Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od Giovanni »

Ahojte, po odzimování Busa jsem zjistil nemilý fakt, a sice že mám na lavici v interiéru plíseň, vypadá to jako bílej prach... to je fuck. Ví někdo jak s tou mrchou zatočit, aniž bych si zničil ty origo textilie? Ď :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od bussman »

Ahoj,

zkus ocet. To je klasika :). DEZISAN by taky mohl pomoci. Hlavne to chce sucho a teplo.
Hakuna Matata

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od Pětišroub »

JEN PRO INFO...při dalším odstavení tam dej nějaký tabletový odvlhčovač..osobně ho dávám do auta při odstavení i po jízdě v dešti.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od sevwer »

- problém je zásadní v tom ,že zlikvidovat to jde , jak dopadne interier to je ten průser ...
pára zlikviduje plíseň spory ale i potahy volba první , 80°C v lakovací kabině by mohlo stačit otázka je ,co zbytek vůz , chlor -savo taky funguje , ale nedoporučuju ,je to neřád zbůsobí korozi i elektrorozvodů ...
O3-ozon k ničemu, ten má pouze desinfekční účinky -tedy na bakterie ,houby a plísně nee

Tohle bude boj , fungicidy jsou, ale do malých uzavřených interierů , ano před zazimováním .... doporučuju projet nějaké caravan forum ...
1.problem je zbavit se spor, jsou všude,lítaj vzduchem ...jsou tím alergenem ...
2 .Ad ocet- je volba dobrá , chce to vyšší koncentraci než ocet běžně prodávaný - problém stejný koroze , nejlepší ocet je kys peroctová =persteril HOOC-COOH ,je na recept a na spec oblek a masku , je to "sterilizanc",desinfekce a likviduje to všechno viry,bakterie i spory,včetně plísní , užívá se k plošné i objemové sanaci například interieru sanitek , jenže to jsou interiéry omyvytelné ...pod FN Bulovkou bylo středisko DDD desinfekce des atd a dělali ,jak sanitky , tak policejní vozy i taxíky , jestli ještě dělají netuším -infekční převozy ...
no slibuji zapátrám ,je jistě spousty nové chemie o které netuším -bochemit bochemie jestli něco nedělají ...
pro použití u VW- podíval bych se na BASF-spolehlivá firma, nástupce IG Farben :mrgreen:
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
bussman
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 279
Registrován: 25 čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od bussman »

http://amfion.cz/staticky-obsah/dezinfekce" onclick="window.open(this.href);return false;
Hakuna Matata

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od Rychnak »

základem je mít suchou garáž, pokud je garáž více vlhká, tak ani žadný tabletový odvlhčovač nepomůže...

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od sevwer »

Pro následné ošetření interieru po akutni "sanaci" by bylo vhodné, aby se to neopakovalo - mimo sušení .... ošetřit povrchy /příp napustit podpovrchově / něčím na basi aktivního stříbra /komplexní soli Ag+ /koloidní stříbro apod...je netoxické, neagresivní vůči lidskému organismu , udržuje bakterie ,viry a i plísně na distanc ,komerčně běžně dostupný je tuším jen sagen ... v lednicích se aktivní stříbro proti plísním a bakteriím používá leta , vlastně i v ponožkách ...
no hodně štěstí ...
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od biker666 »

Stejny problem sem oběvil tet po zimě ve valníku,na plisen co mi vystřelila kolem oken doma sem nově použil roztok ajatinu 1-2% a fakt to funguje jeví se že to pusobí dlouhodobě.Koupil sem 10% roztok v lekárně a neni to na bázi chloru jak savo a podobne přípravky proti plísním ktere fungují jen chvíli než chlor vyprchá.Takže to vyzkouším i u valníka na sedačky.Na vlhkost v autě sem zas četl že funguje když se naplní stará fusekle kočičím stelivem a šoupne někde pod sedadlo :wink:

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od Ales-X »

Také jsem to řešil, a zdá se zatím i vyřešil, do rozprašovače jsem dal předem připravený roztok octa a kyseliny citronové (jeden balíček kyseliny na jednu falašku octa) a tím to postříkal a nechal půl dne žrát plýseň, pak je to potřeba dosucha vysát vysavačem s vodní filtrací (půjčil jsem si duhový vysavač). Ale nejdůležitejší je pravence ... větrat větrat a větrat. Jo a ty potahy co jdou sundat a neuškodí jím pračka tak tam je peru (ale pozor na papírové vystužení).

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od sevwer »

No nevím bentonitový v ponožce asi ne :D ,nebo ne dlouho...., silikátový stelivo by mohlo na vlhkost fungovat a v případě nutnosti=nouze PEŠEK po hrbu :mrgreen: ,jako majitel 8osmi koček mohu stelivo případně dodávat ,pochopitelně s řádnou obloží .....užité :mrgreen:
jinak mám to houboplísňoslizský na výplních dveří brouka ,půjdu do toho na poprvé 25% octem , rukavice rouška houbička , to by v tom byl Teufel aby schimmel neodtáh...
ten persteril mám a je to jistota , ale je to taková žíravá srágora ,že se zvířatama ,co mám furt za perdelej se to nedá

ze sevweru ,15cm čerstvého sněhu-a padá - zdraví
mára sevwer
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od vako »

Potahy daj na 2min. do mikrovlnky-pozor na kov. A je po plesni.. A tiez som za bezny ocot.. treba ho vsak pouzivat aj preventivne..
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od sevwer »

dodám něco konkretního ke stříbru Ag+ ...
http://www.odstraneniplisne.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.odstraneniplisne.cz/proc-stribro" onclick="window.open(this.href);return false;
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od Giovanni »

Bohužel nemám garáž, ale stodolu. Každopádně auto bylo větraný celou zimu, ale holt je tam vlhko. Zkusím asi ten ocet s tou kyselinou, to by nemuselo ty potahy zničit. Díky všem za tipy :)
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Drobet OT: Plíseň na potazích a jak na ni

Příspěvek od Pětišroub »

Základ je to pořádně vysušit...a při dalším odstavení to raději nechat provětrávat třeba přes zvedačku. Průvan a mráz vysouší.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět