Tipy na výlet

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Lugen »

Šíša píše:Chybí větrníky?
prosím, dal by si pán ještě kávičku
Obrázek

není nad to občas ne výletě navštívit cukrárnu :)
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Šíša »

větrník - pod Krušnýma horama slengově větrná elektrárna.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Lugen »

ale di, mě to jen nedalo...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Pavlínka
la femme fatale...
Příspěvky: 1763
Registrován: 01 bře 2004

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Pavlínka »

Nechybí tam rozhledna?

Uživatelský avatar
vasann
Příspěvky: 6
Registrován: 14 kvě 2009

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od vasann »

vasann píše:...dal bych také tip na výlet... na fotografii neco není... kdo ví?
Obrázek
...Napov...stavba nepekneho vzhledu v Krnapu...

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Lugen »

jasná, takovej ten hnusnej betonovej barák, labská bouda?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
vasann
Příspěvky: 6
Registrován: 14 kvě 2009

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od vasann »

Lugen píše:jasná, takovej ten hnusnej betonovej barák, labská bouda?
=D> =D> ANO =D> =D> Jinak je tam moc pekne [smilie=cool.gif]

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Retro Prague 2009

Příspěvek od Milosak_1 »

http://www.autostangl.cz/onas/sponzorujeme/retro-prague" onclick="window.open(this.href);return false;

Ve dnech 16. - 19. července se uskuteční další, již 10. jubilejní ročník RETRO PRAGUE 2009 za pořadatelské a sponzorské podpory firmy AUTO ŠTANGL a.s., OSRAM spol. s.r.o., a dalších sponzorů. Nedílnou součástí této události je AUTO ŠTANGL BOHEMIA RALLYE HISTORIC, VETERAN SALON, VETERAN ART a VETERAN BURZA.


Velkolepou událostí bude sobotní setkání více jak 250 vozů Chevrolet Corvette a motocyklů Harley Davidson. AUTO ŠTANGL BOHEMIA RALLYE HISTORIC FIVA A - mezinárodní soutěž historických vozidel, která je jako jediná u nás zařazena mezi 23 nejexkluzivnějších světových veterán-rallye. Je to jízda pravidelnosti, to znamená, že posádky si podle roku výroby zvolí průměrnou cestovní rychlost 20, 30 nebo 40 km/h, a za odklon od této rychlosti jsou kontrolami na trati penalizovány trestnými body, což v případě vozů bez tachometru není vůbec snadné. Závod se jede za normálního silničního provozu,
řidiči jsou povinni dodržovat pravidla provozu. Trať etap není předem známa.


Čtvrtek 16. 7. 2009 Výstaviště Praha - Holešovice / Valdštějnské náměstí - Senát ČR
Přihlášená vozidla nejprve projdou technickou a administrativní přejímkou. Před samotným startem na „Noční jízdu Prahou" se přesunou zaregistrované vozy mezi 16. a 17. hodinou z Výstaviště Praha - Holešovice na nádvoří Senátu ČR. Odtud se všichni řidiči i spolujezdci odeberou do prostor historické budovy, kde bude v 19 hod. oficiální zahájení celé akce pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR pana Přemysla Sobotky. Z Valdštejnského náměstí se odstartuje v 21 hod. podle itineráře trati. Noční etapa skončí opět na Výstavišti, kam vozy dojedou kolem 23 hod.


Pátek 17. 7. 2009 Výstaviště Praha - Holešovice /město Příbram
V 8 hodin ráno vyjedou vozy přesunovací etapou z Holešovic na okraj Prahy, aby posádky nebyly znevýhodněny pražským provozem. Poté odstartují přes Zbraslav a Jíloviště směr Příbram, kde budou mít přestávku, navštíví Svatou Horu a vězeňský tábor „Vojna" a budou se vracet zpět do Prahy kolem 18. hodiny.


Sobota 18. 7. 2009 Výstaviště Praha - Holešovice /okolí Prahy - Klánovice
Opět v 8 hodin vyjedou vozy přesunovací etapou z Holešovic k areálu Psychiatrické léčebny Bohnice, kde bude ostrý start do sobotní etapy. Ta povede přes zámek Ctěnice do Klánovic. Dále pak na Staroměstské náměstí, kde budou k vidění mezi 16. a 18. hodinou. Po krátkém programu pro účastníky i diváky pojedou automobily zpět na Výstaviště Praha - Holešovice. V tento den bude na Výstavišti Praha - Holešovice připraven program. Uskuteční se 9. setkání vozů CHEVROLET CORVETTE, které zaplní prostranství před Průmyslovým palácem. Mezi 10. a 15. hodinou. Spolu s nimi se předvedou vozy Mercedes
a motocykly Harley Davidson.


