Rada ohledně koupě svářečky

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

tak je tam lift arc, takže není potřeba naškrábnout, ale jen ťuknout. Beru to tak, že koupit čistokrevné CO2, tak TIG prostě nebude. Nejspíše nikdy, penízky bohužel neumím kakat. A dokonce ani jako ajťák si je neumím tisknout.
Ale popřemýšlím
Tahle se mi líbí svým ovládáním pro "blbce", protože já naposledy vařil na průmce (asi tak 17let zpátky) a to mi ještě svářečku nastavil učitel.
Naposledy upravil(a) eLzyx dne 11 úno 2018, celkem upraveno 1 x.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Sam »

Jdi po bazarových kusech. eBay, bazoš, atp. Bude to levnější nebo dosáhneš na vyšší třídu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

zkusím se porozhlédnout
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od wally »

eLzyx píše:co si myslíte o univerzálních strojích jako je tohle
PEGAS 201 MIG SYN PFC

užití - amatér, na VW, na blbiny kolem baráku ...
Hele mám tu 200vku. Koupil jsem celej ten set, akorát jsem si vzal větší bombu.. vaří se stím hezky. Zatím jsem na CO, čekám na TIG hořák - bohužel je k tomu jenom jeden Parker a stojí 5600,- a je na objednávku. www.svartop.cz pán je v pohodě a dá se s ním polemizovat o ceně.

Udělal jsem s tím Blua celý podlahy atd. Ani jedno zaváhání. Branku a nějaký blbiny do dílny a na zahradu. Na to moje blbnutí doma to mě osobně stačí.
Přílohy
2017-03-22 18.08.37.jpg
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od vako »

ak mozem poradit, tak pre domacu autoklampiarinu je fakt najlepsie mat doma CO.. TIG to uz je vyssi level, ten si clovek zadovazi, az zisti, ze jeho zrucnosti s CO su na najvyssom stupni a potrebuje sa pohnut dalej - budu to vsak uz len male prace a velmi specialne..
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od SO 545 »

Vako to zhrnul na paradu...mal som zosmolene nieco podobne :wink:

MAG je pre zaciatocnika asi najpriatelskejsie zvaranie.
MMA to uz chce mat pevnu ruku a vediet ako nato
TIG je vyssi divci...

Mam zvaracak len na MAG/MIG pred tym som zvaral asi 15rokov bez.
Poviem vam ze som si par zlozvykov vypestoval... a potom v /skole/ pracne odnaucil.

Zaklad je vediet ako nastavit masinu /mne osobne ta synergia moc nesedi/mozno u masin nad 8000e ale to uz nieje ono...
a potom brutalne dodrziavat uhly - horaka voci obrobku.

Plati to pre kazdu metodu. Praci cest :D
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od ToSvo »

Když už o tom tady tak mluvíte, nebyl by někdo z Prahy a okolí ochotný mě osvětlit základy svařování? Myslím, že se do toho časem taky budu muset pustit. Díky.
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

právě proto jsem zvažoval kombinovaný invertor. Primárně CO2, až se mi přestanou klepat brepty, tak zkusit TIG. A zkusit ho tak, že do toho nebudu muset tolik investovat (jen hořák a flašku ... ne celou další mašinu)

Jinak nechci vypadat jako ten, co nedbá rad zkušenějších. Rad vako, SO 545 a Sama si velice vážím, rozhodně profíci, jejichž rady bych si nedovolil brát na lehkou váhu. Akorát asi škrtnu bazar. To se mi nevyplatí. Ceny proti novým mašinám nesmyslné. Obzvláště, když si u nové můžu odečíst DPH. Navíc mě jako laika děsí to, že nebudu schopen rozpoznat svou neschopnost vařit, nebo neschopnost vařit u jetého (rozbitého) stroje. Ať je to způsobené čímkoliv od zasekávajícího se drátu, nefunkční regulaci atp. Jasně můžu si to nechat předvést, ale znáte to ... táhnete se přes půl republiky, má prázdnou flašku, drát došel, protože přeci už vařit nebude, proto to prodává ...

