Vercajk z kovošrotu

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od OB »

Znáte to, občas potřebujete nějaký ten nástroj pro jedno použití. Nechce se Vám tento nástroj kupovat, protože pro něj nemáte v dohledné době využití. Nástroje také nejsou za babku. Pokud ho potřebujete večer už nechcete nikoho obtěžovat, aby Vám ho půjčil.
Pár let s úspěchem nakupuji různé nástroje v kovošrotu. Cena je více než dobrá, 10 Kč za kilo. Mnohdy se najdou nástroje, které jsou úplně nové, jindy použité ale funkční.
Včera jsem si udělal radost 70 kilogramy nástrojů. Nejvíce mne potěšila rovnací deska. Byla zrezlá a ohavná ale já jsem ji viděl naprosto jako krásku. Dnes dostala péči na fréze a nyní je z ní nádherný pracovní nástroj.
Ostatní nástroje ještě musím roztřídit.
Pokud jste ještě nenavštívili kovošrot, tak vřele doporučuji.
Když se ještě pochlubíte svými nálezy budu rád.
0F19EE7C-CB2A-4550-A2C3-DF779AE21380.jpeg
3385748A-18AB-41F9-AFB5-4F3219ED7093.jpeg
96AB29CF-289D-4625-9256-80D283BE6612.jpeg
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od martin_100 »

Kde je takovej kouzelnej kovošrot? Všude kde sem byl mě nenechali jen tak se prohrabovat hromadama. Což je škoda.... ikdyž jak se znam tak ještě že tak :twisted:

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od OB »

Stejně jako tebe mne nechali se prohrabat hromadama.
Co přijde dál???

BigYoeKing
Příspěvky: 55
Registrován: 18 zář 2007

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od BigYoeKing »

Ja pred lety zachranil od huti Hazet vozik 12kc/kg mi ho pani nechala.
Objizdim pravidelne, tady kousek od nas a prej nejsem sam co se tam prehrabuje
Shanim starej soustruh ale jeste se nepostestilo
Přílohy
IMG_20190106_210630.jpg

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od OB »

BigYoeKing píše:
29 lis 2020
Ja pred lety zachranil od huti Hazet vozik 12kc/kg mi ho pani nechala.
Objizdim pravidelne, tady kousek od nas a prej nejsem sam co se tam prehrabuje
Shanim starej soustruh ale jeste se nepostestilo
Tak to je nádhera! Když pomyslím na to, že už nemusel být....
Co přijde dál???

jaro21
Příspěvky: 184
Registrován: 29 pro 2011
Bydliště: Trenčín

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od jaro21 »

Kovosrot a smetisko su moje najoblubenejsie obchody :D mame u nas jeden kde chodim pravidelne nakupovat a typek mi vravi , ze som jediny, kto chodi s prazdnym autom a z kovosrotu s plnym, ale smutny fakt je, ze dnes ludia vyhadzuju to co o mesiac musia ist kupit. Pre ludi prichadza doba pohodlnosti a tak namiesto opravy starej kosacky si idu za 100eur kupit novu do obchodu a funkcnu kosacku zo zapchatym filtorm v nadrzi vyhodia(osobna skusenost) a doteraz ju pouzivam a ide super. Zialbohu je to smutne,ale pre nas zberacov je to vyhoda :D prajem vela dobrych ulovkov borci

