problematika sváření

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

řešil jsem to koupí CO a pak už mi nezbylo nic jiného, než se to naučit metodou pokus / omyl :wink:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ja som sa to naucil zrovna tak.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4769
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

prak píše:řešil jsem to koupí CO a pak už mi nezbylo nic jiného, než se to naučit metodou pokus / omyl :wink:


ja take......ale v mem pripade to byl spise omyl.......
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

teď bych si ještě dovolil se optat na jaké hodnoty u svářeček pro TIG a MIG bych se měl dívat kdybych nějakou pro sebe vybíral. Psal si MIGu aby měla více stupňů nastavení řekněme minimálně 5 a čím víc tím líp, ale co ještě je důležitý? a co je důležitý u TIGu?
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Je dobre v Tvojom pripade zacat s MIG.
Nekup masinu pod 150A.Nekup masinu ako vidis na druhom obrazku.Ta ma nastavenie prudu 1 a 2 ,kazda ma este podnastavenie 1 a 2 .
Potrebujes plynulu regulaciu prudu,alebo polohovy vypinac aspon na 6 pozicii.Regulacia posunu dratu musi byt plynula,to poznas pri testovani masiny.Vodiace kolecko dratu je zvycajne na dve sily dratu,mozes pouzivat len tu silu dratu,na ktoru je kolecko urcene.AK pouzijes inu hrubku dratu,posere to posuv.V hadici od masiny k rukovati je plynova trubka a bud ocelovy bowden ako voditko dratu,alebo plastikovy "lining"
Plastikovy je lepsi,ma dobre vedenie hlavne pri slabsom drate.
Ked ma casovy spinac "stitch weld " je to plus.predpokladam,ze na 150-180 A masine bude hrubka dratu 0.6 a 0.9 mm.To bohate staci.
Neviem ake su Vase zvaracie plyny,stale hovorime o CO,no plyn na Mig je miesany s argonom alebo inymi pridavkami.Je ich viac typov,nechaj si poradit,ktory mix je najvhodnejsi na vseobecnu pracu s ocelou.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Tak s tým plynom je to tak ako sa hovorý. Je to čisté CO2 za asi 700sk
veľká fľaša alebo potom ten mix CO2+AR cca 2000sk.
Už v tom je dos? slušný rozdiel ale potrebuješ k tomu nie len fľašu s náplňou ale aj iny ventil alebo ako je u nás zvykom redukciu :roll: .

Osobitná kapitol sú zváracie droty ale ich špecifikáciu ti väčšinou
povedia v predajni len je na nás či vieme čo ideme zvára? :wink: .

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ja pouzivam Argoshield,co je mix O2,CO2 a Argon

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Doma mám len náplň CO2 ale asi si prikúpim fľašu mixu.
Aká je cena náplne u vás?
Tu ti predajú zváračku s usmevom na perách ale fľašu si musíš zohna? na čierno alebo prenaja? ale len ako podnikateľ :!:
Total blbinec :roll:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Flase sa tu rentuju,rocny najom asi Au$120.0, vymena velkej flase je za argon cca 80.0 a Argoshield 54 asi 65.0.Relativne lacne.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

běžně používaná flaška na CO je sněhový hasičák upravený vyjmutím jehly, ktará při hašení bere kapalný plyn ze dna. Lahev se pak liší jen tím, že je černá a ne červená. Výměnným způsobem udělá každý hasičský servis. U budovy české televize na Kavčích horách asi za 200,- Kč. Náplň opět výměnným způsobem cca 150,-. Mám od nich dvě lahve. U výměnného způsobu je výhodou jejich "omlazování", sami si hlídají atesty, ...
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
JARIS
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 378
Registrován: 21 čer 2004
Bydliště: Studenec TR

Příspěvek od JARIS »

Žanek píše:
htd píše:Zanku a nechces jit na kurz? trva to cca mesic a dostanes i papir :D je to v zabinach kousek od Rubinu a neni to ubec drahe, ja si to planuji realizaovat o prazdninach, takbychom tam mohli spolu 8)
tak jo
S CO sice svařovat umím,ale rád se neco přiučím ,jdu s vámi.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Sem svařil diodýnkou (nebo triodýnkou? nevim, ale tak nějak to řikali) kotec pro psy z roxorů. Je to mašina snad z války. Sám mám co dělat jí ubrzdit, když jí tlačim z garáže a nabere rychlost po betonovým nájezdu. Když ta začla prskat, ve městě pohasly lampy. Tři roky sem na ní nesáh a na podzim se s ní pustil do vaření přístřešku na auto z lešenářskejch trubek. Nešlo to-ni boha. Furt se to lepilo a roury byly jak ježura australská (nic proti ničemu, John). Pak se mi na plot pověsil soused a prej jestli ty elektrody neprošly povodní. Já že jo, tak mi přines svý nový a šlo to jedna báseň. Myslim, že do větších akcí než byla tahle se stejně nikdá nepustim, a že mi tahle mašina postačí.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