Neděle 19. 7. 2009 Výstaviště Praha - Holešovice, vyhlášení cen
Poslední den rallye už nebude závodní, předají se ceny těm nejlepším. Budou vyhodnoceny jednotlivé kategorie vozů. Od 9 hodin bude program pro děti - šlapací káry a trampolíny BERG.


VETERAN SALON a VETERAN ART
Po celou dobu rallye budou na Výstavišti Praha - Holešovice souběžně výstavy. V levém křídle Průmyslového paláce budou vystaveny automobily předních světových značek. Střed Průmyslového paláce bude zaplněn obrazy a výtvarnými díly umělců inspirujících se nejrůznějšími podobami dopravních prostředků.


Návštěvníci budou moci vidět práci malířů i fotografů. Před vyhlášením vítězů AUTO ŠTANGL BOHEMIA RALLYE HISTORIC FIVA A bude probíhat soutěž pro děti na šlapacích motokárách, návštěvníci si mohou vyzkoušet čtyřkolky i motokáry. K poslechu bude hrát opět jazzová kapela. Po oba víkendové dny se budou vyměňovat a prodávat automobilové součástky, literatura a retro předměty na VETERAN BURZE. Pro malé návštěvníky bude k dispozici dětský
koutek s trampolínou.

V rámci 10. jubilejního ročníku RETRO PRAGUE 2009 jsme se letos rozhodli podpořit a popularizovat areál Psychiatrické léčebny Bohnice, který tento rok slaví 100. výročí svého založení. Přispíváme tak k otevření areálu pro veřejnost a napomáháme celkové změně pohledu na léčebnu a psychiatrii jako medicínský obor.


Srdečně vás zveme na tuto jedinečnou akci, která je určitě lákadlem pro všechny, které alespoň trochu zajímá motorismus. Vrčení motorů, závan výfuků a pohled na krásu historických strojů nás přivede do nostalgických vzpomínek z našeho dětství nebo nám přiblíží dobu našich předků. Věříme, že se necháte inspirovat a podpoříte nás jako diváci - letošní 10. jubilejní ročník bude určitě výjimečným zážitkem.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od REDH0T »

Brno, Vila Stiassni, alias vládní vila - otevřeno do pátku 14. 8. 2009 od 10 do 16 a pak ji znova na 60 let zavřou...
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od bubák »

Chystám se, tohle je voňavá příležitost. Prý ji chtějí zrekonstruovat, proto ji chci stihnout ještě 'živou'.

pěkný článek zde

Obrázek
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od VW181 »

Kdyby chtěl někdo stanovat v Beskydech, tak suprovní kemp je ve Frenštátě p/R.
Minulý týden jsme přijeli na víkend a ženušce se zalíbilo natolik, že jsem ji tam nechal s busem i dětma na celý týden a v pátek tam zase jedu.
Vedle je nádherný aquapark, kousek na Pustevny, Radhošť, a všude čepují lahodný Radegast! :D
Stáří kempu je cca 7 let a to je znát...
Naprostý luxus za pár korun!

Obrázek
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Skid »

Kdo se bude nekdy flakat kolem Ceskych Budejovic tak se muze zajet podivat do vesnice, ktera se jmenuje Pořežany. Zde ve tri patrove stodole otec se synem maj muzeum historickych vozidel a vseho mozneho co za leta nasbirali. Mohu doporucit a ceny vstupu delaj asi 40 Kc a 10 za to jestli clovek chce fotit. Je tam i k videni Broucek, ale v zalostnem stavu. Jinak vsechny auto, motorky a jine veci do pater stodoly vyvezli funkcnim vytahem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Tipy na výlet

Příspěvek od thomek »

Zrovna včera jsem mluvil s jedním mým kamarádem a nějak jsme zavedli rozhovor na náš poslední výlet ....
... Marek: Hele, pamatuješ na tu hopůdku, kde jsme byli posledně ... taková ta u toho Svatýho Jána ... víš kterou myslim ....
... Já: Jo, vim .... U Krobiána .... zrovna včera jsme tam s Luckou byli .... dali jsme si svíčkovou s osmi a palačinky navrch ...
... Marek: Hele, vem mě tam zase někdy .... mě se tam strašně líbilo ... ty palačinky, ty jejich dobroty, Svijany ...
... Já: No jasně, třeba příští víkend můžeme vyrazit .... má bejt docela pěkně ....
... Marek: Bože .... já tam chci hned teď, to je snad nejlepší hospůdka na světě .... chjo

Obrázek

Nějakou tu chvilku mi to vrtalo hlavou a nakonec jsem přišel na to, že i já se tam vlastně cítím dobře. Jak jinak bych si vysvětlil, že prakticky každá projížďka nebo výlet skončí v týhle hospůdce nedaleko Berouna. Takže i já mám svou oblíbenou hospůdku. :rolleyes:
Teď jak se tam člověk dostane a co je tam pěknýho, aby tam nejel zbytečně ...
.... Tak z Prahy se jede po starý na Plzeň, projedou se Chrášťany, Rudná, Loděnice ... a za Loděnicema se to točí na levačku ... Svatý Ján ... Hostím .... nic víc nic míň, mapka přiložena
.... No a od Berouna je to stejný, akorát to člověk točí na pravačku před Loděnicema ... :)
.... Potom je ještě možnost přijet z Prahy do Srbska a po ukazatelích až do malebné Hostími ...
.... Jinak v okolí je Svatý Ján ... skvělý místo s nádhernou neokoukatelnou atmosférou ... výlet nahoru ke křížku patřil vždycky k mým oblíbenějším .... hlavně přímo nahoru po skále ... :D
.... potom Srbsko, Tetín, Amerika .... no je toho dost .... každopádně okolí je hodně podobný jako u Hospůdky U Rozvědčíka ... a přitom je to od Prahy nesrovntelně blíž....

Obrázek
Obrázek

Jo v okolí je nádherný svezení v autě .... Člověk se pomalu a jistě škrábe do vrcholů zatáčkama překračujících úhel 270 a pak po pěkným výhledu zase padá dolů .... a ještě ty neopakovatelný výhledy do starých lomů .... Bože já tam chci :rolleyes:

Obrázek

Jinak paní Alena, která tady šéfuje se svým manželem je neskutečně ochotná a příjemná ... Nádherně se s ní povídá, její manžel sbírá plechové cedule a jejich kuchař je snad nejšikovnější na světě, kam se na něj se...e Pohlreich ... A navíc umějí plynule německy, tak pokud máte nějké známé v Německu .... Tihle manželé to dělají čistě z radosti, neberou to jako práci ... a to je na tom krásný ... :yawinkle:
.... To by pomalu stačilo, tak snad se tam někdy potkáme .... tip na výlet je to krásný ... :rolleyes:

Hospůdka U Krobiána
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od prak »

hospůdku si pamatuju z dob, kdy jsem kolem prahy jezdil na kole. měli vždy nějaké chcíplé ryby na kyselo a dobrý pifko. Asi už jsou jiní majitelé, svijany tam rozhodně nebyly a ani se nevařilo. je to pěkné místo, kolistů tam vždy bylo hodně.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Leer »

Na doporučení jsem navštívil Technické muzeum ve Vídni http://www.tmw.at/ Vše krásně dostupné metrem (stanice U4 Schönbrunn)

velmi příjemná záležitost 4 patra zajímavostí a jednoc celé patro je k vyzkoušení jak věci fungují (vyzkoušel jsem si číst zprávy jako moderátor a byl to masakr)

Budova muzea
Obrázek

Řez parní lokomotivou
Obrázek

Formel V
Obrázek

Steyer 55 "Baby"
Obrázek

Motorková sekce
Obrázek

Porsche Lohner
Obrázek

Brouk na konec
Obrázek
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

ferror
Příspěvky: 15
Registrován: 26 dub 2009

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od ferror »

Foto sic teď žádné nevyškrábnu, ale zvu vás k nám, do Ašského výběžku... Žádné významné hrady ani zámky zde nenajdete, spíše ty méně významné. Jedno je ale jisté - podíváte se do zapadákova :D

A teď trochu vážněji - velká část výběžku má tu zvláštní vlastnost, že ať se vydáte na jakoukoliv světovou stranu, skončíte vždy v německu, tedy zemi původu našich plecháčků. Lze zde najezdit (cyklo) spousty kilometrů po "čáře" - bývalém pásu smrti. Lze se kochat přírodou s vědomím, že dál už v čechách nedojdete.
Jednou přijde den. Velký slavný den. A v ten den budu mít motor vzadu a chlazený vzduchem. Já se dočkám...

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od krizmen »

Hostinec, kterej stojí opravdu za návštěvu...

recenze č.5: "...Dokud se v Hamerské krčmě nic nezmění, bude to pětihvězdičkový podnik až do skonání světa"

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od bubák »

...jsem si dnes kolego říkal, jak tu cestu na Vítkov udělat zajímavější
děkovám
pan chytrej

Obrázek

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Šíša »

Ano byly jsme, cestou z Attacku Semily, pod zrcadlem sedívší a bylo to luxusní :!:

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na výlet

Příspěvek od Milosak_1 »

Branny den Brezova-Olesko

Dovolujeme si Vás pozvat na již 4. ročník vyhlášené akce Branný den Březová-Oleško 2010, který pořádá military klub Military Game ve spolupráci s obcí Březová-Oleško. Opět jsou v nabídce ukázky záchranných složek, prezentace vojenských i civilních historických vozidel a různé soutěže nejen pro děti. Večer opět vystoupí oblíbené hudební skupiny.

http://militarygame.cz/?option=com_cont ... cle&id=176" onclick="window.open(this.href);return false;

Vrele doporucuji pro deti i dospele. Je co videt + velmi bohaty program pro deti.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Odpovědět