Fifty & Carmen

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od maxmax »

mhepp píše:No... Tomes, mám pocit, že bys měl něco udělat s tím motorem... když Ti táhne na jedničku... Mě motor táhne i na čtverku... Je sice fakt, že mé auto není lufťák, tak hezké a dokonce ani benzín, ale mám pocit, že to by nemělo mít vliv na funkci :^o
Myslíš jako na funkci krmiváře? :lol:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

Zatiaľ som bol zvyknutý na 1200 z brouka a ten hore kopcom nič moc, 1600vka je predsa niečo iné...
______________________________________________

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od threeseven »

Tak to máme podobnou zkušenost. KG s 1600kou mi přijde oproti broučisku s 1200kou jako pěkně živé auto. Ale ono to bude tim, že jeden sedí nízko a všechno se kolem tak nějak víc míhá...
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

threeseven píše:Tak to máme podobnou zkušenost. KG s 1600kou mi přijde oproti broučisku s 1200kou jako pěkně živé auto. Ale ono to bude tim, že jeden sedí nízko a všechno se kolem tak nějak víc míhá...
S tým sedením a rýchlosťou je to možné, ale určite sa z KG hrabe von horšie ako z brouka...
Čo sa týka motora, je to bomba, keď hore kopcom šlape tak ako aj dole kopcom, a do tých 100 km/h nezaostávaš za "modernými" autami, takže nikto není nervózny a nemusíš tak často vyťahovať stredný prst... :D
______________________________________________

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Jozef »

Chcel by som si v takom aute zajazdiť, ale mám strach že ma to chytí a stratím rozum. :?
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
Vincent
Jsem vlk v rouše beránčím...
Příspěvky: 1539
Registrován: 16 dub 2004
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Vincent »

Jozef píše:Chcel by som si v takom aute zajazdiť, ale mám strach že ma to chytí a stratím rozum. :?
Tak to je jistota :lol: Herbie potvrdí, že jsem ho taky párkrát někde ztratila......ale co...každá pr..l něco stojí ;-)
...I remember when I lost my mind. There was something so pleasant about that place. Even your emotions had an echo in so much space...Does that make me crazy?...[smilie=smiliecat.gif]....karmann ghia 72

Jsem notorický plkal

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

Jozef píše:Chcel by som si v takom aute zajazdiť, ale mám strach že ma to chytí a stratím rozum. :?
S tou jazdou nevidím problém...
______________________________________________

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Krásný KGčko, gratulace veliká, jizda v KG je jiná liga... ne lepčejší !!!!! ale jiná....

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

ovalisimus panornik píše:Krásný KGčko, gratulace veliká, jizda v KG je jiná liga... ne lepčejší !!!!! ale jiná....
Jo jo, iná veru...
Konečne som mohol KGčko po 2mesiacoch čakania a vybavovania ešpézet vytiahnuť z garáže, takže už len to bol samo o sebe silný pocit...
______________________________________________

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od threeseven »

Tomes píše: S tým sedením a rýchlosťou je to možné, ale určite sa z KG hrabe von horšie ako z brouka...
Zvlášť, pokud zastavíš blízko u obrubníku... Z toho podle mně ženská v sukni nemůže vystoupit. Žeby tenkrát z toho ty sekretářky tahali? :lol:
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

Z tých sekretáriek začínam mať komplexi... :?
______________________________________________

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Petr914 »

...ty vole z jakejch sekretářek?...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

Petr914 píše:...ty vole z jakejch sekretářek?...
Weil der Karmann Ghia von auffällig vielen Frauen gefahren wurde, erhielt der Wagen spöttische Beinamen wie Hausfrauen-Porsche oder Sekretärinnen-Ferrari

Keďže Karmann Ghia riadilo nápadne veľa žien, dostalo auto smiešne prezívky ako Porsche domácej pani alebo Ferrari pre sekretárky...
______________________________________________

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Petr914 »

...tak to je báječný...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Glasy
Příspěvky: 115
Registrován: 12 bře 2009
Bydliště: JirkoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Glasy »

Tomes píše:
threeseven píše:Tak to máme podobnou zkušenost. KG s 1600kou mi přijde oproti broučisku s 1200kou jako pěkně živé auto. Ale ono to bude tim, že jeden sedí nízko a všechno se kolem tak nějak víc míhá...
S tým sedením a rýchlosťou je to možné, ale určite sa z KG hrabe von horšie ako z brouka...
Čo sa týka motora, je to bomba, keď hore kopcom šlape tak ako aj dole kopcom, a do tých 100 km/h nezaostávaš za "modernými" autami, takže nikto není nervózny a nemusíš tak často vyťahovať stredný prst... :D
No ten střední prst si právě že nejvíc užívám...když jedu z Chomutova na Karlovi Vary průměrnou rychlostí tak 60-70km/h a v jistejch dlouhej úsecích(kde nejde předjíždět,pokud nemáte něco jako Nissat GT-R,kterej mě a traktor Zetor předjel na 15metrech) je to vážně nejlepší.ruku z okýnka a fucky na všecky okolo :wink: :wink:

btw. také se přidávám ke gratulacím, je to fenomenální :)
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem,ale tím, že nezemřu.

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

glasy: díki moc...
______________________________________________

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

Ďalších cca. 200 km za nami s Karmannom. Všetko v pohode, sem tam zapistia predné brzdy (kotúče)...
Ňevýhodou je že, vzadu nie je okrem nápisu Karmann Ghia nič, čo by napovedalo že to je VW. KG je na našich cestách totálna rarita a stáva sa totiž dosť často, že vydrbanci, ktorím to nedá, a nevedia čo to pred nimi ide, sa natlačia nebezpečne blízko k zadnici auta, a pokúšajú sa rozoznať a prečítať, čo tam vlastne napísane je...
Obrázek
______________________________________________

Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od fauwer »

No tak na to musíš prostě pořádně šlápnout a ujedeš jim... :D
...pouze fauwéé je to pravéé...

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Želvák Bob »

:roll: ... to znám - taky se mi co chvíli někdo přilepí na záda - asi aby si užil zvuku mojí buggynky - takže podřadím za 3 (chvilka plynu) - a mizím. Bo z toho bývám nervózní. Ale když se nedá - tak přibrzdím a klidím se stranou - ještě zajíždím a nemůžu to moc ždímat. Bohužel parametry Karmanna jsou trochu jinde - co se dynamiky týká je na tom hůř než brouk - byť to na top speedu dožene. To ta váha ... Takže to buď skousneš, nebo posílíš motor ... :twisted:
Jináč - gratulace - je to krasavec =D>

Uživatelský avatar
Tomes
Příspěvky: 198
Registrován: 02 črc 2009
Bydliště: SK, Šamorín

Re: Fifty & Carmen

Příspěvek od Tomes »

V piatok som našiel na rakúskom inzeráte celkom v pohode klasické Kronprinz plecháče z 60-70 rokov. Presvedčila asi cena, keďže ich momentálne ani nepotrebujem.
Bracho mi ich v sobotu hneď aj dovliekol.
Pneumatiky sú k.o., aj keď ešte majú dostatočný dezén a držia vzduch, sú miestami na bokoch popraskané. DOT číslo je tiež nejaké dívné.

Obrázek
Obrázek

V prípade, keby som sa rozhodol pre renováciu, by mohli vyzerať takto:

Obrázek
Obrázek

Takže určite:
opieskovať, komaxit a čierny lak...

Mal by som ale predsa otázky, možno by vedel niekto poradiť:

1. Rozmer kolies je 5,5 x 15 ET 27 (4x130)
Zmestia sa vôbec bez väčších problémov na chrobáka resp. karmann?
Aký je vhodný rozmer pneumatiky na tieto disky? Teraz sú tam 185/65/15. Aká je mnimálna šírka pneumatiky na tento rozmer pneumatiky?
2. Ako to je s busom T2? Ten má klasické disky predpokladám z rozmerom uchytenia 5x112. Je moźná nejaká adaptácia bubnov? Dajú sa tam nahodiť bubny (napriíklad z chrobáka), ktoré majú rozteč 4x130?
Predpokladám, že adaptér neexistuje.
3. V prípade renovácie
Máte skúsenosti s komaxitom, resp. práškovaním? Počul som, že problém môze robiť styčné miesto kde sa spájú dve časti disku (límec + vnútrajšok), sem sa ževraj nedostane dobre farba a môže to neskôr hrdzavieť, aj napriek zinkovému podkladu. Chcem zvážiť ešte variantu klasického laku na disky v sprejovej forme.
Všetko, čo je čierne by sa malo ešte dodatočne lakovať na čierno. Pred tým pravdaže dobre oblepiť. Pre pblepenie som našiel špeciálne lepiace pásky cca. 3 mm široké, s ktorým je možné dobre tvarovať oblé tvary.
Naposledy upravil(a) Tomes dne 14 čer 2010, celkem upraveno 1 x.
______________________________________________

Odpovědět