Převodovky - všeobecné téma

Odpovědět
venca101
stálý inventář fóra flat4

Převodovky - všeobecné téma

Příspěvek od venca101 »

Zdravím vespolek,

do roka a do dne zamýšlím výměnu převodovky v busovi 1.6D. V autě byl nepůvodní motor passat 1.6TD a 5 kvaltová převodovka s kódem 3H.
V uplynulých dvou letech jsem vyměnil motor z 1.6TD na holý diesel (jak mám v TP), ale převodovka zůstala. S touto 5 kvalt převodovkou je auto líné jak veš a kolikrát musím v kopcích podřazovat na nedůstojné rychlosti. Pomůže v mém případě záměna převodovky za nějakou standartní 4 kvaltovou převodovku, která by si s holým dieselem více rozuměla? Jaký kód té 4 kvaltové shánět??

Předem děkuji za odpovědi

přehled převodovčích kódů třeba tady:
http://vwt3.com/t3-tech/t3-data/t3-gearbox-codes/

spirit of speed

Re: Převodovky - všeobecné téma

Příspěvek od spirit of speed »

Ahoj Venco,
jsou dva typy převodovek. Stará dvoukulička a nová jednokulička. Já jezdím holý diesel v kombinaci s DM převodovkou. Žádný trysk to není. Cestovní rychlost na dálnici 100km/h (vysoká laminátová střecha). Lehké kopce do 10% stoupání na 4 stupeň. Zbytek zvládne trojka a na dvojku se plazíme Alpami.
... rock 'n' roll ...

venca101

Příspěvek od venca101 »

Aha, a co to znamená jednokulička nebo dvoukulička? jak se to pozná? Jde to nějak poznat z kódu převodovky a těch čísel z tabulky? Převodovky jsou pro mě španělská vesnice, vůbec se nevyznám.
Jinak díky za reakci, potřeboval jsem vědět, jak se holej diesel chová se čtyřkvaltovou převodovkou a to co popisuješ je mým snem :D
Nehodlám trhat asfalt ani netoužím na dálnici dojet BMW, pokynout přes okýnko a ujet. Stačí mně, když to vyjede kopec na trojku a cestovní rychlost bude kolem stovky. Teď ten holej diesel je k té pětikvaltové 3H převodovce prostě slabej, kopce na silnici od Třebíče do Telče nyní musím podřazovat na dvojku a to už dle mého názoru trochu nedůstojné.
Udělal jsem si výcuc z těch převodovkových tabulek pouze pro holé diesly , já mám T3 z roku 1984, z toho mně podle tabulky odpovídají převodovky 6D, ABF, ACP, ACR, DY. Dá se z toho poznat, jestli je to ta jednokulička / dvoukulička?

VW T3 gearbox codes.jpg

evinsen

Příspěvek od evinsen »

To je řazení na převodovce,zvenku.buď tam máš 1 nebo dvě kuličky.
měl by si vědět měsíc výroby

spirit of speed

Příspěvek od spirit of speed »

Ahoj nejsem si jistý jestli se v roce 84 nezačaly montovat novější "jednokuličky"
new.jpg
old.jpg
old.jpg (53.99 KiB) Zobrazeno 1038 x

Lepší je to omrknou.
Máme ročník 81 (dvoukulička) a já v dobré víře, že se zrychlím koupil ABH a to je jednokulička.
... rock 'n' roll ...

martin_100
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_100 »

spirit of speed píše:
27 črc 2022
já v dobré víře, že se zrychlím koupil ABH a to je jednokulička.
No kdyby ses jíchtěl zbavit a je funkční tak bych měl zájem :wink:

venca101

Příspěvek od venca101 »

Díky za obrázkové vysvětlení, už rozumím rozdílu mezi jedno a dvoukuličkou, nežil jsem dnes nadarmo :)
Z obrázků je patrné, že tělo dvoukuličkové převodovky je kratší - zejména nos převodovky s držákem silentbloku. Určitě budu shánět jednokuličkovou, protože jinak bych musel zřejmě hýbat s polohou motoru - celej bych ho musel dostat víc dopředu.
Při záměně převodovky z pětikvaltu na 4 kvalt prozatím počítám jen s jiným držákem silentbloku šajtrpákou a táhlama řazení. S motorem bych hýbal velmi nerad.

mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org

Příspěvek od mhepp »

S motorem se hybat nemusi - jen ta dvoukulicka ma jiny drzak, je delsi. Takze frema je ve stejne pozici. Spis bys potreboval ten zadni dil tahla razeni, ten je jiny.
Jsem jen motolama

Mr.herdek

Příspěvek od Mr.herdek »

Vymenim abf za tvoji 3h a doplatim, kdyztak email.. ;)

Odpovědět