T2b Pritsche PAMPELISKA

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Tak jsem pokupil novy VW, zde jsou fotky viz link.: http://trcek.rajce.idnes.cz/Moje_Pampeliska/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vw T3 syncro westfalia

Uživatelský avatar
Martin Šild
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 600
Registrován: 29 led 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Martin Šild »

Samba píše: tuta orange yelou potvora je mi taky povedoma.. italsky zazrak a mrte laminatu..
[smilie=hidesbehindsofa.gif]

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Suky »

podle fotek vypadá celkem slušně :D .
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Nejake info
Je to VW Transporter T2b Pritsche r.v.78
Auto kupovano na inzerat z Jihoceskeho kraje takze jsem to nemel tak daleko. Po prohlednuti fotek a par telefonatech jsem se s majitelem domluvil aby Mi ji do patku zamluvil ze se na ni prijedu podivat. Cely tyden jsem o tom premyslel a nemohl jsem se dockat az to uvidim
V patek hned po praci prijel kamarad a jeli jsme pro to. Prijely jsme uz za tmy tak toho nebylo moc videt ale ty nejdulezitejsi mista jsem tak nejak pod svitem baterky uvidel. Dle majitele je tam nova spojka, vyfuk, tlumice, nova STK atd. Jedine zavady jsou rozdelovac ze to obcas chcipne a netahne a samozdrejmne koroze a chybejici nejake ty drobnosti.
Nebyt toho ze vozidlo nemelo v dobe naseho prijezdu stk jsem s nim nemohl odjet coz jsem se dozvedel az na miste Sad (majitel rikal ze stk to ma). No nic tak jsem hned v pondeli kdyz nahodou byl cas pro to dojel a absolvolal hned za tmy cca 70km jizdy.
Po nabrani plne nadrze specialu jsem vyrazel smer domov.
Behem jizdy bylo seznamovani s vozem
Nikdy predtim jsem s tim nejel tak jsem mel smisene pocity ale bylo to super, jelo to pekne i do kopce to tahlo, popravde jsem to cekal mnohem horsi. Jen topeni Me zklamalo Sad Po remixu tech tri pacek jsem docilil toho aby teply vzduch proudil do kabiny a tak jsem ani neumrznul
Bohuzel nesli dalkove svetla tak jsem prd videl jeste ze tu cestu znam Obcas se mi stalo ze se svetla rozsvitila vice pri vyssich otackach a potom zase jakoby pohasli asi dobijeni, jeste jsem to neresil...
Pampeliska celou cestu absolvovala bez sebemensiho problemu, coz Me mile prekvapilo u takhle stareho vozidla a koupe na inzerat

Neco k opravam a vylepseni:
Zjistil jsem ze rozdelovac co tam je je nejaky volny, tak jsem si s nim omylem hnul a uz jsem to ani po vraceni nenatocil Sad
Po roztlaceni jsem dojel do garaze a cely rozdelovac vyndal, vycistil a zjistil ze kostrici drat kladivka nebo spis te desticky co je pod nim byl upadnuty. Po jeho ocisteni, pripajeni, serizeni odtrhu a namazani jsem jej implantoval zpet do vwozu. Preventivne jsem vymenil i svicky ktere uz take presluhovaly, nasel jsem doma novou retro sadu v blistru z podniku JISKRA, dnesni BRISK, coz je tady u nas
Nestacil jsem se divit ale po nastaveni predstihu to chytlo na prvni otoceni coz jsem se divil Embarassed
Dalsi problem byl se zamkem u ridice, stacilo WD40 a uz to funguje tedy uz zase to zlobi
Jinak nic z dalsich Me znamych chyb a vad to nema az na ty dalkove ale bez nich jde jezdit.


Mam najeto asi 250km coz neni tolik ale mam z toho pocity dobre az na to ze nektere deti kdyz jedu kolem se zacnou smat a ukazovat na Me.
Ten zvuk Boxeru je opravdu pekny zazitek

Jinac plany nejake jsou ale zatim s tim chcu jezdit a asi pristi zimu se do toho pustim a pujde komplet udelat plecharina, motor asi silnejsi, nejake fesne kola a predek trosku dolu, chci to dat do puvodniho stavu a udelat jen takovy malinky styling ale do pristi zimy je jeste casu dost treba bude i zmena.



