1 FC Brno 1913

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...a na závěr letošního podzimu si neodpustím skvostný text Martina Reinera, který by mohl každému připomenout první návštěvu statku a dny mládí a bezstarostných her.

Na kopané

Naše rodinná knihovna poklady neoplývala, ale nechyběl v ní poměrně vzácný svazek Blatného básní pro děti nazvaný stejně jako tohle okýnko: Na kopané. Jistou roli v tom asi hrál fakt, že můj pradědeček Cyril, stejně jako básník Ivan Blatný, hořel kdysi pro židenický SK, klub, který dokázal mezi dvěma válkami důkladně zatápět i oběma pražským „S“ a byl svým způsobem zakladatelem velké fotbalové tradice našeho města.

Měl jsem tu útlou knížečku s obrázky Kamila Lhotáka rád, a jelikož jsem začal číst prakticky ve stejné době, kdy jsem co divák poprvé vstoupil do zbrojováckého ochozu, měl jsem navíc jedinečnou možnost srovnávat jarně veselý svět Blatného fotbalové lyriky s poněkud temnějšími tóny raně normalizačního fandění. Ten rozdíl, který byl, jak asi tušíte, markantní, měl možná co do činění s frustrací, kterou importovali do našeho světa nedlouho předtím ruské tanky, ale možná odrážel pouze fakt, že Zbrojovka tou dobou zpravidla bojovala o záchranu v lize, kdežto Židenice sahávaly po metách nejvyšších.

A tak ve chvíli, kdy Ivan Blatný upozorňuje, že slunce svítí, jeho záře / padá právě na brankáře… , stodvacetikilový pořízek sedící o dvě řady pode mnou zpravidla s krůpějemi pěny v koutcích ječel: „Kams dal voči, ty pí…?!“ Případně doporučoval: „Di se voběsit, ty zmr…!“ A zatímco Blatného fotbalový interiér zabydlovali halfbeci, motovidla a mičudy, vartovala na schůdcích fotbalových stadionů počátkem sedmdesátých let minulého století především kelímková piva.

Musím říct, že mě ty četné a řekněme poněkud neučesané vzkazy adresované nejčastěji sudímu, ani příliš nelekaly, ale ani zvlášť nepřitahovaly. Byl jsem ostatně tak trochu dítě ulice a fotbal, většinou se staršíma klukama, jsem hrával na Demlově a na Trávníkách od svých pěti let. A pochopil jsem rychle, že tenhle sport není pro „slečínky“.

Skutečný problém tak nastal teprve ve chvíli, kdy mě na kopanou jednoho slunného odpoledne doprovodila moje maminka. A chci o ní říct hned teď dvě věci, které jí každopádně spíše lichotí. Snažila se mi ze všech sil nahradit chybějícího otce a pokud jde o vulgarismy, pýřila se už při slově „bordel“. Při slově „prdel“ většinou omdlela.

Toho dne to probíhalo na severní tribuně stejně jako v jiné dny.

Zbrojovka zoufale bojovala o remízu s favorizovanou Trnavou, ale čtyři minuty před koncem si v evidentním ofsajdu sklepnul trnavský Dušan Kabát míč rukou a vzápětí nezadržitelně vstřelil vítězný gól.

Následovalo něco, co by zkušený fotbalový fanoušek nejspíš nazval „spravedlivým rozhořčením“, při čemž ovšem mé nebohé matce vystřelily oči z důlků jako dva golfové míčky a její až do té chvíle vysoce elegantní drdol se pohroužil do hlubokého smutku.

Tři další dny moje drahá máť nepromluvila jediné slovo… a jak tak bezduše bloumala naším bytem, zdálo se mi, že hledá něco, co doma rozhodně nemáme.

Když se nakonec z komatu probrala, posadila si svého kloučka na koleno a zeptala se, jestli chce opravdu na ten fotbal chodit.

Klouček samozřejmě uznal, že to, co Zbrojovka předvádí, je bída s nouzí, ale hned také odvážně prohlásil, že to bude brzy lepší. A máma, nejlepší na světě!, už se dál neptala.

