Elektromobily

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Zamčeno
lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Elektromobily

Příspěvek od lope »

Zdá se, že to přichází a protože to dříve nebo později nepřímo ohrozí i naši zálibu ve VW, tak o tom zatím můžeme aspoň kecat. Menši diskuze proběhla tady https://www.flat4.org/forum/viewtopic.p ... &start=620

Dnes čtu článek, že Praha chce investovat 2-3 miliardy Kč (z našich daní) do instalce dobíjecích zásuvek v pouličních lampách:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-pra ... 47ab5f122/?

Výslovně píšou, že to půjde na zásuvky a hlavně silnější přívodní kabely. Až jim začnou hořet trafa, tak půjdou další mld. na tohle. Pak na recyklace baterií atd. A že v noci už nepřejdete ulici aniž byste nezakopli o nějaký kabel bude asi to nejmenší. Pod vládou Pirátské skvadry se dá v Praze bohužel čekat to nejhorší. Slabým odvarem jsou nesmyslné elektro-koloběžky, které letos začaly překážet (v klidu) na pražských chodnících. Stejný nesmysl jsem nedávno viděl v Gdansku.

Dělám to nerad, protože myslím, že auta na baterky nikdy nevyřeší problém dopravy, ale dám výrobcům 1 dobrou radu: standardizujte baterky tak, aby se daly lehce vyměňovat za nabité v elektro-benzinkách. Kabel do zásuvky je jenom nouzové řešení, což by bylo naprosto jasné, kdyby o financování zásuvek rozhodoval trh a ne pomatení politici.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Elektromobily

Příspěvek od Pětišroub »

"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Elektromobily

Příspěvek od pulenejksicht »

tak v první řadě půjde o prachy že .. vytahat to z kapes těch co něco našetřili
pak půjde o populismus a novodobou modlu pro lecjaký zaříkávače
a následně další generace budou hasit další průser
já mám jenom elektro průmyslovku ..ale tohle je podle mě slepá ulička a bude to holt chvíli trvat než se to prokáže
vývoj sice je ..ale baterie v autě která bude krmit veškerej provoz je podle mě špatně
ta anergie se musí vyrábět přímo v autě a ne distrubuovat odněkud.. takže pro začátek přesměrovávat emise jinam
eko baterie taky zatím nikdo neumí vyrábět ..prostě vše špatně
takže týhle hry se nehodlám zůčastnit a elektro auto si nekoupím i kdyby bylo sakra zvýhodněný
radší budu platit penalizaci za provoz "ne" eko starýho krámu :wink:

už jen výroba každý nový Tesly je eko terror ale vysvětlujte to nějakýmu nagelovanýmu šamponovi co si vlastnictvým toho krámu
bude chtít pouze dokazovat sociální status a nezná ani ohmův zákon :lol:
jdeme frflat na flat ...

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Elektromobily

Příspěvek od rochuss »

Taky jsem ca 10 let pusobil v energetice.Je to vcelku jednoduché,když bude v každé ulici tak 5 elektroaut tak to místní rozvodná síť s místním trafem utáhne,i když se asi v nabíjení budou střídat podle nejakého rozvrhu.No a když jich bude 10 , 15 , 20 a víc tak ani střídání nepomůže a budou běžné výpadky proudu-takže nebudou upečené buchty,dokoukaná televize,nepude plyn a voda protože lehnou čerpadla!! Už se těším #-o

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Elektromobily

Příspěvek od Zdenek86 »

Hlavně jaksi každému tomu elektroteroristovi uniká zcela zásadní věc... Dejme tomu, že každý povoz s konvečním spalovacím motorem má jednu baterii, která v ideálním případě vydrží deset let. Následně se dá množství baterií "rozumně" recyklovat. Na každý elektromobil připadá v průměru cca tolik baterií, jako z 20ti aut se spalovacím motorem. Recyklovat to bude kdo? Jak? Co budeme s toliko recyklátem dělat? Nemluvě o tom, že na Zemi prostě není tolik surovin, aby podle těch sluníčkářů bylo každé druhé auto elektro.
No a co je hlavní, co si nikdo neuvědomí, dokud to bohužel nepocítíme na vlastní kůži je zdražení elektriky na vaření, svícení atd.

