka ventilů nebo pod trubkama u hlavy, tak to kape přímo na topník a smrádeček je zaručen. :wink:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
mydlin
Příspěvky: 74
Registrován: 21 led 2008
Bydliště: Opava

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od mydlin »

S těžkým srdcem ukončuji projekt "mydlinova Bublina".
Renovace bydlení a nutná oprava winterwagenu bohužel spolkne více, než jsem čekal.
Bublinu tudíž přesouvám do inzerce na prodej :( .
.. Bagge (zkratka pro skalbagge, brouk) nebo bubbla (bublina) ve Švédsku .. :)

Uživatelský avatar
Vw 181
Příspěvky: 201
Registrován: 09 zář 2019
Bydliště: Český Šterndberk

Re: Mydlinova Bublina

Příspěvek od Vw 181 »

mydlin píše:
14 pro 2020
S těžkým srdcem ukončuji projekt "mydlinova Bublina".
Renovace bydlení a nutná oprava winterwagenu bohužel spolkne více, než jsem čekal.
Bublinu tudíž přesouvám do inzerce na prodej :( .
To je škoda ale bohužel i takové věci mohou nastat v životě

Odpovědět