PS.: puvodne jsem chtel T2 Doku ale zrovna mi jedna utekla tak jsem si koupil toto, cena byla 40tis ale spousty veci je na tom udelano a neni tolik shnila jako ty co jsem videl.....

PS 2: TOT VWSE
Naposledy upravil(a) Trcek dne 13 pro 2009, celkem upraveno 1 x.
Vw T3 syncro westfalia

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Luke-Jeep »

Tak vitej i tady pane... treba se ted sejdem i mimo ahc ;-) je to peknej kousek =D>
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od hugo »

79 rok to není určitě....viděl bych to tak na 74, 75 :wink:

Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Dik Luku

hugo dle TP je to 78 i v CR, sakra jsem se prekouknul
Vw T3 syncro westfalia

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Pětišroub »

ten motor evidentně potřebuje poléčit..návod na seřízení všeho najdeš tady na fóru a máme tady i machry na potíže s elektrikou...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od hugo »

panty co máš na zadním víku určují rok 68-76, otvírání deklu na motoru je 75 vejš, volant je zase starší, profil u předního nárazníku ukazuje 74+, takže bych to viděl na tu 75-76 :wink:

Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Kua zase nove poznatky, motor uz jsem udelal dle navodu tady na foru (predstih, odtrh atd..)
A uz to jede ale asi bude potreba postelovat karburator :-)
Vw T3 syncro westfalia

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od hugo »

Tady máš odemě dárek :wink: JInak vítej mezi námi a koukej užívat svého nového vzduchem chlazeného vozu

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Skid »

Vitej krajane. Jinak nerikej, ze jsi dalsi AHC pacient. :-D Jinak kdyby jsi potreboval neco s elektrikou, tak mam sikovneho autoelektrikare, kterej je hned vedle Veselí nad Lužnicí. :wink:
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Nejsem AHC maniak jen jsem tam nejakou chvilku zavital a nejaky ten breefing nastivil :D

Jinak elektriku asi budu muset poresit jen ty dalky...
Vw T3 syncro westfalia

Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Hugo Dekuji, vubec jsem to netusil, ridil jsem se jen podle velkeho TP

Koukal jsem jeste znovu do TP a vyrobni cislo je jine nez na te strance..
Vw T3 syncro westfalia

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od hugo »

Rado se stalo...zajimostí je, že se až doposavad "uchovaly" přední bílé blinkry a vcelku original stav vozu....to je dobře, tak ho tak uchovej....aby se u tebe měl, jak ve slunné Itáli, odkud pochází :wink:

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od martin_100 »

Trcek- Stejně jako "u nás" =D> :wink:

Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Bohuzel by predni bile blinkry nekdo vymenil za oranzove :-(
Vw T3 syncro westfalia

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Samba »

olala.. pampeliska.. to je pekac makac.. onehda mela na korbe necelou tisicovku pudovek.. par let nazad.. kazdopado pochazi z it.. dokonce svyho casu(t.c.v it) drandila i na propansbutanem.. tri lahve vzajemne pospojovane + dalsi prislusenstvi tvorili celkem stabilni cast hlenu.. vse bylo ulito do ulozneho prostoru.. po amputovani tutoho blbince jak rikas ¨pampeliska¨ kurna poposkocila, konec plizeni.. mam nejaky nalezovy fotci, tak se klido ozvi..

Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Proto je tam ten prepinac pod sedackou, kdyby jsi mel nejake info a foto tak klidne posli budu rad...

Dik....
Vw T3 syncro westfalia

Uživatelský avatar
Trcek
Příspěvky: 75
Registrován: 08 pro 2009
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pritsche PAMPELISKA

Příspěvek od Trcek »

Nemate nekdo prosim detailni fotku motorveho prostoru?
Chybi Mi tam ty kryci plechy a jeden mam ale nevim kam prijde, urcite jich tam bude vic :-(

Diky diky...
Vw T3 syncro westfalia

Odpovědět