Žumpaří vs. voňavkáři

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Petr914 píše:
simak píše:voňafkou budiž nazýváno vozidlo ve stavu původním, bez zásadních oprav, nejlépe bez jakýchkoliv oprav vůbec. Nepoškozené, nehavarované, nezkorodované. Celkově velmi zachovalé. Úpravy jsou tolerovány toliko dobové, čili provedené v období výroby vozidla, nikoliv následně. Počet najetých kilometrů má býti co nejnižší.

žumpou jest vozidlo, nebo jeho torzo, vyžadující k uvedení do stavu blížícímu se voňafce finanční prostředky v celkovém součtu vyšším, než jsou pořizovací náklady voňafky. V zásadě tedy každá ne-voňafka je žumpa.
...aha takže pokud se budem držet přesně teorie o voňafkách,tak je to vlastně auto,který tu nikdo nemá,který si může koupit jenom máslo s dostatkem peněz a bez fantazie,a který je taky možno spatřit v muzeu ve Wolfsburgu... :lol:
tak tu sa zaciname trochu rozchadzat v nazoroch :
z mojho pohladu sa ako zumpa oznacuje vozidlo,ktore je svojim stavom a pri zdravom rozume vhodne len do srotu.Do tejto skupiny sa kvalifikuje vacsina Broukov hlavne provozovanych v Europe.Bodka.
Navrat takeho vozidla do cestnej premavky zoberie neskutocnu namahu a neumerne vysoke financne naklady a je to prejav nekonecnej lasky a obdivu ku znacke a typu vozidla.Tisice hodin a tisice penazi nehraje ulohu,je to viac - menej spiritualna zalezitost.
Tieto akcie sa konaju bez pomyslenia na navrat investicie,vozidlo ostane u majitela a nie je myslitelne robit to na predaj a este k tomu zo ziskom.
To je plnotucna ,cistokrvna zumparina.Nie je potrebne pripominat,ze uroven kvality restauracie je maximalna.
Zumparina s podtextom predaja projektu a s moznym ziskom je utopia.Bodka.
Jedine typ,alebo model auta,ktory ma navratnost v pripade predaja vozidla je to,o ktory je momentalne velky zaujem a to celosvetovy.Tu prave vpada ponorka medzi auta ako P 356 ,Mustang Coupe,Chevrolet Corvette '56 atd.

Napriek Simakovej definicii nemozem vidiet vonavku tak,pretoze neposkodene,nehavarovane VW s malo kilometrami je asi tak zriedkave ako hovno houpaciho kone.
To znamena ,ze uprava definicie je nutna.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...a já bych to doplnil tim,že žumpař je v tu chvíli autorem voňafky,páč jak píše John: jedná se vlastně na rekonstrukci původního vozu bez ohledu na finance s citem pro značku a typ vozu s tím,že tato rekonstrukce je provedená v maximální možný míře anobrž "do plnejch"...

...no a z toho plyne,že žumpař si vlastně vyrobí nový auto z polomrtvý mršiny...

...tahle verze už mi říká mnohem víc...a nejblíž týhle definici tady na Flatu je Marošův projekt "Fénix"...

...aneb "Jak se stal žumpař majitelem klenotu/voňafky...čímž se stal voňafkářem..."
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6126
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Samba »

Petr914 píše:...a já bych to doplnil tim,že žumpař je v tu chvíli autorem voňafky,páč jak píše John: jedná se vlastně na rekonstrukci původního vozu bez ohledu na finance s citem pro značku a typ vozu s tím,že tato rekonstrukce je provedená v maximální možný míře anobrž "do plnejch"...

...no a z toho plyne,že žumpař si vlastně vyrobí nový auto z polomrtvý mršiny...

...tahle verze už mi říká mnohem víc...a nejblíž týhle definici tady na Flatu je Marošův projekt "Fénix"...