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od Sam »

jaro21 píše:
29 lis 2020
Kovosrot a smetisko su moje najoblubenejsie obchody :D mame u nas jeden kde chodim pravidelne nakupovat a typek mi vravi , ze som jediny, kto chodi s prazdnym autom a z kovosrotu s plnym, ale smutny fakt je, ze dnes ludia vyhadzuju to co o mesiac musia ist kupit. Pre ludi prichadza doba pohodlnosti a tak namiesto opravy starej kosacky si idu za 100eur kupit novu do obchodu a funkcnu kosacku zo zapchatym filtorm v nadrzi vyhodia(osobna skusenost) a doteraz ju pouzivam a ide super. Zialbohu je to smutne,ale pre nas zberacov je to vyhoda :D prajem vela dobrych ulovkov borci
To je holt udel globalni ekonomiky. U nas za 100eur kosacku vc vsech dilu nevyrobis, proto ji za 10eur ani neopravis. Do ciny s tim na vejlet nepojedes. Nehazejte vinu jen na spotrebitele.
Abych nebyl ot. Mam kancelar s vyhledem na srotak. Jednou za dva dny tam jezdi nakladac a rovna srot do kontejneru. Cekam uz 15let ze se mu ve lzici bude mrskat karoserie KDFka a zatim nic. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od OB »

Bratr před 14 dny přivezl ze sběrného dvora tři vrtačky. Všechny jsou funkční. Ani se nedostali do kontejneru, protože se bratr zeptal chlapíka co je přišel vyhodit zda fungují. On povídal ano fungují, jsou po tátovi ale já už nic vrtat nebudu, tak je jdu vyhodit.
To mi hlava nebere.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od venca101 »

Účelně do kovošrotu nejezdím "na lov a na čumendu", na to je odborník můj strýc, který tak tráví volné soboty. Mimo kvanta úlovků vlastních zájmů ve starém řemeslnickém nářadí má na skóre už i pár VW krámů, kterejma mě obdaroval. Takže už od něj mám jeden motor 1200 předělanej do letadla po bolševicku, palivovou pumpu, poklici a Blaupunkta, kterej už pár let vyhrává ve valníkovi.
Já osobně této recyklaci fandím a jdou na mě mrákoty když pomyslím kolik suprovejch věcí lidi z těch hromad nestačili vylovit.Sám na to čas
nemám, ale když jednou za čas nashromáždím nepotřebné železo a jedu ho odevzdat do šroťáku tak hromady prolezu a nikdy se nevrátím s prázdnou. Akorát moje úlovky jsou nezajímavé, mám hever na kolečkách, bedýnky Mars, šroubováky, ploché klíče, gola ořechy, různé kleště apod.
Jinak také šroťák používám jako levný obchod na hutní materiál. Znáte to, potřebujete kolem baráku např. 60 cm trubky, kus vinglu nebo pětku plech 30x30cm, tak přece nepojedu do ferony koupit trubku v 6 metrech nebo tabuli plechu 2x3m, zajedu pěkně na šroťák, s metrem v ruce obejdu hromady a ještě se nestalo, že by tam nebylo :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Vw 181
Příspěvky: 201
Registrován: 09 zář 2019
Bydliště: Český Šterndberk

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od Vw 181 »

Také čas od času navštívím kovošrot a dají se tam najít zajímavé věci :D

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od OB »

Vw 181 píše:
30 lis 2020
Také čas od času navštívím kovošrot a dají se tam najít zajímavé věci :D
Tak se pochlub.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od eLzyx »

OB píše:
30 lis 2020
Bratr před 14 dny přivezl ze sběrného dvora tři vrtačky. Všechny jsou funkční. Ani se nedostali do kontejneru
u nás na šroťáku bylo pár let zpátky několik stovek kilo (možná tun) vrtáků. Nových. Údajně v Black and Deckeru měnili prodejní balení vrtaček a to staré balení vrtáků jim nevyhovovalo. Takže to šlo do šrotu. Se tu na to stály fronty, vrtáky se prodávaly na kila :lol:
OB píše:
30 lis 2020
jsou po tátovi ale já už nic vrtat nebudu, tak je jdu vyhodit.
likvidace pozůstalostí to je téma samo o sobě, hledám po okolí nějakou starší větší nemovitost, abych mohl mít těch veteránů více. Tak se jdu občas na nějakou podívat, nebo tam aspoň zavolám. Leckdy jsou ty baráky úplně holé, vybílené, nikde nic. Tak se majitelů ptám proč. Že prý to zdědili, realitka jim doporučila všechno vyvézt, vybílit, že se to snáz prodá. Takže vyházeli z baráku harampádí do kontejneru (teoreticky i historicky cenný nábytek, sbírky známek, peněz atp. - dle info známého, co tyhle likvidace běžně dělá, se tak děje velmi často), nechali sešrotovat tu starou kraksnu (veterána, kterým senior jezdíval), vyházeli všechny náhradní díly, nářadí ... vždyť ty příběhy známe. "Dobrý den pane, vidím, že támhle pod plachtou máte zajímavého veterána, nechtěl byste ho prodat? Ne? Že to necháváte vnukovi? OK ... a za rok to nakládá drapák, protože chlapík umřel, a tu starou krasknu nikdo z rodiny nechce"
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od OB »

