Vysílačky do kolóny

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Ondrac
Příspěvky: 106
Registrován: 03 bře 2005
Bydliště: Černošice

Příspěvek od Ondrac »

Přátelé, když jsem tak brouzdal po netu, zjistil jsem, že jediná vysílačka, která by splňovala moje nároky (nechci jí mít jen v autě a chci CB) je ALAN 42 MULTI. Co si o ní myslíte? Zná ji někdo? Dík za info.
Ondrac

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Nechci te zklamat, ale: provozovat rucku jako vesmes "stabilku/mobilku" neni moc dobre. Je to vlastne normalni CBcko v malem, takze jsou u nich problemy se zahrivanim pri dlouhodobem provozu, taktez vysilaci cast je optimalizovana na pouziti pendreku/kratsich anten.

Do auta prez ten adapter by to jeste slo, ikdyz by to chtelo alespon minimalne magnetku venku, bo prece jen brouci jsou jeste "echt material" a docela by stinil :lol: 8)

Ale pouziti na stabilku na doma, jeste s nejakou antenou venkovni(pouzivat rucku doma je jeste horsi nez v aute, proste signal na houby...), je docela nedobre pro ne. Da se to, ale neni to nic moc

Mimochodem, co te vede k domence, ze mobilni radiostanici(tu klasickou a majkem na kabelu) nemuzes pouzit doma?
Staci si dokoupit CB zdroj treba 2 - 3A 13.8V nejakou antenu a jedes daleko lepe. Ty CBcka kdyz je nezabudujes na pevno, treba misto autoradia, drzej v drzaku ve tvaru sirokeho U na dvou sroubech - tj povolis srouby, vyhaknes z drzaku, odsroubujes antenu, odpojis konektor napajeni a trada se stanickou dom. Doma obracene a hura na pasmo...

Jinak co se tyka teto konkretni, funkcne je slusne vybavena a ALAN jako takovej tu je uz dlouho, takze i kvalita bude dobra

Uživatelský avatar
Ondrac
Příspěvky: 106
Registrován: 03 bře 2005
Bydliště: Černošice

Příspěvek od Ondrac »

No já nemyslel až tak domácí použití, jako spíš když někam dorazim, tak si jí vezmu sebou a můžu kecat i mimo auto (srazy, dovolená atd)
Ondrac

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Tak to pak jo. Ja uvazoval, ze ji povesis treba na 10m koaxu a 6m antenu :oops:

Jinak jako rucka je to ideal, proto je to tak i udelane, nakonec ze? :D A i ten pendrek se da pripadne sehnat/dokoupit kvalitnejsi.

No a do auta nejakou alespon 1/2lambda a bude to v poho

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Ja jel 7 let na tehle a nemela chybu:

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondrac
Příspěvky: 106
Registrován: 03 bře 2005
Bydliště: Černošice

Příspěvek od Ondrac »

Díky za info, já jsem v tomhle míň než začátečník (ještě jsem ani nezačal :lol: )
Ondrac

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Chlapi, choďte s tými moderninami niekam...
Ja už mám do busa takýto kúsok z prelomu 70/80tych rokov.
Teraz už len toho busa...
Obrázek
Ospravedlňujem sa za zlú kvalitu foto. Momentálne som v období, keď mojim jediným fotoaparátom je mobil. Ale všetko sa zmení.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Parádní Kryštofe, po něčem podobnym taky slintám...

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

A niečo do chrobáka...
Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

viktor čistič
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Obrázek

Mám celých 14 (!) kanálů.
Nic než VW Bus!

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

huste 8) a nejede to nahodou jen AM? ikdyz v zacatcich bylo povolenejch mene kanalu ...

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Šíša píše:huste 8) a nejede to nahodou jen AM? ikdyz v zacatcich bylo povolenejch mene kanalu ...
Jezdí to oboje, AM-FM.
Nic než VW Bus!

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Rok vyroby? 8)

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Šíša píše:Rok vyroby? 8)
To nevim, našel jsem ji před lety v Německu v kontejneru na elektronický odpad a p. Jarošík z Černošic mi ji rozjel.
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

tak lidi nějakej up? pokročil někdo?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ja jo, zakoupil sem maly vysilacky Motorola, stejny jako ma Berusta
a pri spolujizde sme si onehda pokecali naramne
... a vůbec !

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

Když už ste u vysílaček :-) Potřeboval bych radu .. předem hlásim že vim že anténa by měla být uprostřed auta atd atd.... ale i tak přemýšlím o tom, že dám vysílačku do Herbieho a pokusím se nějak zamaskovat anténu. Nejde mi o dosah na x km ale po koloně a tak na srazech. Pamatuju si že když sem byl malej měli sme provizorne polozenou cb anténu prostě na zadnim okně wartburga a nějakym způsobem to fungovalo. Čili muj dotaz .... jak zamaskovat anténu v Brouku aby nevypadal jako jednohubka?

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Tak existuje kombinovana antena radio/cb ... vzhled by jsi musel probrat a uvidel bys, zdali by se ti libila ... a pak klidne muzes dat normalni cb antenu treba na naraznik ... prez nejakej uhelnicek na drzak narazniku ... porad to bude daleko lepsi nez polozena cb antena za zadnim oknem(potes koste s koncakem v cibicku :lol: ) ... sice budes mit tosku smerovost(teoreticky lepsi prijem zepredu, bo pred antenou bude smit vic kovu - umele zeme, ze zadu horsi), ale ucel to bohate splni.
Taky jsem videl(nekde na fotkach) umistenej PL konektor(nebo proste nejakej kterej dovoli naklonit antenu) na zadni mrizce pod oknem ... potrebujes antenu prisroubujes, nepotrebujes sundas a zustane tam jen malej konektor, kabel tazen prucuchama do mot prostoru a dal s kabelazi do kabyny.
Ale vesmes dneska bych se za takovim ucelem - pokec v kolonach/na srazech a vyletech v bande - zamyslel jestli CBcko, nebo rovnou ty PMRka ... ty se ted rozmahaj dost. Herbie a spol maj sice malinke, vypadaj jak prezky horolezecke, ale zase to bude omezene jak dosahem taky vykonem(male napajeni, antena skoro zadna). Delaj se i PMRka s odpojitelnou antenou a "venkovni" magneticke anteny ... takze sednes do auta, z rucky odpojis natenu, pripojis kablik a na druhem konci je cca 30cm antena na magnetu ... a tu lipnes na strechu, vsak ona se tam bez problemu udrzi(zvlast pri brouci akceleraci a maxV) ... a prijem a vysilani nekolikrat lepsi nez s vysilackou v aute ... boauto stini ze :D

Takze bud CB, nebo spis PMR, bych rekl... CB na nejake hodne dlouhe vylety, dovolene a pod

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Tedy já si koupil cbčko německé produkce ze 70tých let:
Obrázek
k tomu plánuji decentní anténu president indiana
Obrázek
přidělanou klemou za okapničku
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Odpovědět