Inzerce - obecná diskuse

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Kauly »

melver píše:->venca101 ->eLzyx: jenže to je pohled Vás "originalistů" neříkám, že špatný nebo že mě se tenhle výsledný výtvor líbí. Na druhou stranu, kdo by byl ochotný vysolit 1,1M za "tuctovku"? Takže tohle je cílené na mladou generaci, která v tom bude jezdit s kšiltovkou otočenou vzad a užívat si potlesku patnáctiletých slípek... Originálů je všude spoustu... Stejně tak při kontrole od pomahačů a chráničů je menší šance na buzeraci, či zájem o stav auta, než u "prašivky" v dobrém původním stavu, leč na první pohled před rozpadem :wink:
Mladé slipky reagují na Bmw x6 , audi R8 ... VW T1 je nechá v klidu :)

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od eLzyx »

ToSvo píše:tohle neni ani tak o zachování originality či patiny, ale je to o vkusu a ten holt někdo má a někdo nemá. :(
asi tak. Nevím proč, ale třeba ten zdejší čerstvý přírůstek aka "ZZ-Top T1" mě nijak neuráží, ba se mi dokonce líbí. Přitom to také patinou či původní barvou neoplývá.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Vendelin »

Na busa podle mých zkušeností (z mávání a obdivných pohledů, nikoliv z použití lůžkové úpravy) nejvíc reagují kuřátka 10-14 let :)
Ale tu norku bych si nechal líbit, ještě že nemám 1,1 mega, jinak by se tady rozvedla diskuze, že se ten starej Vendelín zbláznil.

Uživatelský avatar
melver
Příspěvky: 49
Registrován: 19 srp 2009
Bydliště: Praha-Západ

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od melver »

eLzyx píše:
ToSvo píše:tohle neni ani tak o zachování originality či patiny, ale je to o vkusu a ten holt někdo má a někdo nemá. :(
asi tak. Nevím proč, ale třeba ten zdejší čerstvý přírůstek aka "ZZ-Top T1" mě nijak neuráží, ba se mi dokonce líbí. Přitom to také patinou či původní barvou neoplývá.
Noo... a někdo má takový vkus, že to udělal, tak jak udělal... co je vkusné pro vás, tak pro jiné ne... o tom to celé je.

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Milan NM »

melver píše: Noo... a někdo má takový vkus, že to udělal, tak jak udělal... co je vkusné pro vás, tak pro jiné ne... o tom to celé je.
Suhlasim pokial to robi clovek pre seba..vie ako si to urobil, ale nie na biznis.
Naposledy upravil(a) Milan NM dne 24 led 2018, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Laco »

Milan NM píše:
melver píše: Noo... a někdo má takový vkus, že to udělal, tak jak udělal... co je vkusné pro vás, tak pro jiné ne... o tom to celé je.
Suhlasim pokial to robi clovek pre seba, nie na biznis.
:-) a proc ne na bussines? Treba je sadomasochista, kterej ma poteseni z toho, ze prodela.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od udeeska »

Mne uz tohle vubec nebere...takovych jsem videl snad stovky....jednou asi pred peti lety se ukazala madam na nasem VW show a po vyhodnoceni kategorii vyslovene na nas organizatory rvala, jak je mozny,ze neziskala zadnou cenu,ze jeji ponorka je nejhezci a ze se uz nikdy neukaze......Neukazala asi jsme ranili jeji ego :( .
Jediny co mi nejde do hlavy jsou zkracene verze ponorek, to mi nejde do hlavy co majitele svym vytvorem zamysli #-o
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Pětišroub »

No vidíš, a tady přijede na show, a vyhraje první cenu. Je to tu odlišný vnímání. Přitom takhle provedený auta nás táhnou na východ víc než cokoliv jiného :-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
melver
Příspěvky: 49
Registrován: 19 srp 2009
Bydliště: Praha-Západ

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od melver »

Laco píše:
Milan NM píše:
melver píše: Noo... a někdo má takový vkus, že to udělal, tak jak udělal... co je vkusné pro vás, tak pro jiné ne... o tom to celé je.
Suhlasim pokial to robi clovek pre seba, nie na biznis.
:-) a proc ne na bussines? Treba je sadomasochista, kterej ma poteseni z toho, ze prodela.
No vidíš, třeba neprodělá, to že by někdo byl ochoten vysolit tuhle částku za "původní" auto, kterých jsou všude ještě hromady, jak koneckonců dokazuje tohle vlákno, tak si úplně stejně může najít kupce tohle...
O pár vláken jinde je taky brouk s "pozlaceným" kde čím a namatlanou barvou taky všude možně a své příznivce má. Úplně stejné je to s tímto kusem. Není to žádný tuning v podobě spoilerů, vyřezanejch panelů, V8 místo kabiny apod. Já bych si taky nekoupil růžovýho superba a přesto v Praze jednoho potkávám :lol:

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od gandy »

To je zase téma :D. Je to hodně inspirující si to číst. A to myslím bez ironie- pro nás co máme "navařeno" a momentálně plácáme na plech kusy skelnýho vlákna (a safra, teď dotanu kamenem) :lol: .