Elektromobily mám rád, jakožto jeden z vývojových artiklů, protože díky nim vzniká spoustu nových technologií. Ale upřednostňovat je a zvýhodňovat je, tak je holý nesmysl. Větší nesmysl jsou už jen hybridy.
Přirovnal bych to k takovému Bugatti Veyron, bez něj bychom neměly DSG převodovky, ale auto je to pro život naprosto nepoužitelné a zbytečné...

Ropě zdar!

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Elektromobily

Příspěvek od eLzyx »

Zdenek86 píše:Přirovnal bych to k takovému Bugatti Veyron, bez něj bychom neměly DSG převodovky,
nevím jestli je to v případě obyčejných aut zrovna výhra. HDM je HDM (pokud pomineme manuál)
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Elektromobily

Příspěvek od lope »

Před časem jsem asi na idnesu četl reportáž o cestě z Prahy do Brna autem na baterku. https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... omika_mato
Samozřejmě nedojede, v polovině nutno zařadit poněkud delší pauzu na kafe... (už tam je dobíječka). I přes horečný vývoj mají baterie víceméně stejné vlastnosti jako monočlánky z Tatry na bowden (to byla hračka) - nevydrží větší dlouhý odběr. Naopak přerušovaný odběr jim dá šanci se vzpamatovat a výdrž je trochu lepší. To znamená jenom městský provoz, semafory, kolony apod.

Jenže mladí pirátští bolševici se budou snažit zamaskovat nevýhody např. věcmi typu car sharing (ty nesmyslné koloběžky podle mě mají jenom ověřit potřebnou technologii, napojení na GPS atd.) Mládež bude překvapená, že dobít auto je "trochu" komplikovanější a dražší než dobít mobil, který můžou zcela ne-kapitalisticky zadarmo kdekoliv píchnout do veřejných zásuvek.

Na idnes je toho víc: https://www.google.com/search?source=hp ... CAU&uact=5

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Elektromobily

Příspěvek od lope »

Takže v Praze to půjde násilím a bohužel velice rychle (pokud to ten trotl bude schopen prosadit):
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pr ... 280705_och

To je neuvěřitelný, co si eko-bolševici začínají dovolovat. A jenom pro chiméru jakéhosi neprokázaného ohrožení klimatu plynem, který je nezbytný pro život rostlin.

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Elektromobily

Příspěvek od Zdenek86 »

eLzyx píše:
Zdenek86 píše:Přirovnal bych to k takovému Bugatti Veyron, bez něj bychom neměly DSG převodovky,
nevím jestli je to v případě obyčejných aut zrovna výhra. HDM je HDM (pokud pomineme manuál)
To netvrdím, jen jsem to uvedl jako příklad toho, že i díky naprosto nesmyslnému vývoji defakto nepoužitelné věci může vzniknout něco užitečného. :wink:
V případě elektromobilů bychom se mohli bavit například o nových typech baterií nebo rychlonabíjení.

lope píše:To je neuvěřitelný, co si eko-bolševici začínají dovolovat. A jenom pro chiméru jakéhosi neprokázaného ohrožení klimatu plynem, který je nezbytný pro život rostlin.
No ono je to dáno hlavně tím, že velká část národa jsou lidé, kteří se nechají dost snadno ovlivnit, aniž by dokázali natolik zapojit šedou kůru mozkovou a měli na věc svůj vlastní názor.
Typický příklad "eko"bio" nafta/benzín. Všude propagované jako spása ropy. Jenže faktem je, že díky tomu zemědělci přestávají pěstovat "jídlo" ale hlavně na výrobu 1L bio paliva je zapotřebí 1,2L "klasického" čistě ropného paliva. Jenže to už se jaksi nehodí zveřejňovat žejo.
A v neposlední řadě je to dnešní spotřební doba a taky to, že lidé mají "moc" peněz. Dřív si rodina mohla koupit auto cca za 5let, když na něj našetřila. Dnes není problém zajít po první výplatě do salónu a koupit si auto na operák. Nejvíc ekologické chování je jaké? No přeci využívat danou věc co nejdéle to jde, ne jí za 4 roky zahodit, protože je to "staré" nebo protože soused má lepší. A taky by se nenažrané automobilky musely skrouhnout a dělat kvalitní produkty. Jenže toho už se nikdy nedožijeme, protože jim všechny vlády jdou na ruku, když jsou přeci tak hodní a dávají spoustě lidem práci. Jinak by ti lidé museli pracovat nedejbože třeba na poli...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Elektromobily

