Repase válečných posunovadel..

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Repase válečných posunovadel..

Příspěvek od gandy »

Ahoj,

většina z nás se už chystá odzimovat nebo odzimovala.. Já mám stále ještě dost práce kolem auta.
Chtěl jsem se jen podělit s ostatními nadšenci německé produkce o pár kousků, o které zakopávám na dílně..

Moc o tom nevím, táta má zámečnickou dílnu a jednoho člověka pod sebou, který repasuje podvozky a další části německých válečných veteránů.

Teď dělá na polopásovci - Hakl-, myslím, že SdKfz 251. Později prý tuto výrobu převzala Tatra včetně veškeré dokumentace.
Před tím tam měl několik podvozků na válečné džípy- podvozky asi stejné jako u brouka podle zběžného ohledání, ale borukař nejsem (zatím), tak možná někdo upřesní.
Podvozky je možno vidět na některých fotkách postavené na bok u stěny. Stejně tak v dáli vyškubnutej motor z busa tento víkend :-)
Dělají jen tuhle hrubou práci, včetně vyvařování a ohybání částí podvozku a té pancéřové kabiny, co je obrácená na jedné z fotek. Už mají téměř hotovo. Zanedlouho budou kabinu a podvozek pasovat a stroj půjde fuč na další drobnější práce někde jinde. Následně se myslím vozí zpět do Německa, odkud jsou tyto zakázky..

Třeba to někoho bude po polední kávě zajímat. :)

Mějte se.
Přílohy
WP_20160409_001.jpg
SdKfz251 (asi), v předu je vidět palubka s budíky
SdKfz251 (asi), v předu je vidět palubka s budíky
WP_20160409_003.jpg
WP_20160409_004.jpg
V pozadí vykuchaný bus Pedro :)
V pozadí vykuchaný bus Pedro :)
WP_20160409_006.jpg
Pancéřová kabina
Pancéřová kabina
U stěny opřené podvozky na lehká vojenská vozidla
U stěny opřené podvozky na lehká vojenská vozidla
WP_20160409_010.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Odpovědět