kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
velký kladivo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 03 říj 2007
Bydliště: Boskovice

kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od velký kladivo »

Zdravím Všechny,
Protože se mi nelíbí kvalita obrázků v novém vydání knihy BROUK, poslal jsem níže uvedený dotaz nakladatelství Svojtka&Co.
Kdo má možnost srovnat, pochopí...

..............................................................................................................................................................

Dobrý den,
prosím informaci ke knize v dárkové krabici, kterou jsem nedávno zakoupil:

BROUK-...., Keith Seume (ISBN-978-80-256-1578-2, ISBN 978-80-256-1323-8)

Ilustrace v této knize jsou ve špatné kvalitě (rozmazané) ve srovnání s kvalitními obrázky prvního vydání této knihy
v češtině (ISBN 80-7237-023-5), či anglické verzi.
Proto prosím informaci, jestli je možné knihu vyměnit, nebo celý tisk těchto knih má problém.

Děkuji,
Vilém Makovička
Přílohy
WP_20141230_013.jpg
WP_20141230_013.jpg (63.91 KiB) Zobrazeno 9579 x
59 typ117
61 typ151 skládám
63 typ211 rozdělávám, čistím

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od lope »

Dostal jsem 2. vydání k vánocům (na svoje přání). A musím potvrdit, že kvalita fotografií na dvojstranách aut je velice špatná - velký formát je úplně zbytečný, detaily tam prostě nejsou. Hlavní fotka vypadá divně - vzhledem k rozměru jako by čekáte víc, ale není to tam. A malé detaily (motorů apod.) jsou nezřetelné. Stejně tak text v kurzívě je vytištěný špatně. Reprodukce starých čb fotek jsou o.k., asi proto, že jsou horší už v originále. První vydání neznám, ale jestli bylo lepší, tak koupi 2. rozhodně NEDOPORUČUJU a radši si sežeňte první vydání.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Herbie »

no pěkný, a to jsem si řikal že tu "novou" krabicovou verzi nebudu vůbec rozbalovat
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Romulus
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 15 zář 2006
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Romulus »

Já mám také druhé vydání této knihy a fotky i text v kurzívě mi připadají úplně v pohodě. Nejedná se spíš o nějakou špatnou sérii?
Brouk je nejlepší kamarád... nikdy ti do ničeho nekecá :-D
romand.cz

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od sevwer »

mám knihu II.vydání /dotisk z listopadu 2014 objednáno pár dní po té- co to vyšlo, a zde oznámeno -dodáno poštou přímo od nakladatelství Svojtka, a kniha -fotografie jsou všechny OK ,technické překlady jsou hrůza , ale to je maličkost , fotky v každém případě ostré a v pořádku ...
m.sevw
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od martin_100 »

Též mi bylo naježeno přímo od Svojtky z druhýho vydání. Zatím sem se nezačet ale na první pohled se mi to líbí a nevidim vady ... možná nemam s čim srovnat ale prostě se mi knížka líbí :wink:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od lope »

Nejvíc je to vidět na dvoustraně Schwimmwagenu. Ani na velký fotce není pořádně vidět detaily na zádi (je to taky loď), menší fotky jsou taky naprd. Na těch dvoustranách je blbě čitelný ten technický popis tenkým fontem. Pokud to máte v pořádku, tak snad jde o vadné kusy a pak by byla určitá šance na výměnu. Ale předpokládám, že to tiskli v Číně a Číňan na ně udělá dlouhý nos (resp. jako každý Asiat nikdy nepřizná svoji chybu) a oni na nás.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od pulenejksicht »

takže standard obecně ne ? kvalita jde do prdele ..cena nahoru ..
měl jsem první vydání z levných knih .. nakonec jsem to prodal .spousta neorigo detailů na fotkách ..takže pro někoho kdo se chce chytit spíš matoucí ..
není to holt The Original Vw Beetle od Mereditha ale spíš líbivá omalovánka pro děcka :wink:
jdeme frflat na flat ...

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od kratatom »

pulenejksicht píše:takže standard obecně ne ? kvalita jde do prdele ..cena nahoru ..
Milosi, to mas jako se vsim ... Od te doby, co jsme se zamerili na spotrebu a cenu, jde kvalita prave tam, kam jsi napsal. Mam stejnou zkusenost s kvalitou i s novejsimi knizkami od Veloce, Crowood apod. Navic mi to temer vzdy prijde od Amazonu a Ceske posty nebo PPLka pomlaceny a nejak natrzeny nebo polorozbaleny.

Btw, mam ted obe vydani knihy Brouk. Rozdil je tam videt, ale pri soucasne cene me to nijak zvlast nestve. Za antikvariatni kus prvniho vydani jsem na Aukru pred par lety zaplatil temer dvojnasobek. Nekolik let jsme tady volali po dotisku knihy Brouk v cestine a tak ho, i diky uspesne intervenci jednoho clena fora, konecne mame. Takze "Peace" :-).

