Hasící systém do aut

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Hasící systém do aut

Příspěvek od Vendelin »

Zaujala mě zpráva na I-DNES. Je to dost šikovná věcička. V diskuzi je i adresa na firmu, která to dodává. Chytlo mě to a tak jsem si to objednal.

http://auto.idnes.cz/genialni-hadicka-v ... chnika_rja

Jirka Vendelín

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od jozo »

Jirka, ak to nie je tajne aka je u vas cena?
Nedavno sme to riesili na FB a na Slovensku je firma Blazecut (http://blazecut.com/sk/ochrana-malych-p ... ria/popis/), ktora to vyraba a cena za 2 m kus je 110€+Dph a 3m je 140€ +Dph.

Proteng mi z Rakuska ponukali za cca 90€ a vcera som nasiel na SK od 62€+Dph, ale pisal som (http://lama-piestany.sk/hasiaci-system-proteng) aby mi potrdili dlzku a cenu, tak uvidime.

Nikotýn
Příspěvky: 69
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: Třebotov

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Nikotýn »

ty jo to vidím poprvé a vypadá to zajímavě, díky :wink:

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Vendelin »

2016 Kč včetně dopravy. Jinak je to firma BONPET. Kdybys to chtěl, tak ti to můžu objednat a dovézt do Trenčína, jestli tam pojedeš.
Jirka

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Vendelín píše:2016 Kč včetně dopravy. Jinak je to firma BONPET. Kdybys to chtěl, tak ti to můžu objednat a dovézt do Trenčína, jestli tam pojedeš.
Jirka
Juro -není lepší řešení prevence ? Nedávat filtřík mezi AC pumpu a karbec + vyměnit trubičku přívodu benzínu do karbce za šroubovací M7 ? Pokud jednou za tři roky vyměníš hadičku mezi pumpou a karbcem - kvalita dnešních hadic se rovná kvalitě potravin v Tescu . Když přepočítáš 2016,- Kč na tvůj oblíbený nápoj a vzpomenu na pohled na motor Vendelína , kroutím hlavou .

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od lope »

Jak jistě víte, diesely jsou k požáru náchylnější než benzín. O požárech aut se píše čím dál tím častěji, ale bohužel se neuvádí druh paliva. Já tipuju min. 90 % nafta. Takže do VW vlastně proč ne, ale takhle by se mohl člověk pojišťovat a zajišťovat proti všemu a nedělal by nic jinýho... Svět je nebezpečný místo. Pro věci i živočichy.

Pražský DP by měl věnovat víc času údržbě a ne řešit následky. Je sice hezký, že to dokáže bus uhasit, když to blafne, ale i tak nejspíš bude na odpis.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od yahoďák »

lope píše:Jak jistě víte, diesely jsou k požáru náchylnější než benzín. O požárech aut se píše čím dál tím častěji, ale bohužel se neuvádí druh paliva. Já tipuju min. 90 % nafta. Takže do VW vlastně proč ne, ale takhle by se mohl člověk pojišťovat a zajišťovat proti všemu a nedělal by nic jinýho... Svět je nebezpečný místo. Pro věci i živočichy.

Pražský DP by měl věnovat víc času údržbě a ne řešit následky. Je sice hezký, že to dokáže bus uhasit, když to blafne, ale i tak nejspíš bude na odpis.
tak to slyším prvně, že by diesel byl náchylnější k požáru nežli benzín....prosím, můžeš mi vysvětlit proč?

Samozřejmě je pravda, jak již napsal Mirek, že je lepší se věnovat prevenci , ale i tak může k požáru dojít a v případě jakéhokoliv Dopravního podniku je uplně jedno, že je ve finále vůz na odpis, důležité je, že se díky rychlému uhašení nestane nic cestujícím. Takže do autobusu dobrý, do starého VW taky, ale až po uvedení všeho do bezvadného stavu.
Obrázek

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Zdenek86 »

Tenhle systém není žadná novinka. Už se to probíralo i tady, myslím že to bylo v tématu "vozíte v broukovi hasičák". Podle mě jsou to vyhozené peníze. Ta auta přežila dodnes, a ta která vzplála, tak to bylo zapříčiněno špatným stavem, případně zanedbanou údržbou nebo nějakou vychytávkou. Ale i tak je těch aut 0000nic %
Naprosto nesouhlasím s tím, že naftová auta jsou náchylnější na požár. Vždyť když použijete selský rozum, tak nafta hoří při vyšší teplotě, než benzín. To že naftové auto začne hořet, tak je v 95% tím, že se někde + kabel prodře na kostru a začne hořet izolace a odhlučnění. Zbylých 5% je závada na turbu, kdy motor začal "běžet" na olej... Raději těch 2,5 tis projezdím na výlety a věnuju chvilku údržbě. Kdo chce mít klid, tak ať vymění hadice za opletené nerezem a teflonem uvnitř.

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Odpověď Mirkovi

Příspěvek od Vendelin »

Miro, samozřejmě máš pravdu.
Příští rok provedu další úpravy, doufám, že pod tvým dozorem. Ale nějak mě to zaujalo a oželel jsem 11 půlčáků mého oblíbeného nápoje (Ferneta) :)
Jirka

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Odpověď Mirkovi

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Vendelín píše:Miro, samozřejmě máš pravdu.
Příští rok provedu další úpravy, doufám, že pod tvým dozorem. Ale nějak mě to zaujalo a oželel jsem 11 půlčáků mého oblíbeného nápoje (Ferneta) :)
Jirka
To tedy musela být kůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůrva slabá chvilka...............a co tlak ? Vidím to na 90/50 a tep 195 - zkrátka Mimoň !

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Šíša »

Ono je to i dost o kvalite dnesnich dilu atd. A MW ma pravdu minimalne co se tyce hadic, dnesni rok dva a jsou v pici. Nebo jeste nejlepe v mototechnach prodavaji jako benzinove hadice hadice oznacene Olej/Vzduch... :(

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Luke-Jeep »

Upřímně já do busa již zakoupeno mám a v nejbližších dnech budu montovat...
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od lope »

yahoďák píše: tak to slyším prvně, že by diesel byl náchylnější k požáru nežli benzín....prosím, můžeš mi vysvětlit proč?
Protože nafta se *vznítí* při nižší teplotě než benzín. To samé platí pro olej. Např. olej (nafta) kapající na horký výfuk je nebezpečnější než kdyby tam kapal benzín. Našel jsem: teplota vznícení nafty 250 st.C, benzínu 340 st. C.
https://www.ceproas.cz/bezpecnostni-listy

Větší hořlavost byla prý i důvodem, proč se diesely neujaly v letadlech. Ale tam hrála určitě roli i větší měrná hmotnost, i když nízké otáčky a spotřeba by byly výhodné.

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Vendelin »

No vidíš, jak říkala moje tchýně: "Aspoň neumřeme blbí".
Díky. Za chvíli si pro zázrak jedu do Uloženky, tak jsem zvědav, jestli jsem "trefil kozla".
J.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od lope »

Napiš pak, jak je to ohebné. Natlakovaná hadice asi bude dost tvrdá, že.

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od jozo »

Tu su ceny, ktore som dostal na Proteng

Vážený pán Jozef Hajden,
po dnešnej konzultácii u výrobcu hasiaceho prístroja /HP/ Proteng je základná predajná cena HP 2 m - dlžka, /bez manometru/ 68,00 € s DPH. S manometrom je PC 75,00 € /ks. Základná cena HP 3 m /bez manometru/ je 86,00 €, s manometrom 95,00 €.
V prípade, že Vás cena oslovila, prosíme Vás o vaše fakturačné údaje, resp. poštovú adresu, kde môžeme Vašu objednávku dodať.

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Vendelin »

Jsem zvědav, jestli budu mít manometr. Asi je to užitečná věc

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Vendelin »

Manometr to nemá. Je to bílá hadica asi 20 cm v průměru a je to smotaný do kluba cca 50 cm širokýho. Na konci jsou zelený tlakový koncovky.
J.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Herbie »

20 cm v průměru ?

na fotce se to zdálo být výrazně menší ... myslíš asi 20 mm že :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Hasící systém do aut

Příspěvek od Vendelin »

ano, jednotky mi vždy dělaly problém :) 20 mm

Odpovědět