Broukem přes Kavkaz

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Herbie »

Dnes mě přátelé upozornili na dva dobrodruhy co se chystají na slušnou cestu
a jako dopravní prostředek zakoupili sobě brouka ...
no brouka, vypadá to na pěknou paštiku

vřele doporučuji video z nákupu vozidla, moc jsem se bavil :)

a ještě to nejdůležitější ... linka

http://www.broukem.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek


každopádně držim jim palce :!:
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Jan »

Je sympatické že to jsou dva skauti :D budu jejich snažení sledovat a přát jim úspěch.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Pětišroub »

Já fandím popularizaci vzduchem chlazených VW i tomuhle koníčku, ale co je to poslední dobou za módu si financovat soukromého koníčka a dovolenou veřejnou sbírkou? To je řekl bych nepěkný vzor naší mládeži. Už rychlošípáci si vydělávali na své aktivity sběrem a Foglarovo dílo například u mě se neminulo didaktickým účinkem. Jdu si slabikovat ve své oblíbené knize "Nesmrtelných 12HP" od Míly Urbana. Konec stařeckého remcání.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Sam »

"Moderním" autem dorazí klidně až na kamčatku, otázka je, jestli je zrovna to jejich v kondici na cestování :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od lope »

Pětišroub píše:Jale co je to poslední dobou za módu si financovat soukromého koníčka a dovolenou veřejnou sbírkou? To je řekl bych nepěkný vzor naší mládeži. Už rychlošípáci si vydělávali na své aktivity sběrem a Foglarovo dílo například u mě se neminulo didaktickým účinkem. [/url] od Míly Urbana. Konec stařeckého remcání.
Přesně tak. Za mého mládí se říkalo: nejdřív povinnost (práce), potom zábava. Nevím, jestli zrovna tímhle dělají skautům čest... Ale třeba je to pro skauty normální, co já vím?

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Jan »

lope píše: Nevím, jestli zrovna tímhle dělají skautům čest... Ale třeba je to pro skauty normální, co já vím?
My své akce financujeme tím co si vyděláme, nebo z různých grantů a z příspěvku od obce. Většinou to co za rok vyděláme zese utratíme. Takže chápu že ta výprava bude dražší a jim asi nezbývá jiný způsob jak sehnat peníze.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Rychnak »

Já si myslím, že tam ten brouk dojede, na Kavkaz to není zas tak daleko a cesty v Rusku jsou stejně kvalitní nebo lepší než v ČR. Jen budou mít zasadní problémy se sháněním náhradních dílů na vzduchem chlazené VW za hranicemi Slovenska. Tyto auta se na východě bohužel téměř nevyskytují. A co se týká shromažďování peněz - taky mi to není uplně vlastní, ale zase si říkám, že když jim na účet někdo něco pošle, tak proč toho nevyužít? Ale otázku skautské polemiky bych nechal stranou. (nepříjde mi to moc skautské)

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od sevwer »

Tohle tema vlákno ,je zdvořile řečeno , tak na zavření

Zjevně dobře zvládnutej PR -broukem.cz -takovej hoodně nasírací :lol:něco, jako píchání do žeber ...
Přispějte na benzin a viza - my se svezem broukem, o kterým zatím naprosto nic nevíme, na Kavkaz za vaše peníze =D> a dejte nám náhradní díly ,my sme skauti =D> .... , ty woe to sou dnešní skauti ? Dle videa -na dětský skauty trochu přerostlý , a na dospělý vedoucí skauty ne jen nezralý , asketický přístup skautů -asi netuší co to je , ale ,když jim nějakej skautskej oddíl přispěje ,tak se po cestě u něj zastaví , to je zážitek z jejich neskutečné vychcanosti ....
Mám tu 20kubíků dřeva-nařezat na 25cm délky ,naštípat na max 25cm průměr :mrgreen: hotovo max do 4 dnů ,platím 1 stříbrný dolar/osoba denně :mrgreen: ...

:D moje dovolená bude asi letos taky dražší -Seychely , tož kdo mi přispěje ? , rychle, odlítám broukem :mrgreen:
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od loufes »

No nevím,ale nedá mi to a musím taky reagovat.Po revoluci jsem byl též u skautů,v čechách junáků,když se znovu obrodila dříve komouši zakázaná činnost.Dnešní skauti mají asi jiné priority,nežli v dřívější době a tak trochu nevím o co jim konkrétně jde.Koupí brouka,vymyslí si cestu na Kavkaz a chtějí aby jim to někdo sponzoroval? Kde to jsme? a nestydí se napsat,posílejte nám díly na brouky? No ty vole...a posílejte nám peníze na benzin a víza mě taky skutečně totálně dostalo...Asi jsem si měl taky loni,když jsem byl s rodinou letecky v Bulharsku založit stránky typu,Velká cesta letecky do Bulharska a uspořádat veřejnou sbírku,aby lidi posílali peníze atd....a nevím,proč já vůl jsem to cáloval ze svýho.... ](*,) A nevím proč já sháním všude možně díly na brouka a platím,když mi je může někdo normálně darovat a poslat? Celej dnešní svět je obrácenej na ruby a kdo říká,že ne,tak je pokrytec....Zduř.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Vendelin »

Z toho by se asi bratr Svojsík pokakal [-X
Tak mě napadlo, že bych oslovil Sokoly, že by mi koupili nějakou pěknou Ponorku a já bych v ní jezdil v trenýrkách a nátělníku s logem SOKOLa(které by mi také koupili). A všechny bych zdravil NAZDAR!

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od martin_100 »

Chlapcí nad čim tu pláčete? Dneska má každej možnost si takovej projekt vymyslet... buď se toho lidi chytí a pujdou do toho a nebo ne. Tečka neni co k rozebírání.
Pokud jim závidíte tak hop na startovač nebo jinou dobnou stránku a můžete zkusit vybrat třeba na cestu ponorkou do Tibetu přes Hatě. :idea:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od lope »

martin_100 píše:Chlapcí nad čim tu pláčete? Dneska má každej možnost si takovej projekt vymyslet... buď se toho lidi chytí a pujdou do toho a nebo ne. Tečka neni co k rozebírání.
Že něco může dělat každý ještě přece neznamená, že je to správné. To snad nemyslíš vážně.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od martin_100 »

co je správně je otázka...
na startovači je spousta projektů na který můžeš přispět ...a to dobrovolně a nikdo tě nenutí.
já si myslim že tuto je v pohodě akurát tu máme ten faktor český závisti a to je špatně #-o

Uživatelský avatar
Gynekolog
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 250
Registrován: 14 dub 2012
Bydliště: Lužnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Gynekolog »

Crowdfunding mi u tohohle nepřijde špatnej, proč ne. Kdo chce, přispěje a pak si může užít (snad) zajímavý video z cesty, což beru jako dobrou satisfakci (Michal by si za cestopisy taky nějakou zasloužil, jsou super). Jet ale autem o kterým nic nevim a který neumim opravit mi nepřijde jako odvaha ale hloupost.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od lišák »

martin_100 píše:... akurát tu máme ten faktor český závisti a to je špatně #-o
To není o závisti, ale o tom že se mě somrování a spoléhání se na dotace z duše protiví.
Každý celek se skládá z detailů.

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od kratatom »

Jak rika treba i pulenej, nekteri lidi dnes maji tolik penez, ze nevi co s nema delat, a tak jim treba prijde napad dvou desne naivnich kluku s koupenym Broukem jako zajimavej a jsou zvedavi na fotky z cesty, jestli tam kluci vubec dojedou apod. Misto toho, abyste se se nadchli z napadu, ze Brouk pojede treba az na Kavkaz, tak si tady zbytecne zvysujete tlak ... Ja jim treba urcite neprispeju a to spojeni se skautingem mi prijde ucelove, ale nevadi mi, kdyz maji na webu vyzvu. Peace!

Uživatelský avatar
arnošt
Příspěvky: 84
Registrován: 22 lis 2013
Bydliště: Vysočina

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od arnošt »

No nevím,nemyslím si,že jsou naivní :D .

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od kratatom »

To nemelo byt ve zlem. Precetl jsem si jejich web cely a jeste koncem brezna byli rozhodnuti, ze nejedou, v pulce dubna nakupuji mapy a koukaji na videa, v kvetnu konstatuji u cerstve zakoupeneho auta, ze je treba udelat zborku a rozborku motoru, vyjet chteji v cervenci a koncem srpna byt doma. Mi to prijde naivni (bezprostredni), ale to nemyslim ve zlem. Stesti preje pripravenym :-).

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od Pětišroub »

Aby bylo jasno, proti klukům nic nemám, jen zrovna můj pohár přetekl. Je mi jedno, jakou méně, či více vzletnou - a jestli vůbec nějakou - myšlenkou se ten který cestovatel zašťiťuje, taky mi je jedno, kam jede a jestli jede červeným západoněmeckým, nebo žlutým východoněmeckým. Crowdfunding je podle mě super pro start a pomoc výrobkům, službám a projektům, které mají širší dosah než jen zábava zúčastněných. Dojet kamkoliv v 21. století není problém, takže "crowdfunding" pro zaplacení vlastní záliby v cestování a/nebo autech v tomto případě považuju za ekvivalent natažené ruky ať už žebráka na ulici, nebo případně zneuživatele sociálních dávek. Jak se říká - if you wanna play, you´ve gotta pay.
Naposledy upravil(a) Pětišroub dne 23 kvě 2015, celkem upraveno 1 x.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Broukem přes Kavkaz

Příspěvek od john »

:D couldn't say it better myself... :D

Odpovědět