Jen ve dnech, kdy jsem odcházel hnát naše hochy za titulem a jaksi mimoděk si přitom rozšiřoval lexikální znalosti, sedávala v kuchyni a modlila se za mou dětskou duši verši Ivana Blatného:

Co je to za divoký křik?
To volá střední záložník:
„Tohle já všecko dovedu!“
A tlačí útok dopředu.

Martin Reiner - MF Dnes 07/11/2006 (stáhnuto z webu fc olé)
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

a já to tušil...

i když jsem téměř výhradním dopisovatelem této rubriky :twisted: , navíc dopisovatelem obávajícím se okurkové sezony v zimní přestávce - nestalo se tak.

MF dnes - dnes, příloha Brno

Nové stadiony budou v roce 2009

Háfo žgryndů štatlařskýho starosty Onderky vo tém, jak na novéch statkách budó lítat sportsmeni už v devátým járu. V sedmym kopneme a vyklidíme, v osmym postavíme a v devatym nam začnou za žgraně padat pečení holubi. Už to gómu, jak tam valíme s Fantozzim do teho halosa pro deset klacků na Kometu a baskeťáky a hned vedle stojí ten statek pro třicet, na kterým pleje náš červený balet. Na to že je po volbách, má konópek keců jak na koledu...


ja, ja... von má dnes František šťastnej den... A ve čtvrtek postavíme stodolu...
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

kéž by nekecali tak, jak Leška...

http://www.1fcbrno.cz/index.php?modul=c ... ely&id=980
Obrázek

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

Tak to na sebe nedalo dlouho čekat : Záčíná Velký bazar :evil:

Brankáře Lejsala láká z Brna Middlesbrough
Ekonomická situace brněnského klubu velí o prodeji brankáře jednat

19.12.2006 13:55 - P r a h a - Brankář brněnských fotbalistů Martin Lejsal možná odejde do Anglie. Zájem o něj má Middlesbrough, jednání o přestupu začnou už ve středu. "Pokud bude nabídka odpovídající, jednání se nebráníme," řekl šéf klubu Karel Jarůšek. Sekretář klubu Radek Bělák se zúčastní v Praze schůzky se zástupci agentury Sport Invest International, která hráče zastupuje.

Čtyřiadvacetiletý Lejsal přišel do Brna koncem minulého roku, kdy mu dobíhal půlroční trest, který obdržel ještě během svého působení v Itálii, kde chytával za Regginu, Padovu a naposledy za Benátky. V české nejvyšší soutěži nastoupil dosud k 29 utkáním a během krátkého času se stal velkou oporou brněnského klubu.

...a pamatujte si jména Holek, Střeštík, Mazuch, Trousil
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...a je to ještě lepší, než jsem ve fotbalovo-okurkové sezóně čekal :

Brno možná ovládne majitel z Ruska

20.12.2006 08:24 - B r n o -

Ve fotbalovém Brně se možná v nejbližší době budou dít zajímavé věci - do klubu by totiž mohl vstoupit bohatý strategický partner z Ruska. "Jsem dlouhodobě ve spojení s Moskvou a jednám o vstupu partnera z východu," potvrdil včera večer Roman Pros, který se svým bratrem Stanislavem vlastní v 1. FC Brno majoritní podíl. Jenže ze vstupu strategického partnera by mohl být dokonce nový vlastník. "Jsem rozhodnut se s ním bavit i o prodání akcionářských podílů," tvrdí Pros.
Může za to i včerejší zasedání brněnského zastupitelstva, které schválilo mimořádnou patnáctimilionovou dotaci brněnskému hokeji, což místní fotbalisty naštvalo. "Jak dopadlo hlasování zastupitelů města Brna, to se mi vůbec nelíbí. My také potřebuje ke své činnosti město. Ale pokud bude v klubu tak silný zahraniční investor, který nebude potřebovat nikoho, tak jednání o podporách a grantech jsou pro něj nepotřebná," vysvětluje Pros.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

no to sou zprávy, že jsem málem vyvrhl snídani...
Obrázek

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

Nebudou Lužánky, opravíme Lužniki...
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

krizmen píše:no to sou zprávy, že jsem málem vyvrhl snídani...
No co, zase vám přibudou fanoušci...
Obrázek

To zas bude v arboretu nabluto.... :roll:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »


...s arboretem ta Potěmkinova vesnice moc nepočítá (viz krizmenův plán). Arboretum je v současné době na místě plánované tréninkové plochy nad tím virtuálním červeným fotbalovým stadionem. Takže máš vlastně pravdu, že bude v arboretu nabluto... Už teď je mi jasný, že se celý projekt zužuje maximálně na jednu polovinu celé realizace - víceúčelovou halu Komety. Smutné. To jsem zvědav, jak budu jezdit do Moskvy na špíly...

Ale zase máme novej chorál :

Ech Kalinka, kalinka, kalinka maja, v sadu igrajut rebjata, s nima Zelenka...
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...no comment

Brno nabízí balík hráčů, za 100 milionů
Mladá fronta DNES, 21.12.2006

Brno - Máte na kontě 100 milionů? Pak si můžete pořídit hned čtyři brněnské fotbalisty. Prvoligový klub, který bude v lednu jednat o vstupu investorů z Ruska, nabízí za tuto částku brankáře Lejsala a talenty Mazucha, Střeštíka a Oklešťka. "Domluvili jsme se s panem Zíkou, v jehož agentuře jsou, že nám do pátého ledna dodá všechny podklady," řekl ředitel klubu Radek Bělák.


co sem napsal nahoře... :evil:

a je to tu. Majitelé jsou non plus ultra nasraní na nekoncepčnost štatlu a ve finále to vodseru já.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

Všem tifossi fc olé a air cooled vw vinšuju pod jolku hodně trpělivosti a hercnu při vyjednávání šéfstva pod kilo a do novýho járu Lejsala v kisni, Střešťu vepředu, Holka s Klešťákem uprostřed a Mazucha vzadu, 45 pointů z 15 špílů, nové statek, jarní tažení Gambáčem a rozhodně jiného majitela než Igora Bělokoňova...

Váš REDH0T
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

Kdyby měl někdo v tym novodurovým járu dlóhó chvilu a slzu v oku za flintó, pak tady zveřejňuju program zimní přípravy :


4. ledna: zahájení přípravy

5. ledna: zdravotní testy v Praze

13. ledna: Brno - Olomouc, Tipsport Cup

15. - 20. ledna: kondiční soustředění na Špičáku

21. ledna: Brno - Zlín, Tipsport Cup

28. ledna: Brno - Slovácko, Tipsport Cup

31. ledna: Brno - Jakubčovice

3. února: Brno - Artmedia, Tipsport Cup

10. - 11. února: finále Tipsport Cupu v Praze?

15. - 25. února: soustředění na Kypru (3 zápasy)

4. března: Brno - Čáslav

11. března: začátek ligy: Brno - Č. Budějovice
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...tož kruci, můj první pikčr na sajtu

Obrázek
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...a kurva

Miliardáři do Brna?

Majitel 1. FC Brno tvrdí, že jedná s investiční společností kolem ruské Rosbank

Brno - Byla by to velká ryba v brněnském fotbalovém rybníce. Investorem, který by mohl v budoucnu vstoupit do brněnského fotbalu, je podle spolumajitele 1. FC Brno Romana Prose investiční skupina kolem ruské Rosbank. Rosbank je druhým největším bankovním ústavem určeným pro soukromé osoby a menší podniky v celém Rusku. Jeho většinovým vlastníkem je investiční společnost Interros, obchodní gigant.

„Jmění Interrosu je deset miliard dolarů. Samotná společnost nepodniká, ale kupuje jiné společnosti, které pak ovládá například prostřednictvím holdingů,“ popsal analytik společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka.

Interros vlastní světoví boháči

Interros, jehož stanovisko se v době pravoslavných Vánoc nepodařilo získat, vlastní mimo jiné důlní a metalurgickou společnost Norilsk Nickel nebo mediální společnost Prof Media, která vydává dvanáct různých deníků a časopisů a mimo jiné také provozuje řetězec kin Cinema Park. V čele celého kolosu stojí dva ruští miliardáři - Michail Prochorov a Vladimir Potanin, kteří se vloni díky odhadovanému majetku 6,4 miliardy dolarů umístili shodně na 89. místě v seznamu nejbohatších lidí světa.

