Félix

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Félix

Příspěvek od coltan »

Prosimtě na co jsou na tom levym karburátoru ty 2 tlustý "trubky" co vedou jakoby do plovákový komory??

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Félix

Příspěvek od maxmax »

Asi myslíš podtlaky?
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Félix

Příspěvek od coltan »

Jo jako na brzdy u busa? Mě to právě zajímalo jelikož na těch cos mi poslal je to taky...... A na co je prosimtě ta krabička s tim hliníkovym víčkem? (levý karbec, 4 šroubky)

Dík za odpověď :wink:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Félix

Příspěvek od maxmax »

Tak chytrej zas nejsem :lol:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Félix

Příspěvek od Šíša »

Ta krabička je "idle mixture enrichment" takže na obohacení směsi při volnoběhu :D

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Félix

Příspěvek od coltan »

Šíša píše:Ta krabička je "idle mixture enrichment" takže na obohacení směsi při volnoběhu :D
Áha....děkuju..... a na co mi je bohatší směs při volnoběhu? To snad řeší sytič při nízkých teplotách ne?
A co ty 2 tlustý trubky? Můžu je teda v klidu ucpat když to přijde do brouka?

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Félix

Příspěvek od Šíša »

Nemůžeš ani když to přijde do brouka. Ony to ve skutečnosti nejsou dva karburátory, ale jeden rozdvojenej (né doslova, ale nějak tak to je) :wink: Ten levej dělá volnoběh a ještě nějaké věci pro oba dva, ten pravej je podstatně očesanej. Je nutné je mít propojené tou trubkou "s třema koncema" - dva konce jdou po jednom do karbece a po druhém do sání, třetí jde do sání pravého.

Když už jiné karbece do brouka, tak něco "standart" (2x klasika Solex, Weber, Dells a pod) ... ty PDSIT z busa bych nechal do busa :D

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Félix

Příspěvek od Šíša »

EDIT: sytič je pro rychlejší ohřev motoru bohatší směsí a běh když je studenej, tahle věcička je něco na volnoběh. Jo a je to napojený na kanálky v karbecu, takže se toho zbavit asi nebude jen tak :wink:

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Félix

Příspěvek od Krystof »

coltan píše:Prosimtě na co jsou na tom levym karburátoru ty 2 tlustý "trubky" co vedou jakoby do plovákový komory??
Tá vrchná ide naspäť do sania a je to (pokiaľ viem) niečo ako predchodca recyklátora benzínových výparov u súčasných motorov (ale možno sa mýlim). Tá bočná je výstup zmesi voľnobehu, vedie do distribútora, ktorý rozdeľuje zmes voľnobehu do oboch polovíc motora (vstupuje priamo do sacích potrubí na oboch stranách). Prípravu zmesi pri vyšších otáčkach už obstarávajú oba karbutároy samostatne.
Za zmienku ešte stojí tá plochá vecička, na ktorú si sa pýtal. Ako niekto správne spomenul, je to obohacovač zmesi voľnobehu pri studenom motore. Funguje podobne ako sytič s bimetalom. Aj tu je špirála, ktorá sa začne nahrievať po zapnutí zapaľovania a ovláda guličkový ventil, ktorý mení pomer benzínu a vzduchu v zmesi, ktorá ide do voľnobežného okruhu. Dôvod použitia tejto veci spolu s klasickým sytičom je, myslím, ten, že voľnobežný okruh čiastočne obchádza difuzor karburátorov a ústi priamo do sacieho potrubia. Preto je klapkou klasického sytiča ovlyvňovaný len čiastočne a potrebuje ešte "doregulovať". Je to len moja úvaha, ale dáva mi to zmysel. Zaujímavé je skôr to, že nie na všetkých PDSIT karburátoroch je táto vec prítomná. Ak o tom viete niekto viac, doplňte.

Použitie tohto karburátora do chrobáka je nezmysel. Jedine, že by si chcel použiť oba, ale na to máš podstatne jednoduchšie a účelnejšie alternatívy od iných výrobcov.

