Topicus Músicus

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

celá diskuse hudebních profíků oddělena do vlastního, důstojnějšího topicu

díky Kvaku

kuco
Příspěvky: 29
Registrován: 09 srp 2005

Příspěvek od kuco »

inac myslienka zajamovat si na nejakom zraziku nie je zla.... :D
nejaky aparat sa zozenie a aj nastroje...

ale je tu plno gitaristov ale ziadny bubenik....

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

kuco píše:inac myslienka zajamovat si na nejakom zraziku nie je zla.... :D
nejaky aparat sa zozenie a aj nastroje...

ale je tu plno gitaristov ale ziadny bubenik....
Nejvíc zdá se býti basistů.... ok, zřeknu se basy a vezmu svůj bubínek, ale do škopků (bicích) tlouct neumim, zvládám jenom takový malý bongíčko.... ovšem proč by měl jeden člověk mít mnoho bubnů, když může mít mnoho lidí každý svůj bubínek nebo perkus....

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kalda »

Do toho jdu taky)) disponuji 1 djembe 1 doumbkem 1 darabukou malyma bongama a hromadou chrastitek))) apk dam do placu brumli, ale nebude to moc slyset))) jeste muzu pujcit konga Meinl, ale dooost velky a tezky a drahy, takze spis jen do studia)))

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

To Kuco: Je to software kompletne kopírujúci skutočný Hammond s verným zvukom. Dá sa použiť samostatne alebo ako tzv. VST instrument v programoch typu Cubase, Nuendo a pod. Čiže dá sa naňho normálne hrať. Bežne sa to používa v štúdiách kde nemajú miesto, peniaze alebo iné dôvody na originál. Dá sa samozrejme kúpiť :roll: . Nie som síce zástanca používania syntetických náhrad, ale kým nemám originál (johne tak ako, prevezieme to z AU :lol: ?), som odkázaný na toto.

Ad flat4 band - veľmi dobrý nápad. Chýbajúcich muzikantov nie je problém doplniť, zoženieme. Zároveň by sa tým vyriešil kameň úrazu mnohých zrazov, a to, že sa ľudia nezhodnú a štýle pozvanej kapely (ak vôbec). Takto by nemali šancu papuľovať... Beriem to za slovo, a zorganizujem to pod podmienkou že o rok prídete na náš zraz 8) . Bude tam aparát a budú muzikanti. Tak ako bojovníci?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Krystof : ak sa postaras o prepravu,je Tvoj..

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

uff, uff, uff, uff...
Toto je vážne.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Já mam hlavu postavenou od Rožďála, kterej dělá kopie originálních "zvuků" za poloviční ceny.
Na 150 WATTech je čistej zvuk Fender, dva druhy zkreslení - Marshall a Mesa Buggy (hrál jsem na Mesu).
Stereo bednu jsem dělal v podstatě sám, respektive jsem osadil bednu vyrobenou truhlářem podle vzoru.

Big band flat4 kvituju s povděkem. Teda pouze za předpokladu, že se nebude zkoušet. (Zkoušky mi to drnkání otrávily až jsem se na vybod).
Jelikož jsem ale muzikant pudista, tedy bez hudebního vzdělání, pro možnost pozdější improvizace by jistě nebylo od věci nadhodit aspoň témata na kterejch postavit rozjezdový fláky. Pak už z toho snad něco vyleze.

Pro začátek navrhuju úvodní melodii k televiznímu seriálu Návštěvníci v tónině é moll.