Proč by však takový kolos měl zájem investovat právě do brněnského fotbalového klubu?

„Tato společnost vyhledává zajímavé investiční příležitosti po celém světě, například poměrně levné podniky. V průběhu několika let pak zvýší jejich cenu a prodá je dál,“ přiblížil způsob podnikání finančního kolosu Marek Hatlapatka.

Brněnský fotbal by tak jen stěží našel kvalitnější finanční zázemí na několik let dopředu. Právě to je podle Romana Prose, spolumajitele klubu, záměrem jednání. „Odchod z klubu není naší prioritou, spíš chceme získat kvalitního ekonomického partnera pro klub,“ vysvětlil Pros.

S Interrosem v zádech by si klub mohl dovolit hodně, s nadsázkou řečeno třeba i postavit dva nové stadiony.

Stadion: vzorem je Wolfsburg

Budoucnost nepoužívaného fotbalového stánku, který v současnosti chátrá za Lužánkami, byla včera hlavním tématem debaty na brněnské radnici.

Šéf Českomoravského fotbalového svazu Pavel Mokrý byl s výsledkem schůzky s primátorem Romanem Onderkou (ČSSD) spokojen. „Našli jsme společnou řeč. Přístup minulého vedení města byl bohužel spíš proklamační, chyběly konkrétní kroky. Jsem rád, že je naše společná představa tak konkrétní,“ pochvaloval si Mokrý.

Vedení města, které vlastní nejen fotbalový stadion za Lužánkami, ale také zchátralou hokejovou halu na stejném místě, má v plánu obnovit obě sportoviště do roku 2009.

Prozrazen už je také jakýsi vzor pro budoucí zalužánecký stadion. „Vedení klubu i města v minulosti navštívilo několik stadionů v Německu, naší představě se nejvíc blíží ten ve Wolfsburgu,“ prozradil Mokrý. Tamní Volkswagen Arena má kapacitu 30 tisíc diváků, tedy stejnou, s jakou se počítá i pro Lužánky. „Stadion v Brně by však neměl být žádnou kopií, bude muset být urbanisticky zasazen do brněnského prostředí, a nebude tedy vypadat stejně,“ upozornil Mokrý.

Onderka zmínil možný přínos nového stadionu. Mezinárodní zápasy, které by se na něm hrály, by podle něj zvýšily prestiž města i cestovní ruch.

***

* Volkswagen Arena
vzor pro brněnský stadion

cena 53 milionů eur
kapacita 30 tisíc diváků
rozloha stadionu 90 tisíc m2
šatny pro domácí o rozloze 420 m2
šatny pro hosty o rozloze 210 m2
přes 600 toalet
evakuace stadionu do 10 min.
20 pokladen
40 kiosků s občerstvením
84 reproduktorů, každý váží 250 kg
145 monitorů a 2 videostěny
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...no, při tom počtu olé, co tam pravidelně doštracháme budeme mít každé svůj retych.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

REDH0T píše:...no, při tom počtu olé, co tam pravidelně doštracháme budeme mít každé svůj retych.
:wink: ... to bych začal znova chodit na flus, doma stojíme frontu ... :wink:

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

Bobe, ty máš co žgryndat. Vy máte tak velký kerizono, že bysme tam po špílu mohli vždycky všichni dovalit na gábl a bahno. A chcat by se mohlo před filušó... :twisted:
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...jo a mám jednu lepčí stořku, než je ta o červený Karkuly. Tady je fotoska z té naší nové arény

Obrázek


a tady záběry ze semifinále Ligy mistrů 2009/10

Obrázek
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

úterní tisková konference výkonného výboru ČMFS v Praze přinesla mimo jiné zajímavou informaci

23.1. 2007 20:42


...

Zelenou též dostala výstavba nového brněnského stadiónu, který by měl vyrůst na místě chátrající betonové legendy Za Lužánkami do roku 2009. Jeho kapacita by měla být třicet tisíc míst, vše odpovídající nejpřísnějším normám UEFA. Stadión Mladé Boleslavi byl naopak zvolen za místo kvalifikačního utkání jednadvacítek, v němž Česko 23. 3. vyzve mladíky Nizozemska.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Odpovědět