A ešte pár slov k Félixovi...
Motor dvakrát prepláchnutý, karburátor vyzerá, že je už OK. V každom prípade budem to sledovať, ak to bude potrebné, vrátim naspäť pôvodný ventil.
Ako ste si možno všimli, Attack som nakoniec nestihol. Bolo na to málo času a objavilo sa pár ďalších vecí, ktoré ma zdržali. Pôsobením benzínu sa rozpadli už aj tak nie bohvieaké tesnenia pod víkom ventilov. Nové došli až v piatok. Zapožičaný synchrotest sa ukázal ako nefunkčný, tak hľadám ďalej. Asi sa naštvem a kúpim si ho sám.
Skrátka príliš veľa malých problémov a málo času.
Postupne to doriešim a stretneme sa na inom zraze.
Ďakujem všetkým za rady.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Félix

Příspěvek od Krystof »

Aj keď to tak nevyzerá, žijem a žijú aj moje projekty. Ako dôkaz pár spomienok na uplynulú sezónu:
1. Po anabáze s karburátormi som sa zameral na pár vecí v motore. Ako prvý prišiel na rad rozdeľovač. Vyčistený nie len zvonka ale aj zvnútra.
25062011625.jpg
2. Podarilo sa mi zohnať NOS termostat originál na Typ4 (párkrát sme ste sa tu už o tom bavili). Skrátka bez termostatu ani na krok!
30062011631.jpg
3. S opravami to netreba preháňať, tak rýchlo na cesty. Najprv pravidelný letný festival na Orave...
21072011648.jpg
...samozrejme v dobrej spoločnosti.
09072011638.jpg
4. A potom dovolenka na Neusiedler See...
06082011665.jpg
...a kempovanie tiež v dobrej spoločnosti.
06082011659.jpg
5. Ešte pár jesenných jázd, výlet do Olomouca, nastavenie motora u p. Dudíka (mimochodom klobúk dole, ale viac v referenciách) a šup do garáže samozrejme s pekným výhľadom na zimu.
12112011733.jpg
Aby som to zhrnul - za rok 2011 som najazdil necelých 4000 km. Plán na budúci rok - nové gumy, opraviť šúpačky a viac do toho podľa možností nešúpať. Len jazdiť a spať. Finančné toky musím momentálne presmerovať na projekt Kryštof.
Félixovi prajem peknú zimu.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Félix

Příspěvek od Krystof »

Pozerám, že som si tu už dosť dlho nič nepoznačil.
Pred sezónou sme stihli:
- nové pneu + boky Atlas (o prípadných negatívach viem, netreba upozorňovať :wink: )
- mierne rozobratie a vyčistenie Trumatic-a (schytal zospodu nástrek podvozku a to bolo pri kúrení dosť výrazne cítiť) Teleso nedotknuté, len mechanicky zvonka vyčistené, spaľovacia komora vyčistená, okolité lechy a hovadinky pozikované + nové termotesnenie naspodku
Do konca sezóny ešte plánujeme:
- výmenu oleja
- opravu šúpačiek (spodok je na tom dosť zle...)
- no a nakoniec sa už konečne pustiť do elektriky, precvakať fastony, vyčistiť všetky spoje... Rozdiel medzi napätím vzadu na baterke a vpredu na poistkách je cca 1,5 V, čo je dosť.

A ešte krátka spomienka na uplynulý víkend, keď som si Félixa zobral do práce ako support car na trojdňový prenos. Kolegovia mi boli veľmi vďační za čerstvý prísun kávy a lôžka nadosah.
IMGP2141.jpg
IMGP2131.jpg
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Félix

Příspěvek od Pětišroub »

Pinzgauer o něco výše je skvělý. No a ta elektrika zní dost divoce:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Félix

Příspěvek od Krystof »

Ani nie. V podstate ide o bežný jav za tie roky. Fastony pomaly oxidujú, žltnú, prechodové odpory sa zvyšujú a kým to príde dopredu, je tých Voltov o trochu menej. A potom - viacej sa to všetko zohrieva a menej svieti. A to ja nemám rád [-X
Myslím, že mnohí sú na tom podobne, akurát to málokto rieši. Ak nebudú zoxidované aj vodiče v kábloch, tak výmena komplet koncoviek by mohla urobiť svoje. A pri tej príležitosti to tam aj trochu upracem.
A k tomu pinzovi - veď preto sme sa ukempovali hneď vedľa. Veľmi pekný.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Félix

Příspěvek od lišák »

Krystof píše: Fastony pomaly oxidujú, žltnú, prechodové odpory sa zvyšujú a kým to príde dopredu, je tých Voltov o trochu menej. A potom - viacej sa to všetko zohrieva a menej svieti.
Má pravdu předsedo. Pokud to je na 12V instalaci, tak pokles o 1 - 2V ještě nemusí být až tak znát, ale u 6V dědků pak světla svítí jak bludičky.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Félix

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Tak kdepak jsi letos jezdil? :D
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Félix

Příspěvek od Krystof »

No, niet sa cim chvalit tento rok. Zacal som opat investovat do Krystofa, nakupene repaplechy, momentalne sa robi na karoserii, takze na vylety neostali peniazky...
Ale aby som mu nekrivdil, tak uspesne absolvoval nas zraz na Orave a tyzden pred tym dovolenku tiez na brehu Oravskej priehrady. Posluzil aj ako backstage pre oldies vecery:
22072012113.jpg
A zacal som riesit elektriku, ako som si predsavzal. Zatial som len rozkabloval poistkovnicu, vycistil vsetky kontakty, pooznacoval kable, niektore fastony vymenil... a ulozil Felixa na zimny spanok. Na jar pokracujem a dufam, ze sa niekam s Felixom vyberieme.
18082012142.jpg
Aj ked aby som to vsetko nezvalil len na financie, v prvy den dovolenky som si vyvrtol clenok, tak by sme sa aj tak nikam nedostali...
Krasne sviatky vam vsetkym prajem.
M.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Félix

Příspěvek od Krystof »

S frekvenciou príspevkov raz za tri a pol roka sa opäť ozývam.
Busík už potreboval trochu drobných opráv. Tak sme mu ich pred letom dopriali. Najhoršie boli na tom šúpačky, tam bol spodok v podstate úplne KO. Navyše kvôli predchádzajúcej trochu neštandardnej oprave prahu predchádzajúcim majiteľom boli o cca 1,5 cm kratšie.
IMG_20160427_140547.jpg
IMG_20160429_093415.jpg
Celý prah bol vyriešený veľmi nešťastne a aj keď bol v podstate zdravý, musel von. Aj s kusom naplátanej rovnej podlahy.
IMG_20160429_093333.jpg
Voilá...
IMG_20160503_142250.jpg
IMG_20160503_141453.jpg
Auto je síce dosť poplátané a s obrovským množstvom gytu, ale je v podstate zdravé. Preto sa žiadna ďalšia veľká akcia nekoná.
Opravilo sa pár najboľavejších miest, trochu sa zbrúsilo, kde sa dalo a budúci týždeň lakujeme.
IMG_20160427_140947.jpg
IMG_20160503_141439.jpg
IMG_20160503_141501.jpg
IMG_20160503_141515.jpg
IMG_20160503_141527.jpg
IMG_20160503_141542.jpg
IMG_20160506_153846.jpg
IMG_20160613_134720.jpg
IMG_20160613_134806.jpg
Aby som bol presný, striekať sa bude iba modrá časť. Leto je blízko a jazdiť treba. A ešte jedna zmena. Namiesto súčasnej nedefinovateľnej obláčikovo modrej použijeme originálny odtieň VW L50K Neptunblau, ktorý bol pôvodne na celom aute. Zvyšok ostáva. Zatiaľ.
A na záver ešte jedna otázka, neváľa sa Vám niekomu doma úchyt nárazníka T2a aj s okom na ťahanie?
IMG_20160503_142603.jpg
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Félix

Příspěvek od Samba »

mám ale v páru.. nebo je kup ve Zlíně..

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Félix

Příspěvek od Krystof »

Tak a máme to.
IMG_20160717_192901.jpg
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Félix

Příspěvek od eLzyx »

moc hezké, ale chtělo by to vepředu trošku přeskládat a auto šoupnout více dovnitř. Vzhledem k tomu, jak rády hnijou vrata od motorového a zavazadlového prostoru ... a nebo parkovat obráceně.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Odpovědět