Všeobecné dotazy - Hranaťák

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od venca101 »

Borci, další Jobovka... Upadnul mně hadicovej náústek na pumpě podtlaku brzd. Je lepší vyměnit celou pumpu nebo stačí vyměnit víčko? Když už se tím mám zabývat, tak ať to je pořádně. Nevím, jestli se v té pumpě může podělat i něco jinýho než ten náústek..
vyveva.jpg

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od maxmax »

V podstatě stačí víčko, pokud jsou v pořádky lamely a brzdilo to jak mělo.....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od mhepp »

Tot je docela častý problém. Víčko klidně sundej, nic tím nepoděláš. Občas je na víčku probroušené kolečko od lamel. Takže klidně jiné víčko, ale doporučuji srovnat/přebrousit tak, aby tam nebyly vydřené drážky.
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od Vendelin »

Venco, ty máš krabicu?

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od venca101 »

Tak jsem nakonec vyměknul a koupil celou novou pumpu. Potřeboval jsem do druhýho dne odjet na STK. Mimochodem jsem STK napodruhé udělal :)
Víčko ale koupím taky a tu starou pumpu opravím a uložím do syslírny na horší časy.
Vendelin píše:
09 črc 2020
Venco, ty máš krabicu?
Mám už asi 12 let. Je to moje auto pro běžné ježdění, jiné už nemám. Však díky krabici jsem jel na první VW sraz na Podmitrov v roce 2008 a zjistil, že existují aji ponorky a bylo vymalováno :D

PS rada na závěr: Když u T3 měníte kapličku s tachometrem, tak si přetočte ujeté kilometry podle původního. Já dával jinou a kilometry nechal jak byly. Z STK mě vyrazili proto, že jsem měl najeto o 25 000km míň než před dvěma lety.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od eLzyx »

venca101 píše:
11 črc 2020
Z STK mě vyrazili proto, že jsem měl najeto o 25 000km míň než před dvěma lety.
proto je lepší před STK vždycky kouknout sem: https://www.kontrolatachometru.cz/
obzvláště u našich kár s pětimístným tacho, kde nikdo neví, jestli to má 80000km, nebo 180000, nebo třeba 380000 ... tak aby člověk věděl, co hlásit. Protože oni tam jsou schopni fakt napsat, že ten BUS, co objel Zeměkouli, má 80t km a při další STK se budou divit, že je tam jen 10t km.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od Radek »

To je dobrý s tím tachometrem, to jsem neznal. Protože jezdím na STK pravidelně na úplně poslední chvíli, aspoň vím kolik jsem vždycky po dvou letech najel...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od venca101 »

Přátelé,

prosím o objektivní radu. Našel jsem díru v zadním rameni, po vylisování silentbloku se konec ramena dost rozesrál, bylo to křupavý jak perníček. Má ještě smysl toto opravovat nebo je už čas sehnat jiný? Docela mě tlačí čas, potřebuji udělat STK před dovolenou :(

1a.jpg
2a.jpg
3a.jpg
inzerát_1.jpg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od Sam »

Kup zdravy jety kus. Je to dostupny dil a varit to aby to nejak vypadalo a drzelo, to je na nekolik dni prace.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od venca101 »

Trochu zpětné vazby, jak to dopadlo... Shnilé levé rameno na obrázcích výše jsem už hodil za stodolu na hromadu se železem do hutí a sehnal v Německu docela levně voňavé rameno viz obrázek. Bylo tady za 4 dny, takže tentokrát musím vyseknout poklonu nejen německé ale dokonce i české poště!
Po kontrole pravého ramene s drátěným kartáčem se objevily prorezliny na těch samých místech jako u levého, ale ty jsem ještě dokázal opravit. Takže doporučuji majitelům hranatých busů omrknout stav ramen. Pod šlupičkou barvy se dají najít nehezké a docela nebezpečné skutečnosti.

levé rameno z Německa
levé rameno z Německa
leve rameno.jpg (121.16 KiB) Zobrazeno 3014 x

opravená pravá strana
opravená pravá strana
prava strana.jpg (141.3 KiB) Zobrazeno 3014 x

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od martin_100 »

Pravidelně ramena vysříkávam mastnotou. Je to známá bolest busů. Bohužel celkem drahá sranda. Ale co he dneska levný......

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od udeeska »

....taky pravidelně a v nenapravidelných intervalech vystříkávam nějaký ty dutiny, docela bezbolestně....snad to zabrání kundrozi.... :shock:

... otázkou je do kterého roku se dělaly sedačky s krátkou opěrou loktu , které nebylo možno nastavit?
... chytrá kniha o T3 o tom nic ... tuším do června 86 a od září 86 už nastavitelné a delší?