axoun píše:Sem svařil diodýnkou (nebo triodýnkou? nevim, ale tak nějak to řikali) kotec pro psy z roxorů. Je to mašina snad z války. Sám mám co dělat jí ubrzdit, když jí tlačim z garáže a nabere rychlost po betonovým nájezdu. Když ta začla prskat, ve městě pohasly lampy. Tři roky sem na ní nesáh a na podzim se s ní pustil do vaření přístřešku na auto z lešenářskejch trubek. Nešlo to-ni boha. Furt se to lepilo a roury byly jak ježura australská (nic proti ničemu, John). Pak se mi na plot pověsil soused a prej jestli ty elektrody neprošly povodní. Já že jo, tak mi přines svý nový a šlo to jedna báseň. Myslim, že do větších akcí než byla tahle se stejně nikdá nepustim, a že mi tahle mašina postačí.
[smilie=rofl5.gif] nič v zlom axoune ale toto môžeš premiestni? do hrejivého archívu [smilie=rofl5.gif] teraz ma bolí brucho od smiechu.

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

htd píše:Zanku a nechces jit na kurz? trva to cca mesic a dostanes i papir :D je to v zabinach kousek od Rubinu a neni to ubec drahe, ja si to planuji realizaovat o prazdninach, takbychom tam mohli spolu 8)
seru na to - v sobotu mi nedorazil svářeč, tak jsem se do toho pustil sám - vevařoval jsem do hektorova podvozku jekl z asi 1,5mm plechu takovej ten děrovanej na regály - kdo na broukání viděl Hektorův podvozek musel si všimnout, že pravá strana je propadlá. Tak sem ho dal na zvedák a šup tam s výztuhou - prskalo to (což je údajně kvůli rzi - a té tam rozhodně dost a dost), ale vždycky sem to podržel dýl rozlil kapku, ono se to jako sklidnilo a bylo to. Není to úplně easy a chce to asi cvik, ale taky si myslím, že svařovat na poprvé nad hlavou a rezavý zbytky "plechu" k zdravýmu jeklu asi není úplně nejjednodušší začátek.Nicméně mám hroznou radost, protože sem to zvládl :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Keď čítam k čomu to zváraš tak to si ešte nacvičíš až až :lol:

Uživatelský avatar
Koudy
Příspěvky: 48
Registrován: 09 úno 2005
Bydliště: Vychod Sk - Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Teo

Příspěvek od Koudy »

Teoriu som uz zvladol, kto poskytne vycvik?

Uživatelský avatar
pajas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 425
Registrován: 01 čer 2005
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajas »

To Prak: svářování plazmou je popsáno tady: http://www.esab.cz/index.asp?item=70496

Píšou, že se používá pro náročné spoje v leteckém, kosmickém, obráběcím, chemickém a ropném průmyslu.

Na brouka jak dělaný... :wink:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Dobry clanok,Pajas ma talent na vyhladanie .Ako pokracuje Lambda meter?

Uživatelský avatar
pajas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 425
Registrován: 01 čer 2005
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajas »

Já jsem to našel víceméně náhodou a chvilku před tím jsem si četl tenhle topic, tak jsem se sem vrátil. Hledal jsem na internetu typy a ceny TIG svářeček.

Lambda meter po neděli hodím, když to dobře půjde (bude hotový plošný spoj) do konečné podoby. Ještě ale nemám sondu, nebyl čas ji shánět.

Je to sice [smilie=offtopic.gif] , ale právě jsem dodělal nabíječku akumulátorů, která umí nabít na plný náboj, což u běžných (levných) nabíječek není běžné. Právě ji testuju. Vymyslel a navrhnul ji kamarád.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Já jen, aby bylo vidět, že se neflákám :wink:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

To ma docela zaujima,mozes mi o tom nieco povedat?
Obrázek
Ja robim tieto boards,to je na kontrolu nabijania a vybijania SLA baterie.

Odpovědět