Prostředky proti korozi karoserie.

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
pavel cz
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 326
Registrován: 20 črc 2017
Bydliště: Holomóc

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od pavel cz »

Mytí karoserie dělají v Obruby u Mladé Boleslavi. Byl jsem tam v roce 2019 a nevím, co se za 4 roky změnilo.

Kastle se tam nemáčí, barva se sundává studenou vodou speciální vapkou,velkým tlakem rotačníma tryskama na konci.Na přiložené fotce jsou vidět stopy v základovce. Dolů jde krásně asfalt.Jen kastle tehdy stala okolo 12000Kč,po domluvě s panem Jelínkem 605245668 mi to udělali na počkání.
Přílohy
DSCN3559.JPG
DSCN3559.JPG (112.45 KiB) Zobrazeno 2095 x

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od lális »

pavel cz píše:
27 úno 2023
Mytí karoserie dělají v Obruby u Mladé Boleslavi. Byl jsem tam v roce 2019 a nevím, co se za 4 roky změnilo.

Kastle se tam nemáčí, barva se sundává studenou vodou speciální vapkou,velkým tlakem rotačníma tryskama na konci.Na přiložené fotce jsou vidět stopy v základovce. Dolů jde krásně asfalt.Jen kastle tehdy stala okolo 12000Kč,po domluvě s panem Jelínkem 605245668 mi to udělali na počkání.
Stejnou vapku na naftu, která umí až sto stupňů má tchán na firmě, pokud by někdo měl zájem, dejte mi vědět, můžeme zkusit třeba dveře nebo cokoliv...bylo by to myslím za dobře...je to v Plané nad Lužnicí
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od Tom_ »

Kdybych delal celkovou renovaci tak nevaham a jdu do toho , ale ato je kompletne nastrojene krome motoroveho prostoru, takze hledam jine varianty...dostal jsem doporuceni na nejaky laser, tak jim zkusim napsat a uvidi se jestli to zvladne hrubsi korozi. Kazdopadne povrch po laseru je nasledne nejak specialne osetrit? Ten povrch mi prijde jako by "spaleny"

honzik.brouk
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 17 srp 2017
Bydliště: Tam kde to mám rád....

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od honzik.brouk »

Chtěl bych se zeptat,jestli nevíte o nějakým odrezovači ať už oplachovém či bezoplachovém,který je vyzkoušený a funguje.Díky

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od Sam »

Funguje asi každý, já osobně používám Hork pro kyselé a Worko pro trpké trápení unaveného ocelového povrchu. Podle toho, kam se chci dostat s odstínem.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od Tom_ »

Tak po zvazovani vsech moznosti jsem dospel k zaveru ze se vydam cestou klasickeho brouseni, coz bude nejspis nejvice zdlouhava cesta, ale piskovani nepripada v uvahu a laser mi neprijde dostatecne silny na odstraneni hloubkove koroze.
Mate zkusenost s nejakymi pripravky jako podklad na holy obrouseny plech? Jestli na obrouseny cisty plech aplikovat odrezovac a nasledne nejaky tmel, nasledne vybrousit, odmastit, odmastit, pak plnic , obrousit opet, odmastit, barva a lak?
Jake produkty pouzit ktere se daji bezne koupit v normalnich balenich a ktere opravdu jsou kvalitni a vydrzi?

Dekuji

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od venca101 »

A co je to vlastně za auto? Děláš pouze ten motorovej prostor jak se píše v předchozích příspěvcích nebo celej podvozek?

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od Tom_ »

Podvozek jsem jiz delal x let nazpatek a k motoraku jsem se dostal az ted kdyz je motor venku. Je to Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od venca101 »

Těžko radit v době, kdy existuje milijón výrobců milijónu druhů chemie a nátěrových hmot. Klasicky bych plech obrousil dráťákama na flexe, pak epoxidovej základ nebo plnič a pak barvu. Před každým krokem odmastit. V motorovým prostoru bych se vesrál na kitování, maximálně dát do spár karosářskej tmel, pokud tam byl. Nepoužívat nic na bázi silikonu!
Materiály bych držel od jednoho výrobce, můžeš použít 4CR, Mipa, Chameleon nebo pohledej na netu, víc jich osobně neznám nebo nepoužívám.

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prostředky proti korozi karoserie.

Příspěvek od Tom_ »

Říka vám něco výrobce interactive? Mají 2k reaktivní základ a plnic i ve spreji ale cena 858kc/ks bez DPH. Moc se neorientuji v cenách jestli je to dneska běžná cena nebo ne . :D

Odpovědět