OT : Chorvatsko

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

OT : Chorvatsko

Příspěvek od čáryfuk »

Chystám se na cestu do Chorvatska a kalkuluji že bych jel trasu Znojmo, Rakousko , Maďarsko a Chorvatsko. Máte někdo vyzkoušené? Prý stojí silnice v Maďarsku za ho... a mám jet klasiku na Gratz, Slovinsko a Chorvatsko. Jedeme do Pakoštane . Předem děkuji za tipy

Uživatelský avatar
Klemen Klemen
Příspěvky: 137
Registrován: 07 pro 2007

Re: OT : Chorvatsko

Příspěvek od Klemen Klemen »

If you go via Slovinsko you will have to buy vignette (znamka).
1960 type 2
1960 type 1

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: OT : Chorvatsko

Příspěvek od beetle66 »

čáryfuk píše:Chystám se na cestu do Chorvatska a kalkuluji že bych jel trasu Znojmo, Rakousko , Maďarsko a Chorvatsko. Máte někdo vyzkoušené? Prý stojí silnice v Maďarsku za ho... a mám jet klasiku na Gratz, Slovinsko a Chorvatsko. Jedeme do Pakoštane . Předem děkuji za tipy
Jestli nechceš výletit, tak klasika je nejrychlejší, v pátek jsem se vrátil, bacha na silnici Jihlava-Znojmo, na dvou místech byly semafory, kvůli pokladu nového povrchu, jel jsem tudy ve 12 v noci a pohoda, ale přes den bys tam mohl něco prostát, záleží kdy pojedeš, třeba už to bude hotový...
1966

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: OT : Chorvatsko

Příspěvek od kratatom »

Ahoj Caryfuku, Madarsku se vyhni, pokud tedy nemate zajem o poznavacku. Silnice jsou tam docela divoke a podle me je to zbytecna zajizdka. Jezdime kazdy rok po dalnici pres Viden na Graz, pak smerem na Maribor a Zagreb a dale po dalnici az nekam k Zadaru. Sjezd k pobrezi u Benkovace na Pakostane asi nemines :-). Osobne se zcela vyhybame slovinske dalnici a platbe 2 x 15 EUR za jejich znamku (tam + zpet), takze na poslednim exitu pred Slovinskou hranici sjedes, paralelne s dalnici dorazis az do Mariboru, tam je to par odbocek a najedes na statni silnici tesne pred hranicemi s Chorvatskem. Zdrzeni vuci ceste po dalnici je cca 30-60 minut plus, coz mi za usporu 30 EUR prijde snesitelne a da se za ty penize slusne najist nekde mimo dalnici. Pokud bys chtel poznavacku Plitvickych jezer, tak to vezmi za Zagrebem z exitu Karlovac po stare ceste. Dalnici ale maji Chorvati bezvadnou, cesta ubiha celkem rychle a na rozdil od nasi dalnice na te jejich pri rychlejsi jizde poznas, jestli mas vyvazena kola a v poradku rizeni. To u nas nezazijes :-). Tak stastnou cestu!

PS: Pokud chces pobrezni "kochacku", tak sjed z dalnice uz na Senj (bacha na serpentiny) a vem to po pobrezi, dale je mozne prejet kratkym trajektem na poloostrov Pag, projet skrz nej a pak navstivit Zadar (je krasny). Po pobrezi ale musis ale pocitat s prumernou rychlosti cca 50-60 km/h.

Navod, jak projet Slovinsko mimo dalnici je napr. zde: http://www.uamk.cz/informace-o-trasach/ ... bez-znamky" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: OT : Chorvatsko

Příspěvek od čáryfuk »

Tome díky za tip to vypadá zajímavé. Kochal bych se celkem rád, ale páč poveze hmyzoně tak bych co nejrychlejší variantu abych moc často neslyšel to jejich " kdy už tam budem.
Po projetí Slovinskem do Chorvatska ale stejně najedeš na dálnici nebo se pletu ?

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: OT : Chorvatsko

Příspěvek od kratatom »

Slovinska dalnice nedosahuje az k hranici s Chorvatskem, je tam par km normalni silnice, a tam najedes na trasu, kterou jedou i ti, co si zaplatili za znamku, je to u vesnice Trzec, a na Chorvatskou dalnici najedes hned na hranici s Chorvatskem. Chorvatska dalnice je pak po usecich placena.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: OT : Chorvatsko

Příspěvek od Milosak_1 »

Slovínská dálnice končí cca 20Km od hraničního přechodu Gornji Macelj a v tomto úseku tam bývájí nehorázné zácpy (5-7h)
Proto mám vyzkoušenou tuto vyhlídkovou trasu, kde neplatíš SLO dálnice a nečekáš 5-6h na vjezdu do CRO. Je to delší o cca 90 minut než přes Maribor a po dálnici na Zagreb.
https://goo.gl/maps/S7JV7" onclick="window.open(this.href);return false;
Pres Ptuj mimo SLO dálnici a zácpu.jpg
Pres Ptuj mimo SLO dálnici a zácpu.jpg (120.68 KiB) Zobrazeno 8887 x
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: OT : Chorvatsko

Příspěvek od lišák »

Příloha SM č. 22
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: OT : Chorvatsko

Příspěvek od brocenak »

Před dvěma lety jsem broukem jel pod Split přes Brno, Rakousko, objezd Slovinský dálnice a dál po dálnici Chorvatskem...Klasika pátek výjezd a přes sobotní ráno dojezd...U týhle varianty je nutno být na hranicích Slovinska s Chorvatskem (Macelj) mezi 23-24 večerní...Lepší dřív...Já byl na hranicích kolem 23:30, přede mnou 4 auta a to samý na mýtnici Lučko...Kámoši jeli 4 hodiny za náma a čekali nehorázný kolony...

Odpovědět