Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Želvák Bob »

... kolize trošku zbytečná ...
Je jasný, že zavinění je na straně Vettela - a nejen dle pravidel ...
... i když musím říci, že rozdíl rychlostí byl velkej a nic by se nestalo, kdyby Webber jel napravo ... Jen by prostě dojel druhej ...
Tady je vidět, že Seb už byl asi přemotivovanej a chtěl využít jedinečné příležitosti dostat se konečně k lizu - a naopak jako by Mark měl pocit, že když vyhrál dvakrát po sobě - že už to bude mít jasný i dál. Zjevně se oba spletli. Ale jakákoli nevraživost není namístě - sice hloupej - ale stále "normální" závodní incident ...
Jen je škoda se takto zbytečně připravit o body - a nahrát na smeč soupeřům. Na první pohled to vypadá, že Red Bull dělá vše pro to - aby nevyhrál ani jeden šampionát - a to ani s dosud stále nejlepším autem ...

Zajímavá spousta ťukanců ...
Massa - Kubica
Vettel - Webber
Alonso - Petrov
Button - Hamilton
... a mám pocit, že i Hulkenberg a Kobayaši se opřeli do soupeřů - i když si teď nevybavím do koho ...

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Želvák Bob »

Petr914 píše:...dobrý...dobrý chlapi...akorát ten Piquet tam neni...a jiní tam zase sou... :wink:

...já to dam zleva odshora...

...Fernando Alonso...sir "Black Jack" Brabham...Michael Schumacher...Emerson Fittipaldi...Lewis Hamilton...Mika Häkinnen...Damon Hill...

...Niki Lauda...Keijo "Keke" Rosberg...Mario Andretti...sir Jackie Stewart...Alain Prost...Jacques Villeneuve..."Big John" Surtees...

...Alan Jones...Nigel Mansell...dva idioti...Jody Scheckter...Jenson Button...

...Webberův hattrick na pole position je jasnej signál...že se konečně našel...a je v tý nejlepší formě...v jaký kdy byl... :)
Dobrej test Petře :-)
Musím říct, že jen Big John a Jody nejsou k poznání - ostatní mají stále ještě vystopovatelné rysy ...
(např. Nigel je sice bez charakteristického kníru, ale obočí ho prozradí i ve sto letech)

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od ovalisimus panornik »

...nejsem objektivní, mám své oblíbence a to je pro mě důležité, ať se děje co se děje...Šumi...tahle akce Seba je objektivně jasná, ale pro mě je prostě lepčejší a Mark jen zdržuje :D talent je jen na jedné straně :D ..prostě nejsem objektivní... jinak vlasně tady nemám co dělat.... :wink:

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Želvák Bob »

Ťukanec Vettel - Webber :

Šéf týmu Christian Horner byl z výsledku závodu značně zklamaný. „Vždycky po jezdcích chceme, aby si navzájem nechávali prostor. Dnes ani jeden z nich neustoupil a my jsme kvůli tomu ztratili spoustu bodů,“ poznamenal. „Nikdy se neměli dostat tam, kam až se dostali. Viděli jsme to dneska u Jensona (Buttona) a Lewise (Hamiltona) – ti spolu závodili, ale nechali si prostor. Jsem velmi zklamaný, protože tým udělal vše správně a zasloužil si vyhrát – byli jsme silní, měli jsme lepší strategii než McLaren. Přesto jsme mu jen tak naservírovali 43 bodů.“

Analýza tureckého neúspěchu u Red Bullu netrvala dlouho. Rakouská stáj přišla v Istanbulu o double kvůli vzájemné nehodě svých jezdců. Přestože bezprostřední vinu na kolizi nese spíš Sebastian Vettel, ukázalo se, že Mark Webber se na ní pravděpodobně nepřímo podílel také.

Australan totiž chvíli před nehodou dostal od týmu pokyn, aby šetřil palivo. Proto ho Vettel na rovince tak snadno dotáhl a mohl na něj zaútočit. Sám by musel začít šetřit hned o kolo později, a tak měl na předjetí jen jednu šanci.

„Obě auta začínala se stejným množstvím paliva, ale Sebastianovi zbylo kilo paliva navíc. Mohl tak odjet o jedno kolo v ideálním režimu víc, nemohli jsme ho moc brzdit, protože byl pod tlakem Lewise Hamiltona,“ vysvětlil v neděli večer šéf týmu Christian Horner.

Samotnou potyčku zhodnotil následovně: „Myslím, že Mark vytlačil Sebastiana do špinavé stopy a nechal mu tam tak akorát místa. Sebastian se do toho samozřejmě pustil docela agresivně, ale byl dost vepředu.“

„S oběma jezdci zacházíme naprosto stejně. Mají oba stejné vybavení, oba stejné příležitosti. (Vettel) měl víc paliva, protože se nějakou dobu vezl v slipstreamu, využil výhodu, na to měl právo. Byl pod velkým tlakem Lewise Hamiltona a dostal se do pozice, kdy Marka potřeboval předjet. Naší prioritou je vyhrát závod. I kdyby si auta vyměnila místa, pořád bychom byli první a druhý a měli 43 bodů. Oba jezdci by se v šampionátu trhli od McLarenu.“

Horner zopakoval, že největší chybu udělali jeho jezdci tehdy, když si při souboji „nenechali vzájemně dost prostoru“. „Mluvil jsem o tom s nimi. Jsou to velcí kluci. Nejdůležitější je, že dneska zahodili spoustu bodů, a to se nesmí už nikdy stát. Musí se z toho poučit.“

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Vettel je neoblomný: Kolizi s Webberem jsem nezavinil!

Příspěvek od Milosak_1 »

Sebastian Vettel byl po nevydařeném předjížděcím manévru v závěru Velké ceny Turecka vozů formule 1 skálopevně přesvědčen, že kolizi s týmovým kolegou Markem Webberem, která vzala týmu šanci na double v závodě, nezavinil. „Byl jsem před ním, měl mě pustit,“ uvedl.

„Když se podíváte na záběry, jasně vidíte, že jsem byl před ním. Vyjel jsem si proto do optimální stopy, abych se připravil na blížící se zatáčku,“ prohlásil Vettel s tím, že byl v okamžiku manévru o trochu rychlejší, a proto se k předjíždění odhodlal.

„Nebylo to určitě nic agresivního. Jednoduše jsem měl o trochu větší rychlost, díky tomu jsem se k Markovi dostal velmi blízko a měl tak šanci ho předjet. Bylo to těsné, podařilo se mi dostat se před něj, ale manévr už jsem nedokončil,“ uvedl.

Vettel je přesvědčen, že kolize nepoznamená vztahy obou jezdců. „Mezi námi není žádný boj. Tohle je něco, co se jednoduše může stát komukoliv. Nejsme z toho nadšeni, ale teď už s tím nic neuděláme. Samozřejmě, že mě celá ta situace netěší, ale opakuji, byl jsem vpředu a chystal se jít na brzdy, když jsme se střetli. To je vše,“ podotkl Vettel.
Vettelovo výmluvné gesto

Ovšem jeho gesto poté, co na trati vystoupil z poničeného monopostu, o přílišném respektu ke kolegovi něsvědčilo. Vettel si výmluvně v záběrech kamer vykroužil prstem několik kol okolo spánku. Jednoznačně tak dal najevo, že si o Webberovi myslí, že se nejspíš zbláznil.

Webber nabídl na situaci odlišný pohled, přesto příliš o kolizi hovořit nechtěl. „Seb měl dobrou rychlost a dostal se vnitřní stopou na mou úroveň. Pak jsme jeli bok po boku, když náhle prudce uhnul doprava a střetli jsme se,“ uvedl Webber. „Vše se odehrálo velmi rychle. Je to škoda pro tým, tenhle den se nám nakonec nevydařil. S McLarenem jsme přitom svedli dobrý závod.“

Šéf týmu Red Bull nechtěl hned po závodě určit viníka kolize. Omezil se pouze na prohlášení, že jej takový vývoj závodu zamrzel. „Z týmového pohledu je to určitě nepříjemné, jsem rozčarován, protože jsme zvolili vynikající strategii a předčili McLaren,“ citovala Hornera stanice BBC. „Stálo nás to hodně bodů,“ doplnil.

Posudte sami... dukaz je na 1:40
[/quote]
Naposledy upravil(a) Milosak_1 dne 31 kvě 2010, celkem upraveno 1 x.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Vettel sestřelil kolegu Webbera a umožnil McLarenu triumf v

Příspěvek od Milosak_1 »

Dramatický závěr s příchutí šampaňského pro tým McLaren nabídla Velká cena Turecka vozů formule 1. V Istanbulu vyhrál Lewis Hamilton před úřadujícím šampiónem Jensonem Buttonem, double spadl McLarenu do klína kvůli kolizi pilotů Red Bullu. Ti dlouho kralovali, Mark Webber držel první a Sebastian Vettel druhou pozici. Pak ale Vettel zaútočil na první příčku, což skončilo nesmyslným střetem, který odsunul Webbera až na třetí pozici a pro Vettela znamenal konečnou v závodě.

Britská stáj se tak dočkala nečekaného dárečku, ovšem oba Britové si v závěru nedali nic zadarmo a hrozil jim podobný konec jako Red Bullu. Nejdříve Button předjel ve fantastickém souboji Hamiltona, aby mu to jeho krajan vzápětí vrátil. Pak už stáj prostřednictvím rádia Buttona zklidnila v obavě, že tým na soutěživost svých pilotů doplatí podobně jako konkurenční Red Bull.

"Šetři palivo," vzkázal tým Buttonovi, což se v překladu dalo vyložit jako "zpomal a netlač na Hamiltona". Button pokyn týmu dodržel a v závěru závodu už na stájového kolegu nedotíral. Hamilton si tak mohl dojet pro první letošní triumf,smutný Webber se nakonec smířil s třetí pozicí. Oslav na pódiu se však příliš neúčastnil a nejspíše přemýšlel o peprných slovech směrem ke kolegovi Vettelovi. Ten krátce po svém vyřazení odmítl označit svůj manévr za chybný.

Start se Webberovi povedl, udržel si vedoucí pozici získanou v kvalifikaci. Na druhou příčku se na okamžik prodral Vettel, brzy si ji ovšem vzal zpět Hamilton.

Hamilton jezdil velmi rychlé časy, několikrát první místo atakoval, ale po šestnácti kolech byli jeho mechanici při výměně kol o něco pomalejší, čehož využil nejen Webber, ale také Vettel a už na nových pneumatikách se dostal na druhé místo.

McLareny ale podpořil na čtvrtém místě Button a stříbrné šípy zejména svou lepší maximální rychlostí Red Bullům pořádně zatápěly. Pátý Schumacher ztrácel v polovině závodu už půl minuty.

Dvojblok Red Bullu si pak dlouho držel pozici na dvojitou oslavu, než se Vettel rozhodl vzít Webberovu pozici útokem. Ten se mu ale nezdařil, na rovince neudržel stopu, jeho vůz se zavlnil a sestřelil druhý z redbullů. Sám Vettel byl ze závodu vyřazen, Webber se propadl na třetí místo za oba Brity. Sen o istanbulském doublu se Red Bullu rozplynul.

Velká cena Turecka, sedmý závod MS vozů formule 1 v Istanbulu:
1. Hamilton 1:28:47,620
2. Button (oba Brit./McLaren) -2,645
3. Webber (Austr./Red Bull) -24,285
4. M. Schumacher -31,110
5. Rosberg (oba Něm./Mercedes) -32,266
6. Kubica (Pol./Renault) -32,824
7. Massa (Braz./Ferrari) -36,635
8. Alonso (Šp./Ferrari) -46,544
9. Sutil (Něm./Force India) -49,029
10. Kobajaši (Jap./BMW Sauber) -1:05,650.

Průběžné pořadí MS (po 7 z 19 závodů):
1. Webber 93 b.
2. Button 88
3. Hamilton 84
4. Alonso 79
5. Vettel (Něm./Red Bull) 78
6. Kubica 67
7. Massa 67
8. Rosberg 66
9. M. Schumacher 34
10. Sutil 22

Pohár konstruktérů:
1. McLaren 172 b.
2. Red Bull 171
3. Ferrari 146
4. Mercedes 100
5. Renault 73
6. Force India 32
7. Williams 8
8. Toro Rosso 4
9. Sauber 1.

Muj komentar - konecne zavod u ktereho jsem neusnul, fakt bylo na co koukat.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Milosak_1 »

A nebo to jde i takto...
[/quote]
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Milosak_1 »

Johne, zijes, nebo zapijis smutek ?
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od REDH0T »

Buď se lidi kolem seriálu rychle vzpamatují nebo tuto útrpnou frašku vystřídají v zájmu lidí reality show na jezdeckých simulátorech. To co se tam děje a kam to dospělo je mimo moje chápání. To nepovažuju za motorismus, tím míň za sport.

Obávám se, že komunikace track radio bude v roce 2013 vypadat asi takto :

Pilot : Houstone, houstone, jak mě slyšíte?
Box : Spojení OK, na nic nehrabej, zapínej ostřikovače reklamních panelů a vyvažuj!
Pilot : OK, dejte signál na přistání.
...
...
Box : Round 71. Eagle has landed, waw...
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od john »

Milosak_1 píše:Johne, zijes, nebo zapijis smutek ?
Zijem a nesmutim, Mark je stale cislo jedna...

Moj pohlad na celu zalezitost :

1./ priatelstvo je na zavodnych okruhoch neznama vec../ pocas zavodu /
2./ kvoli politickej korektnosti kazdy prehlasuje, ze " team orders " neexistuju....to je velka NEpravda...
3./ tieto team orders su nahradene inymi fintami, ako setrenie benzinu a podobne kraviny...je to nepriame doporucenie spomalit a nechat zvitazit niekoho ineho....
4./ jazdci, ktori sa dostanu do tejto urovne motosportu maju naprosto iny pohlad na vec ako my " odbornici a kritici " , ktori sa az na par jedincov divaju na celu zalezitost v TV...a ich hodnoty su niekde uplne inde...
5./ Zvlast jazdci nemeckeho povodu vynikaju schopnostou " take out " supera, ked sa im to hodi do rozpoctu.../a zboznovany Sumi bol v tom velmi dobry.../
6./British jazdci su v tomto ohlade viac gentlemani a na prasacke chovanie si najdu lepsiu formu... :D
7./ co sa tyka Red Bull, tam je to dost jasne, preferencie ma Vettel, pretoze je to mladik, je dobry, dravy, / to sme videli uz viackrat / a jeho buducnost iba prichadza...kdezto Webber je na vrchu jeho vykonnostnej krivky a ma podla mna este asi tak dva roky ostat v tejto forme...
Porovnanim jazdy Webber a Vettel je evidentne, ze Mark je vyzrety, hladky a vyrovnany jazdec...Vettel je skoro opak...potrebuje dozriet...

Vsetky dovody podane na vysvetlenie ci od Vettel, alebo od Red Bull, su pritiahnute za vlasy a argumentovanie, ze by sa Hamilton dostal pred Vettel nedava zmysel...zvlast ak to povie vedenie teamu...je lepsie 1-3, ako 3-0...aspon v mojich knihach... :D

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Velkou cenu Kanady vyhrál Hamilton, McLaren má double

Příspěvek od Milosak_1 »

Hehe, dalsi double McLarenu podruhe za sebou.... tramtrara =D>
Cituji z CTK

Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Kanady formule 1. Britský pilot McLarenu si dva týdny po triumfu v Turecku připsal druhé vítězství za sebou, jeho stáj navíc zásluhou druhého Jensona Buttona získala v Montrealu double. Třetí dnes skončil pilot Ferrari Fernando Alonso ze Španělska, takže stupně vítězů obsadili výhradně jezdci s titulem mistra světa.

Hamilton před třemi lety vyhrál stejně jako letos i kvalifikaci a dnešní triumf ho vynesl do čela mistrovství světa, kde má o tři body více než Button. Na třetí pozici klesl dosud vedoucí Webber, který ztrácí na Hamiltona šest bodů. Australan měl dnes smůlu už před závodem, kdy se kvůli neplánované výměně motoru musel přesunout na startovním roštu z druhého na sedmé místo.

Hamilton udržel vedení po startu, ale za ním došlo ke kolizím, které připravily o přední přítlačná křídla několika vozů včetně Ferrari Felipeho Massy. Naopak Alonsův červený vůz se usadil na třetí pozici za Vettelem.

Brit se snažil ujíždět, ale měl zničené pneumatiky s měkkou směsí a po chvíli na něj Vettel s novým obutím hodně tlačil. Skvěle odstartoval Němec Michael Schumacher, který ze třináctého místa po dvanácti kolech jezdil třetí, ale pak byl v krátkém sledu dvakrát v boxech a propadl se. Webber se rovněž dral vpřed, výborně jezdil i Alonso, ale v patnáctém kole se po prvních zastávkách v boxech před něj dostal na první místo opět Hamilton.

Brit se ale v sedmadvacátém kole podruhé objevil v garáži. O chvíli později k mechanikům zajeli také Vettel i úřadující mistr světa Button, Alonso absolvoval nejrychlejší kolo, ale také on byl u mechaniků. Nezískal žádný náskok a vrátil se opět za Hamiltona. Toho využil Webber, který v čele získával velký náskok, ale nečekaně nezajel včas do boxů a na zničených pneumatikách promarnil náskok kolem třinácti sekund, což se nakonec ukázalo jako klíčová chyba.

Ve 49. kole se Hamilton k Webberovi přiblížil, v cílové rovince ho předjel a potřetí v průběhu závodu se dostal do čela. Hned v dalším kole se Webber vydal do boxů a nasadil na zbývajících dvacet kol obutí s měkkou směsí. Na pátém místě v tu chvíli na čelo ztrácel dvacet sekund. Za Hamiltonem byl Alonso, kterého po chvíli předjel Button. Všichni vsadili na to, že dojedou do cíle už bez přezutí, čehož Webber chtěl využít ke stíhací jízdě.

Ta ale nepřišla, taktika na dvě zastávky v boxech s "tvrdými" pneumatikami slavila větší úspěch. I přes totálně zničená zadní kola dokázal dojet do cíle Hamilton na první pozici a děkoval pak týmu za skvělou taktiku. "Byl na nás o víkendu velký tlak, ale ustáli jsme to," pochvaloval si. "Byl to dosud nejtěžší závod sezony, ale odvedli jsme skvělou práci. Jsem velmi pyšný na tým."

I Button byl spokojený. "Byl to zábavný, ale velmi těžký závod," prohlásil druhý Brit v týmu. Za klíčová označil rozhodnutí, kdy přezout pneumatiky. "Bylo náročné se trefit do pravé chvíle. V tomto jsme odvedli skvělou práci," pochválil týmové inženýry.

Velká cena Kanady, osmý závod MS vozů formule 1:
1. Hamilton 1:33:53,456 hod. (prům. rychlost: 195,079 km/h)
2. Button (oba Brit./McLaren) -2,254
3. Alonso (Šp./Ferrari) -9,214
4. Vettel (Něm./Red Bull) -37,817
5. Webber (Austr./Red Bull) -39,291
6. Rosberg (Něm./Mercedes) -56,084
7. Kubica (Pol./Renault) -57,300
8. Buemi (Švýc./Toro Rosso)
9. Liuzzi (It./Force India)
10. Sutil (Něm./Force India) všichni -1 kolo

Průběžné pořadí MS (po 8 z 19 závodů):
1. Hamilton 109
2. Button 106
3. Webber 103
4. Alonso 94
5. Vettel 90
6. Rosberg 74
7. Kubica 73
8. Massa (Braz./Ferrari) 67
9. Schumacher (Něm./Mercedes) 34
10. Sutil 23

Pohár konstruktérů:
1. McLaren 215
2. Red Bull 193
3. Ferrari 161
4. Mercedes 108
5. Renault 79
6. Force India 35
7. Toro Rosso 8
8. Williams 8
9. Sauber 1
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Želvák Bob »

#-o ... nooo ... člověče, letos je McL a LH nějak divokej tandem. Převážně v boxech ... #-o
Nějak si nemůžu pomoci, ale moc se mi to nelíbí - když už ho za to jednou napomenuli, měli mu napařit alespoň znatelnou pokutu ...
Resp. závodnímu inženýrovi, kterej ho vypustil skoro přímo FA do boku.

Ale jinak - KONEČNĚ - pořádnej závod =D>
Pohledově - ačkoli jsem nikdy Buttona nemusel - jede Jenson daleko čistěji, než LH ...
Jsem rád, že se nenaplnily předsezónní kecy o tom, že bude Lewisem zadupán do země.
Spíš to vypadá, že McL musí dělat nenápadně vše pro to, aby Lewis stačil ... :wink:
Každopádně FIA ho zvýhodňuje určitě - protože tyhle jeho letošní výstřelky by nikomu jinýmu neprošly (možná ještě MSch) ...
Jenson letos připomíná styl Alaina Prosta z jeho nejlepších let u McL. Profesorský styl klidu a jistoty.
Předjetí Alonsa bylo skvělým využitím momentu zaváhání.

Bohužel - Alonsovi se nedařilo zejména v disciplíně předjíždění pomalejších o kolo ... Měl šanci i vyhrát - tímhle si to ovšem po... #-o

Schumi nestíhal a tak opět přitvrdil - místy až "prasil" ... Obzvláště ke konci závodu ...

