Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od dolin »

Poslední dobou se nám v ČR rozmáhá takový nešvar. Kdejaký hejhula, co vyhrabe starýho brouka, busík či jiné staré VWčko odněkud zpod hromady slámy, z kopřiv nebo z pangejtu, má neodolatelné nutkání zpeněžit vrak za brutální voblož. Bohužel se praxe rozšiřuje již i na plevelné ročníky, na náhradní díly atp. Vzhledem k tomu, že je tato praxe rozdmýchávána poptávkou ve vyspělém světě, pravděpodobně se nedá počítat s tím, že se situace zlepší. Pro nás, obyčejné broukaře/busaře je ale tenhle trend nedobrý, protože sice se zvedá cena našeho auta, ale zároveň prodražuje údržba, takže není jisté, zda situace v budoucnu nevyůstí v nutnost se auta zbavit, což je jistě noční můra mnoha z nás. Proto je třeba s vobloží bojovat a podporovat veškeré kroky proti ní!!! Nota bene, když se zdravý rozum z poptávaných cen již dávno vytratil...
Představa o diskuzi zde v topiku jsou do nebe volající vobložní příklady a diskuze o nich.
Návrhy, jak s vobloží zatočit či ji alespoň přibrzdit vítány (taky jste si všimli rychlého zdražování dílů na vaše miláčky poslední dobou?).

Pár příkladů vobloží z poslední doby:
např. zde
http://www.sbazar.cz/blanina.32/detail/ ... uper-stavu

Dolin
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od Herbie »

hele mě už to nebaví

přestaň tu fňukat nad cenama a radši dělej něco užitečnýho



Navrhuju udělit výchovný BAN
... a vůbec !

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od lope »

Možná rostoucí ceny dílů povedou i ke zdražení replik a ke zlepšení jejich kvality. Ale to je asi na dlouho... Zbavovat se kvůli tomu auta asi nikdo nebude, jednak je provoz brouka stále ještě laciný ve srovnání s moderníma plečkama, jednak pocit z jízdy je také nesrovnatelný. V podstatě dneska bych řekl, že i přes malý výkon je to skoro sportovní auto, které na silnicích 2. a 3. třídy nemá konkurenci - srovnej s těžkopádnými línými diesely, který dneska musí mít každej. :vom:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od yahoďák »

Na rozdíl od balastu v inzerci tohle téma nemusí nikdo číst, v rámci pravidel Dolin svobodně vyjádřil svůj názor, takže nevidím důvod pro BAN, ale taky není nutno to komentovat nebo rozporovat, dle zásady "čím víc se v hovně hrabeš, tím víc smrdí". :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od beetle66 »

Obrázek
1966

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od dolin »

lope píše:Možná rostoucí ceny dílů povedou i ke zdražení replik a ke zlepšení jejich kvality.
Jakožto realista a asi i dost pesimista si spíš myslím, že to povede pouze ke zdražení replik, protože s tím, jak se bude snižovat počet lidí, kteří si tyhle auta budou moct dovolit vlastnit a udržovat, bude pro obchodníky i čím dál tím míň zajímavý ty náhradní díly vyrábět. Takže předpokládám, že výroba se bude zakončovat v Číně při mizerné kvalitě a vysokých cenách.

beetle66: Jo, to by sedělo, jsem si toho vědom ;-)

A vůbec, radši o tom pokecáme někde na srazu, tohle internetový škatulkování mě vůbec nebaví..
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od Kauly »

ona každá mince má dvě strany , asi si dokážete představit kolik peněz do toho člověk nacpe , kort když to je slangově "kavka" , kterou nějakej servis na renovaci auta brutálně vobloží . Takže pak ten člověk si myslí , že když nacpal dvě kila do mexika tak to takovou cenu má , i když to je neoriginální auto ( ať už kola , barva , interiér , doplňky atd ) .

Zase na druhou stranu origo karmann cabrio se vším všudy tak jak má být ve spolehlivém stavu prostě není za 150 .

A teď příklad z praxe : od tchána z vesnice měl někdo 1303 na práci , cena 130 tisíc . A dnes mi kolega říkal , že u jeho táty v práci má někdo brouka a že prej ho prodá za málo ... tak jsem taky zvědavej kolik to vůbec bude .

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od Ales-X »

Muzes s tim bojovat treba komunitni vyrobou dilu ... Kazdy ma nejake moznosti ktere se daji vyuzit ... a kdyz kazdy prispeje tak se pokryje dost replikovych dilu ... A mozna tak i dosahnes vyssi kvality nez china. Priklad, Franta dela jako soustruznik (sci-fi v dnesni dobe kdy kazdy je manager) a tak muze delat loziska na motory, Karel dela ve slevarne a tak muze semtam do formy odlit telo na pakovy tlumic, Martin to jako postak rozveze ... atd. Tak jsem zvedav kolik lidi by do toho slo? Ja napriklad zacinam tim ze nabizim vyrobu hlavic radici paky z cerneho silonu na Ponorku ... Cena 100kc hrube brousena, 150kc lestena.
image.jpeg
Naposledy upravil(a) Ales-X dne 02 črc 2016, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od loufes »

dolin píše:
lope píše:Možná rostoucí ceny dílů povedou i ke zdražení replik a ke zlepšení jejich kvality.
Jakožto realista a asi i dost pesimista si spíš myslím, že to povede pouze ke zdražení replik, protože s tím, jak se bude snižovat počet lidí, kteří si tyhle auta budou moct dovolit vlastnit a udržovat, bude pro obchodníky i čím dál tím míň zajímavý ty náhradní díly vyrábět. Takže předpokládám, že výroba se bude zakončovat v Číně při mizerné kvalitě a vysokých cenách.

beetle66: Jo, to by sedělo, jsem si toho vědom ;-)

A vůbec, radši o tom pokecáme někde na srazu, tohle internetový škatulkování mě vůbec nebaví..
No on Ti chtěl jakože obrazně naznačit,že bojuješ s větrnými mlýny....ale to Ti asi nedocvaklo.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od dolin »

loufes píše:No on Ti chtěl jakože obrazně naznačit,že bojuješ s větrnými mlýny....ale to Ti asi nedocvaklo.
Vždyť mu píšu, že to sedí a že to vim. #-o

Ales-X: No to je třeba super nápad, technicky zaměřenejch a zručnejch lidí je tu dost.. Je pravda, že spousta z nich i něco dělá - viděl jsem tu někde, že někdo třeba nabízí kolečko do tachometru, Herbie třeba občas repasuje startéry - to jsou všechno skvělý a záslužný věci, který je třeba podporovat!!! Já bych mohl dělat tak možná max toho rozvážejícího #-o a možná bych mohl sehnat soustružníka :D Takhle kdybyste někdo chtěl spravit kýlu, to bych zvládnul, ale na tohle už fakt nemám kapacity :D
Dolin
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od udeeska »

Podle mě je to tu o ničem. Jak sleduji inzerci posledních deset roků,tak ceny narostly díky anglicanum a němcům. V Evropě většinou všechny auta schnily a začaly se dovážet z venku. Sám jsem potkal několik anglanu co tu lovej ponorky a busy za pakatel a maj z toho zlatý koryto. Tím pádem i tady v emerice jdou ceny raketove nahoru. Ja měl štěstí při zakoupení moji poslední ponorky za pouhých $37 vloni!!!! Jo a jednu jsem dostal gratis, ale ta byla schnila, tak jsem ji dal za hubičku. Ale to se podaří jednou za život.....
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od udeeska »

Jo a některým z Vás posilam díly za hubičku a pak mě mrzí videt je prodávat na zdejší inzerci za trojnásobek...
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od dolin »

udeeska píše:Jo a některým z Vás posilam díly za hubičku a pak mě mrzí videt je prodávat na zdejší inzerci za trojnásobek...
Natvrdo bych zde začal tvořit seznam těchto vychcánků, aby se jim nic za lidovku nepouštělo!!! Jestli si je pamatuješ, pěkně je tu vylep!!!

Jinak souhlas, v Evropě nás začíná pálit dobré bydlo v mnoha směrech, tohle je jeden z důsledků.

Dolin
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od loufes »

udeeska píše:Jo a některým z Vás posilam díly za hubičku a pak mě mrzí videt je prodávat na zdejší inzerci za trojnásobek...
No vidíš a mě zadní čelo na přechod. brouka rok 67 nepošleš... :roll: a přitom já bych ho dál neprodával,ale použil... :)
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od Křemílek »

Asi před dvěma roky sem někdo dal fotku Kulaťáka a ptal se: tak nevim, mám ho sešrotovat, nemám, je takovej nic moc, mám ho zachránit? Ta spousta práce! Odpovídali mu: proč bys ho šrotoval? On: když já nevim, takový práce! A sešrotoval jsem jich už asi devět!
A to je velmi mírný příklad. Brutální případy popisovat nebudu, bylo by to příliš bolestivé.
Vysoká cena je účinná zbraň na odehnání znuděných jedinců, za kterými zůstává jenom spoušť.
A pokud jde o návrh Aleše-X: ty příklady trochu kulhají. Představa, že montuju ložiska motoru, který vytočil Franta soustružník :D . Nebo Karel ve slévárně - udělali by z něj nezaměstnaného - za ty fušky! A celkem právem. Ale jinak je to pěkná myšlenka.
Naposledy upravil(a) Křemílek dne 03 črc 2016, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od eLzyx »

mě třeba rostoucí ceny dokopaly si už konečně nějakou tu T2 koupit. Protože jsem to furt odkládal, že bude nějaká lepší, bude více peněz ... ale ono to bylo naopak :lol:
Tak jsem tady, s T2 a bez peněz :-"
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od machyss8 »

Místo pláče do garáže, něco tvořit a podělit se o to tady... to mi přijde lepší než řešit pořád to samí dokola... [-o<

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od hydraulik »

Křemílek píše:Asi před dvěma roky sem někdo dal fotku Kulaťáka a ptal se: tak nevim, mám ho sešrotovat, nemám, je takovej nic moc, mám ho zachránit? Ta spousta práce! Odpovídali mu: proč bys ho šrotoval? On: když já nevim, takový práce! A sešrotoval jsem jich už asi devět!
A to je velmi mírný příklad. Brutální případy popisovat nebudu, bylo by to příliš bolestivé.
Vysoká cena je účinná zbraň na odehnání znuděných jedinců, za kterými zůstává jenom spoušť.
A pokud jde o návrch Aleše-X:, ty příklady trochu kulhají. Představa, že montuju ložiska motoru, který vytočil Franta soustružník :D . Nebo Karel ve slévárně - udělali by z něj nezaměstnaného - za ty fušky! A celkem právem. Ale jinak je to pěkná myšlenka.
S tím Alešem-X.. bych to zas jako takové sci-fi neviděl...

A rostoucí ceny.. Můj názor je takový.. a nejen u VWček... ale celkově.. došlo na poptávku.. a obchodníci.... / čti překupníci/ se hold chytili.. a čekají.. ono každé zboží má svého kupce...
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od eLzyx »

a tady to máme černé na bílém ... VW T2 byl za posledních 17let tou nejlepší investicí do aut.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/to ... ch-17-let/
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Strašidelně rostoucí ceny starých VW - pro nás, "plačky" ;-)

Příspěvek od boldor »

machyss8 píše:Místo pláče do garáže, něco tvořit a podělit se o to tady... to mi přijde lepší než řešit pořád to samí dokola... [-o<
=D> =D> =D>
...tak pod to se podepíšu taky
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Odpovědět