I proto bych raději novou, tam je ta pravděpodobnost polomrtvého stroje minimální.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

ToSvo píše:Když už o tom tady tak mluvíte, nebyl by někdo z Prahy a okolí ochotný mě osvětlit základy svařování? Myslím, že se do toho časem taky budu muset pustit. Díky.
jsem zkusil oslovit jednu svářecí školu s tím, že bych potřeboval nějaké základy, nechci celý kurz - nemám na to čas v jejich čas, nechci průkaz svářeče, chci vařit pro sebe ... zaplatím jejich čas den - dva, materiál atp. ... a poslali mě do háje, že jak si to jako představuju, že ta stanovená délka kurzu není jen tak pro nic za nic #-o To je jak kdybych někomu, kdo si potřebuje změnit IP adresu řekl, že si má nejdřív absolvovat Cisco akademii, aby vůbec chápal, co za tím je.
Chápu, že to není easy, ale tak přeci stačí pár rad, ať to nedržím jak motyku a pak už je to jen o tom zkoušet, zkoušet, zkoušet, zkoušet, vařit, zkoušet, zkoušet, vařit, vařit ... a ku.vit si materiál můžu v klidu doma.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Sam »

:D :D mrzne mi tu Cisco ASA, nemam cas to studovat, chtel bych jen za pivo prijit na kde je problem a prehodit konfiguraci na novou VLANu. Nechci tomu rozumet, chci jen aby to fungovalo.Zbytek si udelam sam.

a nebo zde obligatni: Potrebuji JEN pretesnit motor.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Šíša »

A ja zastavam nazor, ze kvuli jednomu dvoum autom se nevyplati kupovat svarecku. Kdyz budu chtit neco lepsiho, pujdu prez 20t uplne jednoduse, pak tomu venovat cas, energii (i ze zasuvky), praci po svareni atd. To to radsi dam nekomu, kdo se tim zivi, ma vybaveni a za ten cas, co on si s tim bude hrat, ja vydelam na jeho zaplaceni :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Sam »

Tesat do kamene =D>
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od vako »

Ej veru nie je pravda co vravis Sisa.. oplati sa kupit a kuchtit sam, usetris si nervy, pretoze kkazdy si svoj projekt predstavuje podla seba, ma svoje detaily a specifika, ktore chce pri oprave dodrzat a vysvetlovat a hadat sa zo zvaracom, ze dohoda bola ina a on to zvaril inak, byva frustrujuca.. Dnes su zvaracky ozaj lacne, je kopec ceskych a slovenskych znaciek, ktore su spickou v obore a amaterovi prinesu radost.. Tu vyssie sme niekedy uz preberali ake specifika by mala mat CO pre amatera - v strucnosti - ist strednou cenovou cestou a usmev sa vycari :D
a este jedna rada, vsetko uz je na Youtube, staci len pozerat a skusat../Alu Welding, Co, MAG welding..atd/
pokial mate nejake otazky priamo na zvaranie, poradime.. ja zvaram dennodenne hlinik aj ocel
A ako vravi Maros. odsledujte sklon a vzdialenost horaku. On ma aj tak kazdy zvarac svoju rychlost a zrucnost - amater zacina malymi amperami a pomalou rychlostou zvarania, casom ziska zrucnost a pojde na vysoke ampere s obrovskou zrucnostou a kvalitnym prevarom.. odporucil by som na zaciatku kazdu vzorku rezat a sledovat ci je tam prievar, nestaci len vizualne pekny zvar bez prievaru..
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Laco »

Zdravím, se omlouvám, že se do toho vkládám, ale....

Kdysi jsme taky svářel naposled na škole a to ještě autogenem a elektrodama. Když jsem zakoupil KG, řešil jsme zda to nechat vyvařit odborníkovi, nebo si koupil pořádný výkonný stroj TIG, nebo jít nejlacinější cestou MIG a učit se a učit se.

Páč se rád učím, na TIG nebylo tak jsem zakoupil asi střed MIg https://www.svarecky-obchod.cz/svarecky ... ax-152.htm

Začátky nic moc, nastavit ideální posun drátu a zvolit vhodný výkon.... KG je vyvařen, vraty, brána sloupky a vše krom traverz na baráku svařeno taky, teď na projekt BMW plně postačující a dokonce si občas zamelouchařím na vejfukách mých vesnických spoluobčanů :-) Už si tak povařuju asi 6 let a krom kontaktní trubičky a hořáku jsm nic neměnil.

