Modely VW

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět

si blázen....

lepší sou pojízdné brouci...
21
16%
jako já, taky sbírám...
34
26%
jako všichni broukaři a jiní vwěterem chlazení...
77
58%
 
Celkem hlasů: 132

Uživatelský avatar
bobo88
Příspěvky: 242
Registrován: 03 bře 2016

Re: Modely VW

Příspěvek od bobo88 »

A co lampička
IMG_20220105_172229.jpg

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modely VW

Příspěvek od udeeska »

Oválek
Přílohy
IMG_20220327_123602.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely VW

Příspěvek od martin_100 »

Taky sem ho dneska ulovil. Balenej byl 11/21.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modely VW

Příspěvek od udeeska »

Tuším Greta nenávistně kouká na Bumble 🐝 nebo jak se to jmenuje kvůli Diesel gatě problém #-o
Neoznačili velikost, tuším 1:24 ,docela hezky vyvedený detail poklic s Vw logem
Přílohy
IMG_20220403_185912.jpg
IMG_20220403_173833.jpg
IMG_20220403_175303.jpg
IMG_20220403_174031.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modely VW

Příspěvek od udeeska »

...ani to nečistím, když to sedělo v prachu dvacet let. Tomica VW bus 77 1:67 LH drive (pravostranné řízení)
Přílohy
IMG_20220420_170625.jpg
IMG_20220420_170514.jpg
IMG_20220420_170538.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
ALU
Příspěvky: 64
Registrován: 24 čer 2015
Bydliště: Praha

Re: Modely VW

Příspěvek od ALU »

Elektromobil 1:18 :lol: Není dokonalej ale za cca 11 stovek na 4 tužkový jede jako drak =D>
elektromobil.JPG

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Modely VW

Příspěvek od Herbie »

dnešní úlovek :)
Přílohy
166.jpeg
166.jpeg (69.05 KiB) Zobrazeno 3395 x
... a vůbec !

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modely VW

Příspěvek od udeeska »

Né zrovna přímo asi model, ale po čtyřech letech co jsme se odstěhovali na vesnici jsem otevřel krabici a v ní "Vinyl Killer Soundwagen" že mám jeden jsem si pamatoval od kouzelného dědečka,ale že mám ještě druhý jsem zapomněl :roll:
Takže jeden pošlu do světa....ten zlatý co má rozbitý vypínač.
Možná někdo i bude mít zájem...
Přílohy
IMG_20220821_120552.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modely VW

Příspěvek od udeeska »

Revell má v nabídce mimo jiné busa áčko ve verzi adventního kalendáře ve velikosti 1:24.
Bohužel žádná Website neukazuje jak je kalendář kalendář rozdělen na denní okénka.

Jestli někdo ví ať napoví, štědrý den se blíží, nechci sedět pod 🌲 stromkem sám bez hračky v síni.....
.... mají i žlutou Westku tuším za švestku, teď si nepamatuji rok a Porsche 365 B jak by smet.....
Přílohy
image.jpg
image.jpg (9.82 KiB) Zobrazeno 3036 x
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Modely VW

Příspěvek od tarmara »

udeeska píše:
02 lis 2022
Revell má v nabídce mimo jiné busa áčko ve verzi adventního kalendáře ve velikosti 1:24.
Bohužel žádná Website neukazuje jak je kalendář kalendář rozdělen na denní okénka.

Jestli někdo ví ať napoví, štědrý den se blíží, nechci sedět pod 🌲 stromkem sám bez hračky v síni.....
.... mají i žlutou Westku tuším za švestku, teď si nepamatuji rok a Porsche 365 B jak by smet.....
manuál na sestavení toho červeného busa (je to béčko s type4 - ale má dvířka nádrže - takže mix všeho, co přišlo modelářům pod ruku) hýr https://downloads.revell.de/?dir=Adventskalender - pod kodem 01034
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modely VW

Příspěvek od udeeska »

Děkuji ale se mi zatím nedaří najít na zdejším poli,ale zetakovi jsem zadal za úkol (dělá v německém koncentráku v Pirně).

Dnes se mi sešlo něco málo modelů po příteli z klubu, který mi je daroval a bohužel nečekaně zemřel ve věku 59 let před třemi měsíci 😢😢...

Dvakrát single cab se surfem Johnny Lightning 2003 na obalu 2002 na modelu.
Vánoční bus s háčkem na vánoční stromek 2002 edice taktéž Johnny Lightning a nakonec Race bus od Hot 🥵 Wheels 2001
Akorát nerozumím kdy byl vlastně model vyroben. Na zadní straně obalu je 2001 zatímco na spodku modelu je 1995.... oproti jiným modelům je tenhle dost těžký 🤔
Přílohy
IMG_20221113_180849.jpg
IMG_20221113_181456.jpg
IMG_20221113_181259.jpg
IMG_20221113_181511.jpg
IMG_20221113_181347.jpg
IMG_20221113_181524.jpg
IMG_20221113_181619.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely VW

Příspěvek od martin_100 »

Ten HW bude možná reedice. HW občas vytahne starší formy a udělá edici aut. Pak se rozchází rok nalitej na podvozku s rokem na obalu. Na obalu pak bejvá vyraženej rok expedice z fabriky.

Uživatelský avatar
jaroslavw
Příspěvky: 185
Registrován: 21 led 2014
Bydliště: Kolín

Re: Modely VW

Příspěvek od jaroslavw »

Ahoj, znáte někdo tento model. Manželka si jako malá, asi v půlce šedesátých let psala s dívkou že Švédska, a ta jí ho poslala společně s Barbie. V té době u nás skoro neznámá panenka. Na modelu zajímavé svícení ze střechy...
IMG_20221114_150438.jpg

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: KDN ... malé pojednání :-)

Příspěvek od yahoďák »

Blíží se Vánoce a to je dobrý čas pro autíčka.
Před lety jsem o pár stránek zpět napsal pojednání o VW modelech a předvedl svojí sbírku:
yahoďák píše:
08 led 2007
No a tady je moje sbírka:
Obrázek
brouky mám ve všech známých barvách (mít všechny verze není asi možné díky výše zmíněným několika verzím podvozků a taky v tom hrají roli přední světla - jsou tři různá provedení)
U ponorek je to ještě lepší - spodek karoserie existuje ve dvou různých odstínech modré, celkem vzácné oranžové a viděl jsem už i růžovou. Střech jsou 3 provedení, barvy: dva různé odstíny žluté, bílá, šedá, modrá, červená nebo růžová....průměrně schopný matematik snadno vypočítá výsledný počet variant .. já na to kašlu (abych je všechny sháněl :lol: )
Zato u typu 3 umístěného symbolicky v třetí řadě jsem si jistý, že mám všechny 4 známé barevné verze, akorát nedojdu klidu, protože některé měly nárazníky chromované, některé černé
Utekl nějaký čas, ze začátku jsem se jen nebránil, když šel nějaký kus kolem, později jsem vyloženě šel po věcech, co mi scházely ... a už mám snad klid :twisted:
Postupně Vám po dílech předvedu finální podobu sbírky.

Začneme Typem 3.
Zelená a modrá verze může mít chromované nebo černé nárazníky. Červená jen chromované, bílá jen černé. Takže jsem neváhal a občas nakoupil autíčko jen s jedním nárazníkem, použil ho jako dárce orgánů pro svoje kusy a v tuto chvíli mi schází už jen jeden přední nárazník:
typ3.jpg
a bílého mám ještě uloženku s krabičkou:
DSCN6815.JPG
DSCN6814.JPG
pokračování (Typ 2) příště...
Obrázek

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Modely VW

Příspěvek od Vendelin »

Moc pěkný :)

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modely VW

Příspěvek od udeeska »

Tímto ještě jednou děkuji za dárky od Jirky 🍓, které mi osobně přivezl na motorce 🏍️.(nemusí kapat, stačí jen když prší 🤔)
Akorát jsem zapomněl která firma to dělala originálně #-o
Přílohy
IMG_20221216_122110.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Modely VW

Příspěvek od yahoďák »

...rádo se stalo, Romane ... a další už na Tebe čekají v mé kanceláři :wink: .
Původní výrobce těchto modelů byl německý DUX a hned se na jeden podíváme:

díl 2 - Typ 2 - Ponorky

tady už to začíná být obsáhlejší a snad i zajímavější.
Zahájíme originálem od DUX. Poznávací znaky: DUX logo na podvozku (ten je samozřejmě s vloženým setrvačníkem a řiditelnou přední nápravou), zcela jiné provedení předních světel než české verze (ta jsou mimochodem dvě různá), ráfky "chrom" místo bílých, samolepkou zvýrazněné blinkry a SPZ, zadní s nápisem. Odstín modré je jiný než u KDN a střecha je na rozdíl od českých verzí ve stejné barvě jako spodek:
DSCN6113.JPG
DSCN6114.JPG
DSCN6115.JPG
A zpátky do ČSSR. Sice jsem tvrdil, že nechci mít všechny možné kombinace, ale bylo to silnější než já a když se naskytla méně často vídaná verze, neodolal jsem.
Tak třeba oranžový spodek s oranžovou (pozor, neplést se žlutou vlevo) mikrobus střechou:
T1_12.JPG
a taky mi dlouho scházela červená furgon střecha... a najednou přišly dvě - jednu mi dal OB, na druhou dal tip Hydraulik (děkuju, kluci!).
DSCN6112.JPG
Červená časem vyšla ještě jedna a pokoj jsem si dal, až když jsem nasál čtvrtý kus - uloženku s krabičkou (jen proto, že byla v setu s něčím ještě zajímavějším, já jí fakt nechtěl :wink: )
T1_2.JPG
Když už jsme u kousků s krabičkou, tak zajímavý je i tento valník, jednak je to Rotocar, čili se setrvačníkem, ale zajímavější je, že má modrou singl-cab střechu, kterou jsem vídal jen ve stavebnicích Auto-Lux Electric 03 (dálkové ovládání na bowden):
T1_3.JPG
Červených střech jsem měl dost a když navíc přišla další oranžová, tak se přímo nabízelo zkombinovat něco, co v Náchodě nikdy nevyrobili, tedy červená+oranž a oranž+modrá:
T1_11.JPG
T1_14.JPG
No a ještě nekončíme .... najednou se objevila verze, jakou jsem nikdy neviděl: furgon střecha v podivné vyblité modro/zelené barvě. Nejdřív jsem si myslel, že to někdo přelakoval, ale z vnitřní strany vypadá stejně a není to ani vyšisovaná modrá německá verze - odstín je identický i uvnitř otvoru pro maják. Minimálně deset let se po KDN modelech pídím a nic takového jsem neviděl a představte si, že za cca půl roku se objevil další "tyrkysový" kus. No uznejte, že jsem ho nemohl nechat někomu jinému :twisted:
T1_10.JPG
a to pořád není konec :)
Nejtežší výzva vypadá uplně jednoduše, ale dalo mi to zabrat. Zjistil jsem, že v některých verzích stavebnice Auto-Lux Electric je furgon střecha (a někdy i ovladač) výrazně tmavší než mikrobus střecha světle šedá. Asi nějaká serie odlitků s jinak namíchanou recepturou, je to k vidění zřídka:
KDN tmavě šedá střecha.jpg
Slídil jsem po tom tak dva roky a nakonec jsem musel koupit kompletní stavebnici, abych tu tmavě šedou získal:
T1_1.jpg
Tak jsem si říkal fajn, máš to komplet ... znuděně ze zvyku sjíždím nejmenovaný aukční sever a tam na prodej tři KDN ponorky ... něco mě "píchlo do oka", podívám se pořádně a vidím, že jedna z nich má tuhle tmavě šedou střechu, ale mikrobus s okny, to jsem taky do té doby neviděl.
No co myslíte, jak to dopadlo?

Tak a to je pro dnešek všechno. Běžné barvy a kombinace uvidíte až v posledním dílu seriálu :wink: teď bude následovat Typ1.
Obrázek

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Modely VW

Příspěvek od udeeska »

..to vypadá Jirko, že budeš mít kompletní sbírku jak od DUX tak KDN jako jeden z mála v této sběratelské oblasti 👍.
.. jak byli ovladatelné modely s kabelem? Mi to připadne dost malé... oproti když jsem byl v pubertě a vlastnil dvě 110 R Coupé na kabel což byla velikost 1:18 ?
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
bobo88
Příspěvky: 242
Registrován: 03 bře 2016

Re: Modely VW

Příspěvek od bobo88 »

Já mám jen tohle
IMG_20221217_191417.jpg
IMG_20221217_191351.jpg

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Modely VW

Příspěvek od yahoďák »

...na dotazy čtenářů odpovím později, teď pokračování

Typ 1 - Brouci
Tenkrát jsem si myslel, že mám všechny barvy a jen časem doplním chybějící verze s chrom nebo černými nárazníky.
Modrá, zelená a žlutá se prodávala s oběma verzemi, červená jen chrom, bílá a oranž jen s černými.
Stejně jako u Typu 3 jsem posháněl lepší kusy s patřičnými nárazníky a nebo dárce orgánů a doplnil svoje kusy a myslel si, že to mám komplet :) (mimochodem, povšimněte si rozdílného provedení předních světel...):
DSCN6125.JPG
DSCN6499.JPG
Pak jsem narazil v jedné zastavárně na tmavě modrou verzi - je to stejná inkoustová modrá jako u některých ponorek a nikdy jsem ho jinde neviděl. Chudinka byl bez nárazníků, ale to se vyřešilo časem:
DSCN6111.JPG
Aby toho nebylo málo, objevilo se další modré provedení - někde mezi klasickou světle modrou a tou inkoustovou.. Rovnou NOS kousek asi už z konce produkce, vyráběný už pod značkou Kaden, balený v blistru a datovaný 1/94 ... o cenovce 62Kč vs. 16,50Kčs netřeba hořekovat :)
DSCN9474.JPG
DSCN6820.JPG
Pořád mi hlavou vrtalo růžové provedení, které jsem někde viděl na fotce a u nás jsem na něj na prodej nikdy nenarazil. Tak jsem zkusil ěbay a tam se občas objevil. Nechtělo se mi do toho, ale když byl nabízen celý set čtyřech barev, NOS kousky v blistru, tak jsem neodolal. Tímto děkuji Samovi za pomoc.
Myslím si, že tyto barvy se u nás moc neprodávaly a šly převážné na export. Datováno 1/94 a jsou v jiných odstínech než u nás dostupné starší verze - jsou "svítivé" - růžová, zelená, žlutá a ta modrá, co už jsem měl:
DSCN0855.JPG
No tak teď to snad už komplet mám, uvidíte na konci seriálu :twisted:

...ale ještě nekončíme... pokračování příště
Obrázek

Odpovědět