Popsal jsi to naprosto přesně.
Co přijde dál???

BigYoeKing
Příspěvky: 55
Registrován: 18 zář 2007

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od BigYoeKing »

Neni to uplne vercajk ale dneska se povedlo
200kc
IMG_20201130_133856.jpg

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od OB »

No vida, tak se dají najít i věci na VW.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od eLzyx »

jen nesmíte přijít pozdě. Když jsem řešil přepis T2, tak jsem se zastavil u "kámoše kámoše", jehož táta je provozovatel šroťáku. A ten když viděl T2, tak mi říkal, že tohle auto před měsícem rozsápal drapákem, takže až tohle přestane jezdit, tak mu to mám přivézt, že mi dá dobrou cenu za kilo. Že je to ještě auto komplet ze silného plechu, což je fajn. A myslel to vážně jako dobrou nabídku, službu kamarádovi. Jste ho měli vidět, když jsem mu říkal, že jezdivé kusy jsou za čvrtmíče, renovované za 400 a kempry se zvedací střechou hravě překročí třičtvrtě mega. A že i shnilé vraky se prodávají za desítky tisíc. Nechápal, myslel si, že si z něj dělám srandu. Ukazoval jsem mu i inzeráty na netu. Viděl v tom jen staré železo - asi taková profesní deformace. Asi jako já, když jsem dělal interneťáka a roky pak čuměl po střechách, kdo má co za anténu :lol: . Snažil jsem se ho i poučit, že když se mu tam vyskytne kára vyrobená před rokem 1980, tak to bude mít pravděpodobně vyšší cenu na díly, než na železo. A ať klidně zavolá, že mu řeknu, co s tím. Buďto na tom teď rejžuje, nebo to dál cupuje na kousky. Od té doby se neozval.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od OB »

Asi se zamyslel a prodává to na sebe. O celá auta zavadit je problém.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od hugo »

Tady u nas co tyden, to auto....celé auto...než ho rozmlatí...bohužel

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od SO 545 »

Moj dodavatel dielov...momentalne na Skoda auto...spolupracuje oficialne so spustou vrakovisk v nasom kraji.
Nikdy by som neveril co vsetko ludia odnesu do zberu akoby spenazili v dnesnej IT dobe.

Beriem od neho len nove diely a je ich neskutocne.
IMG_20201121_181302.jpg
Toto malo skncit v zbere od suseda z ulice.
Doniesol to ku mne zo slovami bud to vezmes alebo to ide do srotu minuly tyzden.

Nekompletna ale nepouzita sada vystruznikov.
Novy kompresiometer s komplet prislusenstvom...pekna hracka vzdy som ju chcel.
Nepouzita bruska na ventily...sice len s jednou kliestinou ale budem sa stazovat ? ... :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vercajk z kovošrotu

Příspěvek od Sam »

Tak to já lovím jen na bazoši a podobných, občas je to také za hubičku a pod cenou co nabízí výkupna surovin.
Např. tuta deska, ještě štěstí že ji nemám jak převézt :D
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1287758 ... 5x10cm.php
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět