Rada ohledně koupě svářečky

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Šíša »

eLzyxi ... covece :D Placas hrusky s nerezem dohromady :D

Nikdo nemluvi o 200tis za vyvareni a lak. Uprimne, vim kolik napr. cca dal Luke za svuj bus atd a nebyla to ani polovina. Taktez jsou fachmani co delaji rychle a kvalitne, jen si musis pockat, nebo jsou prez pul republiky :)

Dale, nejsem zivnostnik, neni mi ani 40 (ale uz za chvili bude), pracovali jsme ve stejne firme a na stejnem postu, nicmene od te doby po 9ti letech jsem podstatne dal. Jen aby se clovek nekam dostal a neco mel, musi ze zacatku dost obetovat, vcetne treba rodiny.

Teardrop jsem stavel kdyz jsem tam byl zamestnan a plat jsem bral neco malo prez 11 cisteho :)

Nedelam v IT, ac jsem zacinal taky tam, delam v automotive a automatizaci.

Ja zacal pozde, tys podstatne mlad, nemas si proc stezovat, nemas rodinu, zenu, dite, tak koukej zabrat ... ale delat nekde spravce site v male soukrome firme, ve volnem case rozvazet vrtaky, to se na nasobek prumerneho platu clovek nedostane ... ale na druhou stranu mas fixni pracovni dobu, nidko te nerusi o nocich, vikendech atd atd. Vse ma sve pro a proti.

Znam mraky IT, kteri jsou treba i o deset let pladsi nez ja a maji i treba trojnasobek prumerneho platu (a ano i v severnich cechach)

Jinak k nam ted nastoupil kolega programator automatizace a po 10ti letech se vratil do CZ jen na uklidnenou. Jinak jeho prijem se pocital ve statisicich mesicne (na ceske) neb byl treba rok v Cine, rok v Rusku, dva roky v Brazilii atd atd ... opet neco za neco.

Borci jako Vako, SO, Sam atd at si klidne svari. Maji na to podminky (prostredi, zivotni, financni, casove), ostatni smudlove, jako treba ja a pod., jim vyjde levneji obycejne auta jako je T2b, Mechiko atd atd si nechat udelat. Za usetreny cas muzu jit do prace (kdyz proplati prezcasy ... jinak omezeni se da obejit bud dalsi kartou, nebo DPC atd atd ... znam lidi co maji treba 250+ hodin rocne :D ), muzu jit na brigadu, muzu si delat sve melouchy (treba i to IT ... a pro me nikdo za mene nez 1100,- nedela, kdyz potrebuji neco udelat a nechci si to delat na projektech sam) kterym rozumim a vim ze me uzivi, nez se mordovat se svareckou, flexou, spinou, zimou atd atd.

S tim muzu az budu rentier :D A i pak se ja osobne na to vyseru, neb radsi pojedu nekam na vylet.

Tak asi tak.

Edit: nabidek na praci, programatoru jak PC, tak automatizace, vcetne treba cesko-zahranicnich (a startuji vetsinou na 3500,- Eur) chodi vice nez dost, opet je to ale neco za neco (tri tydny v zahranici, tyden doma, nebo sluzebni cesty Cina, Mexiko, Brazilie, Italie). je to jen o tom co je clovek ochoten akceptovat/obetovat. Ja byt zdravotne bez indispozice a byt o 10-15let mladsi a bez rodiny, par let by me tu nidko nevidel :)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od gandy »

Tak myslím, že jestli někdo bude chtít poradit se svářečkou, až zabloudí sem, kontaktuje nejbližšího headhuntera.. :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Šíša »

Kolegovi jsem jiz praci dohodil a je spokojen :D

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

Šíšo, já už jsem podstatně dál a jinde. IT supervisor v CZ/US firmě. Platově na více jak dvaapůlnásobku (za necelý rok to není špatné navýšení příjmů) toho, co jsem měl v té předchozí "nejmenované" firmě. Ale ano, ke statisíci to není a jen tak nebude. Leda, že bych za pár let vzal funkci planťáka, až se tu stávajícímu nebude chtít už dále s náma mordovat :lol:
I tak bych to teoreticky mohl někomu svěřit, ať mi busa vymazlí, prachy jsou. Ale nechci. Zařekl jsem se, že jej postavím sám, resp. s minimální pomocí. Ano, někdy třeba dojdu k tomu, že si řeknu "ty opršeniny mě štvou, na STK s tím mají problém, kašlu na to, dám to opravit, nalakovat ... "
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od john »