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od pulenejksicht »

a tak to určitě . je to jako s remastery starých analogových nahrávek a novým vinylem .. škoda mluvit .. naštěstí v Babišstánu na kvalitu lidi dávno zapoměli tak se prodá i uherák z pilin :wink:

kdo se chce nezávazně kochat a nic jinýho nečeká si to užije ..

kdo chce mít po ruce referenci bez matoucích much ať sobě pořídí třeba :

http://www.amazon.co.uk/The-Original-Vw ... 1901432270" onclick="window.open(this.href);return false;

pravda ..ta knížka není tak velká a blbě se na ní obědvá vlašák :wink:
jdeme frflat na flat ...

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od lope »

Je fakt, že jako referenci tu knihu nelze použít (třeba zrovna ten Schwimm má na dynamu nový relé...), ale na druhou stranu ten hrozný formát by se dal zdůvodnit velikostí fotek - jenže tenhle důvod takhle padá. Text mi připadá *v podstatě* dobrý, jenže jsou v něm tiskový chyby a často hrozný nesrozumitelný nebo zavádějící bláboly vzniklý patrně překladem.

(jó nový vinyly často praskaj víc než 40 let starý vyhrabaný z prachu antikvariátu...)

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od rochuss »

A ta kniha,,The Original VW Beetle'' od toho Mereditha je fakt dobrá a bezchybná?Můžete mi jí někdo doporučit,viděl jsem jen pár stránek,když jsem rozkliknul ten Amazon.A v němčině asi také vyšla vždyt D+A+Ch je velký trh,anglicky skoro nic nerozumím.Předem díky

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od pulenejksicht »

rochuss píše:A ta kniha,,The Original VW Beetle'' od toho Mereditha je fakt dobrá a bezchybná?Můžete mi jí někdo doporučit,viděl jsem jen pár stránek,když jsem rozkliknul ten Amazon.A v němčině asi také vyšla vždyt D+A+Ch je velký trh,anglicky skoro nic nerozumím.Předem díky
já jí mám z Cambergu v holandštině .. stejně jako porsche 356 co jsem měl .. kvalitní fotky a popis detailů se zřetelem na původnost ..
jdeme frflat na flat ...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Andy »

Chcete opravdovou bibly???? Kupte si tuhle :twisted:

http://www.amazon.co.uk/Birth-Beetle-De ... ber+beetle" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Sam »

Já si myslím, že správný nadšenec musí mít v knihovničce všechny dostupné knížky, byť jen kvůli jedné fotce uvnitř. Není nad to po dvanácti hodinách na dílně zaplout do ušáku, otevřít něco dobrého pití a listovat si fotografiemi a hledat detaily které fotograf neměl v úmyslu fotit. Je to totiž jedna z mála cest, jak se dostat k informacím které nejsou zatím nikde dokumentovány.

Jak již tu bylo řečeno, tato kniha má pouze to kouzlo, že vyšla v českém jazyce v dřevních dobách. Kvalita informací pochybná, ale patří mezi českou klasiku.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od pulenejksicht »

Andy píše:Chcete opravdovou bibly???? Kupte si tuhle :twisted:

http://www.amazon.co.uk/Birth-Beetle-De ... ber+beetle" onclick="window.open(this.href);return false;
to už má snad každej Andy ne ? abych z toho nemusel dělat výpisky :wink:

to ale končí defuckto začátkem produkce ..takže detaily na potencionální vozy v ní nikdo hledat nebude ..to je pro opravdový nekrofily jako Sam ..
jdeme frflat na flat ...

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od rochuss »

V němčině je to Der Kafer od Chris Barber skvělá kniha a další je Die Kafer-Chronik od Bernd Wiersch taky skvělá kniha.Obě z nakladatelství Delius Klasing.Vyšly okolo r.2005 dají se ještě koupit za ca 50Euro,myslím,že už brzo nebudou.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od Milosak_1 »

Romulus píše:Já mám také druhé vydání této knihy a fotky i text v kurzívě mi připadají úplně v pohodě. Nejedná se spíš o nějakou špatnou sérii?
Souhlas, neshledal jsem žádné mega nedostatky, jaké uvádí kluci.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od lope »

pulenejksicht píše:
Andy píše:Chcete opravdovou bibly???? Kupte si tuhle :twisted:

http://www.amazon.co.uk/Birth-Beetle-De ... ber+beetle" onclick="window.open(this.href);return false;
to už má snad každej Andy ne ? abych z toho nemusel dělat výpisky :wink:
Nemám. A za tu cenu v Amazonu ani mít nebudu: přes 1300 liber :D Tosi radši koupím něco NOS na brouka.

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: kniha BROUK - Úplná ilustrovaná historie.....

Příspěvek od rochuss »

Nemůže stát 1300Liber???,když sem jí kupoval v Mnichově u Hugendubelbuch za 35Euro a v němčině, a do dneška ji vídávám na burzách v A+D za 50-60Euro

Odpovědět