Největší smolař: Felipe Massa.
Prvně si ho vzali do pressu jezdci FI (Liuzzi a Suttil), v půlce mu opět oni udělali dvojblok, který nešel zdolat a na konci ho sestřelil MSch.
Těžko říci, co mohl udělat v závodě lépe - a přesto skončil patnáctý. Jediný recept asi bude - zlepšit kvaldy. Ale - má na to Ferrari?

Překvapení: Výkonnost Force India - výrazně lepší, než jsme čekali... Že mají dobrou aerodynamiku se ví, ale tohle překvapilo.
Stejně tak - a to ještě o něco více, že i Torro Rosso dokázalo potrápit špičku - i když to, jak Buemi přibrzdil FA bylo až zbytečný - tím spíš, že jel do boxů ... I když - měl na to nárok, byl v tu chvíli na první pozici a to je prostě život. Akorát mě trochu štvalo, že takhle zasáhl do souboje FA a LH ...

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Milosak_1 »

Želvák Bob píše:
Stejně tak - a to ještě o něco více, že i Torro Rosso dokázalo potrápit špičku - i když to, jak Buemi přibrzdil FA bylo až zbytečný - tím spíš, že jel do boxů ... I když - měl na to nárok, byl v tu chvíli na první pozici a to je prostě život. Akorát mě trochu štvalo, že takhle zasáhl do souboje FA a LH ...

A proc ne ?
Vim, ze jsi fanda FA. Kdyby mel lepsi auto, uz davno by mu odjel a i predjel LH...
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Želvák Bob »

Milosak_1 píše:
Želvák Bob píše:
Stejně tak - a to ještě o něco více, že i Torro Rosso dokázalo potrápit špičku - i když to, jak Buemi přibrzdil FA bylo až zbytečný - tím spíš, že jel do boxů ... I když - měl na to nárok, byl v tu chvíli na první pozici a to je prostě život. Akorát mě trochu štvalo, že takhle zasáhl do souboje FA a LH ...

A proc ne ?
Vim, ze jsi fanda FA. Kdyby mel lepsi auto, uz davno by mu odjel a i predjel LH...
... protože poslední věta cos citoval :-)
Jinak - je to hodně o autech. Bylo vidět, že McL má proti ostatním celkem lepší trakci a Ferrari je prostě slabší. FA docela bojoval - ale nějak to nešlo. Myslím, že urvat třetí flek bylo dost slušnej výkon ... A mohlo to být i lepší ... Ale to předjíždění pomalejších bylo tentokrát prostě nějak pro Ferrari zakletý. Tady jsou rezervy, který musí stáj vzpínajícího se koníka odkrýt.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Milosak_1 »

Želvák Bob píše:Tady jsou rezervy, který musí stáj vzpínajícího se koníka odkrýt.
Jejich posledni slusny auto bylo v roce 2007-08, kdy jeste vyhravali a Kimi se s obrovskou davkou stesti stal mistrem sveta. Nutno podotknout, ze to bylo auto, ktere puvodne nastavovali Schumak a Brawn, ale loni to uz byl pekny propadak. Ale oni na to maji prostredky a i jezdce, takze se predpokladam vrati na vysluni.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
clayd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 356
Registrován: 06 led 2007
Bydliště: Struhařov

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od clayd »

tak nám Mark přestoupil do Red Bull Air Race,škoda ho,ale letěl hustě,je neskutečný co ty auta vydržej =D>
Já vím Bohumile ,já vím

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4770
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Jinak nuda...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo vyhraje F1 pro rok 20xx ?

Příspěvek od buca6 »

což o to u těch aut se s tim počítá ale při tom nárazu by každej normální člověk usnul :lol:
If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2010 16:26 VALENCIE

Příspěvek od Milosak_1 »

Cituji z tisku :

První napínavé chvíle se odehrávaly na samotném startu, když Hamilton skvěle vyrazil ze třetí pozice, prosmýkl se před Webbera a mohutně dotíral i na Vettela. Ten ale s vypětím všech sil uhájil první příčku. Hamilton přitom do Vettela lehce vrazil a trochu poškodil vůz, přesto pokračoval v závodě.