Pretoze som starsi ako vacsina z Vas, predpoklad je , ze mam viac zivotnych skusenosti... :D
Ak chces byt dobry gitarista, nekup si cinsku kopiu Fender...ak chces byt rychly na ceste, nekup si Trabanta / :D alebo ponorku / :D
Ak chces zvarat dobre, nekup si najlacnejsi piece of shit, pretoze " na moju potrebu to staci "
Zvaranie, myslim kvalitne, profesionalne, ja hodnotim ako umenie.. nedosiahnes ho na podradnej masine a s podradnym porozumenim o co vlastne ide...ak je dostatocne osoplene , nepenetrujuce zvary, tak nemam koment.... :D
Dobre zvaranie moze robit clovek, ktory ma tisice odvarenych hodin, RTG testy.. :D ..za sebou.....vacsina si mysli, ze je to prehnane....nie je...videl som desiatky amaterskych renovacii, kde po pol roku zvary popraskali tak, ze som sa nestacil divit...z mojho pohladu je to vylozene nespravne a uz sa to priklana na stranu nezakonnosti...pokial u Vas nikto nekontroluje kvalitu renovacie a dodrzania dielenskych procesov, potom je mozne dostat na cestu aj vozidlo s podpriemernou kvalitou dielenskeho spracovania...good luck...

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od hydraulik »

[smilie=offtopic.gif]

Jen vsuvka.... kdysi dávno.. ale hodně dávno tady byl moc užitečný topic o Lakování..
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Laco »

hydraulik píše:[smilie=offtopic.gif]

Jen vsuvka.... kdysi dávno.. ale hodně dávno tady byl moc užitečný topic o Lakování..

:-) baba jeden se moc dozvěděl, než se ( oprávněně ) pan "rozdávající rady zdarma" nasral a vše smazal.....

na mě to působí tak, že pokud se tu moc začne radit a pomáhat, tak se to musí hned tomu rádcovi znechutit tak, aby se na to raději vyprd !:-)

p.s. Svěřte to odborníkovi, ten to udělá profi, nenatáhne vás, udělá to včas a nejlíp !!! =D> :lol: :lol:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od john »

:D su odbornici a odbornici.....u Vas asi ti prvi... :D

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Laco »

john píše::D su odbornici a odbornici.....u Vas asi ti prvi... :D
Johne asi se najdou oba typy všude na zeměkouli, ale pro spoustu lidí je tu "cesta cíl". A pokud to tak člověk chce budiž mu přáno a ne přes prsty a po palici dáno ! :wink: :lol:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od john »