...aneb "Jak se stal žumpař majitelem klenotu/voňafky...čímž se stal voňafkářem..."
jo ale tady se dostáváme k problému.. cit ke značce je jedna věc a samotná realizace pak bejvá opakem.. kolikrát taká nesmyslně nákladná voňavka nebejvá tak voňavá.. nuže žumpaření zdarjaksviňa a až na věky amen..

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

každej nějak začínal :lol:

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

5ti ...co to je ? Nějáká T4 vodouchlazenáturbodiesel ?
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 908
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Jozef »

No povedzme si konecne pravdu.
Drvivá väčšina samozvaných vonavkárov tu na FLATE sú tiež žumpári. Keby sme si tie káry pozreli dôkladne z blízka tak by sme vtedy pochopili, že si vyžadujú kompletnú GO.
Podla FIA "pôvodný stav" znamená stav, ktorým auto opustilo brány automobilky. čiže žiadny popraskaný lak tobôž nie hrdza, chrómy bez škrabancov, gumy bez prasklín, mechanika OK atd...
Takže skoro žiadne auto po cca 50-tich rokoch trebárs aj s 50.000 km nemôže byť vonavka.
Toto som pochopil až na vlastnej koži.
Takže je to nekončiaci príbeh udržiavania rokmi auta v tomto stave.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Jediná voňavka ktorá je blízko Jozefovej definície je praclík pána Šuchtára z LM

všetko ostatné je voňavý ratlook "bez urážky" ,skoro pôvodný stav alebo provozka.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

sme magoři :)


ale abych nebyl offtopic
jinak teda pod pojmem lestenka si dycky vybavim Boba se Zelvou jak poranu na srazech blejskal to svy kridlo
... a vůbec !

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Nie sme o nic vacsi magori ako ti,ktori stavaju parne lokomotivy 1 : 32 a zvezu sa na nich raz do roka.Aspon uzitkova hodnota je u nas daleko vyssia...

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Herbie píše:sme magoři :)

Jedinej oficiální magor jsem tu já! Tak bacha na to, jo! [smilie=gonnagetit.gif]
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

OK,sme podmagori..

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

tak to bychom mohli jeste udelat zebrizek

Vrchni magor
Magor
Podmagor

:)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Herbie píše:sme magoři :)


ale abych nebyl offtopic
jinak teda pod pojmem lestenka si dycky vybavim Boba se Zelvou jak poranu na srazech blejskal to svy kridlo
pro zelené (modří již vědí):
Obrázek
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:roll: ... jestli sem si nemyslel, že to sem někdo jednou v těhle souvislostech flákne ... :roll:
Želvu jsem prodal už před rokem a čtyřma něsícama ...
(... to leštění mi občas chybí ... takže jednou ...) :wink:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Bobe pohodička aj ja rád pobehujem pri aute s leštenkou semtam.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Jasně pánové, taky mě to baví. Relax.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Dokud jsem si myslel, že moje žumpa je voňavka, myl a leštil jsem jí pořád...pak už skoro vůbec, protože jsem byl akorát pokaždý rozladěnej, že tenhle pupínek je zase větší, tamhle se klube jinej a....
Obrázek

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Příspěvek od čáryfuk »

yahoďák píše:Dokud jsem si myslel, že moje žumpa je voňavka, myl a leštil jsem jí pořád...pak už skoro vůbec, protože jsem byl akorát pokaždý rozladěnej, že tenhle pupínek je zase větší, tamhle se klube jinej a....
stohodle mám taky bezesné noci.Jak to všechno dopadne....... [-o<

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

yahoďák píše:Dokud jsem si myslel, že moje žumpa je voňavka, myl a leštil jsem jí pořád...pak už skoro vůbec, protože jsem byl akorát pokaždý rozladěnej, že tenhle pupínek je zase větší, tamhle se klube jinej a....
Stejný pocity bohužel provází každé mydlení. Furt to říkám: hezkej lak je jen dočasná záležitost.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

hehe, koukam ze sme na tom stejne
ja to taky nerad meju :)
... a vůbec !

Odpovědět