Webber startovací manévr nezvládl a z pozice v první řadě na startu se propadl až na hrozivou devátou příčku. Právě jeho snaha probít se zpět na přední pozice ho o pár kol později málem stála zdraví. Když v osmém kole zajel do boxů na výměnu pneumatik, aby měl čerstvé obutí na útok na vyšší příčky, netušil, že pro něj závod brzy skončí. Prakticky okamžitě po návratu z boxů narazil při pokusu o předjetí zezadu do Kovalainena, jeho monopost se vznesl a po dopadu vysokou rychlostí vlétl do bariéry z pneumatik.

Webberova nehoda připomínala dopolední bouračku Josefa Krále na stejném okruhu v závodu GP2, oba piloti zdemolovali své vozy, každý však v jiné zatáčce. Webberovou konečnou byla zatáčka číslo 17. Okamžitě po nehodě vyjel na trať safety car, za nímž piloti kroužili až do závěru čtrnáctého kola, kdy byl závod restartován.
Znovu útočil Hamilton, pak byl potrestán

Při restartu měl opět co dělat Vettel, aby před dotírajícím Hamiltonem uhájil pozici na čele závodu. Vettel navíc chyboval, při nájezdu do zatáčky probrzdil, přesto se ale britský pilot přes něj nedostal. V tu chvíli to vypadalo, že má Hamilton na útok dostatek času, jenže byl potrestán průjezdem boxovou uličkou za to, že předjel zpomalovací vůz při jeho výjezdu na trať. Brit se sice z boxů vrátil na druhém místě, na Vettela už ale ztrácel 15 vteřin.

A začala honička, Hamilton mohutně stahoval Němcův náskok, ale blíž než na šest vteřin se nedostal, brzdili ho pomalejší jezdci. Nakonec se Hamilton smířil s druhou pozicí.

Na třetí příčce závodu dlouho figuroval Japonec Kamui Kobajaši, který až v samém závěru zajel do boxů na povinnou zastávku a pustil na třetí místo Buttona. Kobajaši se vrátil na deváté příčce, stihl však ještě do cílového praporku předstihnout Buemiho a Alonsa.

Naopak se nedařilo Ferrari, zmiňovaný Alonso skončil devátý, přestože startoval ze čtvrté příčky, Massa byl dokonce až čtrnáctý. Legendární Michael Schumacher skončil dokonce až šestnáctý, ještě o místo hůř než v kvalifikaci.

Velká cena Evropy, devátý závod MS vozů formule 1 ve Valencii:
1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:40:29,571 (prům. rychlost: 184,420 km/h)
2. Hamilton -5,042
3. Button (oba Brit./McLaren) -7,658
4. Barrichello (Braz./Williams) -20,627
5. Kubica (Pol./Renault) -22,122
6. Sutil (Něm./Force India) -25,168
7. Kobajaši (Jap./Sauber) -30,965
8. Buemi (Švýc./Toro Rosso) -31,299
9. Alonso (Šp./Ferrari) -32,809
10. De la Rosa (Šp./Sauber) -42,414

Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů):
1. Hamilton 127
2. Button 121
3. Vettel 115
4. Webber (Austr./Red Bull) 103
5. Alonso 96
6. Kubica 83
7. Rosberg (Něm./Mercedes) 74
8. Massa (Braz./Ferrari) 67
9. Schumacher (Něm./Mercedes) 34
10. Sutil 31.

Pohár konstruktérů:
1. McLaren-Mercedes 248
2. Red Bull 218
3. Ferrari 163
4. Mercedes 108
5. Renault 89
6. Force India 43
7. Williams 20
8. Toro Rosso 12
9. Sauber 8

Co jsem ale nepochopil, byla uplne spatna strategie vymeny kol u M. Schumachera.Po zkusenostech Browna a Schumachera udelat tak fatalni chybu ???? Tohle si spocital i komentator na Nove, ze to neni dobra chvile na zastavku v boxech pri vyjetem Safety caru a uz seskupenem poli.
Ferrari uple pohoreli, letos uz tradicne bych rekl.
Prekvapili oba Saubery, jim to preji.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Silverstone

Příspěvek od Milosak_1 »

Johne, zapijis ZASLOUZENE vitezstvi ?
Obrázek
To je takova spina kolem toho Vettela, az to neni hezke. Hold majitel je Rakusak. Vettel totiz na treninku poskodil predni kridlo, a Mark mu musel pujcit svoje ....
Vettel -> vubec mi ho neni ani trochu lito, at se konecne uz nauci zavodit a ne jen komentovat a brecet
Alonso -> jsem zvedavy na co tentokrat bude vymlouvat
Sauber + Mercedes + Williams - super zavod pro ne
Ferrari -> horsi byt nemuzou... a to maji 2 velmi zkusene a dobre jezdce a nejvetsi rozpocet. Pred koncem, kdyz uz byli prazdny zajeli obe auta nejrychlejsi kola, takze ocevidne nedokazou nastavit tezke auto.
McLareny -> skoda, ze se jim nepodarilo zprovoznit nove aerodinamicke prvky, ktere sebou privezli. Stejne ale jeste porad nemaji na Red Bully, kteri jsou v zatackach neuveritelne rychli.
Predelany okruh je velka parada. Hlavne prislo kolem 120.000 divaku, kteri udelali skoro fotbalovou atmosferu, coz si myslim, ze Ecclestona musi potesit i pres zakaz reklam tabakovych vyrobku a plnou hubu kecu aby Silverstone byl vyrazen z MS. Ocevidne D. Hill sehnal nejake sponzory a dali tento legendarni okruh do kupy.


Cituji z webu...
Australský pilot formule 1 Mark Webber jasně dominoval ve Velké ceně Velké Británie. Pilot stáje Red Bull se do vedení dostal ihned po startu a už před sebe do cíle nikoho nepustil. Na druhém místě dojel domácí Lewis Hamilton z McLarenu. Třetí místo obsadil Nico Rosberg z Mercedesu. V čele celého seriálu zůstal Hamilton.

Pro třiatřicetiletého Webbera je triumf velkou satisfakcí. Před sobotní kvalifikací totiž musel po nařízení vedení stáje odevzdat přední křídlo svého monopostu stájovému kolegovi Sebastianu Vettelovi, který o něj přišel v tréninku a náhradní nebylo k dispozici.

Také proto si Webber vítězství náležitě užíval. "Na týmovou dvojku to nebylo špatné..." zahlásil po dojezdu do cíle do týmového rádia. "Dobrá práce, Marku. Už se opět můžeš smát," reagoval šéf stáje Christian Horner.

Mark Webber z Red Bullu (vlevo) před Lewisem Hamiltonem z McLarenu během GP Velké Británie.

Naopak Vettelovi se vůbec nedařilo. Do závodu sice odstartoval z první pozice, kterou si vyjel už popáté v sezóně, ale kvůli poškozené pneumatice hned zpočátku závodu se propadl až na konec pole. Německý pilot se nakonec probojoval na sedmou příčku.

Na druhém místě za Webberem dojel se ztrátou 1,3 vteřiny domácí Hamilton, kterého v Silverstonu podporovalo 120 000 fanoušků. V čele průběžné klasifikace tak zvýšil náskok před stájovým kolegou a úřadujícím mistrem světa Jensonem Buttonem na 12 bodů.

Button, jenž v sobotu označil svůj vůz za "neřiditelný" a do závodu odstartoval z 14. pozice, obsadil čtvrtou příčku. Britský pilot se tak ani na jedenáctý pokus za sebou nedokázal prosadit na stupně vítězů.

Velká cena Velké Británie, desátý závod MS vozů formule 1 v Silverstonu:
1. Webber (Austr./Red Bull) 1:24:38,200 (prům. rychlost: 217,457 km/h)
2. Hamilton (Brit./McLaren) -1,360
3. Rosberg (Něm./Mercedes) -21,307
4. Button (Brit./McLaren) -21,986
5. Barrichello (Braz./Williams) -31,456
6. Kobajaši (Jap./Sauber) -32,171
7. Vettel (Něm./Red Bull) -36,734
8. Sutil (Něm./Force India) -40,932
9. M. Schumacher (Něm./Mercedes) -41,599
10. Hülkenberg (Něm./Williams) -42,012.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 19 závodů):
1. Hamilton 145
2. Button 133
3. Webber 128
4. Vettel 121
5. Alonso (Šp./Ferrari) 98
6. Rosberg 90
7. Kubica (Pol./Renault) 83
8. Massa (Braz./Ferrari) 67
9. Schumacher 36
10. Sutil 35.

Pohár konstruktérů:
1. McLaren-Mercedes 278
2. Red Bull 249
3. Ferrari 165
4. Mercedes 126
5. Renault 89
6. Force India 47
7. Williams 31
8. Sauber 15
9. Toro Rosso 10.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Odpovědět