/: Emi, A,:/

Cmaj, D, G,
Cmaj, D, H7,

/:Emi, A, Emi :/
(dokud duše nevyflusnem)

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

axoun píše:Já mam hlavu postavenou od Rožďála, kterej dělá kopie originálních "zvuků" za poloviční ceny.
Dyk taky prej měl problém s Marshallem, že prej je to vevnitř stejný, zvenku stejný.... tak jim řekl, že Marshalla kdysi viděl na vobrázku, proto to udělal stejně a vnitřek si vymyslel sám - no asi to jinak nejde, že je to i uvnitř stejný. Tušim to má pojmenovaný "Edwards" a celý problém vyřešila změna fontu a zvýraznění tohoto nápisu. Prostě aby si někdo náhodou nemyslel, že je to Marshall, ale von to v podstatě je Marshall, ač Marshall už neni, co bejvalo, kdežto tohle je.

Podobná stořka je s Jurkovičem, co dělá kytary v Jílovym. Přijeli za nim novináři z amériky, ať jim ukáže, jak ty slavný kytáry vyrábí. Tak jim ukazoval dílnu, tady to hobluju, tady to lakuju a tamhle lepím, pak si to vezme kuba a osazuje elektriku..... a novináři kývali, jako že je to pěkné muzeum, pěkný skanzen původní výroby, ale že by chtěli hlavně vidět tu fabriku....

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

No tak nějak...
Jsem si jist, že lidský ucho nerozezná rozdíl mezi Rožďálovým Marshallem a originálem ze 70. let, podle kterejch to dělal (stejně tak jako Fenderem nebo Mesa...). Ono tam toho uvnitř totiž neni zase až tak moc k vymejšlení. Hrajou hlavně lampy.

Rožďál je docela svéráz. Jendou k němu přivez Andršt aparát s tim, že se pokoušel sám vyměnit lampy. Takovou šišku jakou dostal... Rožďál řval jako kráva, ať se do toho nesere, když tomu nerozumí a ať se stará o hraní...
Je to svéráznej chlapík, ale ruční práci jakou dělá on už si dneska žádná fabrika nemůže dovolit. Podobě jako je to s tim Jurkovičem, jak správně příkladoval Kvak...

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:lol: ... vrátím se k nástrojům ...
... já teda užívám furchovo superjumbo, celomasiv - cedr, polomat, snímač s čtyrpásmovým equalizerem fischman, z roku 1998. Hodí se na kdeco - od folku přes bluegrass až po jazz a lehčí rock (to je ten, při kterým se muzikanti nemlátěj nástrojema po hlavách) a musím napsat, že absolutní spokojenost. Dá se s tím na vandr i na pódium.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Želvák Bob dne 15 zář 2006, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

john píše: Tu je moja este s orig puzdrom.
Obrázek
Obrázek

:cry: ... tak tu jsem měl taky - a já vůl největší ji prodal i s tím pouzdrem v dvaadevadesátým za 18 stovek ... :evil:

Uživatelský avatar
pajas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 425
Registrován: 01 čer 2005
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajas »

Taky doma něco mám :D Tyhle dva no name kousky :(

Obrázek

Na to moje drnkání to stačí. Používám to hlavně jako relax při dlouhém koukání do monitoru při programování :D

Uživatelský avatar
pajas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 425
Registrován: 01 čer 2005
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajas »

Tady jeden link. Victor Smolski a jeho sólo z letošního turné RAGE.

http://www.victorsmolski.de/Solo_Tour06.avi

Má to 47MB

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »


Uživatelský avatar
pajas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 425
Registrován: 01 čer 2005
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajas »


Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

http://www.youtube.com/watch?v=Z8CNmEUV ... ed&search=

ten si taky vystačí.
ať mi vypadaj vlasy, jestli mi nepřipomíná mýho oblíbence Johnyho Wintera zamlada
Obrázek

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

... a ten mi zas připomíná mýho voblíbence Stevie Ray Waughana

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

no snad tim kloboukem.... jemu taky rozumim...,
už to má chudák za sebou. Doufám, že ten vrtulník, se kterym sletěl, nebyl vzduchem chlazenej.

Čest jeho památce

http://www.youtube.com/watch?v=X-zScl01 ... ed&search=

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

... a pak že bílý neuměj hrát blues....

pravda, černejm to jde líp...

Odpovědět