Tak to by som rad uvidel Tvoj KG

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

john píše:Ak chces byt dobry gitarista, nekup si cinsku kopiu Fender...ak chces byt rychly na ceste, nekup si Trabanta / :D alebo ponorku / :D
Ak chces zvarat dobre, nekup si najlacnejsi piece of shit, pretoze " na moju potrebu to staci "
Zvaranie, myslim kvalitne, profesionalne, ja hodnotim ako umenie.. nedosiahnes ho na podradnej masine a s podradnym porozumenim o co vlastne ide...ak je dostatocne osoplene , nepenetrujuce zvary, tak nemam koment.... :D
souhlas, proto nehledám nejlevnější mašinu, to bych vzal rovnou to mezinárodní "jedno peklo" ... EinHell, které prodávají v každém druhém hobbymarketu za 250USD/200eur. Hledám stroj kolem 1200USD/1000eur plus minus nějaký ten stovák. To už by mohlo/mělo umět vařit a ne jen lepit. Ano, uvědomuji si, co stojí profi mašiny a že tam bude sakra rozdíl. Ale nehodlám si zakládat automobilku, nehodlám s tím postavit loď, nehodlám s tím stavět velkorypadlo na uhlí(u nás by se hodilo). A nehodlám se s tím srát ani do nosných částí auta ...
john píše: Dobre zvaranie moze robit clovek, ktory ma tisice odvarenych hodin, RTG testy.. :D ..za sebou.....vacsina si mysli, ze je to prehnane....nie je...videl som desiatky amaterskych renovacii, kde po pol roku zvary popraskali tak, ze som sa nestacil divit...z mojho pohladu je to vylozene nespravne a uz sa to priklana na stranu nezakonnosti...pokial u Vas nikto nekontroluje kvalitu renovacie a dodrzania dielenskych procesov, potom je mozne dostat na cestu aj vozidlo s podpriemernou kvalitou dielenskeho spracovania...good luck...
zní to hezky, jenže nežijeme v ideálním světě a o tom se utvrzuji den co den. Každému druhému řemeslníkovi bych natentononc do rukou. Nechal jsem si opravit auto - nezajištěné šrouby barvou, já furt, že to tak plave - šrouby povolené. O servisu služebáků se snad ani nebudu zmiňovat, to je kolikrát na žalobu. Nechal jsem si připojit krbová kamna - jsou vyosená z místa, kde měly být a nejde s nimi hnout jinak, než uřezat trubky (o nerez flexo trubkách nikdy neslyšeli?).
Pochybuji, že místní autoklempíři někdy slyšeli o rentgenu (leda u doktora), dokonce bych i pochyboval o vlastnictví svářecího průkazu.
Naposledy upravil(a) eLzyx dne 12 úno 2018, celkem upraveno 3 x.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Laco »

john píše:Tak to by som rad uvidel Tvoj KG
Stále ve stejném stavu a stejné garáži :wink:
viewtopic.php?f=7&t=14087&start=800

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od gandy »

Nejlíp si to udělám sám. Nemusím pak nasraně nahánět mistra dva roky, kde že je to auto co jsem chtěl vyvařit. I když teda ve finále to dělám dva roky taky :D.
Ale je to koníček, co bych z toho pocitově měl, když to jeden rok odvezu, rok nevidim a přivezu hotový.. No to je ale jen můj osobní názor. Chápu že někdo nemá podmínky ani chuť se do toho pustit, pak jiná varianta neni. Ale neříkejte mi že to dodavatel udělá, jak kdyby to auto stavěl pro sebe..
Souhlasím s Johnem, že svářet není jednoduchý a když jsem amatér, tak si to aspoň nechat po sobě zkontrolovat odborníka. Například já jsem některý věci vařil 3krát.. :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Šíša »

3x? :D To uz muselo byti fajn vyhrate :D

Hele, mame tu na firme kluka, necelych 29, a kdyz mel dlouhy a drahy kurz MIG/MAG, nejaky "domaci" ukol, tak ho to nechali prevarit jeste jednou a za dohledu, neb neverili, ze je to jeho prace :)

Ale to jsou vyjimky.

Ostatni, vcetne me, jsem tu lepici a pod :D A proto to necham profikum, neb ty 300,- za co to nekdo udela ja vydelam take. Sice nula s nulou, ale usetrim cas, nervy a sve zdravi :)

Abych zabijel cas studiem neceho, co me sice muze bavit a naplnovat, ale bohuzel v teto dobe me a mou rodinu neuzivi (ne nechci byt svarec ac kamosi co jezdi po svete a svaruji tlakove nadoby, produktovody atd jsou v baliku ... otatzka je opet co za to), tak to vazne ne.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od SO 545 »

Kolko ludi tolko chuti.
Ako pise john : je tak trochu rozdiel medzi lowendom a niecim co je tak trosku na urovni profi tried.

Snivat o vyvaracke a celolaku pod 100000czk alebo niekde v okoli tejto sumy je fest naivne /bavime sa o kvalitnej praci a pouzitych materialoch/
a to ten clovek musi byt ina charita.
Druha cesta /tiez draha/ je sa to naucit.
Ta tretia zaplatit niekoho kto to fakt vie a vie to aj garantovat.

Pred cca 25rokmi som si chcel dat vyvarit mojho prveho chrobaka a samozrejme nalakovat.
Cena 70000 tusim este kcs ma vratila na zem .... Okolo 40-50000kcs stala GO Skodovky a to bola na sila /kupna/
Penazi bolo malo tak som vyhrnul rukav /fest vysoko/ a dal sa do diela... Pici to bolo cosi...
Ale akosi ma to zacalo bavit. Dalsie auto uz bolo trosku dalej a tak to ide az doteraz...
DSCN1531.jpg
ale nazad k zvaraniu. Jedna dnesna 1cm hlinika a v nom trubka o stene 1mm.
ak by to nebol kamarat tak to nerobim :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Sam »

ToSvo píše:
Sam píše:Tesat do kamene =D>
tomu tleská ten, co má v garáži dvě svářečky :?:
A obe koupil na doporuceni a dle zkusenosti mistnich majstru. Pro mne je to unik od prace, relax, dovolena. Kdybych se tim mel zivit, fest prodelam kalhoty. Drzet dilnu v Praze mne tak posouva do kategorie blaznu nebo alespon podivinu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Holandan
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 731
Registrován: 10 říj 2007

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Holandan »

Sam píše:
ToSvo píše:
Sam píše:Tesat do kamene =D>
tomu tleská ten, co má v garáži dvě svářečky :?:
A obe koupil na doporuceni a dle zkusenosti mistnich majstru. Pro mne je to unik od prace, relax, dovolena. Kdybych se tim mel zivit, fest prodelam kalhoty. Drzet dilnu v Praze mne tak posouva do kategorie blaznu nebo alespon podivinu.
A pak už jsou jen kombinace :-)
Dobře Ty!

Holandan.
Vaše jistota je ve zgarbech.

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od vako »

Johny to povedal dobre a ja to zhrniem v kratkosti za neho.. Netreba ist do najlacnejsich zvaraciek, najvyssiu triedu treba zas zaplatit a peniaze sa musia vratit, preto stredna cesta - ale profi. Na splatky je ozaj tato technika dostupna uz aj pre amatera. Na dobrej masine, bude jeho zrucnost rychlo rast, na hobby bude len frustrovany z kvality zvaru a aj zo zrucnosti.. aj dobry majster neurobi s hobby zvarackou vacsi zazrak ako uplny laik. :mrgreen:
Idealne v tomto Topicu by bolo, keby ste sa pytali na konkretne veci - posunulo by to veci dalej..
Napr SO - Maros ukazal vzorku zvaru hlinika - aby sa dal v domacich podmienkach takto zvarit hruby kus s tenkym, je vhodne si hruby kus nahriat trebars na plynovom varici, al.PropButan horakom, prilozit tenky material, plamen viest asi 3-4mm na hruby material , smerom od tenkeho a pri dostatocnom nataveni viest zvar s dostatocnym pridanim drotu, ako pridavneho materialu..
Naposledy upravil(a) vako dne 13 úno 2018, celkem upraveno 2 x.
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

otázkou je, co je profi svářečka, protože orientace dle ceny v mnoha oborech selhává. Nemyslím si ani, že bych se měl orientovat podle značky. Takže jaké parametry či vlastnosti sledovat?
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od vako »

odsledovat recenzie na dany typ.. najdolezitejsi sa mi ale zda typ s dobrym posunom drotu a kvalitnym trafo.. Doma mam osobne Omicron 165/220 V , ktory s drotom 0,6 a 0,8mm je pre domacu autoklampiarinu v pohode a zvara bez chyb a zavahania.. ma uz 14 rokov a myslim, ze dnes je jeho trieda zas o nieco v spolahlivosti lepsia a aj cena je uz lepsia.. Ak mas 380V treba ist do tejto kategorie, ktora je zas o triedu lepsia..
treba pocitat s tym, ze sa bezne zvaraju plechy o hrubke 0,6 , preto profi zvaracky pre drot 1 -1,4mm a nastavenim prudu od 65 Amp nemusia podat pre autoklampiarinu dobry vysledok - su vsak vynikajuce pre materialy od hrubky 3mm. Pre autoklampiarinu sa pouzivaju tenke svove zvary, alebo bodovanie a netreba pre nich vodne chladenie..
Mna zaucal do tajov zvarania prave Johny a jedna vec, na ktoru si stale pri zvarani pripominam je PRIPRAVA materialu a to je polovica uspechu..
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Odpovědět