...je velká škoda že fórum o T3 zkrachovalo :roll:
Přílohy
IMG_20220729_132219.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 206
Registrován: 10 dub 2013
Bydliště: Žacléř

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od Merlin »

Ahoj Udeesko a další!
Bude to pravděpodobně rok 1985, tam se láme většina, pak něco ještě 1982 a pak 1987...
Busí forum k T3 neumřelo, teda jedno jo, ale už leta běží náhrada... leč banda okolo T3 se poměrně dost změnila a tak se plní velmi pomalu... Ale kdyby Venca napsal o ramenech taky tam, nebylo by to vůbec od věci. Tuším, že už se tam jednou řešilo, že jsou v podstatě oboustranná... www.busforum.cz

www.busforum.cz
www.busforum.cz
IMGP6781.JPG (234.22 KiB) Zobrazeno 2862 x

Ať to vrčí, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 1,9 TD AAZ
"Zarivka" SKODA Rapid 130
----------------------------------------------
http://www.coffee-garage.blogspot.com

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od boldor »

Merlin píše:
30 črc 2022
www.busforum.cz
...to je dobré vědět :)
.
new.jpg
new.jpg (59.84 KiB) Zobrazeno 2780 x
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od udeeska »

boldor píše:
01 srp 2022
Merlin píše:
30 črc 2022
www.busforum.cz
...to je dobré vědět :)
.
new.jpg
...na kolipak vyšel?
Já tu hledal ale nejlevnější $25 tisíců na první pohled vypadal dobře ale třeba rám natřený, že by nebylo vidět, že ho půlka tloušťky chybí díky korozi a zadní vlečná ramena jak u Venci101, akorát poloviční tloušťka materiálu taktéž "ošetřeno" nějakým asfaltem ve spreji bez ošetření základního nátěru.....
.....kolega z klubu ho koupil za ty peníze 💸 a snažil se ho obratem střelit za desítku více ale nešla zpátečka, popředu dojel k nějakým borcům kde mu řekli že je potřeba nové převodovky , že zpátečka f piči a že mu ji za $5.5 tis vymění.....
.... nějak mi zavolal jestli se můžu stavit a jestli mám nějaký názor....moc nevědíc ale pořád užívajíce logického myšlení (asi správný termín) jsem kromě hloubkové koroze rámu,ramen.... našel že veškeré plastové pouzdra napůl chybí,poprosil ho o zařazení zpátečky...a ležící pod vozem jsem dotlačil řazení do zpátečky, vylezl z pod vozu a řekl majiteli.. máš zařazenou zpátečku, stůj na spojce, nastartuj motor a zkus jestli bude doublecab couvat..... samozřejmě že ano
..
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od boldor »

udeeska píše:
02 srp 2022
boldor píše:
01 srp 2022
Merlin píše:
30 črc 2022
www.busforum.cz
...to je dobré vědět :)
.
new.jpg
...na kolipak vyšel?
..
Auto je zespoda zdravý jak řípa (je z ostrova Gotland kde se nesolí), ale nekompletní a obouchaný ze všech stran. A není to vzduch ani benzín.
Ale když už na tu dovolenou jedeme, tak prostě to plato zapřáhnu. :D Nemohl jsem si nechat ujít příležitost dokompletovat výrobní řadu Téček. Teď snad už dám pokoj :) , konečně dostavím dílnu a rozjedu další projekt. Doka to ale určitě zatím nebude.
Cenovka byla 4tis kr. , na naše lehce pod deset, $400.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od venca101 »

S podzimem pomalu přichází nové závady :) Včera po cestě z Brna na mě protijedoucí blikali jak diví, ciklisté ukazovali rukama "kačenky" , tak mně to nedalo, zastavím, podívám se na světla a ani jedno nesvítilo, přitom vypínač světel byl zapnutý. Inu zastavil jsem se v mototechně pro žárovky, před mototechnou na parkáču jsem vyměnil všecky žárovky v předních světlech a svítí pouze parkovací a dálkové, potkávačky nesvítí.
Pojistky vypálené nejsou a už mě nenapadá, kde by mohla být chyba. Neví někdo? Není tam nějaký relé na světla?

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od evinsen »

T3 relé nemá,ale mechanismus toho relé je v přepínací páčce,tam se to vytavuje.Další takový špek je v zásuvce pojistkové skříňky,pokud to má kulaté výstupní piny,nevím co máš za ročník

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od venca101 »

rok 1983. Dík za typ, zkusím jinej vypínač, mám jich na půdě několik, snad to bude ono...

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Všeobecné dotazy - Hranaťák

Příspěvek od venca101 »

tak jsem zkusil 2 jiné vypínače a nic. Navíc se stavil soused s multimetrem, proměřili jsme všechny pojistky - v pořádku. Proměřili jsme vypínače a taky jsou v pořádku. Máte nějaký nápad, co dalšího může být v čoudu?

Odpovědět