Já jsem teda toho názoru, ať si se svojí károu dělá kdo chce co chce.. Když to má pro sebe. Pravda je ovšem že tohle není pro něj, ale auto postaveno pro někoho bez názoru.

Pak je tu ještě otázka té posvátné dobové korektnosti.. Kupříkladu já jsem se dobrousil na každém rohu a dílu na jinou barvu.. Co je tedy potom dobově korektní? Nechat to a rozleštit omalovánky, nebo si říct, že dobově korektní je ta barva se kterou jsem to koupil :D (Mplate nenalezen)
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Kůča »

Lidová tvořivost nezná mezí. [smilie=rofl5.gif]
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od eLzyx »

gandy píše:Kupříkladu já jsem se dobrousil na každém rohu a dílu na jinou barvu. Co je tedy potom dobově korektní?
to je barva, co byla tenkrát ve vzorníku VW. Ano, i já bych měl mít podle spodních barev sierra yellow, podle dovozového techničáku niagara blue a mám to co mám ...
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 881
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od tarmara »

gandy píše: Co je tedy potom dobově korektní? Nechat to a rozleštit omalovánky, nebo si říct, že dobově korektní je ta barva se kterou jsem to koupil :D (Mplate nenalezen)
To záleží na prioritách každého soudruha. Zjistit původní barvu, se kterou vyjel wagen z fabriky jde i z VINu (když nikde jinde, tak ve VW Muzeu za €). A je na každém aby si sám určil dobovou korektnost sám, pokud o to vůbec stojí. Já kupříkladu bojuju den co den doma s názorem, že by busík byl pěkný v dvoubarvě (dole dobově korektní zelená, nahoře dobově korektní bílá). Prozatím se mi pod lacinými záminkami daří této změně bránit. I z toho důvodu, že mi za dveřmi řidiče furt drží původní samolepka s barevným kodem (nebo jejií velmi zdařilá replika)....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Pětišroub »

Výhoda originál VW odstínů je, že se v převážné většině neokoukaly. A taky, když už s tím někdo předem počítá, při případném prodeji je hned lepší výchozí pozice. Jakmile do toho někdo vnáší vlastní invenci, je to většinou průšvih viz ta ponorka nahoře. Kdybych už měl něco lakovat, tak bych se držel tehdejší nabídky +- pár let. Dají se vybrat pěkné modré, zelené, i červené atd..

https://www.thesamba.com/vw/archives/in ... stype2.php
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od gandy »

Dopr**le práce. to ste mě zase nahlodali. Už jsem byl rozhodnutej využít dobově korektní mejkap kterej byl nabastlenej v letech Nagana :D . Inu ještě uvidíme..

Aby jsem se držel v mantinelech vlákna, přikládám aspoň odkaz na tuhle westku, kterou už asi všici viděli ale mě se líbí..
https://auto.bazos.cz/inzerat/83776942/ ... berlin.php

Je to na práci. V podstatě dost podobně jako ten můj vrak. Takže rok a půl práce o víkendech plus nějakejch 80-100 papírů, aby to k něčemu bylo. Samozřejmě svépomocí a do dobově korektní barvy :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Sam »

Dvě stránky a přitom jde o ponorčáru z plevelných let, dokonce i s velkejma vratama, málem Brazilka.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od udeeska »

Sam píše:Dvě stránky a přitom jde o ponorčáru z plevelných let, dokonce i s velkejma vratama, málem Brazilka.
... však na Tebe taky dojde jen co se Ti narodí holčičí dvojčata :lol:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Skid píše:
Pekař z Boščehrada píše:Zkusím pohledat. Nebo možná samba má
Mě to zajímalo jen tak pro porovnání. ;-)
Vysekaný ze zaseklýho kompu, ten to nepustil jinak, než ofocením monitoru. Já vím, Bohumile, já vím... Tak jen tak pro představu:
20180126_002911.jpg
20180126_004137.jpg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Sam »

udeeska píše:
Sam píše:Dvě stránky a přitom jde o ponorčáru z plevelných let, dokonce i s velkejma vratama, málem Brazilka.
... však na Tebe taky dojde jen co se Ti narodí holčičí dvojčata :lol:
Vše je možné, ....

Abych nebyl OT. Jeden moc hezký kousek s potenciálem. Kupte to někdo pro sebe nebo na obložení, hlavně když nezůstane v Reichu :D
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 0-216-3030
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Inzerce - obecná diskuse

Příspěvek od Pětišroub »

Kup si to sám,pěkný embéčko:)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět