Zámek šoupaček T3

Odpovědět
Uživatelský avatar
uzlix
Příspěvky: 35
Registrován: 14 říj 2015
Bydliště: Černá Hora, Blansko / Praha

Zámek šoupaček T3

Příspěvek od uzlix »

Ahoj, mám jeden dost specifický dotaz, ale nikde jsem to nenašel. Jakým způsobem je v zámku vyřešená aretace stavu odemčeno-zamčeno (v mém totiž nijak, takže se dveře stále samovolně zamykají samotnou vahou ovládací páčky). Má tam být nějaká pružinka nebo je to jen na tření...? Související dotaz - dá se zapertlovaný zámek nějak beztrestně rozebrat nebo to nevyhnutelně vede k leteckému dni pružinek a následné koupi nového zámku? Podělte se o zkušenosti. Díky.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek šoupaček T3

Příspěvek od maxmax »

pružinka......ale nikdá jsem to nerozebíral, je to namalované v ETce
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
uzlix
Příspěvky: 35
Registrován: 14 říj 2015
Bydliště: Černá Hora, Blansko / Praha

Re: Zámek šoupaček T3

Příspěvek od uzlix »

Díky za info. Nemá někdo ten obrázek?

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 206
Registrován: 10 dub 2013
Bydliště: Žacléř

Re: Zámek šoupaček T3

Příspěvek od Merlin »

Ahoj Uzlixi!
Ten pertl se da opatrne rozdelat a je tam jedna pruzinka, co vraci ten kryci plisek po vytazeni klice. Jednou jsem to delal na svy krabici a nebylo to tak hrozny.
Na zamek soupacek se Ti podivam odpoledne a vyfotim, ceka me vymena, at na Podmitrow nejedem se zlomenou klikou...teda jestli zas nebude snezit jak dopoledne.

At to vrci, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 1,9 TD AAZ
"Zarivka" SKODA Rapid 130
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
uzlix
Příspěvky: 35
Registrován: 14 říj 2015
Bydliště: Černá Hora, Blansko / Praha

Re: Zámek šoupaček T3

Příspěvek od uzlix »

Super, díky Merline,
to bude přesně ta pružinka, co mi tam chybí. Ten plech, co o něm píšeš a kterým prochází klika, se mi tam jen volně houpe. Kdyby se ti podařilo vyfotit odkud kam má ta pružinka vést, dost by to pomohlo.

Uživatelský avatar
uzlix
Příspěvky: 35
Registrován: 14 říj 2015
Bydliště: Černá Hora, Blansko / Praha

Re: Zámek šoupaček T3

Příspěvek od uzlix »

Ahoj,
zkouším to ještě jednou. Nemá někdo plánek nebo fotku, jak v tom zámku funguje aretace stavu zamčeno-odemčeno? Od Merlina už vím, že by to měla držet nějaká pružinka (nevím odkud kam má vézt a co přesně drží) a od maxmaxe, že je to namalované v ETce (ať už je to cokoliv). To je oboje fajn, ale přeci jenom mi ještě nějaké střípky skládanky chybí k tomu, abych to dokázal nějak opravit. Předem díky za info.

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 206
Registrován: 10 dub 2013
Bydliště: Žacléř

Re: Zámek šoupaček T3

Příspěvek od Merlin »

Ahoj Uzlixi!
Omlouvam se, ze jsem nedodal slibeny foto, ale trochu jsem to nestihal a tak musela klika pockat.
Vyse jsem psal o pertlu, ktery lze s opatrnosti rozdelat...mel jsem na mysli pertl na valcovitem tele vlastniho zamku, co je v samotne klice. V nem je pruzinka, ktera vraci kryci plisek, aby nesel bordel do klicove dirky...myslim, ze tam jsme se nepochopili a Ty jsi myslel jine misto.
Spatne se to bez fotek popisuje a tak az to budu rozdelavat, hodim Ti je sem i s popiskem. Jen to bude muset chvilku pockat, neb se mi to na Podmitrovw trochu hralo, tak se budu muset nejdriv podivat na vodni pumpu...

At to vrci, Merlin.

PS:Etka je elektronicka verze katalogu nahradnich dilu od Volkswagenu.

PPS: U zminky o vodni pumpe at si pravoverni vzduchari jen odplivnou a netreba dale rozebirat...
"Modrej" VW Transporter T3 1,9 TD AAZ
"Zarivka" SKODA Rapid 130
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
uzlix
Příspěvky: 35
Registrován: 14 říj 2015
Bydliště: Černá Hora, Blansko / Praha

Re: Zámek šoupaček T3

Příspěvek od uzlix »

Ahoj Merline, tak to jsem myslel úplně jiné místo, promiň, asi jsem se špatně vyjádřil. Jde mi o samotný mechanismus zámku uvnitř šoupaček. Přidám večer nějakou fotku, ať je jasné, co myslim. Jsem teď stejně nepojízdný zase z jiných důvodů, tak to asi nespěchá. Každopádně, co jsem koukal, tak v ETKA to není, tam je ten celý zámek jako jeden díl...

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 206
Registrován: 10 dub 2013
Bydliště: Žacléř

Re: Zámek šoupaček T3

Příspěvek od Merlin »

Ahoj Uzlixi!
Tak jsem se k tomu dnes dostal. Nuze, bude to tak...jak mluvil o te vlozce. Jelikoz jsem nepostoupil s novou (vlozka je trochu zarostla v klice), tak posilam fotku alespon te zlomene kliky s vlastnim zamkem a onim cervikem, co ho drzi na svem miste.
Budu jeste predelavat tapecirunk, tak se podivam, jestli se k tomu nedostanu bliz, ale v zasade se obavam, ze pokud se das do rozebirani toho plechovyho bazmeku, co je v nem klika zastrcena, ceka Te onen letecky den pruzinek apod.
Zamek s klikou...
Zamek s klikou...
P5090142.JPG (129.03 KiB) Zobrazeno 6828 x
Drzim pesti, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 1,9 TD AAZ
"Zarivka" SKODA Rapid 130
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Odpovědět