Příspěvek od evinsen »

je to byznys jenom. zelenej tupoun přijede na elektrický koloběžce domů kde topí uhlím a nad hlavou mu proletí letadlo co při startu spálí víc kyslíku než co vydýchá celej kocourkov za rok. vono to nebude zas tak horký když hlavní magistrála vede skrz centrum

Uživatelský avatar
ALU
Příspěvky: 64
Registrován: 24 čer 2015
Bydliště: Praha

Re: Elektromobily

Příspěvek od ALU »


Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Skid »

Ja si porad rikal, kde tenhle zelenejfasoun vyplave a oni mu udelali teple mistecko. No ja se picnu.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Elektromobily

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Skid píše:
Ja si porad rikal, kde tenhle zelenejfasoun vyplave a oni mu udelali teple mistecko. No ja se picnu.
Ekovýpalnej šmejd

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Elektromobily

Příspěvek od rochuss »

A přitom takový fešák a kolik žen ho volilo(možná i mužú), a jaký je to nebezpečný kúrovcový a autový trottel a škodná.

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od machyss8 »

Tykraso, tady je doskuze jak na idnesu :DD... samej ekofasoun, piratskej bolsevik, slunickar, apod.
Jeste prihodte uprchliky a bezte pokacet strom na trat :D
#-o

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od lišák »

machyss8 píše:Tykraso, tady je doskuze jak na idnesu :DD... samej ekofasoun, piratskej bolsevik, slunickar, apod.
Jeste prihodte uprchliky a bezte pokacet strom na trat :D
#-o
Já jsem žádné z těch oslovení do veřejného prostoru nedal, ale jak nazvat lidi kteří chtějí naše dobro když jim ho člověk nechce dát dobrovolně ?
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Ales-X »

Už nějaký pátek (od 2010) se kolem toho motám, a není to tak černobílé. Každopádně jedno je jednoznačné a bez toho je elektromobilita jen debilita.

1. Pořádné silný elektrárny ze zdrojů s tvrdou zátěžovou charakteristikou a k tom odpovídající kompenzaci špiček, tedy JADERNÁ V KOMBINACE S PŘEČERPÁVACÍ.

2. Na pole vrátit původní plodiny a zrušit řepku a etanol do fosilních paliv.

Bursík a jemu podobní jsou jen jak soused který u sebe zamete a nahází mě svojí špína za plot a začne se chlubit že on má uklizeno, já tam mám bordel a měl bych si uklidit.

Osobně bych elektromobil chtěl a využil bych jej jako denní vůz na dojíždění za prací a na nákupy. Ale jet s tím na dovolenou je sci-fi.
_6266694.JPG
.. a něco málo se probíralo i zde. https://www.flat4.org/forum/viewtopic.p ... 73#p358073

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily

Příspěvek od Sam »

Vzpomněl jsem si včera na tuto debatu když jsem chvátal k Rozvědčíkovi na pozdní oběd. Na úzké silničce v lesích u Berounky na půl cesty mezi dvěma samotami stál odstavený elektromobil a posádka znuděně koukala do mobilních telefonů, kapota motoru otevřena aby to ještě více podpořilo tu beznaděj že s tímto vozem opravdu na krajnici nic jiného dělat nelze. Za necelou hodinu poté projela odtahovka... Asi jim ale nevezla nové baterie aby si posádka užila zbytek odpoledne.
No, na vejletování tento typ vozů také není....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Elektromobily

Příspěvek od eLzyx »

tak můžeš s sebou vozit pro jistotu https://elektrocentraly.heureka.cz/hond ... e/#section :lol: a pak hledat alespoň 230V zásuvku.
btw ... mít elektromobil může být i výhoda, když se ti zalíbí nějaká environmentalistka. U dnešních aut se motory už moc nerozbíjí a blbě se to simuluje, takže takové to "nejede, ale je tu krásně co? Nechceš se projít po okolí, než pro nás přijede kámoš s odtahovkou? V kufru bych měl mít deku, tak ať můžeme posedět [smilie=focking.gif] "
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Elektromobily

Příspěvek od tarmara »

až dojede lifecycle baterek současnejch vlaštovek, tak se budou majitelé divit...elektrochemie sice jede kupředu, ale recyklační linky ze začátku asi nebudou zadarmo....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Zamčeno