Já bych ty hobby svářečky neodsuzoval pánové ! [-X

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od ToSvo »

Sam píše:Tesat do kamene =D>
tomu tleská ten, co má v garáži dvě svářečky :?:
A ja zastavam nazor ...
nejde přeci pořád o prachy, jde o to poprat se s tim sám, udělat si to podle sebe a možná být nakonci i spokojenej, že umí zas o něco víc. a IT do toho netahej, to stejně může za to, že už dneska lidi neuměj vyvolat ani černobílou fotku.
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

loni jsem se byl schválně podívat u dvou autoklempířů (v bývalém zaměstnání jsem občas jezdil jako deliveryboy s nářadím) a v rozmezí měsíce se u nich práce nehnula ani o píď. Bych vyjel na svatého dyndy, prachů kopec v háji a ještě by mi to látali s pertlem, protože takhle už přeci spravili kopec Felicií a Mondeí :roll:
Šíša píše:To to radsi dam nekomu, kdo se tim zivi, ma vybaveni a za ten cas, co on si s tim bude hrat, ja vydelam na jeho zaplaceni :D
jinak tohle vypadá takto napsané strašně krásně, realita je ovšem úplně odlišná. Tohle může napsat leda živnostník. Běžný zaměstnanec si o moc víc v práci nevydělá. Leckde přesčasy neproplácí a i kdyby, jsi limitován státem, kolik jich můžeš udělat. Jasně můžeš si zvyšovat kvalifikaci, bla bla bla ... jenže to je běh na sakra dlouhou trať. Než se dohrabeš na post, kdy ti je jedno, že dáš dvě kila za vyvaření a lak, tak ti bude 60 a tou dobou už budeme smět jezdit jen ve sdílených samohybech. Jinak já už nemám kam jít výše, nade mnou je už jen ředitel fabriky.
Naposledy upravil(a) eLzyx dne 12 úno 2018, celkem upraveno 1 x.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

Sam píše::D :D mrzne mi tu Cisco ASA, nemam cas to studovat, chtel bych jen za pivo prijit na kde je problem a prehodit konfiguraci na novou VLANu. Nechci tomu rozumet, chci jen aby to fungovalo.Zbytek si udelam sam.
zcela běžně některým kamarádům "polo IT" takto radím. Oni zase dokáží poradit s něčím jiným. Případně umí sehnat to, co já ne, resp. za jiné korunky.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od gandy »

ToSvo píše:
Sam píše:Tesat do kamene =D>
tomu tleská ten, co má v garáži dvě svářečky :?:
A ja zastavam nazor ...
nejde přeci pořád o prachy, jde o to poprat se s tim sám, udělat si to podle sebe a možná být nakonci i spokojenej, že umí zas o něco víc. a IT do toho netahej, to stejně může za to, že už dneska lidi neuměj vyvolat ani černobílou fotku.
Přihodím ti svojí zkušenost-

1) Půjčit / koupit:
- Auto už vařím rok a půl. Máme teda hotovo, ale ještě jsem si vymyslel další cajky, než se bude finálně lakovat. Takže pokud bych si měl svářečku někde půjčovat, asi by už po mě chtěli výpalný..

2)Jakou metodou

- svářím hodně amatérsky, taky jsem se to naučil vpodstatě až při sváření mojeho auta. Za ten rok a půl jsem vařil jak s profi CO, tak táta koupil na patlání v mezičase hoby od souseda co se toho chtěl zbavit. Asi jsem rozmazlenej, ale když nebylo volný profi CO, tak jsem radší na autě dělal jiný věci.. Podle mě vymejšlet na svařování kstle nějakej TIG MIG a dál je zbytečný, stejně sváry brousíš až na plochu a tak není třeba žádný krásy, ale pořádně to provařit..

3) Koupit novou nebo starší

- v pátek na dílnu otec dovez profi CO z druhý ruky, co našli na Bazoši za bůra.. Já osobně, pokud bych se měl rozhodovat co si koupim do mojí garáže (která toho času ještě nestojí), koupim radši starší CO než novou hoby prskavku

Až odvoláš ty věcy o IT tak se klidně stav někdy přes víkend- D1 34 exit. Můžeš kouknout, zkusit něco svařit.. :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Sam »

eLzyx píše:
Sam píše::D :D mrzne mi tu Cisco ASA, nemam cas to studovat, chtel bych jen za pivo prijit na kde je problem a prehodit konfiguraci na novou VLANu. Nechci tomu rozumet, chci jen aby to fungovalo.Zbytek si udelam sam.
zcela běžně některým kamarádům "polo IT" takto radím. Oni zase dokáží poradit s něčím jiným. Případně umí sehnat to, co já ne, resp. za jiné korunky.
Asi nejsi pro svářečskou školu kamarád :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od eLzyx »

tak já se snažil být s nimi kamarád za pomoci kámoše Franty Palackého, nebo Emy Destinové. Ale mám čím dál tím větší pocit, že se někteří lidé s nimi neradi kamarádí, prý by jim to zkazilo charakter, či co ..
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Odpovědět